ترکیه تصویب قانون جدید به پلیس مخالفت در وب

ترکیه رئیس جمهور رجب طیب اردوغان در سخنرانی برای اعضای حزب حاکم در ژوئیه 1. عکس: /آسوشیتد پرس

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 8 مرداد 1399

ترکیه رئیس جمهور رجب طیب اردوغان در سخنرانی برای اعضای حزب حاکم در ژوئیه 1.

عکس: /آسوشیتد پرس

شهر استانبول در مجلس ترکیه به تصویب قوانین جدید در رسانه های اجتماعی است که به دولت قدرت بیشتری به پلیس محتوا در توییتر, YouTube, Facebook و شبکه های دیگر ارسال سرما از طریق این کشور به حقوق بشر و فعالان است.

حمایت رئیس جمهور رجب طیب اردوغان در حزب حاکم عدالت و توسعه این قانون را فراهم می کند با مقامات قابل توجهی مهمات خود را در برابر منتقدان. تحت اقدامات جدید رسانه های اجتماعی شرکت ها مورد نیاز خواهد بود به یک نماینده دائم ترکیه اقدام به ذخیره ترکی کاربران داده در کشور و اجرای دستور دادگاه به محتوا.

عدم تطابق را افشا اپراتورها به پنج مرحله رژیم تحریم ها اعم از جریمه به حال محروم از درآمد حاصل از تبلیغات و در معرض بودن نزدیک به کامل محدودیت دسترسی.

دامنه این قانون تصویب چهارشنبه پس از یک ماراتن 16 ساعت جلسه را نگران کرده رهبران اپوزیسیون و رایگان-گفتار طرفداران. آنها می گویند که رسانه های اجتماعی تبدیل به یکی از آخرین فضاهای برای بیان مخالفت پس از غولهای وفادار به آقای اردوغان به دست آورد و کانال های تلویزیونی و روزنامه های ملی پس از شکست کودتا در سال 2016. ده ها تن از رسانه های دیگر بسته بودند در میان اتهامات آنها پشتیبانی پلاتر.

به عنوان صداهای منتقد مهاجرت به رسانه های اجتماعی, ساختمان, قابل توجه مخاطبان به ویژه در میان جوانان دولت نیز در پایین ترک خورده مخالفت بیش از اینترنت و شبکه های اجتماعی است.

"رسانه های اجتماعی یک راه نجات برای بسیاری از مردم که استفاده از آن برای دسترسی به اخبار به طوری که این قانون سیگنال های جدید تیره عصر سانسور آنلاین" تام Porteous, یک مدیر با سازمان دیده بان حقوق بشر گفت.

این قانون به تصویب رسید کمتر از یک ماه پس از آقای اردوغان شکایت کرده است که برخی از مردم تا به حال نوشته شده توهین تحت رسانه های اجتماعی اعلام تولد خود را هشتم نوه و قول داد بیشتر قدرت دولت برای تنظیم اینترنت.

"آیا شما را در درک آنچه در آن معنی به همین دلیل ما در برابر یوتیوب, توییتر, Netflix و تمام کسانی که از سایت های رسانه های اجتماعی" آقای اردوغان گفت: در یک سخنرانی در تاریخ 1 ژوئیه. "ترکیه است نه یک جمهوری موز. ما حقیر کسانی که حقیر اداری و قضایی این کشور است."

توییتر Inc.'s واکنش خواهد شد از نزدیک تماشا کردند. این پلت فرم به تازگی درگیری با دولت ترکیه گفت: در ماه ژوئن که آن را به حال به طور دائم حذف بیش از 7000 "جعلی و خطر بیافتد" حساب آن ادعا شده بود مورد استفاده قرار گیرد به عنوان بخشی از یک مرکز هماهنگ تلاش برای "تقویت سیاسی روایات مطلوب به حزب عدالت و توسعه."

توییتر به طور خاص آمده است تحت فشار در حال رشد در ترکیه است.

عکس: Depo عکس/زوما پرس

ترکیه در انتخابات ریاست جمهوری که باعث استفاده گسترده از توییتر به انتشار اطلاعیه ها گفت: اتهامات نادرست است. "این خودسرانه عمل پنهان در پشت سرپوش و پوششی از شفافیت و آزادی بیان نشان داده است در عین حال که دوباره توییتر بدون صرف رسانه های اجتماعی شرکت, اما یک تبلیغات خاص سیاسی و ایدئولوژیک تمايلات" ریاست ارتباطات مدیر Fahrettin Altun در بیانیه ای گفت.

سخنگوی توییتر گفت: این شرکت تا به حال هیچ اظهار نظر فوری در قانون جدید است. Facebook, Inc. و الفبای Inc.'s گوگل که در عمل در یوتیوب پخش سرویس نمی بلافاصله در پاسخ به پیام ها به دنبال نظر.

بیش از 400 ، 000 سایت های اینترنتی مسدود شده در ترکیه از جمله بسیاری از پورتال خبری و هزاران نفر از مردم در حال محاکمه بیش از رسانه های اجتماعی خود را پست با توجه به Yaman Akdeniz یک استاد در دانشگاه بیلگی و اینترنت حقوق کارشناس. با توجه به اطلاعات به او وارد شده بیش از 90,000 تحقیقات و نزدیک به 20 ، 000 تعقیب راه اندازی شده است در سال های اخیر بیش از اتهام توهین علیه آقای اردوغان در ظرفیت خود به عنوان رئیس جمهور.

"در حال حاضر وجود دارد گسترده سانسور اینترنت در ترکیه حتی قبل از اینکه ما شروع به صحبت کردن در مورد قانون جدید" آقای Akdeniz گفت. "بنابراین وضعیت در حال حاضر بد و ما در حال حرکت از بد به بدتر است."

تصویب قانون جدید مصادف با کاهش حمایت از حزب عدالت و توسعه به عنوان آقای اردوغان در حزب حاکم شناخته شده است در ترکی. بررسی های اخیر نشان می دهد آن را خواهد گارنر حدود 30 درصد از آرای اگر قانونی انتخابات بودند به نام زود در مقایسه با 43 درصد در ماه جولای 2018 رای دادن. نظرسنجی گفته اند این نظرسنجی همچنین با اشاره به رشد قطع ارتباط بین این حزب و آرمان های جوان ترک.

سیاستمداران مخالف را محکوم کرد و گفت این امر محدود کردن آزادی بیان است. "شما نمی توانید با استفاده از شبکه های اجتماعی زمانی که آن را در خدمت شما و درخواست تجدید نظر به ممنوعیت هنگامی که شما دریافت نداشتن" Engin Ozkoc یک نماینده مجلس با حزب جمهوری مردم گفت: در مجلس بحث.

Atilla Yesilada یک اقتصاددان که دیگر به نظر می رسد در رسانه های جریان اصلی در ترکیه اما پخش برنامه های انتقادی خود را با دیدگاه دولت در یک کانال یوتیوب یک حساب توییتر و وب سایت گفت: تلاش جدید برای کنترل گفتار در فضای اینترنت خواهد شکست.

"این است که به نتیجه معکوس" گفت: آقای Yesilada یک بازار در حال ظهور مشاور GlobalSource همکاران تحقیق و تجزیه و تحلیل ، "مردم مانند رسانه های اجتماعی و فکر می کنم این بیشتر-منبع خبری مورد اعتماد. اگر شما سعی می کنید به آن را تعطیل وجود دارد خواهد بود در اعتراض به رای بدهند."

نوشتن به دیوید Gauthier-Villars در David.Gauthier-Villars@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن