مکزیک رهبر است, پاسخ برای همه نیازهای خود را: ارتش

توسط ژوئن منتس نزدیک ژوئن منتس بیوگرافی @jmontesWSJ ژوئن.montes@wsj.com و دیوید Luhnow نزدیک

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 8 خرداد 1399

MEXICO CITY—در روزهای اخیر ارتش سرهنگ خوزه کروز وارگاس Rangel سوار در بالای یک تپه به عنوان هزاران نفر از کارگران و صدها کامیون کمپرسی زیپ به عقب و جلو فقط در خارج از مکزیک سرمایه گذاری پایه جدید 3.2 میلیارد دلار فرودگاه.

بر خلاف عمده ترین فرودگاه غیر نظامی در سراسر جهان, این یکی نمی شود ساخته شده توسط پیمانکاران خصوصی و یا دولتی شرکت های ساخت و ساز. در عوض, آن است که توسط مکزیک ارتش با اپراتورهای خصوصی و یا واسطه ای دیگر از دست استخدام. این است که حتی ساخته شده در یک پایگاه ارتش.

"ما در حال انجام آن همه گفت:" سرهنگ وارگاس یکی از 1000 افسران مکزیک Army Corps of Engineers است که نظارت بر این پروژه است. "بر خلاف شرکت های خصوصی ما نمی سود پس هزینه های پایین تر هستند. و ما همه چیز را در زمان."

رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز Obrador خواسته مکزیک ارتش برای ساخت فرودگاه جدید پس از لغو کار یکی دیگر گفت: آن را مملو از فساد است.

عکس: Ginnette Riquelme برای وال استریت ژورنال

تحت ریاست جمهوری آندرس مانوئل لوپز Obrador مکزیک ارتش خود را به دست آورده برجسته ترین عمومی نقش پس از 1940s انجام همه چیز را که منجر به حمله به کارتل های مواد مخدر و بیمارستان های در حال اجرا در طول بیماری همه گیر کوروناویروس به ساختمان زیرساخت—به طوری که ارتش در حال حاضر رقیب برخی از کشور, بزرگترین خصوصی شرکت های ساخت و ساز در اندازه و محدوده کار.

"وجود دارد هیچ سابقه...که در آن ارتش داده شده است تا بسیاری از های مختلف و وظایف مهم گفت:" خاویر الیوا, یک استاد علوم سیاسی در مکزیک خودمختار ملی دانشگاه و متخصص در مکزیک ، "رئیس جمهور اصلی اهداف سیاسی در حال حاضر استراحت بر روی شانه های ارتش."

رئیس جمهور است و با تمجید از ارتش به عنوان یک می تواند-آیا سازمان است که نیست گرفتار عمیقا ریشه فساد که او می گوید در مکزیک برگزار شد به عقب. منتقدان می گویند با تکیه به شدت در ارتش حمل خطرات از جمله دادن به آن بیش از حد پول و قدرت و همچنین به تأخیر انداختن عمیق تر تغییرات برای تقویت مکزیک نهادهای غیرنظامی که اقتصاددانان گفته اند که لازم است برای این کشور به منظور توسعه و نوسازی سریع تر است.

رئیس جمهور قرار داده مکزیک ارتش مسئول گارد ملی. اعضای گارد گشت خیابان گوادالاخارا در تابستان گذشته.

عکس: فرانسیسکو Guasco/زوما پرس

پس از استقلال خود را از اسپانیا در نیمه اول قرن 19 مکزیک سیاست بودند تا حد زیادی تحت سلطه رهبران نظامی تا 1940 هنگامی که یک سنت از رهبری غیر نظامی آغاز شد. در آن زمان ارتش زده ضمنی معامله با این کشور و سپس حزب حاکم: ارتش خواهد ماندن از سیاست و نظامی حاکمان را ترک ارتش به تنهایی. که در سمت چپ مکزیک رایگان از نظامی کودتا که دامنگیر خیلی از آمریکای لاتین در طول قرن 20th.

به اشتراک گذاری افکار خود را

باید مکزیک را در گسترش توابع آن داده شده است تحت لوپز Obrador دولت? چرا که نه ؟ پیوستن به مکالمه زیر.

چون مکزیک ندارد هر نظامی رقیب در کنار درب—ایالات متحده بیش از حد بزرگ است و گواتمالا بیش از حد کوچک—ارتش متمرکز شده داخلی نقش اول امداد رسانی و بعد از آن مبارزه با کارتل. و گاهی اوقات آن را تا به خدمت در گذشته دولت به عنوان یک سازنده از آخرین رفت و آمد مکرر, پله در زمانی که پولیس در پروژه های ساخت و ساز رفته اند بیش از بودجه.

محدودیت هایی وجود دارد به ارتش نفوذ در مکزیک است. هیچ تحلیلگر انتظار آنها را برای تبدیل شدن به قدرت سیاسی کارگزاران. و آقای لوپز Obrador تکیه بر نظامی است که گریه به دور از که از دیگر سران کشورهای آمریکای لاتین مانند برزیل Jair Bolsonaro, سابق, ارتش کاپیتان که افسران نظامی از جمله فعال وظیفه ژنرال انباشته در سراسر کابینه خود را.

در اوایل این ماه آقای لوپز Obrador صادر اجرایی فرمان نگه می دارد که ارتش مسئول این کشور در مبارزه با کارتل. در حالی که این حکم صرفا formalizes ارتش دیرینه, نقش, آن کلاه های قابل توجه برای چرخش به چپ رئیس جمهور که برای سال ها در کمپین بلیزرز با انتقاد از ارتش نقش مهمی در مصرف در کارتل متهم سربازان از ارتکاب ناخالص بشر حقوق نقض.

فیلم نشان مسلح و نقاب مردان توزیع کمک به جوامع فقیر در مکزیک در طول coronavirus همه گیر شده است به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. وال استریت ژورنال را Jose de Cordoba تجزیه و تحلیل تصاویر به درک که چگونه یک فرم جدید از "کارتل انسان دوستی" است که به چالش کشیدن دولت است.

از فرمان او کرد و گفت: "شواهد به ادعا می کنند که در هر دو ارتش و نیروی دریایی وجود دارد در حال رشد است و احترام به حقوق بشر" اعتباری خود را به عنوان فرمانده کل قوا برای تنظیم یک لحن جدید. در سال 2010 به عنوان مکزیک اصلی مخالفان او گفت که او "نمی تواند قبول یک نظامی دولت" و به نام دولت در آن زمان به بازگشت ارتش به پادگان.

آقای لوپز Obrador طرح پس از گرفتن قدرت بود برای ایجاد یک غیر نظامی-اجرای گارد ملی به دنبال کارتل های مواد مخدر. اما به زودی پس از او برنده انتخابات در ماه جولای 2018, او شروع به تغییر لحن ستایش از 300000 عضو ارتش به عنوان یک سنگر و استحکامات از مردم است. بیش از چند ماه آینده, ارتش, برنج متقاعد رئیس جمهور منتخب که پایان دادن به تعقیب خود را از کارتل خواهد کشور را ترک کنند ungovernable در ماه می گویند افراد آشنا با کسانی که مکالمات.

پاییز آقای لوپز Obrador روشن ساخته است که گارد ملی که در اصل بود اجرا توسط ارتش به جای رهبری غیر نظامی. گارد ملی رئیس به عنوان یک نظامی بازنشسته به طور کلی. برخی از 80 درصد از آن حدود 75,000 اعضای متعلق به ارتش که پرداخت حقوق خود را فراهم می کند و همه چیز را از آموزش به لباس.

آقای لوپز Obrador دوم از سمت چپ پیوست و مقامات نظامی در طول سفر به فرودگاه جدید آن را به عنوان ساخته شده در فوریه.

عکس: لوئیس آنتونیو Rojas/مهر نیوز

جایی است که نقش ارتش رشد بیشتری نسبت به ساخت و ساز. در علاوه بر این به new Mexico شهرستان, فرودگاه, ارتش ساختمان 150 سربازخانه برای گارد ملی و 2,700 جدید شاخه های دولتی بانک ها در سراسر کشور توزیع جمهور مزایای اجتماعی است. پس از این فرودگاه به پایان رسید, ارتش خواهد بود وظیفه با ساختمان دو بخش زیادی از برنامه ریزی نزدیک به 950 مایل توریستی قطار از خط در Yucatán شبه جزیره است که انتظار می رود به هزینه برخی از 6.3 میلیارد دلار رسید.

مکزیکی پیمانکاران خصوصی احساس ننگ دولت ظاهری حق وتو در برخی از پروژه های زیربنایی. "ما احساس جرم از آنجا که ما در نظر گرفته نشده است در این پروژه های بزرگ...رئیس جمهور تبدیل شده ارتش به یک عملا دولت شرکت ساخت و ساز" گفت: Eduardo رامیرز Leal رئیس یک گروه کسب و کار به نمایندگی از بیش از 12000 شرکت های ساخت و ساز.

با تکیه بر ارتش متناسب با رئیس جمهور است که شناخته شده برای خط اقتدارگرا و سبک زندگی صرفه تحلیلگران می گویند. او پرواز هواپیماهای مسافربری تجاری در کلاس اقتصاد و کاهش حقوق و دستمزد خود و کسانی که از بوروکرات های بالا.

"او آنها را می خواهد برای انجام کاری است و آنها می گویند:" بله." او دوست دارد که. این تنها بالا آژانس فدرال که من فکر می کنم او احساس می کند راحت به آنها انتساب و دانستن است که نه تنها آنها می گویند بله, اما آنها تحقق انتساب" گفت: Roderic هوش مصنوعی کمپ یک متخصص در مکزیک نظامی و استاد در Claremont McKenna کالج.

در تبدیل به ارتش برای کارهای عمومی از رئیس جمهور گفت که او معتقد است که این پروژه تکمیل خواهد شد ارزان تر در زمان و بدون فساد که او را مقصر می داند در تبانی بین کسب و کار و سیاستمداران است.

اعضای گارد ملی در راهپیمایی با جاروها در منترری ماه گذشته به شستشوی کف با مطابق با اصول بهداشتی مایع در تلاش برای جلوگیری از شیوع کروناویروس.

عکس: دانیل بکرریل/ایسنا

در ماه مارس رئیس جمهور اعلام کرد دولت جدید شرکت اجرا 26 top مقامات نظامی برای مدیریت و راه اندازی فرودگاه جدید هنگامی که آن به پایان رسید. "سود خواهد بود برای ارتش" آقای لوپز Obrador گفت. "در بالا بودن بسیار مهم است و خدمات آن را به یک کسب و کار است."

قبل از گرفتن کار او لغو بزرگتر بیشتر اسراف $13.3 میلیارد دلار پروژه جدید شهر مکزیک فرودگاه است که یک سوم تکمیل کرد و گفت: این پروژه در Texcoco شد سرند با گرافت. او کارگردانی ارتش برای ساخت "یک سر و کاربردی فرودگاه در کوتاه ترین زمان ممکن."

ارتش می گوید از آن هزینه خواهد شد کسری از قیمت و فقط سه سال و چهار سال سریعتر از Texcoco پروژه.

کروناویروس در آمریکای لاتین

  • برزیل روزانه Coronavirus مرگ و میر پیشی که ایالات متحده آمریکا
  • به کروناویروس در نیکاراگوئه رسمی انکار تقویت خطر
  • ویدئوها از کارتل های مواد مخدر توزیع کمک های چالش مقامات مکزیکی

سرهنگ وارگاس که در اتهام از باند جدید فرودگاه گفت مقامات صرفه جویی در پول در راه های مختلفی. یک مثال او بود و ارتش مذاکره با محلی كانون' اتحادیه برای صدها کامیون کمپرسی به کشتی مواد. سرهنگ وارگاس گفت: این اتحادیه می خواستم به اتهام ارتش در مورد $4,500 یک ماه در هر کامیون قیمت آن گفت: آن شارژ در Texcoco.

"ما بررسی می شود, قیمت بازار و دیدم آنها در تلاش بودند به اتهام ما بیش از دو برابر نرخ رفتن. ما گفت: "هیچ راه است." ما در نهایت آنها را به قیمت بازار به او گفت:" ایستاده در یک تقریبا به اتمام بتن باند فرودگاه.

یک سخنگوی اتحادیه رد شد که در آن باد قیمت و گفت که آن را خواستار است تنها که ارتش پرداخت یک قیمت عادلانه است.

با تکیه بر ارتش برای کارهای عمومی با توجه به عدم اعتماد به دولت تاخیر در رسیدگی به مکزیک را عمیق تر نهادی مشکلاتی مانند فساد تحلیلگران امنیتی می گویند. آن را خاموش کار سخت از ساختمان نیروهای پلیس که در نهایت می تواند در کارتل ها و کاهش نرخ بالای مصونیت از مجازات برای جرایم این افراد می گویند.

"نهادی ضعف است چرا که آنها در حال رفتن به بچه ها گفت:" کریگ Deare یک استاد دانشگاه دفاع ملی و متخصص در مکزیک نظامی. "من این مشکلات امروز است," او گفت: توصیف آنچه که او می بیند به عنوان تفکر دولت. "به جای شروع از نوع عمیق تر ثابت که ممکن است طولانی تر از زمان من در قدرت من قصد دارم برای قرار دادن یک گروه کمک آن و به گروه کمک نظامی است."

در حالی که مکزیک ارتش انداز خود را به عنوان رایگان از فساد در آن دیده می شود سهم خود را از رسوایی. این کشور antidrug تزار در اواخر 1990s ، جخوزس Gutiérrez Rebollo پیدا شد به یک کارتل حقوق و دستمزد. درگذشت او در سال 2013 در حالی که خدمت به 40 سال حبس.

جدید فرودگاه انتظار می رود که هزینه $3.2 میلیارد دلار در حال ساخت بود در ماه گذشته.

عکس: Ginnette Riquelme برای وال استریت ژورنال

ارتش رکورد به عنوان یک سازنده نیز آمده است تحت بررسی. در ساخت و ساز از Texcoco پروژه فرودگاه کنگره تفتیش بی نظمی های موجود برای برخی از 9 میلیون دلار در دو قرارداد تعلق می گیرد به ارتش برای ساخت فرودگاه در محیط حصار و سطح یکی از باند فرودگاه.

در یک گزارش منتشر شده در اوایل سال جاری دفتر حسابرسی در بر داشت ارتش به شدت نامناسب یک صندوق برای بازسازی پس از زلزله ویرانگر در سال 2017. در 88 از 93 قراردادهای خدمات داده شده توسط ارتش به ارزش حدود 25 میلیون آن نمی تواند آن را اثبات کند که تا به حال دریافت کالا و خدمات, با توجه به دفتر حسابرسی.

بسیاری از قراردادها اهدا شد به طور مستقیم و بدون مناقصه روند. دفتر حسابرسی گفت: آن را نمی تواند پیدا کردن دو پیمانکاران استخدام ارتش در آدرس ارائه شده به این کشور مالیات آژانس.

ارتش نمی پاسخ به یک درخواست برای اظهار نظر در مورد اتهامات.

مکزیک نظامی شده است هرگز به طور رسمی مورد بررسی قرار گرفته توسط پولیس مبارزه با فساد اداری ناظران و نه هر پرسنل نظامی نیروهای داعش در غیر کارتل های مربوط به اتهام فساد مالی گفت: رائول بنیتز یک کارشناس نظامی در دانشگاه خودمختار ملی مکزیک است.

"آن را مانند یک تضمین مصونیت از مجازات. آنها هرگز مورد بررسی قرار گرفته است."

نوشتن به خوان در منتس juan.montes@wsj.com و دیوید Luhnow در david.luhnow@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن