سابق پلیس مکزیک مقامات تحت تعقیب در نیویورک

رامون پقونو چپ و لوئیس کردنس پالومینو سابق ارشد پلیس مکزیک مقامات شده اند تحت تعقیب در ایالات متحده ف

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 10 مرداد 1399

رامون پقونو چپ و لوئیس کردنس پالومینو سابق ارشد پلیس مکزیک مقامات شده اند تحت تعقیب در ایالات متحده فدرال به اتهام قاچاق کوکائین توطئه است.

عکس: از سمت چپ: Eduardo Verdugo/آسوشیتد پرس; Juan Boites/El Universal/زوما پرس

MEXICO CITY—دو ارشد سابق پلیس مکزیک مقامات دستیاران از مردی که فرار این کشور, جنگ مواد مخدر به شش سال بودند تحت تعقیب پنج شنبه در نیویورک به اتهام گرفتن میلیون ها دلار رشوه از کارتل سینالوآ در ازای حفاظت و اجازه می دهد تن از آن کوکائین به جریان از طریق مکزیک شوند.

لوئیس کردنس پالومینو و رامون پقونو بودند به اتهام سه فقره قاچاق کوکائین توطئه است.

"در ازای چند دلار رشوه متهمان گفته مجاز کارتل سینالوآ به کار با مصونیت از مجازات در مکزیک" ایالات متحده در دفتر دادستان منطقه شرق نیویورک در بیانیه ای گفت. آن اضافه شده که "در حال حاضر فراری."

از اتهامات عنوان شده علیه آقایان کردنس پالومینو و پقونو اضافه شد به یک جانشین کیفرخواست علیه Genaro گارسیا لونا سابق خود ، آقای گارسیا لونا که زندگی کرده بود در فلوریدا پس از خروج از خدمات دولت در سال 2012 بازداشت شد و در سال 2019 است و در زندان در انتظار محاکمه در نیویورک است.

این کیفرخواست بخشی از مکزیک بزرگترین مربوط به مواد مخدر فساد مالی از سال 1997 دستگیری از کشور را مواد مخدر تزار ژنرال. جخوزس Gutiérrez Rebollo که داشت به جرم گرفتن رشوه از آنچه بود در آن زمان مکزیک قدرتمند ترین کارتل و محکوم به 40 سال در زندان است. او در زندان در سال 2013.

رئیس جمهوری مکزیک آندرس مانوئل لوپز Obrador است اشاره به اتهام فساد از آقای گارسیا لونا و دیگران در این استدلال در برابر آنچه او می گوید یک سیاست شکست خورده به آدرس یک جنگ مواد مخدر است که در سمت چپ بیش از 200 ، 000 نفر کشته و 70,000 از دست رفته از سال 2007.

منتقدان را مورد سوال آقای لوپز Obrador سیاست "آغوش نه گلوله" و امتناع خود را به یک خط سخت علیه این کشور کارتل.

آقای گارسیا لونا که سال ها از نزدیک با ایالات متحده در اجرای قانون مندرج مکزیک antidrug تلاش برای نزدیک به یک دهه برای اولین بار به عنوان رئیس مکزیک نسخه از دفتر تحقیقات فدرال و سپس به عنوان وزیر امنیت عمومی از سال 2006 تا 2012 تحت ریاست جمهوری Felipe Calderón.

سه مرد متهم شدند و پس از اطلاعات منتشر شده در سال 2019 نیویورک محاکمه Joaquín "ال Chapo" Guzmán سابق رئیس کارتل سینالوآ, implicating آقای گارسیا لونا. در طول محاکمه شاهد شهادت دادند که او تا به حال دست آقای گارسیا لونا 3 میلیون دلار در کارتل پول را در یک چمدان, چیزی است که آقای گارسیا لونا را تکذیب کرد در زمان.

جانشین کیفرخواست گفت: آقای گارسیا لونا تسهیل شش محموله کوکائین در مجموع از 50000 کیلوگرم بین سال های 2002 و 2007 و دو بار پذیرش چمدان با میلیون دلار پول نقد پرداخت.

آقای پقونو شد سر از antinarcotics بخش از مکزیک پلیس فدرال بدن ایجاد شده توسط آقای گارسیا لونا که وظیفه بود توسط آقای Calderón با ایجاد صادقانه و کارآمد نیروی پلیس قادر به خراب کردن کشور قدرتمند کارتل. آقای پقونو شد رئیس پلیس اطلاعات زمانی که آقای Guzman ساخته شده معروف فرار از زندان در سال 2015. آقای پقونو اخراج شد پس از فرار.

او پاسخ نمی سهشنبه به یک تماس تلفنی و یک پیام به دنبال نظر. آقای کردنس پالومینو نمی تواند نظر رسیده است.

آقای کردنس پالومینو سابق مکزیک هوش عامل که صرف بیش از 15 سال در اجرای قانون فدرال از جمله به عنوان رئیس امنیت منطقه ای برای مکزیک پلیس فدرال نیروی از سال 2009 تا 2013.

با توجه به پروفایل LinkedIn آقای کردنس پالومینو اخیرا به عنوان مدیر کل Adamantium امنیتی خصوصی خدمات یک شرکت است که بخشی از Grupo سالیناس کنگلومرا کنترل میلیاردر خرده فروشی و پخش مغول ریکاردو سالیناس Pliego. یک سخنگوی Grupo سالیناس گفت: در اواخر روز پنجشنبه که آقای کردنس در نظر گرفته اتهامات نادرست بود اما درخواست مرخصی از Adamantium, "اعتماد به نفس است که او را از نشان دادن بی گناهی خود و عدالت خواهد بود."

آقای سالیناس Pliego مکزیک دومین مرد ثروتمند است که یک متحد نزدیک رئیس جمهور لوپز Obrador. تاجر با حضور در یک مهمانی شام در کاخ سفید با رئیس جمهور در این ماه و در خدمت آقای لوپز Obrador کسب و کار مشاوره پنل.

نوشتن به جثه ده کردبا در jose.decordoba@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب