حمله مهاجمان انتحاری به افغانستان بیمارستان کشتن نوزادان

عضو نیرو های امنیتی افغانستان حمل نوزاد از بیمارستان در کابل. عکس: خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 24 اردیبهشت 1399

عضو نیرو های امنیتی افغانستان حمل نوزاد از بیمارستان در کابل.

عکس: خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

داعش با پوشیدن لباس پلیس یورش برده و یک بیمارستان در افغانستان روز شنبه کشته شدن حداقل 16 نفر از جمله دو بچه تحریک حرکت ملت ایران به حمله جدیدی را علیه طالبان و دیگر گروه های شورشی در یکی دیگر از شکست آمریکا در تلاش برای رها کردن خود از آن طولانی ترین جنگ.

حمله به 100 تخت بیمارستانی در کابل که شامل بخش زنان و زایمان اجرا شده توسط کمک های بین المللی گروه پزشکان بدون مرز انجام شد توسط سه شبه که دفع نیروهای امنیتی افغان پنج ساعت تا زمانی که آنها در نهایت مغلوب و کشته شدند.

ازبکی.

تاجیکستان

ترکمن.

بیمارستان

حمله

کابل

افغانستان

پاکستان

ایران

200 مایل

200 متر

در یک شهرستان است که ضرب و شتم برای دهه های مرگبار و روحیه اش را تضعیف حملات تروریستی روز سه شنبه حمله به هدف قرار دادن مادران و نوزادان هنوز زده و عصبی.

نیروهای امنیتی cradling نوزادان در سلاح های خود را با عجله از بیمارستان به حمله آشکار شد. داخل سربازان در بر داشت حداقل یک زن برگزاری یک نوزاد در آغوش او هر دو مرده در بیمارستان طبقه با توجه به عکس های منتشر شده توسط افغانستان در وزارت کشور.

"وحشیانه و شنیع حمله توسط یک دسته از heartless تروریست ها, حمله به یک بیمارستان زایمان در کابل باز کردن آتش بر روی مادران در حالی که آنها اذعان به تولد جدید در زندگی اسفناک است بی معنی و بزدلانه," صدیق صدیقی سخنگوی رئیس جمهور افغانستان اشرف غنی گفت: توییتر.

پزشکان بدون مرز همچنین به عنوان شناخته شده MSF گفت: آن را با تمرکز بر ایمنی آن بیماران و کارکنان.

ساعت پس از این حمله رئیس جمهور غنی دستور نظامی خود را برای از سرگیری عملیات تهاجمی علیه طالبان و دیگر گروه های شورشی بود که در مکث پس از ایالات متحده و افغانستان به امضا توافق نامه در اواخر فوریه که میسازد از یک جدول زمانی برای امریکا به خروج تمام نیروهای خود را از افغانستان در تابستان آینده.

بیمارستان حمله همزمان با یک بمب گذاری انتحاری با هدف قرار دادن یک مراسم تشییع جنازه در شرق افغانستان که منجر به کشته شدن حداقل 24 نفر به گفته مقامات دولتی. دولت اسلامی مسئولیت این حمله در ولایت ننگرهار.

طالبان را تکذیب کرد مسئولیت هر دو حمله که شش هفته پس از جنگجویان دولت اسلامی مسئولیت حمله در کابل را کوچک اقلیت سیک که به کشته شدن 25 نفر.

تشدید خشونت تهدید به فروختن این تهمت تلاشهای دولت برای تزریق نیروی جدید به دو ماهه توافق صلح با طالبان. توافق در حال حرکت تنظیم خروج نیروهای ایالات متحده که با توجه به پایان با تمام نیروهای آمریکایی خروج از افغانستان در تابستان آینده. ایالات متحده در تلاش برای به دست آوردن متوقف توافق در مسیر شکست خورده اند برای تضمین دستیابی به موفقیت.

داوطلبان حمل یک پسر بچه بود که زخمی در حمله انتحاری در یک مراسم تشییع جنازه در شرق افغانستان ،

عکس: نورالله shirzada/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

طالبان و دولت افغانستان هنوز برای شروع مذاکرات مستقیم که قرار است به وضع زمینه را برای قدرت های معامله بین دو طرف است. ایالات متحده و افغان را محکوم کرد طالبان برای انجام یک سری از حملات پس از این قرارداد امضا شد و به پرسش های مطرح شده در مورد این گروه و تعهد به صلح است.

وزیر امور خارجه مایک Pompeo محکوم کرد روز سه شنبه حملات و خواست رهبران افغان از هر دو طرف به تمرکز بر روی پیشرفت خود را شکننده کرد.

"هر گونه حمله به مردم بی گناه نابخشودنی است اما برای حمله به نوزادان و زنان در نیروی کار در محراب از یک بیمارستان یک عمل خالص شر" گفت: آقای Pompeo. "تا زمانی که وجود دارد هیچ پایدار کاهش خشونت و کافی پیشرفت به سوی یک مذاکره حل و فصل سیاسی افغانستان باقی خواهد ماند و در معرض خطر تروریسم است."

روز یکشنبه طالبان حمله به پاسگاه ارتش در شرق افغانستان کشته شدن دست کم 27 سربازان با توجه به کشور مستقل Tolo News TV station.

"حملات دو ماه گذشته نشان می دهد آمریکا و جهان است که طالبان و حامیان نیست و قصد ندارد به دنبال صلح" حمدالله محب افغانستان مشاور امنیت ملی گفت: روز شنبه در توییتر. "حملات خود را در این بهار در برابر افغان ها قابل مقایسه با سطح مبارزه در گذشته مبارزه با فصل است."

روز سه شنبه حمله در کابل را هدف قرار داشت-e-Barchi بیمارستان در بخشی از پایتخت با جمعیت زیادی از شیعیان هزاره ساکنان شده اند که هدف از حملات دولت اسلامی در گذشته است.

بیشتر در افغانستان

  • امریکا طولانی ترین جنگ: تاریخچه ویژوال 18 سال در افغانستان
  • طالبان حملات افزایش یافته و پس از توافق صلح, ضد, ایالات متحده امیدوار (مه 1 سال 2020)
  • آخرین سیک ها و هندوها در افغانستان اعتراف به ایالات متحده کمک کند (18 آوریل سال 2020)
  • آمریکا و طالبان برای رسیدن به توافق است که می تواند قبل از صلح (Feb. 21, 2020)

نوشتن به Dion Nissenbaum در dion.nissenbaum@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب