همه گیر له پوشاک, صنعت, جهان در حال توسعه را در مسیر از فقر

توسط Niharika Mandhana نزدیک Niharika Mandhana بیوگرافی @NiharikaSM niharika.mandhana@wsj.com

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 21 تیر 1399

بسیاری از آسیا کشورهای در حال توسعه زمانی در کارخانه تولید تی شرت و شلوار و کفش هایی که میلیون ها نفر از مردم و کمک به آنها برای صعود به درآمد نردبان. این است چگونه بنگلادش کاهش فقر و ویتنام آغاز شد و ساخت آن رویا و میانمار مجموعه ای از رشد پس از سال های گذشته توصیف کرد.

زمانی که coronavirus زده فروشگاه بسته در سراسر شمال امریکا و اروپا است. مارک های غربی لغو سفارشات به ارزش میلیاردها دلار خروج محموله از ژاکت و شلوار جین با takers. صدها کارخانه بسته در امواج در سراسر آسیایی صنعتی کمربند در نزدیکی پنوم داکا و یانگون.

صدها نفر از هزاران نفر از کارگران صنایع پوشاک, اکثریت قریب به اتفاق آنها را زنان شده اند به حالت تعلیق و یا گذاشته است. بسیاری تا به حال فقط کشیده خود را از فقر. دستمزد خود را در حالی که پایین پرداخت می شود به طور منظم وعده های غذایی اساسی درمان و آموزش پزشکی برای آماده سازی فرزندان و خواهر و برادر برای بهتر کار پرداخت.

در ماه های اخیر بسیاری از کارگران بازگشت به روستاهای خود را در کاهش مواد غذایی و پول قرض گرفته شده برای زنده ماندن. آسیای در حال توسعه رشد خواهد کرد فقط 0.1 ٪ در این سال کمترین در شش دهه بانک توسعه آسیایی برآورد شده است.

این موانع می تواند در طولانی مدت نسبت به اختلال در خرید. جهانی در صنعت مد بود که در حال حاضر رو headwinds قبل از مستندات نابود فروش در آشفتگی است و به احتمال زیاد به شکل با این بیماری همه گیر.

"من فکر نمی کنم این یک بخش است که در حال رفتن به دوباره به همان نقطه دوباره گفت:" Rubana Huq رئيس جمهور از گروه صنعتی برای تولید کنندگان پوشاک در بنگلادش در میان بزرگترین لباس صادرکنندگان. "وجود دارد بسیاری از تغییرات که در حال آمدن است راه ما."

زین Mar دیگه عقب سمت چپ دوخته ماسک در ماه ژوئن به صورت غیر انتفاعی در حومه یانگون. کره جنوبی متعلق به پوشاک کارخانه که در آن او تا به حال مشغول به کار بسته شده در مارس میان coronavirus اختلالات.

J. C. Penney شرکت ، Neiman Marcus Group Inc. و J. Crew Group Inc. باید برای ورشکستگی زمینه حفاظت در ماه های اخیر. یک "عظیم shakeout" می تواند در 20 ٪ تا 30 ٪ از شرکت ها در امتداد زنجیره ارزش—از برندها به عمده فروشان و فروشگاه های بزرگ بسته به پایین و یا خریداری شده گفت: آخیم برگ شریک ارشد در McKinsey & Co. که تحریم های جهانی مد و پوشاک شرکت.

پایین جاده شرکت های غربی انتظار می رود که به نوبه خود بیشتر به "نزدیکی-جلوگيري از"حرکت برخی از تولید خود را به ترکیه و اروپای شرقی و شمال آفریقا برای بازارهای اروپایی و به مکزیک برای آمریکای شمالی بازار گفت: آقای برگ.

"مردم می خواهند به کار در کوتاه منجر بار آنها می خواهند به بیشتر انعطاف پذیری و چابکی بیشتر," او گفت:. "آنها همچنین متوجه شدند بیش از حد وابسته به تولید نمیشود در شرق دور است."

برای مناطق با زیرساخت های محدود و کم و کارگران ماهر پوشاک تولید شده است یک کلید موتور اقتصادی. عامل ماشین آلات دوخت زیادی نیاز ندارد آموزش و پرورش و یا آموزش بر خلاف ماشین یا گوشی های هوشمند تولید و دستمزد کم کمک به دیدار با غرب تقاضا برای ارزان لباس.

صنعت ساخته شده است پیشرفت در بهبود استانداردهای ایمنی در کارخانه ها هر چند مشکلات باقی بماند از جمله فقیر شرایط کار و اقدامات تلافی جویانه در برابر کارگران که پیوستن به اتحادیه های کارگری.

لباس ها را تا حدود 85 درصد از بنگلادش صادرات و بخش استخدام چهار میلیون نفر وجود دارد. در کامبوج یک پنجم خانوارهای دارای حداقل یک چرخ خیاطی کارگر و 75 درصد از صادرات پوشاک کفش و کیف های مسافرتی. ویتنام و هند نیز صادرکنندگان برتر با توجه به برآورد سازمان تجارت جهانی.

"هیچ جایگزین وجود دارد در حال حاضر به پوشاک مدل" گفت: ریموند رابرتسون استاد در تگزاس A&M دانشگاه که تحقیقات با تمرکز بر نیروی کار و توسعه اقتصاد است. "همین دلیل است که آن را فقط یک شکست موقتی است."

زین Mar Oo, 22 ساله خود را از دست داده در میانمار پس از کره جنوبی متعلق به کارخانه که در آن او کار می کرد تعطیل عملیات در ماه آوریل است. مالک نشده است دیده می شود آنجا را ترک کرده است و هیچ کلمه ای در مورد سرنوشت شغل و یا کارخانه به گفته خانم دیگه کشور تولید کنندگان پوشاک بدن و کار محلی-روابط رسمی.

خانم دیگه که نمی پایان دبیرستان ساخته شده $155 یک ماه. نقش خود را به بررسی کنید که لباس های ساخته شده ندارد دوخت کج خطوط و یا عدم تطابق موضوع رنگ. او درآمد او را حمایت و کمک کرد بازپرداخت خانواده را بدهی.

خانم دیگه تصویر در خانه اش در حومه یانگون تا به حال ساخته شده $155 یک ماه در کارخانه پوشاک قبل از آن تعطیل شود.

قبل از آنها نقل مکان به منطقه صنعتی در حومه یانگون خانم دیگه را فروخته سبزیجات در خود ایجاد کرد, بازار, درآمد 2 دلار در روز است. که بدان معنی است که در برخی از روزها آنها نمی به اندازه کافی برای یک وعده غذایی کامل. خانم Oo در حال حاضر کمک های محلی و سازمان های غیر انتفاعی را پارچه ماسک صورت برای یک دستمزد در حالی که او برای شکار فرصت های شغلی.

بسیاری از کارخانه-صاحبان در منطقه تلاش کرده اند برای بهبود پرداخت از مارک های عمده و خرده فروشان است که ضربه همه گیر مستندات, استناد فورس ماژور بند یا خواستار عمیق تخفیف برای محصولات که در حال حاضر در حال تولید یا آماده برای حمل و نقل.

در کامبوج نزدیک به 250 کارخانه متوقف شد و عملیات. که شامل Gladpeer پوشاک کارخانه که باعث می شود, تی شرت, لباس و لباس خواب برای علامت های تجاری مانند Hennes & Mauritz AB و خرده فروش فرانسوی کارفور. هنگ کنگ متعلق به شرکت گذاشته کل آن کامبوج نیروی کار از بیش از 3500 در ماه آوریل است.

بدون یک خط لوله جدید سفارشات آنها تا به حال هیچ چاره ای اما به طور نامحدود به گفته مدیر کل آلبرت قهوهای مایل به زرد. خریداران ارائه نمی شوند وضوح در زمانی که قابل توجهی کسب و کار باز خواهد گشت و به نظر می رسد به طور فزاینده ای بعید است این کارخانه را بازگشایی این سال او افزود: "ما نمی توانیم پیش بینی هر چیزی."

کن لوو وزیر امور کامبوج تولید کنندگان پوشاک ارتباط گفت که در حالی که کارخانه ها باید کمی کار جدید بسیاری از هزینه های ثابت مانند اجاره محل و ماشین آلات. تعدادی از آنها را نمی خواهد زنده ماندن از بحران گفت: کاهش یک بخش که گسترش ارتباط تنگاتنگی با کامبوج رشد داشته است.

"چگونه می تواند شما را صفر پول نقد جریان برای ماه و هنوز هم شناور ماندن?" آقای لوو گفت. "وضعیت بدتر شده است."

کامبوج انتظار می رود که اقتصاد به قرارداد بین 1% تا 2.9% در این سال, بدترین نتیجه از سال 1994 و فقر می تواند به افزایش بین 3 و 11 درصد یک بانک جهانی ،

در جهان همه گیر می تواند به افزایش تعداد افرادی که بسیار فقیر زندگی می کنند در کمتر از $1.90 یک روز—71 میلیون به 100 میلیون, بانک تخمین می زند. این خواهد بود که اولین افزایش از سال 1998 و تقریبا نیمی از پیش بینی های جدید ضعیف خواهد بود در جنوب آسیا و بانک جهانی گفت.

در کنفرانس سازمان ملل درباره تجارت و توسعه پیش بینی است که کسب و کار خواهد شد کاهش در خارج از کشور سرمایه گذاری با 40 درصد این سال است. جریان به کشورهای در حال توسعه که به مدت طولانی با اتکا بر صادرات گرا سرمایه گذاری خواهد بود به خصوص این گزارش گفت:.

"اولین پله در توسعه نردبان می تواند تبدیل به بسیار سخت تر به صعود است ،

حتی قبل از همه گیر بسیاری از کشورها در تلاش بودند به دنبال توسعه مسیر گرفته شده توسط چین و آسیا را غنی تر سازمان ملل. کسانی که اقتصاد گسترش کار در کارخانه در طول زمان را پیچیده تر محصولات, افزایش تا زنجیره ارزش و افزایش سطح درآمد. اما ساختمان بزرگ و متنوع صنعتی پایگاه ثابت شده است به طور فزاینده ای دشوار در برابر چینی زنجیره عرضه تسلط و شروع از کارخانه روبات.

میانمار رنج می برد که سال ها از عقب ماندگی به نظر می رسد در رادار از تولید کنندگان پوشاک در سراسر سال 2013 زمانی که کودتای نظامی بود که در کنترل برای چندین دهه بود که با شل گرفتن آن است. ایالات متحده و اتحادیه اروپا بودند لغو تحریمها که مدتها منصرف سرمایه گذاری. اتحادیه اروپا اعطا میانمار وظیفه-دسترسی رایگان به بازار خود را تحت یک برنامه طراحی شده برای کمک به جهان حداقل کشورهای توسعه یافته است.

صدها کارخانه های متعلق به شرکت هایی از چین و کره جنوبی و جاهای دیگر راه اندازی برای ایجاد لباس برای مارک های غربی به دنبال استفاده از دستمزدهای پایین در مقایسه با مکان های مانند چین و ویتنام است. میانمار بخشی از تولید جهانی از شبکه در, که طرح های ایجاد شده در یک کشور, پارچه بافته شده در دیگری و لباس های دوخته شده در مکان سوم جای گرفت.

کودکان در یک محله که در آن برخی از کارگران صنایع پوشاک زندگی در نزدیکی این کارخانه در حومه یانگون.

Khin وزارت معارف وزارت معارف در حال حاضر 25 رشد در شهر ساحلی Kyaikkhami. خانواده در تلاش برای پایان می رسد دیدار که روزانه-دستمزد کارگران و به عنوان مستند نشده مهاجران به کشور همسایه تایلند است. خانم Moe وارد ریاضیات برنامه در کالج با آرزوی گرفتن یک کار در یک بانک و یا به عنوان یک معلم. اما پول برای هزینه های مدرسه و اتوبوس کرایه ناپدید شد زمانی که او را پیری پدر و مادر دیگر نمی تواند کار ساعت های طولانی.

2017, او یک مادر تنها از 1 سال. او با پدر و مادر خود و نقل مکان به یک منطقه صنعتی در حومه یانگون برای پیدا کردن کار.

او یک کارخانه کار به عنوان یک خیاط و قبل از اینکه طولانی, شروع به ارسال پول برای پسر و پدر و مادر. او یک اتاق تنگ در خوابگاه کارگران با سه نفر دیگر از زنان جوان است.

در سال 2019 به تنهایی بیش از 120 جدید پوشاک کارخانه ثبت نام در میانمار از جمله یکی را زیپ. کشور صادر $6.7 میلیارد دلار از لباس و کفش و کیف با توجه به هوشمند نساجی و پوشاک یک پروژه که با هدف بهبود شرایط کار در صنعت.

در نهایت خانم Moe رفت و به کار در Yongan میانمار مد Co., چینی متعلق به کارخانه ساخته شده است که پیراهن و بلوز و کت برای سوئد, H&M, خرده فروش اسپانیایی زارا و تنها از دانمارک. او را بدوزید در ده ها تن از قلاده یک ساعت یا ضمیمه جیب تمام روز درآمد ماهانه حقوق و دستمزد $165 $به 190 که نیمی از آن او به خانه فرستاد. او را در یک اضافی 70 ساعت کار در هر ماه را بیشتر اضافه کاری پرداخت.

او در آنجا ماند در محل کار حتی زمانی که پسر او را به بیمارستان بردند سل چرا که او نیاز به پول بیشتر از همیشه برای هزینه های خود را به والدین تحمیل برای مراقبت از خود است.

خریداران منتظر برای ورود به H&M در یک مرکز خرید در نزدیکی لندن در ماه ژوئن.

عکس: niklas هلی n/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

در اوایل سال جاری coronavirus همه گیر شروع به اخلال مرزی زنجیره تامین در پشت پیراهن و لباس های که پر کردن فروشگاه قفسه. خانم Moe بود در میان صدها نفر از کار اخراج در کارخانه. او دریافت مقداری پول از اتحادیه اروپا و صندوق امداد برای کارگران و سفر خانه در ماه آوریل است.

پدر او میدارد تا کار برخی از روزها در سایت های ساخت و ساز اما آن را به اندازه کافی برای تغذیه همه و پرداخت برای نیازهای خانواده است. خانم معارف را در حال حاضر 4, نیاز به شروع مدرسه که نیاز به هزینه. خانواده دیگر اقدام به خرید مرغ یا ماهی و به جای آن با استفاده از ارزان ماهی رب را کاری به غذا خوردن با برنج.

خانم Moe نمی دانم زمانی که و یا اگر او قادر خواهد بود به بازگشت به یانگون و پیدا کردن کار. "گرفتن یک کار بسیار مهم است برای من برای بالا بردن پسر من و برای زنده ماندن," او گفت:.

پوشاک کارگران در حومه یانگون رفتن به خانه بعد از کار بعد.

نوشتن به Niharika Mandhana در niharika.mandhana@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن