Khashoggi قتل محاکمه 20 سعودی آغاز می شود در دادگاه

یک تظاهرکننده برگزار شد, پوستر, تصویر, عربستان مخالف نگار جمال Khashoggi در اکتبر 2018 در خارج از کنس

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 13 تیر 1399

یک تظاهرکننده برگزار شد, پوستر, تصویر, عربستان مخالف نگار جمال Khashoggi در اکتبر 2018 در خارج از کنسولگری عربستان سعودی در استانبول.

عکس: یاسین akgul/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

استانبول—ترکیه دادگاه باز کرده است محاکمه غیابی از 20 اتباع عربستان از جمله دو با روابط به عربستان ولیعهد بیش قتل مخالف نگار جمال Khashoggi در ترکیه, تشدید فشار بر خلیج سلطنت بیش از آن اتهام نقش در یک حادثه که شوکه شده جهان است.

پس از مرگ آقای Khashoggi که کشته شد در داخل عربستان سعودی کنسولگری در استانبول در ماه اکتبر 2018, مقامات ترکیه به گله و شکایت از عدم همکاری از پادشاهی که حاضر به استرداد هر یک از متهمان شناسایی شده توسط ترکیه است.

در ماه مارس ترکیه دادستان تحت تعقیب 18 نفر شارژ آنها را با شکنجه و قتل عمد. آنها همچنین به اتهام دو نفر از دستیاران پادشاهی تاج شاهزاده محمد بن سلمان با تحریک این قتل است.

ترکی محققان گفته اند آقای Khashoggi کشته شد و تجزیه توسط عربستان آمار تیم ملی و ایالات متحده آمریکا سازمان اطلاعات مرکزی گفته است که ولیعهد به احتمال زیاد دستور داد که مرگ روزنامه نگار.

تاج و تخت شاهزاده بازیگران Khashoggi کشتن به عنوان سرکش عمل و رد هر گونه دخالت. عربستان رسانه ای مقامات وزارت نمی پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر در مورد استانبول محاکمه.

آقای Khashoggi نوشت که مقالات انتقادی ولیعهد در واشنگتن پست رفته بود به کنسولگری به جمع آوری مقالات پیش رو خود را برنامه ریزی عروسی با نامزد, خدیجه Cengiz.

در طول روز جمعه نزدیک به چهار ساعت باز جلسه قضات گوش به شهادت از خانم Cengiz, یاسین Aktay یک مشاور رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان و کارگران از کنسولگری عربستان.

خدیجه Cengiz نامزد به قتل رسیده از عربستان روزنامه نگار جمال Khashoggi خطاب به خبرنگاران پس از اولین جلسه از محاکمه از 20 سعودی در استانبول.

عکس: sedat سونا/شاتر

خانم Cengiz بازگو چگونه او تا به حال به همراه آقای Khashoggi به کنسولگری دروازه و انتظار بیهوده برای او را به خارج از ساختمان. نگران او به نام کنسولگری.

"من احساس بزرگترین ترس زندگی من زمانی که کارمند کنسولگری به من گفت که "من باید بررسی شود ولی هیچ کس در داخل', " او گفت:.

متهمان غایب از دادگاه نشان داده شد توسط وکلا از نوار استانبول منصوب ترکیه است.

در حال حاضر در دادگاه به عنوان یک ناظر اگنس Callamard یک U. N. گزارشگر ویژه در فراقانونی گفت: استانبول محاکمه شد و یک گام مهم به سوی عدالت بود زیرا اولین بار است که شاهد این فرصت را به صحبت می کنند تحت سوگند درون رسمی قضایی چارچوب است.

"عدالت بود و نه نقش خود را تا به حال," او گفت: پس از شنیدن. "و حتی اگر آن است که یک عدالت با بسیاری از محدودیت ها...حداقل به آنها داده شده این امکان و فضا صحبت کردن است."

عربستان مقامات باید انجام تحقیقات خود را به قتل و نام مظنون اما عربستان محاکمه شد و پشت درهای بسته برگزار شد. در ماه دسامبر پادشاهی محکوم به اعدام پنج نفر به مرگ است. در حکم دادستان عربستان گفت: هیچ عمد و قصد کشتن آقای Khashoggi و تصمیم به قتل او "گرفته شده است در خار از لحظه ای است."

در ماه مه آقای Khashoggi را صلاح گفت که او ببخشند پدرش قاتلان مقدار کمی از آنها اعدام است.

در میان نفر از کارمندان کنسولگری عربستان که در زمان ایستادن در جمعه Zeki دمیر بازگو چگونه در روز آقای Khashoggi ناپدید شد او احضار شد به سرکنسول محل اقامت به کمک نور ساختمان کوره زیرا اعضای این ادعا عربستان تیم ملی نمی توانستم بفهمم که چگونه آن کار می کرد.

"من ساخته شده یک شوخی گفت که اگر شما سقوط در کوره پس از آن شما خواهد بود تبدیل به کباب," او گفت:. "سپس من باقی مانده است."

بازگشت به اقامت چند روز بعد او گفت که او متوجه چگونه سنگ مرمر در اطراف کوره شده بود مقصور.

پس از این جلسه آقای Aktay مشاور ریاست جمهوری گفت: کوره ممکن است مورد استفاده قرار گیرد به آقای Khashoggi بدن ناپدید می شوند.

"این یک نظریه است, اما آن را قوی نظریه" آقای Aktay گفت.

نوشتن به دیوید Gauthier-Villars در David.Gauthier-Villars@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب