روسیه هواپیماهای جنگی در لیبی سیگنال جدید مخاطره آمیز فاز درگیری

این تصویر نشان می دهد که یک جت جنگنده در حال پرواز بر فراز لیبی با توجه به ایالات متحده آفریقا فرمان

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 10 خرداد 1399

این تصویر نشان می دهد که یک جت جنگنده در حال پرواز بر فراز لیبی با توجه به ایالات متحده آفریقا فرمان آن منتشر شد عکس, on May 26.

عکس: -/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

روسیه استقرار جنگنده به لیبی در این ماه برای حمایت از بیانات رهبر انقلاب در حمله به در U. N. مورد حمایت دولت در طرابلس را افزایش می دهد مسکو را به دخالت در این کشور جنگ داخلی و تهدید به تشدید آن است.

مسکو را به مداخله از طرف فرمانده نظامی خلیفه Haftar که نیروهای اند در تلاش برای جذب سرمایه برای بیش از یک سال است که رانده شده توسط میل به outflank اصلی آن منطقه ای رقیب, ترکیه, به گفته تحلیلگران. آنکارا به تازگی ramped تا برای حمایت از دولت توافق ملی در طرابلس کمک به آن را به عقب آقای Haftar حمله به.

با ارسال پشتیبانی مستقیم نظامی به آقای Haftar مسکو گسترش نفوذ خود در شرق دریای مدیترانه و می افزاید: سوخت به یک جنگ داخلی است که آواره و بیش از 200 ، 000 نفر در سال گذشته و بحران که ایجاد یک مسیر برای پناهجویان برای رسیدن به اروپا است.

روسیه به وزارت دفاع نیست, پاسخ به سوالات نظر. اما ورود جنگنده های روسی افزایش خطر قابل توجهی تشدید جنگ در لیبی به عنوان آقای Haftar نیروهای اخیرا تهدید به راه اندازی اصلی کمپین بمباران پس از آنها مجبور به عقب نشینی از مناطق اطراف طرابلس.

با این حال روسیه جت استفاده می شود, ورود خود را در لیبی بیشتر تضعیف توانایی اروپا برای تحمیل یک راه حل در بحران لیبی با افزایش احتمال برخورد مستقیم با ترکیه و متحدان آن که در حال حاضر تثبیت شده در غرب لیبی تحلیلگران می گویند. مسکو حرکت ushers در دوره ای که در آن ترکیه و روسیه و قدرت های دیگر مانند امارات متحده عربی باید نقش بیشتری در تعیین endgame.

"روسیه می خواهد برای به دست آوردن دست بالا در لیبی و نیروی ترکها به برخی از توافق به عنوان جنگ خواهد بود از نگرانی های اروپا گفت:" ماکسیم Suchkov تحلیلگر در واشنگتن-بر اساس اتاق فکر خاورمیانه موسسه. رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین "می خواهد به گسترش دستور کار خود با اروپا" او گفت:.

فرمانده نظامی خلیفه Haftar ملاقات با مقامات یونانی در آتن در ماه ژانویه است. کشورهای اروپایی تقسیم می شوند بیش از حمایت از او را.

عکس: کوستاس baltas/ایسنا

تعمیق و دخالت در لیبی نشانه تغییر در این کشور آفریقای شمالی جنگ داخلی. در خارج از ایران باید مورد حمایت طرف مخالف در تعارض است که در سمت چپ این کشور تقسیم شده بین دو دولت پس از 2014. گذشته از ترکیه و ایالات متحده و بیشتر کشورهای اروپایی به رسمیت شناختن دولت طرابلس در حالی که مصر و امارات متحده عربی برگشت آقای Haftar که تا به حال دریافت کرده است تنها پنهانی حمایت از روسیه, به گفته مقامات ایالات متحده. مداخله خارجی تشدید وقتی آقای Haftar خود را راه اندازی حمله به طرابلس در ماه آوریل 2019.

پس از ترک نیروهای روسی و مزدوران مبارزه کرده اند در مخالفت با طرف نبرد در طرابلس است که زمین در بیش از یک سال است. در هفته های اخیر آنکارا در حمایت از دولت توافق ملی به ارمغان آورده است آن پیروزی های جدید را وادار آقای Haftar از دو مدیترانه شهرها و استراتژیک پایگاه هوایی در غرب لیبی است.

آمریکا مقامات نظامی تایید ورود, روسی MiG-29 جنگنده در یک پایگاه هوایی کنترل شده توسط آقای Haftar در اوایل این هفته با انتشار تصاویر ماهوارهای. ایالات متحده آفریقا فرمان که مسئول لیبی نیز گفت: این هواپیما شد, پرواز به لیبی از طریق سوریه توسط اعضای ارتش روسیه.

بدون به طور مستقیم خطاب به استقرار هواپیما, روسیه, وزارت امور خارجه روز جمعه گفت که مسکو می خواستم یک راه حل دیپلماتیک برای درگیری و هجوم نظامی خارجی در یونان به طرح میتوانست توازن قدرت در زمین است.

یک سخنگوی دولت نمی بلافاصله در پاسخ به یک درخواست برای نظر. رهبران ترکیه باید گفت که نقش آنها در این کشور برای حمایت از لیبی را قانونی و مشروع دولت است.

"به کارگیری از روسیه جت عمل نومیدی پس از یک سری از نظامی شکست و تحقیر آمیز تخلیه روسی و مزدوران از طرابلس منطقه گفت:" محمد علی عبدالله یک مشاور ارشد در دولت توافق ملی.

در واشنگتن Brig. ژنرال گرگوری هدفیلد ارشد هوش رسمی در ایالات متحده آفریقا فرمان به خبرنگاران گفت: روز شنبه که یکی از روسیه انگیزه در استقرار هواپیماهای نظامی به لیبی برای ایجاد یک دژ محکم در مهم استراتژیک نفت خیز منطقه در شمال آفریقا.

او گفت که روسیه به سطح به هوا-موشک نیز مستقر شده اند در Al Jufra فرودگاه که در آن روسی MiG-29 و Su-24 هواپیما قرار دارد اما ذکر آن دفاع هوایی بود و نه "دولت از هنر است." چوب لباسی ساخته شده است که در فرودگاه و باری هواپیماهای در حال پرواز با تجهیزات پایه به طور منظم.

روسیه هواپیماهای جنگنده هنوز انجام ماموریت های مبارزه با پس از ورود به لیبی. ژنرال هدفیلد گفت که روسیه هواپیما می تواند انجام حملات هوایی از طرف مزدوران اما به احتمال زیاد برای شکستن "بن بست" در گسترده تر جنگ است.

"واقعا در مورد پیروزی در جنگ" او گفت:. "این است که در مورد توسعه پایگاه وجود دارد" و همچنین در ادامه به ارائه پشتیبانی به آقای Haftar و نیروهای خود را.

اگر هواپیماهای مستقر در مبارزه با آنها را تقریبا به طور قطع نمی تواند پرواز توسط خلبانان روسی گفت: یک فرد نزدیک به وزارت دفاع روسیه در غیر این صورت مسکو خطرات ناراحت کننده هر گونه باقی مانده روابط آن با Fayez al-Serraj نخست وزیر دولت در طرابلس. مسکو است که سعی در حفظ روابط با هر دو طرف میزبانی مذاکرات صلح در اوایل سال جاری با آقای Serraj و آقای Haftar.

مردم جمع شده بودند هفته گذشته در طرابلس به بازرسی روسیه ساخته شده هوایی-دفاع از سیستم های مورد استفاده توسط آقای Haftar را شبه نظامیان قبل از آن دستگیر شد طرفدار دولت لیبی نیروهای.

عکس: شاخص بهای تولیدکننده/زوما پرس

روسیه جنگنده های جت تغییر موازنه نظامی از نیروهای خود در لیبی که جنگ هوایی شده توسط ترکیه هواپیماهای بدون سرنشین حمایت طرابلس دولت و اماراتی هواپیماهای بدون سرنشین حمایت از آقای Haftar.

ترکیه هواپیما بحرانی شده است به پیشرفت های اخیر توسط طرابلس دولت ارائه پوشش هوایی و حملات هدفمند علیه آقای Haftar نیروهای خود در روسیه ساخته شده سیستم دفاع هوایی. اما مسکو استقرار این جنگنده به احتمال زیاد با هدف تغییر موازنه قدرت در آسمان.

یکی از بزرگترین سوال این است که چگونه دور روسیه مایل به استفاده از 14 تازه وارد MiG-29 مبارزان و Su-24 جنگنده-بمب افکن در اقدامی تلافی جویانه در برابر ترک و آیا آنکارا به نوبه خود تشدید بیشتر با هواپیما خود را.

"MiG-29s بدیهی است که می تواند شلیک کردن ترکی پهپادهای و Su-24 استفاده می شود می تواند به تشدید برای از بین بردن ترک پهپاد امکانات در زمین گفت:" راب لی, دفاع روسیه کارشناس در دپارتمان مطالعات جنگ در کالج کینگ لندن است.

قدرت های اروپایی حمایت چندین تلاش ناموفق برای کارگزار یک راه حل در لیبی و برای رسیدگی به جنبه های خاص از جمله مهاجرت در سراسر مدیترانه از لیبی به ایتالیا و یا جریان سلاح به این کشور است. در یک کنفرانس در برلین در ژانویه و قدرت های جهان توافق کردند که به حمایت بین المللی تحریم تسلیحاتی در لیبی. این اجلاس به دنبال افزایش سلاح های نقل و انتقال و از سر گیری در مبارزه با.

کشورهای اروپایی شده اند riven توسط بخش در رویکرد خود را به لیبی. فرانسه فرستاده است سربازان به مبارزه در کنار آقای Haftar مردان, در حالی که بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی تکیه به سمت طرابلس دولت است که اروپا را شریک در ضد مهاجرت کردند.

افزایش ترکی و روسی دخالت و ادامه داد: نقش امارات که مدت طولانی است که آقای Haftar قویترین حامیان بیشتر ossifies اروپا نقش در بحران است.

"ترکیه بسیار مفید بدبینانه شریک برای روسیه به نگه داشتن در دراز مدت است. این یک راه خوب برای القای ناهماهنگی در ناتو است. این یک راه خوب به زحمت اتحادیه اروپا از مهاجرت دیدگاه" گفت: Jalel Harchaoui یک لیبی متخصص در Clingendael موسسه یک مخزن فکر می کنم در لاهه.

نوشتن به توماس بیشه در thomas.grove@wsj.com و جارد Malsin در jared.malsin@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن