تایوان گسترش محتاط و دست به هنگ کنگ فعالان

رئیس جمهور تایوان Tsai و نشستند ون صحبت کرد در اواخر ماه مه در حالی که بازدید از لام بال-kee یک دلار

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 2 تیر 1399

رئیس جمهور تایوان Tsai و نشستند ون صحبت کرد در اواخر ماه مه در حالی که بازدید از لام بال-kee یک دلار هنگ کنگ کتاب که در سال 2015 بازداشت شد در چین به اتهام گرفتن ممنوع کتاب به سرزمین اصلی است.

عکس: جزوه/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

دلار هنگ کنگ—بسیاری از ضد پکن فعالان در هنگ کنگ توجه تایوان خود حاکم جزیره دموکراسی به عنوان یک متحد در مقاومت در برابر تجاوز از سرزمین اصلی چین—و به عنوان یک پتانسیل پناه به عنوان پکن تدابیر گرفتن آن در این مستعمره سابق بریتانیا.

در حال حاضر هر چند تایوان در حال پخش است دست خود را با احتیاط.

تایوان تایید این ماه یک برنامه برای کمک به هنگ Kongers به دنبال پناهگاه به دلایل سیاسی اما نکردن کلید جزئیات بیشتر در مورد چگونه آن را به کار تأکید نگرانی در مورد تکان دهنده ناآرامی در تایوان و بیشتر برافروختن تنش با پکن است.

طرح شرح زیر است رئیس جمهور تایوان Tsai و نشستند ون تعهد در ماه گذشته به ارائه کمک های انسان دوستانه به هنگ کنگ در پاسخ به پکن قطعنامه ای برای اعمال امنیت ملی و قانون در semiautonomous قلمرو که در آن antigovernment اعتراضات هایش بیش از سال گذشته است.

خانم تسای تعهد بازتاب گسترده تایوانی همدردی برای هنگ کنگ ضد پکن معترضان که برخی از آنها در حال حاضر به فرار به تایوان با بسیاری دیگر امید به دنبال دارد. چین که ادعای تایوان به خاک خود را محکوم کرده تایوان طرح به عنوان دخالت در هنگ کنگ امور.

این برنامه جدید به عنوان فاش تا کنون زده برخی تایوانی وکلا و فعالان حقوق و دموکراسی خواه هنگ کنگ به عنوان underwhelming. آنها ابراز نگرانی در مورد عدم وجود جزئیات—مانند آنچه معیار متقاضیان باید تحقق آنها چگونه خواهد بود ارزیابی و چه مزایای خاص متقاضیان موفق خواهد دریافت خواهید کرد.

"نظر منتشر شد و تا کنون بیش از حد به طور کلی به آنها را مفید گفت:" یوکی کو یک هنگ Konger که پیوست صلح آمیز تظاهرات در سال گذشته و برنامه ریزی برای حرکت به تایوان, جایی که او با حضور در دانشگاه.

پکن تایوان دفتر امور را محکوم کرد طرح کرد و گفت که فراهم آوردن سرپناه برای "تظاهر و عناصر تحریک هرج و مرج در هنگ کنگ تنها ادامه خواهد داد به مردم آسیب در تایوان است."

بر اساس این طرح اختصاص داده شده تایوانی دولت کار می روند هنگ Kongers به دنبال پناهگاه به دلایل سیاسی و کمک به آنها را امن اقامت پیدا کردن شغل و یا تحصیل در تایوان است. آن نیز توصیه و کمک به افراد و اشخاص از هنگ کنگ که امید به تحصیل و کار و سرمایه گذاری و یا انجام کسب و کار در تایوان است.

دفتر شروع خواهد شد عامل در جولای 1—23 سالگرد هنگ کنگ بازگشت به چین از انگلستان

تایپه سرزمین اصلی امور شورا کاهش یافته است به ارائه اطلاعات بیشتر است. آن وزیر چن مینگ-تانگ demurred وقتی پرسیده شد که در هفته گذشته در مورد تخصیص بودجه تعداد زیادی از مردم که ممکن است به نفع و چگونه بسیاری از دلار هنگ Kongers به دنبال پناهندگی است.

آقای چن گفت: هنگ Kongers به دنبال سرپناه باید وارد تایوان از نظر قانونی و مقامات نمی فعالانه آنها را در. "ما در حال ارائه پشتیبانی او گفت:" در یک جلسه. "این است که نجات این پشتیبانی است."

تایپه توضیحات خود برنامه کمک—فرمان روشن برچسب مانند "پناهندگی" و "پناهنده" -- نشان می دهد که دولت می خواهد به "جلوگیری از تحریک پکن در حال حاضر تیره و تار رابطه گفت:" یو-Jie Chen یک تایوانی حقوقی, پژوهشگر و محقق در دانشگاه هنگ کنگ است.

یک دلار هنگ کنگ از معترضان برگزار شد پرچم در تایپه در ژوئن 13 به مناسبت اولین سالگرد یک دلار هنگ کنگ تظاهرات تودهای علیه این شهر در حال حاضر خارج استرداد لایحه.

عکس: چینگ یانگ-یانگ/آسوشیتد پرس

در اتخاذ این طرح خانم تسای است spurning تماس به تصویب قانون جدید برای رسمی تعهد خود برای کمک به پناهجویان به گفته خانم چن. "این خانه مدرن دولت ظاهرا می خواهد به انعطاف پذیری بیشتر و اختیار در برخورد با پتانسیل هجوم پناه-به دنبال هنگ Kongers بدون محدودیت از قوانین است که ممکن است نیاز بیشتر سیستماتیک نهادینه شده برای حفاظت از آنها," او گفت:.

به عنوان آن را در سراسر بسیاری از جوامع درمان پناهندگان است یک مسئله موجب ناراحتی در تایوان که ندارد یک پناهنده قانون است. یک تایوانی قانون تصویب شده در سال 1997 به تنظیم روابط با هنگ کنگ و ماکائو به حاضرین ارائه "کمک های لازم" برای ساکنان آن سرزمین "که ایمنی و آزادی بلافاصله تهدید به دلایل سیاسی" ندارد اما مشخص نیست که چگونه به انجام این کار.

تلاش برای تصویب یک پناهنده قانون شده اند stop-and-go از اواسط 2000s. خانم تسای را تلاش دولت در سال 2016 اما ولرم حمایت از رشته لایحه که نمی پوشش مردم از سرزمین اصلی چین و هنگ کنگ و ماکائو است. فعالان حقوق خواسته اند که تغییرات قانونی خاص به کنگ Hong اما مقامات می گویند قوانین موجود کافی است.

مربوط تصویری

چین نشانه برنامه ای برای اعمال جدید امنیت ملی و قوانین در هنگ کنگ برخورد یک ضربه به این سرزمین خودمختاری. وال استریت ژورنال به جاش چانه توضیح می دهد که چگونه این قوانین می تواند سفت چین گرفتن در شهر و ماشه بین المللی واکنش. عکس: Kevin Frayer/گتی ایماژ

"وجود دارد صدای قوی در تایوان خواستار مسیر هنگ کنگ از ساکنان به حل و فصل در تایوان گفت:" مارگارت Lewis, یک استاد حقوق در دانشگاه سیتون هال که مطالعات تایوان در نظام حقوقی. "دیگران نگران هستند که این تعداد ممکن است طاقت فرسا داشتن منفی اقتصادی و اجتماعی پیامدهای."

تایوانی مقامات قبلا با استفاده از ad hoc اقدامات اجازه می دهد تا هنگ Kongers به پناهگاه برای مثال گسترش خود را در وضعیت اقامت ماهانه. برخی از هنگ Kongers گفت: این رویکرد غیر قابل تحمل, ترک آنها را قادر به دنبال اشتغال یا آموزش و پرورش. تا کنون مدنی و گروه های مذهبی را گرفته منجر شود در کمک به هنگ Kongers ارائه مسکن و مواد غذایی و کمک های حقوقی.

برای بسیاری از تایوانی, ایده پذیرش سرزمین اصلی چین پناهندگان نیز در طول تاریخ پر. تعداد زیادی از mainlanders ریخت و تایوان و حکومت هنگ کنگ, در طول و بعد از چینی ها جنگ داخلی به پایان رسید که با مائو تسه تونگ را حزب کمونیست به دست گرفتن قدرت در سال 1949. بیشتر وارد در هنگ کنگ بیش از دهه های بعدی به آنها فرار مائو رادیکال مبارزات سیاسی و فاجعه آمیز سیاست های صنعتی.

در تایوان حدود 2 میلیون mainlanders وارد با چیانگ کای-شک چینی ملی دولت در طول آن عقب نشینی به جزیره که تحت ملی کنترل در سال 1945. این هجوم کشت دهه تنش بین بومی تایوانی و mainlanders بسیاری از آنها اعضا و هواداران از ملی گرایان که تحمیل یک دیکتاتوری نظامی است که به طول انجامید تا اواخر دهه 1980 ،

"تایوان است تقریبا منحصر به فرد در تاریخ مدرن در پذیرش پناهندگان...و پس از آن رنج می برند تحت چهار دهه حکومت نظامی برقرار هسته نخبگان از کسانی که پناهندگان گفت:" کاترین چو دستیار استاد در کالج گرینل در آیووا که نوشته شده در تایوان مسائل.

و در حالی که بسیاری از تایوانی همدردی با هنگ کنگ معترضان دو گروه لزوما موافق در آینده مربوطه سرزمین.

داده های نظر سنجی از هنگ کنگ افکار عمومی موسسه تحقیقات رفتن به اوایل دهه 1990 نشان می دهد که در میان ساکنان این شهرستان مخالفان تایوان استقلال به مدت طولانی تعداد هواداران است. آخرین نظرسنجی در ماه ژانویه نخستین بار است که بیشتر هنگ Kongers پشتیبانی تایوان استقلال از مخالف این ایده است.

برخی تایوانی نگران هستند که پذیرش تعداد زیادی از هنگ Kongers که هنوز هم ممکن است با شناسایی سرزمین اصلی چین در حالی که مخالفت با حکومت کمونیستی می تواند "خطر اندازد تایوان سخت مبارزه عملا حاکمیت" خانم چو گفت.

نوشتن به Chun هان وانگ در chunhan.wong@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de