چین نفوذ از دست می دهد پانچ به عنوان شرکای تجاری عقب راندن بیش از Coronavirus

یک سایت ساخت و ساز در شانگهای در اوایل این ماه. چین منتقل شده است برای جلوگیری از برخی از استرالیا-صا

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 25 اردیبهشت 1399

یک سایت ساخت و ساز در شانگهای در اوایل این ماه. چین منتقل شده است برای جلوگیری از برخی از استرالیا-صادرات در میان یک اختلاف است.

عکس: aly آهنگ/ایسنا

سیدنی—برای سال استرالیا سعی در تعادل دیپلماتیک نگرانی های چین در برابر اهمیت روابط تجاری دو جانبه خود را. در حال حاضر این دو کشور آشکارا مبارزه بیش از چین را از دست داده و از شیوع کروناویروس در نشانه ای از چگونه پکن تلاش برای گسترش نفوذ جهانی هستند backfiring حتی در مکان های که در آن یک تاسیسات اقتصادی.

این تف زمانی شروع شد که دولت استرالیا مقامات شروع به دنبال حمایت از سران اروپا در اواسط ماه مارس برای رسیدگی به هر گونه اشتباه در اوایل بحران که منجر به بیماری همه گیر. کانبرا می خواهد جهانی بهداشت مقامات به قدرت شبیه به سلاح های بازرسان برای رفتن به مناطق که در آن وجود دارد بالقوه برای آینده همه گیر به ظهور.

"بهداشت عمومی trumps هر چیز دیگری" استرالیا نخست وزیر اسکات Morrision گفت. "ما نیاز به اطلاعات و ما نیاز به شفافیت است." چین را رد کرده است این بررسی ها به عنوان انگیزه های سیاسی گفت: این امر منحرف از تلاش ها برای مبارزه با این بیماری همه گیر هر چند به نظر می رسد به آهسته خود را از حمله به ریشه های وقوع.

چین سفیر این کشور چنگ Jingye, انتقام تهدید یک مصرف کننده تحریم استرالیا گوشت و شراب و بازدیدکننده داشته است به استرالیا توسط دانش آموزان چینی و گردشگران است.

در روزهای اخیر پکن تهدید کرده است که تعرفه ها در جو یکی از استرالیا بالا کشاورزی-صادرات به چین—افزایش یک اختلاف تجاری آغاز شد که در سال 2018 است. روز سه شنبه مقامات چینی ممنوع چهار استرالیا کشتارگاه از واردات گوشت به کشور با استناد به بازرسی و قرنطینه موارد نقض. یک سخنگوی وزارت خارجه تکذیب کرد, حرکت بود به معنای رشد اقتصادی و اجبار.

پکن دیپلماتیک و تبلیغاتی تلاش دارند رشد تهاجمی تر در پی بیماری همه گیر کوروناویروس اما تا بیش از حد دارای مقاومت مواجه.

حدود ده کشور آفریقایی احضار چینی سفیران ماه گذشته در اعتراض به کنترل بیماری همه گیر است که به گفته تبعیض آفریقایی در چین است. هند اخیرا به شدت موشکافی چینی, سرمایه گذاری, نگران دولت-حمایت اشخاص می تواند در از بین بردن شرکت های محلی ضعیف شده این بیماری همه گیر.

دیگران در حال برداشتن گام برای کاهش قرار گرفتن در معرض. ژاپن که تعداد چین به عنوان بزرگترین شریک تجاری خود را کنار بگذارند $2.2 میلیارد دلار از آن همه گیر بسته حمایتی برای کمک به شرکت های ژاپنی آدرس chokepoints در زنجیره تامین خود را که می تواند کمک به آنها تنوع در مواردی که یک محصول است که منابع تنها در چین است.

ریسک به خصوص بالا کانبرا از آنجا که چین اقدام به خرید بیش از یک چهارم از همه چیز در استرالیا به فروش می رساند به جهان است. تجارت دو جانبه با پکن در سال گذشته به ارزش حدود 152 میلیارد دلار به یک رکورد می گویند مقامات تجارت. استرالیا می برد طولانی ترین مداوم رشد اقتصادی رگه در جهان در بخش های بزرگ به دلیل پکن اشتهای سيری مواد معدنی از جمله سنگ آهن و زغال سنگ است.

نخست وزیر استرالیا اسکات Morrision در کانبرا این هفته می خواهد رسیدگی به بیماری همه گیر.

عکس: lukas coch/شاتر

تنش افزایش یافته است پس از سال 2018 زمانی که استرالیا سخت تر ضد جاسوسی و خارجی-تداخل قوانین. آمریکا و اروپا خواستار تحقیقات بین المللی به کروناویروس' ریشه زور زدن کانبرا دیرینه تلاش برای خنثی باقی می ماند بين آن متحد استراتژیک واشنگتن و بزرگترین شریک تجاری چین است. همچنین رانندگی شدید داخلی بحث با یک هسته گروه از نمایندگان مجلس که مایل کانبرا به اتخاذ یک خط سخت تر در برابر پکن در حالی که کسب و کار مردم در حال هل دادن برای یک نرم تن.

"با این همه منفی صحبت کردن در مورد ووهان اعتماد و شفافیت و نیاز اقتصاد جهانی به تنوع و جدا و دور از چین, ما به نظر می رسد به همین سوال را پرسید: چه باید چینی تا کنون انجام شده برای ما ؟" گفت: David Thomas یک مشاور که برای چندین دهه توصیه کرده است کسب و کارهای استرالیا در سرمایه گذاری در چین است. "جهان در حال رفتن به نیاز چین سرمایه تولید و مصرف برق در زمانی که این است که بیش از همه است."

برخی از رهبران کسب و کار نگران هستند آخرین تف به خصوص موقع فقط به عنوان تاثیر دقیق مستندات و کسب و کار تعطیل است و اقتصاددانان پیش بینی اولین رکود اقتصادی در استرالیا در نزدیک به سه دهه است. آنها نگرانی پکن می تواند مجازات استرالیا برای ارسال هشدار به کشورهای دیگر بستگی دارد که آن را برای تجارت است.

چین گرسنگی برای مواد معدنی برای ساخت آسمان خراش ها و پل ها در یک زیرساخت صرف ولگردی و قانونی شکنی در طول بحران مالی کمک استرالیا گریز یک رکود اقتصادی دیگر کشورهای توسعه یافته ضربه دیوار. کانبرا است نورد از یک بدهی بزرگ-بودجه محرک در پاسخ به این بیماری همه گیر است که معادل حدود 16 ٪ از تولید ناخالص داخلی در میان بزرگترین پاسخ در سطح جهان است.

"اگر ما در حال رفتن به رفتن به بزرگترین بدهی ما تا به حال در زندگی ما و سپس به طور همزمان فشار با نوک انگشت ما بزرگترین ارائه دهنده درآمد در چشم آن را نه لزوما باهوش ترین چیز شما می توانید انجام دهید" میلیاردر معدن-تجهیزات و رسانه های نجیب زاده کری استوکس گفت. "ما یک کشور تجاری. ما هیچ چیز دیگری برای انجام این کار, اما, تجارت," او گفت:.

با نفوذ بلوک ملی نمایندگان مجلس خواستار, دولت, به, ایستادگی, با این حال و با استفاده از همه گیر به عنوان یک راه برای شکل دادن به اقتصاد و کاهش استرالیا تکیه بر چین است.

گوشت-مرکز پردازش نزدیکی بریزبن استرالیا است. چین ممنوع برخی از استرالیا گوشت این هفته است.

عکس: دن peled/شاتر

دادخواست توسط رئیس مجلس استرالیا قدرتمند اطلاعاتی و امنیتی و کمیته های اندرو Hastie, دعوت از مقامات دولت را به اقدام برای حفاظت از استرالیا حاکمیت در برابر "رژیم های اقتدارگرا مانند حزب کمونیست چین" را به دست آورد هزاران نفر از امضا. دیگر با نفوذ مجلس در این هفته مطرح شده این ایده از احضار سفیر چین به نظر می رسد در یک مجلس تحقیق که آیا نیاز به تنوع بخشیدن به استرالیا تجارت است.

یک نظرسنجی جدید توسط سیدنی بر اساس سیاست های اتاق فکر این موسسه Lowy این هفته 68% از مردم استرالیا در حال حاضر احساس "کمتر مطلوب نسبت به چین سیستم دولت" هنگامی که فکر کردن در مورد چین را از دست داده و وقوع.

مایکل Shoebridge سابق دفاع بالا مقام اطلاعاتی گفت: استرالیا نباید "ضربه محکم و ناگهانی به عقب" برای راه انجام کسب و کار با یک حزب دولت است.

"بسیاری از جامعه کسب و کار دارای یک سابقه طولانی از تمایل به چشم پوشی چینی رفتار" گفت: آقای Shoebridge یک مدیر, دفاع, استراتژی امنیت ملی در استرالیا سیاست راهبردی موسسه امنیتی فکر می کنم تانک. "آن است که سخت تر برای اجرای آن استدلال با دلیل بیماری همه گیر. عمومی وجود دارد که انتظار ما کاهش اهرم است که چین بیش از استرالیا است."

کارشناسان سیاست خارجی می گویند استرالیا یک مطالعه موردی در چگونه چین در تلاش برای به دست آوردن نفوذ از طریق هر دو نرم و قدرت سخت را فراتر از انواع دیپلماسی عمومی است که همه دولت ها در تعامل است.

آهن-سنگ میلیاردر اندرو فارست ابرو مطرح شده در ماه گذشته زمانی که او به دعوت یکی از چین بالا دیپلمات به نظر می رسد در کنار استرالیا, وزیر بهداشت, گرگ, شکار در یک رویداد رسمی به علامت تلاش خود بنیاد خیریه برای تضمین 10 میلیون coronavirus آزمون از چین است.

آقای فارست محروم محلی گزارش او blindsided دولت در درخواست از چین بالا رسمی در جنوب ایالت ویکتوریا ژو طولانی به صحبت در این رویداد که در آن او در دفاع چین در واکنش به بحران است.

"این ایده از رویداد ربوده و یا کمین نادرست است. آن بخشنده ژست و دوستی میان دو ملت گفت:" آقای فارست که ثروت خود را ساخته شده در چین-چراغ معدنی رونق. "من ترک خواهد کرد با کمک به کشور من unapologetic به کسانی که فکر می کنم نژادپرستی یا انزوا قابل دوام است مسیر برای استرالیا است."

نوشتن به راشل Pannett در rachel.pannett@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب