هنگ کنگ قانون تامین می ترساند شهروندان به شستشو رسانه های اجتماعی خود سانسوری

پلیس هنگ کنگ به پایین دوخته معترضی چهارشنبه روز جدید امنیت ملی و قانون اثر صورت گرفت. عکس: ویلی Si

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 13 تیر 1399

پلیس هنگ کنگ به پایین دوخته معترضی چهارشنبه روز جدید امنیت ملی و قانون اثر صورت گرفت.

عکس: ویلی Siawillie Siau/زوما پرس

دلار هنگ کنگ—چین جدید امنیت ملی قانون برای هنگ کنگ ارسال shudders از طریق یک شهرستان که در آن مردم استفاده می شود به صحبت آزادانه باعث برخی به سرعت تغییر رفتار و عدم حمایت خود را از این شهر در جنبش اعتراضی برای ترس از تبدیل شدن به یک هدف است.

در حالی که مقامات ساخته شده اند اطمینان داد که قانون را اعمال می شود به یک "اقلیت بسیار کوچک" از مردم محدوده قانون داده است پلیس گسترده ای دستور به اجرای آن پخش كردن, زنگ فراتر از فعالان و روزنامه نگاران و معلمان در حال حاضر تحت بررسی دقیق از مقامات.

حدود ساعت 10 صبح روز شنبه چهار افسر پلیس در بازرسی از یک رستوران در محله Shau Kei Wan پس از دریافت گزارش می دهد که این فروشگاه ممکن است نقض امنیت ملی قانون با نمایش پوستر و پیام حمایت از معترضان با توجه به گوردون لام یک هماهنگ کننده یک رستوران کوچک فدراسیون است که یک دوست از مالک.

پلیس هشدار, گفت آنها را به اقدامات قانونی علیه این فروشگاه, اگر این پوستر هنوز تا هنگامی که درب باز آقای لام گفت: پس از یادگیری جزئیات از کارکنان رستوران که کاهش یافته است به نظر. در آن Facebook صفحه رستوران به نام کاسه و بشقاب گفت: آن باز بود فقط برای بایگانی اطلاعات تنها با کارکنان اجازه داد داخل.

اواخر روز شنبه, دلار هنگ کنگ, دولت اعلام کرد که اعتراض های مردمی شعار "آزادی هنگ کنگ انقلاب, از زمان ما" است و جدایی طلب معانی و نام مردم را به سرپیچی از قانون است.

اضطراب بیش از پیامدهای قانون جدید است که احساس می شود به طور گسترده ای در این شهر که در آن جنبش اعتراضی لذت می برد گسترده ای محبوب پشتیبانی می کند. طرفدار دموکراسی نامزدها موفق به کسب یک پیروزی در انتخابات منطقه ای در ماه نوامبر گذشته. حتی کسانی که بازدید توسط پلیس در حال گام برداشتن به مطمئن شوید که حمایت خود را از جنبش نمی کند اجرا گرفتار قانون است.

Jonathan Chan, یک شرکت صاحب یک رستوران است که آشکارا پشتیبانی از جنبش حذف همه پوستر و مواد آن اشاره شده استقلال برای شهر—حاشیه ایده از یک سال پیش است که در ماه های اخیر دریافت کرده در حال رشد حمایت در میان رادیکال تر شد.

"جنبش هنوز در جریان است اما ما تمرکز شده است منتقل شده و دور از خیابان" آقای چان گفت. "ما نیاز به حفاظت از زندگی ما قبل از ما می تواند انجام دهد."

بالا حباب-فروشگاه چای در ماه مه با آن 'لنون دیوار,' پوشش داده شده با اعتراض پوستر و یادداشت های چسبنده—یک راه مشترک برای کسب و کار در هنگ کنگ برای نشان دادن حمایت برای antigovernment جنبش است. زیر همان فروشگاه در روز چهارشنبه با دیوار پاک برای ترس از جدید امنیت ملی و قانون است.

عکس: JOYU وانگ/وال استریت ژورنال
عکس: JOYU وانگ/وال استریت ژورنال

قانون جدید اعمال شده توسط پکن اهداف تجزیه طلبی براندازی تروریسم و تبانی با خارجی یا نیروهای خارجی به خطر انداختن امنیت ملی است. این باعث می شود آن را یک عمل مجرمانه به حمایت از هر کسی که ارتکاب تروریسم حتی با آنها ارائه حمل و نقل و یا به آنها پول است. این قانون شامل مجازات به حبس ابد و محاکمه در سرزمین اصلی در بعضی از موارد به عنوان یک تهدید قریب الوقوع و یا دخالت کشورهای خارجی و یا "عناصر خارجی" را محاکمه در شهر دشوار است.

"محدوده قانون فراتر از وحشی ترین انتظارات گفت:" کورا چان یک استاد حقوق در دانشگاه هنگ کنگ که دارای coedited یک کتاب در مورد چگونه چین conceives از آن امنیت ملی و موقعیت هنگ کنگ. "تعاریف از چهار جنایات بسیار گسترده و مبهم و ملزم به اعمال جدی در اثر سرما بر آزادی."

آقای لام رستوران فدراسیون انتقاد از نیروی انتظامی برای رفتن بعد از رستوران ها در تلاش برای از بین بردن زرد "اقتصاد" با اشاره به citywide شبکه کسب و کار است که در ماه های اخیر بود و علنا به حمایت از تظاهرات. بسیاری از فروشگاه ها از جمله حذف پوستر و یادداشت های رنگارنگ با حمایت پیام به عنوان قانون به اجرا آمد.

2013: هنرمند Kacey وونگ " حمله به غول سرخ,' نماد چین در حال افزایش نفوذ خود در هنگ کنگ پیوست سالانه 1 جولای اعتراض مارس, به مناسبت روز دلار هنگ کنگ شد و در بازگشت به چین در سال 1997.

عکس: Kacey ونگ

"آزادی بیان و کسب و کار است که ارزش هسته, هنگ کنگ," او گفت:. "هنگ کنگ دیگر نمی خواهد هنگ کنگ اگر آن را از دست می دهد و هسته آن ارزش خواهد بود و هیچ تفاوتی از شانگهای و شنژن."

یک سخنگوی پلیس نمی بلافاصله در پاسخ به یک درخواست برای نظر. روز چهارشنبه زور گفت: این امر را مصمم به اجرای قانون است.

این شهر سابق, مدیر اجرایی, لئونگ چون-یینگ تا به ارائه یک 1 میلیون دلار هنگ کنگ ($129,024) فضل برای هر کسی که ایدز دستگیری امنیت ملی مجرم.

روز چهارشنبه پلیس دستگیر شد مردی که سوار یک انگلیس با ایران برای اتهام سلاح سرد از یک افسر در طی یک درگیری خیابانی پیش از آن در روز هنگامی که معترضان به حال swarmed خیابان های شهرستان. رسانه های محلی گزارش داد مرد تبدیل شده بود توسط یکی از بستگان.

مربوط تصویری

تحت فشار از چین, هنگ کنگ شده است chipping دور در قلمرو آزادی بیان که یکی از ارکان اصلی این شهر هویت. وال استریت ژورنال بازديد از سرمقاله روزنامه," محبوب طنز, اخبار, نشان می دهد برای پیدا کردن چگونه یک پیشنهاد امنیت ملی قانون می تواند تغییر جهانی hub. عکس/تصویری: Clément Bürge/وال استریت ژورنال

برخی از ناظران می گویند این شهر استارک بخش ممکن است رشد گسترده تر به عنوان طرفدار استقرار حامیان استفاده از قانون به گزارش بهترین دوستان و یا همکاران به سازمان های مسئول برای اجرای امنیت ملی است.

کارمن یک مادر دو در اواخر 30s می گوید: او تنها پیوست صلح آمیز تظاهرات سال گذشته و در عین حال اتخاذ کرده است پارانوئید معمول در ارتباط با مخالفان در سراسر سرزمین اصلی مرز. او حذف رسانه های اجتماعی پست های یکبار مصرف استفاده می شود سیم کارت به صحبت کردن با طرفداران همکار و حتی متوقف صحبت کردن سیاست با دوستان.

"ترس در دل ما خیلی سنگین است امروزه هیچ کس می خواهد به صحبت کردن دیگر," او گفت:.

به اشتراک گذاری افکار خود را

چه پیامدهای برای استقلال از دلار هنگ کنگ شما را از امنیت ملی ، پیوستن به مکالمه زیر.

او در حال حاضر ساخته شده ترتیبات به حرکت و برنامه های مهاجرت به کانادا با خانواده اش در پایان سال است.

این شهر بالا, رسمی, مدیر اجرایی کری لام گفت: "مشروع و حقوق اساسی و آزادی لذت می برد توسط اکثریت قریب به اتفاق شهروندان محافظت خواهد شد." شهروندان با این حال یادآوری قانون به طور مداوم توسط آگهی های تلویزیونی و علائم و تابلوهای تبلیغاتی نصب شده در سراسر شهر گفتن آنها این است که همه موظف به رعایت آن است.

برخی از ترس این قانون استفاده می شود برای محدود کردن فعالیت های حقوق بشر و فعالان سیاسی و همچنین جلوگیری علمی و آزادی های رسانه ها.

"این گیره را در فضا برای حقوق بشر وکالت و درخواست از دولت و احترام به حقوق بشر گفت:" کلودیا ییپ سخنگوی هنگ کنگ حقوق بشر مانیتور. "عدم اطمینان از قانون باعث می شود آن را دشوار برای ما به رفتار خودمان است. ما باید به طور مداوم نگران نقض قانون گرفتار شدن و شارژ می شود."

خانم ییپ افزود که یکی دیگر از نگرانی این است که مردم ممکن است تمایلی به کمک به سازمان ها دیده می شود به عنوان مخالف دولت در حالی که بودجه خارجی برای این گروه ها ممکن است به سوال آمده است.

دیگران بر این باورند مخالفان ادامه خواهد داشت اما نیاز به پیدا کردن راه های جدید بیان برای جلوگیری از سقوط گرفتار امنیتی با قانون است.

هنرمند Kacey وانگ معمولا صرف ژوئیه 1 در وسط یک اعتراض توده آوردن آثار هنری با بلانت پیام سیاسی است. یک سال او به ارمغان آورد یک مجسمه ساخته شده از مقوا به نام "حمله به غول سرخ" به نماد چین در حال افزایش نفوذ خود در این شهر است.

در این سال او هنوز هم نشان داد تا در کازوی خلیج که در آن هزاران نفر به خیابان ها ریختند حتی اگر پلیس را ممنوع کرده بود هر گونه تجمع, اما او انجام چالاک تر کار می کنند: "فروشگاه مثل هیچ فردا وجود دارد" که شامل چند کیسه های خرید با کلماتی مانند "نه صلح" و "براندازی" برای نشان دادن بی قراری احساسات مردم اینجا. آقای وانگ انتظار دارد کار خود را به طور انتزاعی تر رفتن به جلو.

"صدای اعتراض را نمی توان سکوت; همیشه وجود دارد یک راه برای غلبه بر محدودیت," او گفت:. "ما فقط نیاز به خلاق."

بیشتر

  • صدها نفر دستگیر شده در تظاهرات
  • آنچه در هنگ کنگ جدید امنیت ملی و قانون
  • بازار هنگ کنگ تأکید بر مثبت
  • شنیده ام در خیابان: دیگر کسب و کار به عنوان معمول

نوشتن به ناتاشا خان در natasha.khan@wsj.com و Joyu وانگ در joyu.wang@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن