چین برنامه ای برای اعمال جدید امنیت ملی و قانون در هنگ کنگ

توسط چون هان وانگ نزدیک چون هان وانگ بیوگرافی @ByChunHan chunhan.wong@wsj.com و ناتاشا خان ن

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 1 خرداد 1399

دلار هنگ کنگ—چین نشانه آن تحمیل جدید امنیت ملی و قوانین در هنگ کنگ برخورد یک ضربه به این سرزمین خودمختاری به عنوان پکن به دنبال مهر گسترده طرفدار دموکراسی تظاهرات که به چالش کشیده اند رهبر پینگ است.

سخنگوی چین مقننه که شروع می شود یک weeklong جلسه جمعه گفت: نمایندگان مجلس با بررسی یک قطعنامه بر "ایجاد و بهبود چارچوب قانونی و اجرای مکانیزم برای حفظ امنیت ملی" در هنگ کنگ است.

پکن حرکت نشان دهنده یک رشد نا امیدی در میان چین رهبری با طولانی در حال اجرا و در زمان ناآرامی های خشونت آمیز در هنگ کنگ است. مهم این شهرستان در مجلس قانونگذاری به تصویب ملی-قانون امنیت خطرات محکومیت بین المللی هر چند ایالات متحده و بسیاری از کشورهای اروپایی در حال مصرف با مبارزه با این بیماری همه گیر کوروناویروس.

آن را نیز تهدید به تضعیف اطمینان کسب و کار در این شهرستان است که رونق را به عنوان یک مرکز مالی جهانی و بندر تجاری تا حد زیادی به دلیل مستقل حکومت قانون و سبک غربی آزادی بیان و مونتاژ. هنگ کنگ اقتصادی اهمیت به چین اما دارای مشکلاتی روبرو شد بیش از دو دهه گذشته و در شهرستان شده است در رکود برانگیخته توسط تظاهرات و coronavirus.

هنگ کنگ تا به حال مصرف شده توسط antigovernment ناآرامی های پس از تابستان گذشته است که تا حد زیادی هدفمند پکن تجاوز در شهر خود حکومت. میلیون ها نفر از معترضان شعار می دادند شعارها و دست تکان دادند, آگهی محکوم حزب کمونیست نقشه کشی عصبانی سوئیس از پکن در حالی که یک گروه کوچک اما در حال رشد جناح آغاز شده است خواستار استقلال این شهر است.

مربوط تصویری

پس از شش ماه از اعتراضات—مربوط توسط درگیری ها بین پلیس و تظاهرکنندگان—هیچ کس نمی داند چه آینده نگه می دارد برای هنگ کنگ به عنوان یک محل برای زندگی و مالی توپی. تیک تاک ساعت است: چین گرفتن را سفت به عنوان 2047 نزدیک و شهر را منحصر به فرد آزادی منقضی خواهد شد. عکس های اعتباری: Visualtraveling

در حالی که تظاهرات خیابانی باید بیشتر متوقف شد در این سال در طول بیماری همه گیر کوروناویروس پکن نشانه های یک میل فوری برای امنیت ملی و قانون در هنگ کنگ از اواخر سال گذشته زمانی که حزب کمونیست حاکم بر کمیته مرکزی به تصویب طرح هایی برای تقویت شهرستان حقوقی و اجرای مکانیزم برای حفظ امنیت ملی است.

چین تا به حال متعهد به حفظ هنگ کنگ "سیستم سرمایه داری و راه زندگی" بدون تغییر برای 50 سال تحت "یک کشور دو سیستم" اصل توافق با انگلستان که دست به شهرستان بازگشت به پکن در سال 1997 پس از بیش از یک قرن از حکومت استعماری.

که همان توافق حاصل یک مینی اساسی برای هنگ کنگ شناخته شده به عنوان قانون اساسی که مورد نیاز این شهرستان به تصویب خود را در امنیت ملی و قانون. اما تلاش برای انجام این کار در سال 2003 رها شده بود پس از یک و نیم میلیون نفر به خیابان ها ریختند و در اعتراض به. مقامات محلی قرار نیست جلو هر گونه صورتحساب مشابه پس از.

قانون اساسی همچنین اجازه می دهد تا چین مقننه به—در شرایط خاص—اعمال قوانین ملی به هنگ کنگ در انتظار اعلام شده توسط شهر مقامات. این ماده اجازه می دهد پکن برای دور زدن هنگ کنگ قوه مقننه به عنوان آن به نظر می رسد در حال حاضر انجام.

در اخبار جلسه اواخر روز پنجشنبه ژانگ Yesui سخنگوی چین قوه مقننه گفت: لازم است نمایندگان مجلس برای بهبود "یک کشور دو سیستم" چارچوب در هنگ کنگ از سطح ملی اما نمی استادانه درست شده. او گفت: جزئیات بیشتر خواهد بود در روز جمعه نشان داد.

قوه مقننه است که انتظار می رود با مهر لاستیکی مهر کردن این قطعنامه هفته آینده.

"من احساس می کنم بیمار گفت:" دنیس Kwok یک طرفدار دموکراسی قانونگذار در هنگ کنگ است که در هفته های اخیر شده است هدف از انتقاد از پکن برای filibustering در مجلس به تاخیر در تصویب یک لایحه که به جرم بی احترامی به چین سرود ملی. "این در واقع به معنای پایان" یک کشور و دو سیستم.'"

معترضان مطرح شده یک دلار هنگ کنگ استعماری پرچم در جریان اعتراض در یک مرکز خرید در هنگ کنگ در مارس 29.

عکس: وینسنت یو/آسوشیتد پرس

سناتور. بن Sasse, یک جمهوری خواه نبراسکا در مجلس سنا انتخاب کمیته اطلاعاتی را محکوم کرد پکن قصد دارد متهم حزب کمونیست "تلاش برای کشتن هنگ کنگ استقلال" و امیدوار کننده عمل اگر پکن پیش می رود.

"پکن کنونی پیشنهاد خواهد شد به طور موثر از بین بردن حاکمیت قانون در هنگ کنگ و به رئیس Xi اراذل و اوباش پوشش قانونی برای درمان آزادیخواه معترضان به عنوان تروریست" آقای Sasse در بیانیه ای گفت.

پیش از روز پنج شنبه در این جلسه چین وزارت امور خارجه مرتب اواخر شب تماس های تلفنی برای اطلاع رسانی به تعدادی از سفارتخانه های خارجی در پکن از جمله کسانی که از آسیا و اقیانوس آرام و کشورهای اروپایی در مورد پیشنهاد هنگ کنگ با توجه به مردم با آگاهی از این موضوع است.

وزارت امور خارجه بعد از ارسال نامه به سفرای این کشورها توضیح پکن منطقی برای معرفی هنگ کنگ قطعنامه که خواهان پاسخ از کسانی که نمایندگان با توجه به مردم و یک کپی از نامه ای مشاهده شده توسط وال استریت ژورنال.

"مخالفان در هنگ کنگ به مدت طولانی تبانی با نیروهای خارجی به انجام اعمال تجزیه طلبی براندازی نفوذ و تخریب در برابر سرزمین اصلی چین" در این نامه گفت. در حالی که تنها "یک اقلیت کوچک" درگیر در تجزیه طلبی و تروریسم این افراد باید مجازات مطابق با قانون آن را گفت.

وزارت امور خارجه نامه همچنین گفت: "دلار هنگ کنگ تبدیل شده است قابل ذکر منبع خطر ابتلا به چین امنیت ملی" با توجه به نقاط ضعف قانونی و عدم اجرای مکانیزم. پرداختن به این شکاف است "چیزی است که باید انجام شود و انجام بدون تاخیر افتاده است ،

نوشتن به Chun هان وانگ در chunhan.wong@wsj.com و ناتاشا خان در natasha.khan@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب