صادرات چادر مسافرتی از ایران چگونه انجام می شود؟

پس از تمیز کردن و خشک شدن زیپها، برای نرمتر شدن آنها میتوانیم یک مادهی نرمکننده مانند روغن نارگیل یا گرافیت ر

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

پس از تمیز کردن و خشک شدن زیپها، برای نرمتر شدن آنها میتوانیم یک مادهی نرمکننده مانند روغن نارگیل یا گرافیت را روی آنها مالش دهیم تا زیپها را نرم کنیم. نحوه شستن پنجرههای چادر مسافرتی به این شکل است که ابتدا قسمتهایی که کمی رنگ زرد گرفته و شفافیت اولیهی خود را از دست دادهاند را با کمک یک پارچهی نرم و با استفاده از آب ولرم و سرکه، تمیز میکنیم و سپس با استفاده از محلول پاککنندهی مناسب چادر یا مایع دستشویی ملایم و آب برای شستن آنها استفاده میکنیم. این چادر ها دارای قسمت دالان مانند خارجی جهت استفاده از سایه بان و انجام آشپزی هستند. در موقع نصب چادر جهت وزش باد را در نظر بگیرید، درب چادر هیچ گاه نباید در مقابل باد قرار گیرد چرا که موجب می شود باد، برف و باران و خاک را به داخل چادر ریخته و آن را خیس و کثیف نماید.

جهت استقامت بیشتر در باد این چادر بوسیله طنابهای مخصوص چادر به زمین محکم می شوند. سپس محلول پاککنندهی مناسب چادر یا مایع دستشویی ملایم و کم عطر را به آن اضافه کنیم تا کف کند سپس اسفنج یا پارچه نرم را برداشته تا با این وسیله بهآرامی بتوانیم تمام نواحی چادر مسافرتی را بشوییم. بعدازاینکه تمام چادر مسافرتی را بهدرستی و بهطور کامل شستیم، آب تشت را خالی کرده و مجدداً آن را پر از آب میکنیم تا چادر را در آن آبکشی کنیم و شاید لازم باشد برای اینکه تمیزتر شود یکبار دیگر آب تشت را عوض کرده و چادر مسافرتی را بشوییم. حال که چادر را از آلودگی و لکهها، تمیز کردیم وقت آن است که چادر مسافرتی را بشوییم. ازآنجایی که تمیز بودن چادر مسافرتی شما، نشانهای از شخصیت شما است، پس باید بدانیم که بعد از هرچند دفعه استفاده از آن، چگونه چادر مسافرتی را بشوییم که این کار هم بهسلامت خانواده و هم به افزایش طول عمر چادر مسافرتی کمک میکند. این اندازه در حالی است که چادر های مسافرتی خانوادگی ارتفاعی حداقل 2 برابر این دارند. ازجمله موارد طبیعی و اکوتوریستی در لرستان وجود چشمه هاوسرابهای متعدد در سطح این استان است. اگر قبل از اینکه چادر مسافرتی را بشوییم در قسمتی از آن چسبندگی مثل آدامس، شکلات یا موارد از این قبیل مشاهده کردیم.

میلهها و لوازم جانبی چادرها اصلیترین اجزای آن هستند، بنابراین استقامت این وسایل و طول عمر آنها باعث بهبود کیفیت چادر میشود. تذکر: بعد از خشک شدن چادر مسافرتی، آن را در محلی مرطوب و گرم مثل صندوقعقب خودرو یا زیر زمین نگذارید و آن را در محلی خشک و خنک نگهداری کنید. هرگز از سشوار، بخاری، یا دستگاه خشککن برای خشککردن چادر مسافرتی استفاده نکنید چون با توجه به جنس چادر ممکن است به آن آسیب برسانیم. سعی کنید آن را در جایی پهن کنید که لکه بر روی آن نیفتد. در ادامه در مورد سوال چگونه پنجرههای چادر مسافرتی را بشوییم بحث میکنیم. ۱- درهنگام انتخاب چادر مسافرتي بايد به اين موضوع توجه داشته باشيد که به چه مناطقي و با چه وسيله اي سفر مي کنيد. اگر اهل سفرهاي تک يا دو نفره هستيد، بهتر است چادري سبک و کوچک انتخاب کنيد که حداکثر 400 گرم وزن داشته باشد و در داخل کوله پشتي شما جا شود اما اگر بااهل خانه به شهرهاي مختلف شمالي و جنوبي سفر مي کنيد، بهتر است چادرهاي بزرگ 8 تا 10 نفره انتخاب کنيد. 5- شب هنگام خواب حتماً يکي از پنجره هاي چادر را بازکنيد يا اگر هوا خنک است و احساس سردي مي کنيد حداقل زيپ رويي پنجره ها را بکشيد تا هوا وارد چادر شود. This has been gen erated  wi᠎th GSA C​ontent G​en᠎erat or  Demoversion!

نکته مهمی که باید در خصوص پیست موتور کراس مشهد به یاد داشته باشید، قابلیت خدمت رسانی به بانوان است. مراکز تجاری پروما، کیانسنتر یک و دو و همچنین وجود مراکز خوراکی بسیار بزرگ و متنوع مانند شهر غذا و پیتزافروشیهای نامی شهر مشهد، بلوار جانباز را به یکی از مهمترین خیابانهای مشهد تبدیل کرده است. بهترین روش برای از بین بردن کپک از روی چادر مسافرتی این است که چادر مسافرتی را در یک ظرف آب و مایع شست و شوی ملایم و رقیق آنزیمی و خوشبو بشوییم. میتوانیم از محصولات الکلی برای از بین بردن این لکهها استفاده کنیم، مثلاً از ماده ضدعفونیکنندهی دست یا دستمال مرطوب استفاده کنیم. حتماً دیدهاید که کپکها نقاط سفید، سبز و یا سیاهرنگی هستند که روی سطح چادر مسافرتی ظاهر میشوند ومعمولاً بوی نامطبوعی هم دارند. اما حتماً توجه داشته باشید که چون بیشتر چادرها از جنس پلیاستر یا نایلون هستند و دارای روکش پلی اورتان هستند پس، از مواد شوینده قوی و تمیزکنندههایی مانند صابونهای اسیدی و سفیدکنندهها، اسفنجهای سفت و یا برسهای سخت استفاده نکنیم، زیرا لایهی محافظ روی چادر مسافرتی را که پلی اورتان نام دارد، از بین میبرد که ممکن است در دفعات بعد بهراحتی نتوانیم چادر مسافرتی را بشوییم.

آخرین مطالب