چین متهم به نادیده گرفتن هنگ کنگ استقلال در امنیت ملی

نتایج ملی رای دادن بر روی صفحه نمایش در روز پنج شنبه. عکس: کارلوس گارسیا رولینز/ایسنا توسط

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 8 خرداد 1399

نتایج ملی رای دادن بر روی صفحه نمایش در روز پنج شنبه.

عکس: کارلوس گارسیا رولینز/ایسنا

چین مقننه تصویب قطعنامه ای برای اعمال امنیت ملی و قوانین در هنگ کنگ مهم این سرزمین جزئی استقلال در تلاش برای سرکوب ضد پکن تظاهرات که به چالش کشیده اند, چینی, رهبر پینگ است.

رای گیری روز پنج شنبه در پایان یک هفته ای اجلاس پکن با مهر لاستیکی مهر کردن قوه مقننه کنگره خلق ملی به تصویب رسید تصمیم به "ایجاد و بهبود چارچوب قانونی و اجرای مکانیزم های امنیت ملی" در هنگ کنگ شبکه دولتی تلویزیون مرکزی چین گفت.

برخی از 2,878 نمایندگان مجلس رای دادند که این حرکت تنها با یک مخالفت. شش نفر دیگر رای به پرهیز و یکی نیست بازیگران یک رای.

مقامات چینی گفته اند که قطعنامه لازم است برای حفاظت از امنیت ملی گفت: ناآرامی ها در هنگ کنگ آغاز شده است که در تابستان گذشته به شدت تهدید چین حاکمیت. آنها گفت: پکن به حال هیچ چاره ای اما به مرحله به قانونگذاری و اجرای شکاف در هنگ کنگ پس از این شهرستان موفق به تصویب قوانین خاص خود را در برابر تجزیه طلبان و فعالیت های خرابکارانه.

سیاستمداران مخالف و فعالان حقوق در هنگ کنگ را تقبیح این قطعنامه به عنوان یک حرکت برای فروختن خاک را در سیستم خود حکومت شناخته شده به عنوان "یک کشور دو سیستم" چارچوب زیر که پکن به حال متعهد به حفظ هنگ کنگ "سیستم سرمایه داری و راه زندگی" بدون تغییر برای 50 سال پس از انگلیس بازگشت و در این شهر به حکومت در سال 1997.

ضد چین اعتراض در هنگ کنگ در روز یکشنبه.

عکس: جین راسل/زوما پرس

ایالات متحده و دیگر کشورها ابراز نگرانی از این حرکت به عنوان به خوبی. روز چهارشنبه وزارت امور خارجه گفت: آن دیگر در نظر گرفته هنگ کنگ به عنوان با بهره گیری از درجه بالایی از خودمختاری از سرزمین اصلی چین است.

این بیانیه راه را برای ایالات متحده اقدامات از جمله پایان دادن به تجارت امتیازات برای هنگ کنگ و اعمال تحریم در افراد دیده می شود به عنوان سرکوب آزادی های مدنی در این سرزمین است.

قطعنامه مصوب روز شنبه اجازه ارشد قانونگذاران در پکن به نوشتن قانون برای جلوگیری و مجازات تجزیه طلب خرابکارانه و تروریستی فعالیت در هنگ کنگ و همچنین دخالت خارجی در این شهر امور با توجه به رسمی, Xinhua News Agency. این قوانین را پس از آن اعلام شود و توسط این شهر شد.

این قطعنامه همچنین اجازه می دهد تا به سرزمین اصلی چین وزارت امور خارجه-سازمان های امنیتی به کار رسمی در هنگ کنگ با توجه به انتخاب.

قانون اساسی هنگ کنگ مینی قانون اساسی نیاز به این شهرستان به تصویب قوانین خاص خود را در برابر secessionist, خرابکارانه و فعالیت های دیگر است که تهدید علیه امنیت ملی. هنگ کنگ مقامات اقدام به انجام این کار در سال 2003 اما رها تلاش پس از نیم میلیون نفر به خیابان ها ریختند و در اعتراض به. مقامات محلی قرار نیست جلو هر گونه صورتحساب مشابه پس از.

قطعنامه مصوب روز شنبه اجازه می دهد تا پکن برای دور زدن هنگ کنگ شورای قانونگذاری با بهره برداری از یک ماده در قانون اساسی است که اجازه می دهد تا چین مقننه به اعمال قوانین ملی به هنگ کنگ از طریق اعلام این شهرستان را رهبر در مسائل مربوط به وحدت ملی و امنیت.

نوشتن به Chun هان وانگ در chunhan.wong@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب