ایالات متحده باعث می شود فشار دیپلماتیک برای تایوان که برای حضور در اجلاس

وزیر امور خارجه مایک Pompeo, صحبت, چهارشنبه, نام برای تایوان مشارکت به عنوان یک ناظر در مجمع بهداشت ج

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 18 اردیبهشت 1399

وزیر امور خارجه مایک Pompeo, صحبت, چهارشنبه, نام برای تایوان مشارکت به عنوان یک ناظر در مجمع بهداشت جهانی در این ماه.

عکس: کوین لمرقو/آسوشیتد پرس

مبارزه بر سر اینکه آیا تایوان می توانید با شرکت در یک سازمان بهداشت جهانی در کنفرانس, در این بیماری همه گیر کوروناویروس بعد از این ماه افزایش تلخ تقلا از جنگ بین آمریکا و چین بیش رهبری در سازمان ملل.

دیپلمات های ایالات متحده درخواست شده است متحدان اروپایی و دیگر دموکرات ایالت به طور مشترک بر انگیختن که به عموم تشویق چین به اجازه می دهد تایوان تاریخ کنفرانس به عنوان ناظر. سازمان بهداشت جهانی سالانه تصمیم گیری جلسه برای سازمان ملل متحد است که به طور معمول برگزار شد در فرد اما برگزار خواهد شد تقریبا در یک زندگی جریان کنفرانس ویدئویی در مارس 18-19.

فشار می ایستد شانس کمی برای موفقیت و به جای آن به عنوان یک تست از آمریکا اهرم در آن گسترده تر مبارزه سیاسی با چین برپا در میان همه گیر برای نفوذ در ملل سازمان. چند کشورهای غربی از جمله فرانسه و حمایت از این ایده اما حمایت خود را به اندازه کافی برای غلبه بر اعتراض از چین که مسدود تایوان از فرستادن ناظران به اجلاس سالانه پس از 2017. تایوان وضعیت مصمم است با اکثریت از این که 194 عضو و پکن دارای اقتصادی قابل توجهی نوسان در میان بسیاری از اعضا در آسیا و آفریقا و آمریکای لاتین است.

تایوان گزارش اول خود را coronavirus مورد در ماه ژانویه و رنج می برد تنها شش مرگ و میر پس از ساخت این جزیره یک مدل است که مغلوب ساختن پیشی جستن دولت معتقد باید مجاز به ارسال ناظران. که مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus می تواند علنا اصرار چین برای نرم کردن آن مخالف دولت می گوید: با توجه به شرایط فوق العاده از coronavirus بیماری همه گیر.

"من می خواهم به تماس بر تمام ملل و از جمله کسانی که در اروپا برای حمایت از تایوان مشارکت به عنوان یک ناظر در مجمع بهداشت جهانی و سایر سازمان ملل متحد در سالن" وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo گفت. "من هم بخوانيد که مدیر کل Tedros به دعوت تایوان برای مشاهده این ماه بهداشت به عنوان او قدرت انجام کار و به عنوان پیشینیان خود را انجام داده اند و در موارد متعدد."

که کاهش یافته است را به یک موضع در مورد اینکه آیا تایوانی مشارکت مفید خواهد بود. سازمان و تایوان مراکز کنترل بیماری ها به طور منظم به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد Covid-19. چه کسی می گوید تاسیس آن اسناد را ارائه نمی رهبری آن قدرت به وزن در یک geopolitically موضوع حساس بدون اجماع از آن عضو.

تایوان گزارش شده تنها شش مرگ و میر پس از ضبط آن coronavirus مورد در ماه ژانویه است. تایوان وزیر بهداشت و رفاه چن Shih-چانگ در یک نشست خبری در تایپه در روز چهارشنبه.

عکس: ritchie b تاکیتاکی/شاتر

"دخالت اگر هر یک از ناظران از تایوان-چین که در مجمع یک سوال برای 194 نفر است و دولت های عضو" گفت: Derek والتون که مشاور حقوقی. "آن است که تصمیم خود را."

یک وزارت خارجه فرانسه گفت: پاریس است "مطلوب برای یک آرایش است که اجازه می دهد مشارکت تایوان...به عنوان ناظر." یک مقام ارشد ایالات متحده گفت: در دیگر کشورهای اروپایی هستند به احتمال زیاد به حمایت از این موقعیت به عنوان به خوبی, اما تنها دلیل آن می ایستد کمی شانس پیشرفت به اندازه کافی برای آنتاگونيزه چین است.

این تف صحبت می کند به تسریع پرده برداشتن از آمریکا برای حمایت از یک U. N. سیستم که در آن چین به طور فزاینده ای قدرتمند, بازیگر, با, که به عنوان یک مرکزی مصدوم. آمریکا که بزرگترین حامی مالی تا زمانی که آن را مسدود پرداخت به سازمان در ماه گذشته بر این اساس است که رهبری آن بوده است بیش از حد احترام به چین است.

ایالات متحده پیشنهاد کرده است که ایجاد یک جایگزین, جهانی بهداشت, سازمان مستقل تر از رهبری است. اما چند متفقین پیوست که فشار و اتحادیه اروپا همچنان با احتیاط از هم جدا متحده برای تماس بین المللی تحقیق در ریشه های این بیماری همه گیر کوروناویروس و چین را از دست داده و آن را. نتیجه خالص شده است امریکا بیگانگی از U. N. سیستم آن شدیم.

"این همه بسیار خطرناک است" گفت: Courtney علم استادیار در دانشگاه هنگ کنگ و دیپلم همکار در چتم هاوس فکر می کنم تانک. "وجود دارد این قاب در حال حاضر از چین دستگیر کرده و سیستم آن را مدیون به چین, بنابراین ما نباید در آن شرکت کنند," او گفت:. "اما ایالات متحده نمی شود وجود دارد, آن را ایجاد یک فضای خالی برای کسی دیگری را پر کنید."

چین وزارت امور خارجه در گفت و گو با اجازه تایوان برای ارسال ناظران به این کنفرانس سالانه در سال های گذشته تحت نام "چین تایپه است." اما آن را دیگر نمی خواهد انجام این کار این وزارت گفت: به دلیل تایوان ملی دولت منتخب در سال 2016 تضعیف اصل یک حاکمیت چین است.

برای استفاده از این اپیدمی به تایوان اضافه شده به مجمع بهداشت جهانی "آیا به راستی نگران مسائل بهداشتی اما از یک توطئه سیاسی برای ایجاد دو "بندگی" و یا " یک چین, یکی, تایوان,' " وزارت خارجه چین گفت: در پاسخ به سوالات. "از سرزمین اصلی چین قاطعانه مخالف این کار و جامعه بین المللی باید نمی شود فریب خورده."

تایوان گفته است خروج خود را از اولیه U. N. آژانس در برخورد با این بیماری همه گیر جهانی را تهدید می کند سلامت. در 10 سال گذشته در چین کاهش یافته است و حدود 70 درصد از تایوان درخواست به شرکت های مختلف که جلسات تایوان گفت. وزارت خارجه چین در گفت و گو با اجازه تایوان به ارسال رسمی به جلسه فنی 24 زمان های مختلف در طول سال گذشته.

"این فقط برای تایوانی مردم آن را برای جامعه بین المللی به این بیماری نشان می دهد که هیچ مرز و اگر ما این راه گریز در شبکه آن را به خطر می اندازد [مردم] در همه جا" گفت: ارشد تایوانی دیپلمات.

چه کسی می تواند علنا درخواست چین برای تجدید نظر در "اگر آنها واقعا می خواهید به انجام آن دیپلمات است. "آنها بسیار مدیون به چین است."

نوشتن به خود جلب کرد Hinshaw در drew.hinshaw@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب