جورج فلوید مرگ در ایالات متحده جرقه های اعتراض در خارج از کشور

ضد نژادپرستی تظاهرات موجب مرگ جورج فلوید در مینیاپولیس را در سراسر جهان از نیوزیلند به برزیل. در ضمن د

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 14 خرداد 1399
ضد نژادپرستی تظاهرات موجب مرگ جورج فلوید در مینیاپولیس را در سراسر جهان از نیوزیلند به برزیل. در ضمن دشمنان از جمله چین و ایران را مورد انتقاد دولت آمریکا را از دست داده و تظاهرات.

آمریکا و متحدان ابراز همبستگی با آمریکایی ها در اعتراض به مرگ جورج فلوید در حالی که رقبا را تصرف کردند در درگیری های خشونت آمیز به انتقاد رسمی ایالات متحده در پاسخ به ناآرامی ها و سوال های واشنگتن برای رهبری جهانی.

از انگلستان به نیوزیلند, هزاران نفر به خیابان ها ریختند بیش از روزهای اخیر به حمایت آمریکا معترضان و نگرانی مشکلات مشابه در جوامع خود. برای بسیاری از بیرغبتی برای رئیس جمهور تهمت مخلوط با تعجب در تصاویر آمریکا خشونت پلیس. بسیاری از نقاط جهان به طور سنتی نگاه به آمریکا برای تماس از دیگر کشورها بی عدالتی و یا خشونت.

آقای فلوید مرگ در مه 25 در حالی که در بازداشت پلیس مینیاپولیس و استفاده از زور از آنجا توسط ایالات متحده در اجرای قانون به طور گسترده ای محکوم کرد.

"ما در اینجا در اروپا مانند مردم ایالات متحده, ما شوکه شده و وحشت زده از مرگ جورج فلوید" اتحادیه اروپا سیاست خارجی رئیس جوزپ Borrell روز سه شنبه گفت. قتل شد "سوء استفاده از قدرت و این را باید محکوم است به مبارزه در [ایران] متحده و در همه جا."

دشمنان از جمله روسیه و ایران استفاده کشتار و پس از آن تظاهرات به عنوان شواهدی از آنچه آنها می گویند این است که ریاکاری آمریکا در زیمبابوه دولت, است که یک رکورد از خشونت علیه معترضان را احضار سفیر ایالات متحده برای پانسمان کردن.

بین المللی و اعتراضات ناشی از آن در ایالات متحده ساخت فرسایش به نفع ایالات متحده در خارج از کشور.

در یک نظرسنجی جهانی در ماه ژانویه منتشر شد مرکز تحقیقات پیو در بر داشت که آقای ترامپ ترین در جهان است منفی بازدید عمده رهبر با بالاتر بدون اعتماد به نفس رتبه در 64 درصد از ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه (57%) و یا رئیس جمهور چین (43%).

مردم اعتراض کردند, مرگ جورج فلوید در کنار سفارت آمریکا در پاریس در روز دوشنبه.

عکس: مسیحی هارتمن/ایسنا

پیو که برای سال ها به دنبال بین المللی اعتماد به نفس در ایالات متحده رئیس جمهور متوجه شد که آن را "کاهش یافت" از 74 درصد برای رئیس جمهور اوباما در سال 2016 به 23 درصد برای آقای ترامپ در سال 2017 و در سال گذشته بود و در 31 درصد. دسته "مطلوب از دیدگاه آمریکا" کاهش یافت و از 64% در سال 2016 به 53 درصد در سال گذشته است.

آمریکا متحدان خود را تا حد زیادی به دنبال انتقاد از خشونت پلیس در حالی که اجتناب از اظهار نظر در مورد تهمت, دولت پاسخ.

وزیر خارجه بریتانیا Dominic Raab در روز سه شنبه شد و خواست با مخالفت اعضای پارلمان اروپا به محکوم کردن آمریکا در پاسخ به اعتراضات به دلیل آن که سپر انگلستان در برابر اتهام نفاق برای انتقاد چینی اقدام علیه معترضان در هنگ کنگ است.

"همه ما می خواهیم برای دیدن امریکا گرد هم می آیند و نه جدا جدا" آقای Raab پاسخ داد. "من می خواهم کمی مراقب باشید در مورد اخلاقی هم ارزی" از حوادث در ایالات متحده و چین ،

در هنگ کنگ که در آن چین ممنوع است, تظاهرات گروه های رسانه های اجتماعی مورد استفاده توسط antigovernment معترضان پر از پیامهای حمایت آمریکا تظاهرات و اعتراض نکات از سال گذشته monthslong دعوا.

"هنگ کنگ معترضان گفت: من به نشانه هایی از چوب و پوشیدن دستکش چوب می تواند کمک به محافظت از گلوله های لاستیکی," رپ آمریکایی دانیل الیاس توییتی دوشنبه.

بین المللی ترین تظاهرات باقی مانده اند مسالمت آمیز و با تمرکز بر نژاد پرستی. در آمستردام و بروکسل که اقلیت بزرگ جوامع مهاجر, تظاهرات سازماندهی شده توسط هلندی ها و بلژیکی ها و شاخه های سیاه و سفید زندگی مهم جنبش است. در لندن و دیگر شهرستانها بریتانیا هزاران نفر از معترضان جمع آوری بیش از آخر هفته و شعار "سیاه و سفید زندگی می کند مهم است."

در سیدنی, مردم, راهپیمایی در روز سه شنبه در 'Black Lives Matter' اعتراض.

عکس: جیمز گورلی/سازمان حفاظت محیط زیست/شاتر

"تجربه از افراد در اين شهر بزرگ در کشور ما و در سراسر جهان بسیار متفاوت است به تجربه افرادی که سیاه" شهردار لندن صادق خان گفت: رادیو بی بی سی. "و به همین دلیل جورج فلوید مرگ زده وتر با مردم در سراسر جهان است."

در فرانسه هزاران نفر از مردم جمع شده بودند شنبه شب در خارج از یکی از پاریس اصلی دادگاه جنایی در اعتراض به مرگ آدما Traoré در بازداشت پلیس در سال 2016 با توجه به فیلم هایی از صحنه است. آقای Traoré خانواده گفت: او از خفگی به دلیل راه ماموران او برگزار شد اما اجرای قانون مقامات رد مسئولیت.

روز سه شنبه در اعتراض آمد و تنها چند روز پس از 100 نفر جمع آوری شده در یک طبقه کارگر در حومه پاریس در اعتراض به, آسیب رنج می برد توسط a 13-year-old boy به عنوان او به اتهام تلاش برای سرقت یک روروک مخصوص بچه ها.

شرکت کنندگان در تظاهرات اشاره متحده آمریکا, حوادث, با توجه به رسانه های فرانسه. Kylian Mbappé یک ستاره فوتبال که در این منطقه گفت: در یک Instagram پست: "عدالت برای گابریل. این که آیا آن را در اینجا و یا جاهای دیگر... #خشونت #samefight."

چند هزار نفر در روز دوشنبه راهپیمایی مسالمت آمیز از طریق مرکز نیوزیلند بزرگترین شهرستان, Auckland, شعار, "black lives matter" و برگزاری پلاکارد خواستار پایان دادن به خشونت پلیس و نژادپرستی.

نخست وزیر Jacinda protocol wine studio اذعان کرد کشور او را شطرنجی رکورد در روابط با بومی مائوری جمعیت کرد و گفت که "ما اصلا برای یک لحظه تظاهر به کامل است."

مقامات در خارج از ایالات متحده از ترس به نوبه خود به خشونت است. پاریس پلیس زودتر سهشنبه نقل مکان کرد تا به لغو این آدما Traoré اعتراض با این استدلال که با توجه به coronavirus تجمع بیش از 10 نفر ممنوع در پاریس و "تن از تماس گردش در رسانه های اجتماعی در اعتراض به افزایش نگرانی ها شده است."

در لندن یک مرد زانو در مقابل افسران پلیس در جریان اعتراض علیه آقای فلوید مرگ در نزدیکی سفارت ایالات متحده.

عکس: جان sibley/ایسنا

شهردار آمستردام Femke Halsema گفت: او تمایلی به دستور پلیس برای متفرق کردن جمعیت از هزاران نفر در مرکز شهر دوشنبه شب از ترس استفاده از زور می تواند بیشتر antagonizing معترضان. تظاهرات مجاز بود برای 300 نفر است.

ایالات متحده دشمنان در زمان این فرصت را به نیش می زنند پشت واشنگتن که اغلب chides آنها بیش از خشونت و دیگر موارد نقض حقوق بشر علیه شهروندان خود.

"چه اتفاق می افتد در ایالات متحده خدا را شکر اتفاق نمی افتد در اینجا" سخنگوی کرملین دیمیتری Peskov روز سه شنبه گفت. در روسیه "سوء استفاده از قدرت توسط پلیس تنظیم شده توسط قانون و دستورالعمل دپارتمان. ما نمی بینیم تشابه با آمریکا"

وزارت خارجه ایران سخنگوی عباس موسوی در نادر کنفرانس مطبوعاتی تحویل داده شده به زبان انگلیسی در دوشنبه ابراز همبستگی با معترضان در آمریکا

"به مردم آمریکا: جهان شنیده است اعتراض خود را بیش از دولت ظلم و ستم. جهان ایستاده است با شما" آقای موسوی گفت. "به مقامات آمریکایی و پلیس: توقف خشونت علیه مردم خود و اجازه دهید آنها را نفس بکشم."

وزیر خارجه ایران جواد ظریف ارسال شده مسخره کردن تیتر از یک وزارت امور خارجه ایالات متحده, بیانیه مطبوعاتی, doctored به خواندن: "تظاهرات اخیر در آمریکا" به جای ایران.

در پاسخ, وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo در توئیتر خود نوشت: "شما قطع همجنس گرایان سنگ زنان و نابودی یهودیان است."

در آفریقا و زیمبابوه وزیر امور خارجه روز دوشنبه با احضار سفیر ایالات متحده پس از آمریکا و مشاور امنیت ملی رابرت اوبراین به نام این کشور در میان "دشمنان خارجی" تلاش برای استفاده از این تظاهرات برای ایجاد اختلاف در آمریکا

آقای اوبراین نظر "به شدت آسیب رساندن به یک رابطه در حال حاضر پیچیده سال تجویزی بلند گو حرف زدن دیپلماسی و تنبیهی تحریم های اقتصادی گفت: وزیر امور خارجه Sibusiso Moyo.

سفیر برایان نیکولز که آفریقایی-آمریکایی با صدور بیانیه ای لیست زیمبابوه محکوم شده اند ربوده شده حمله و یا کشته شدن توسط پلیس و نیروهای امنیتی وجود دارد. اما او همچنین به یاد می آورد تجربه خود از نژاد پرستی.

در کشور همسایه آفریقای جنوبی که پدید آمده از آپارتاید در اوایل 1990s حاکم کنگره ملی آفریقا خواسته رئیس جمهور سیریل Ramaphosa به تعامل با دولت ایالات متحده منتشر تنش های نژادی.

نوشتن به راشل Pannett در rachel.pannett@wsj.com جیمز در Marson james.marson@wsj.com و گابریل Steinhauser در gabriele.steinhauser@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن