حمله پلیس استرالیا مجلس دولت دیده می شود به چینی-نفوذ پروب

فدرال استرالیا افسر ورود به خانه از مجلس دولت Shaoquett Moselmane در روز جمعه. عکس: stringer/ایسنا

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 6 تیر 1399

فدرال استرالیا افسر ورود به خانه از مجلس دولت Shaoquett Moselmane در روز جمعه.

عکس: stringer/ایسنا

سیدنی—دولت مخالفت مجلس در استرالیا متوقف شد و از جمعه بعد از پلیس حمله کردند و خانه و دفتر خود را در میان سرکوب درک چینی دخالت در سیاست داخلی.

نخست وزیر اسکات موریسون کاهش یافته است برای رفتن به جزئیات در اما گفت: دولت مصمم است تا اطمینان حاصل شود نه خارج از بازیگران "تداخل در سیستم سیاسی ما" و این که این حملات نشان می دهد که تهدید واقعی است. او اشاره نکرد اما رسانه های محلی گزارش داد حملات بسته بود به بررسی نفوذ چینی تلاش. آقای موریسون گفت: استرالیا داخلی سازمان جاسوسی فدرال و پلیس مجبور نمود در این عملیات پنج شنبه شب.

هدف از Shaoquett Moselmane, یک, New South Wales, دولت, مجلس در مخالفت با حزب کارگر و تعجب برانگیز بود و مخالفت رهبر جودی مک کی گفت. او به اتهام چینی و نفوذ در دفتر خود را "وحشتناک در مورد."

"یک انتظار وجود دارد در [نمایندگان مجلس] که هر چه آنها انجام شده است در بهترین منافع مردم این کشور" خانم مک کی به خبرنگاران گفت:. آقای Moselmane تعلیق از حزب خواهد او را به جلوگیری از ظاهر شدن در دولت و مجلس به عنوان یک عضو حزب هر چند او می تواند به نظر می رسد به عنوان یک مستقل است.

آقای Moselmane نمی توان از طریق تلفن یا ایمیل. پلیس گفت که آنها تنها اعدام حکم جستجو در سیدنی به عنوان بخشی از نامشخص بررسی است. مقامات چینی نمی پاسخ به یک درخواست برای نظر. پکن قبلا هرگونه تلاش برای نفوذ در سیاست استرالیا.

استرالیا در سال گذشته ایجاد یک هوش نیروی کار برای مقابله با خطر دخالت خارجی رانده شده توسط نگرانی های پکن در حال تبدیل شدن جسورانه—به ویژه در استرالیا و نیوزیلند—با ابزار از جمله کمک های مالی سیاسی و رسانه ای سرمایه گذاری چین وابسته است. همچنین در سال گذشته این سازمان جاسوسی نشان داد رسیدگی به یک مظنون به توطئه برای گیاه یک عامل چینی در این کشور را کشتند.

تنش ها در روابط با پکن افزایش یافته است در چند سال گذشته به استرالیا سخت تر ضد جاسوسی قوانین—ساخت دخالت خارجی در سیاست جنایی جرم و ممنوع چینی شرکت های مخابراتی Huawei Technologies Co. و ZTE Corp از آن نسل بعدی 5G شبکه تلفن همراه بیش از cyberspying نگرانی. شرکت های طولانی خود محروم تجهیزات به شمار هر گونه خطر امنیتی.

ارتباط بیشتر رو به وخامت گذاشته در ماه مه زمانی که پکن در پاسخ به استرالیا خواستار تحقیق و تفحص از آن coronavirus پاسخ تحمیل تعرفه های استرالیا جو و تهدید به تحریم استرالیا گوشت و شراب و قطع بازدیدکننده داشته است توسط گردشگران چینی و دانش آموزان است.

سیاست خارجی کارشناسان در استرالیا ابراز نگرانی که چین ramping تا نفوذ خود تلاش در پایتخت دولت با بهره گیری از یک بیماری همه گیر مبتلا اقتصاد است. Victoria, استرالیا دوم-ترین-پرجمعیت دولت است هل دادن به جلو با یک زیرساخت مقابله با چین است.

آقای Moselmane شده است یک عضو از گروه های سازمان یافته توسط قومی چینی و استرالیایی هستند که مربوط به جبهه متحد بخش به کار یک واحد از حزب کمونیست چین است که تحلیلگران می گویند به دنبال ورزش در خارج از کشور نفوذ از طریق چینی مهاجر در جوامع خارجی و نخبگان. او ایستاده بود به عنوان دستیار رئیس جمهور از, New South Wales, بالا, خانه, در مارس و پس از او انتقاد برای ستایش رئیس جمهور چین پاسخ به همه گیر و موقعیت در تقابل با دولت رسمی خط.

سازمان های امنیتی در هفته های اخیر را یافت هشدار درباره بالقوه حملات سایبری از جمله در چنین بحرانی زیرساخت های آب و برق-شبکه های توزیع و حمل و نقل و ارتباطات شبکه. هفته گذشته نخست وزیر استرالیا گفت: کسب و کار و سازمان های دولتی هستند که با هدف پیچیده دولت بازیگر در یک مقیاس بزرگ از حمله سایبری. برخی از cyberanalysts گفت: چین یکی از معدود کشورهای با منابع و انگیزه برای چنین حمله ای.

نوشتن به راشل Pannett در rachel.pannett@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب