1MDB را مشکوک متفکر در بر داشت راه های جدید برای حرکت پول در کویت

توسط Noemie Bisserbe نزدیک Noemie Bisserbe بیوگرافی @NBisserbe noemie.bisserbe@wsj.com , Aruna

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 21 خرداد 1399

در سپتامبر گذشته فراری مالزی سرمایه Jho پایین سفر به کویت, لغزش رایگان از بازداشت بین المللی اعلامیه و مقامات در آمریکا و مالزی به دنبال او اتهام نقش در چند میلیارد دلاری تقلب.

آقای کم وارد کویت با وجود قرمز اعلامیه های بین المللی پلیس سازمان اینترپل با توجه به اسناد و مدارک بررسی شده توسط وال استریت ژورنال و مردم آشنا با کویت روابط است.

Jho کم با شیخ صباح آل-Jaber Al-Mubarak Al-حمد آل صباح در کویت نشان داده شده در یک کاخ سلطنتی در صحرا در مارس 2016.

کویت اتصال ارائه شده آقای کم به معنی دفع کردن آمریکا و مالزی محققان که او را متهم متفکر غارت از دولت مالزی سرمایه گذاری صندوق 1Malaysia توسعه Bhd یا 1MDB. آقای کم تخلف را رد کرده است.

آقای پایین تبدیل شده بود به این روغن غنی از امارت خانواده سلطنتی در اوایل سال 2016 به عنوان مقامات ایالات متحده شروع به بسته شدن در و کشف زندگی خود را به عنوان یک جت-تنظیم قرارداد-ساز که تامین مالی "گرگ وال استریت" فیلم و عجیب احزاب به خود جلب کرد که لئوناردو دی کاپریو و ستارگان دیگر است.

در بازديد به کویت در اوایل سال 2016 او به دنبال یک پسر نخست وزیر و شیخ صباح آل-Jaber Al-Mubarak Al-سوره حمد-صباح, کسی که با او ملاقات کرده بود سال قبل به ارائه و استفاده از اطلاعات تماس خود را در چین به هدایت سرمایه گذاری به کویت گفت: یک تاجر فرانسوی حاضر در جلسات خود.

""من به دست آورده میلیاردها دلار در مالزی. من کسب درآمد صد میلیارد دلار در چین, حداقل,'" از تاجر Bachar Kiwan سپس یک شریک کسب و کار از شیخ, به یاد می آورد آقای پایین و گفت در شام در اوایل سال 2016 به میزبانی نخست وزیر.

کویت روابط آورده آقای کم جدید محافظ معاملات کسب و کار جدید و کانال های جدید برای انتقال پول است. بانک ها وجود دارد به کار گرفته صدها میلیون دلار به آقای کم فعالیت از جمله میلیون ها نفر در پرداخت به شرکت در آمریکا و انگلیس به پوشش خود نصب لوایح حقوقی به گفته افراد آشنا با معاملات و اسناد و مدارک و بررسی توسط مجله.

مالزی محققان می گویند که آنها به دنبال یک دنباله از پول از چین به یک بانک چینی در کویت و بعد به یک جزایر کیمن نهاد تا حدودی کنترل شده توسط آقای کم است که پس از آن پرداخت می شود نزدیک به 1 میلیارد دلار برای پایین-کنترل دارایی در مالزی به پرداخت برخی از 1MDB بدهی. این معاملات در یوان چین به دامن آمریکا توجه, محققان می گویند.

نمایندگان برای آقای پایین کاهش یافته است به نظر. یک سخنگوی شیخ صباح گفت که او "مطلقا منکر هر گونه تخلف" و اتهامات در مورد آقای کم و شیخ نادرست است و سرچشمه از آقای Kiwan و همکاران خود را که "شده اند تحت تعقیب و محکوم به جعل و تقلب و کیفری نقض اعتماد و دیگر اعمال مجرمانه علیه شیخ صباح."

تاجر Bachar Kiwan در پاریس در آپارتمان ممکن است.

عکس: اگنس Dherbeys/MYOP برای وال استریت ژورنال

آقای Kiwan گفت: او یک هدف برای قصاص توسط شیخ صباح که متعلق به سهام در آقای Kiwan را در کویت مستقر در انتشارات و رسانه ها شرکت Al Waseet, پس از balking در یک درخواست از آقای کم به انتقال پول بين حساب های شرکت.

آقای کم نهایت استفاده Al Waseet به حرکت 1.4 میلیارد یوان (200 میلیون دلار) به گفته آقای Kiwan و اسناد مشاهده شده توسط مجله.

آقای Kiwan بعد فرار کویت پنهان شده در یک کامیون که او را به عراق پس از او بازداشت شد و او گفت: ضرب و شتم و در غیر این صورت بدرفتاری با کویت راز خدمات.

آقای Kiwan که در فرانسه محکوم شد به صورت غیابی در کویت از جعل و سند جعل—اتهامات او را رد می کند. او برادر در قانون و برادر زندانی در کویت پس از محکوم به ترتيب بر جعل و مردم-قاچاق اتهامات عنوان شده برای کمک به آقای Kiwan فرار.

کویت دولت نمی پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر و نه دولت مالزی. وزارت دادگستری کاهش یافته است به نظر آقای کم فعالیت در کویت.

آقای کم صرف بیشتر وقت خود را در چین و ساکن در یک ترکیب در شهر ووهان که از شش ماه پیش می گویند مالزی محققان. خود محل نگهداری فعلی نمی تواند معین شود. دولت چین اطلاعات, دفتر, نیست, پاسخ به یک درخواست برای نظر.

وزارت دادگستری ایالات متحده مدعی است که بیش از 4.5 میلیارد دلار در 1MDB منابع ناپدید شد به پیچیده ساختارهای مالی هماهنگ شده با آقای کم است. فروپاشی آن منجر به unseating از حامی خود را, پس از نخست وزیر مالزی که در دادگاه برای پولشویی و سوء استفاده از قدرت اتهامات مربوط به 1MDB. آقای نجیب رد اتهامات عنوان شده علیه.

Najib Razak, مالزی, نخست وزیر سابق, خروج از دادگاه در کوالالامپور هفته گذشته است. او التماس کرد گناه نیست در 1MDB رسوایی.

عکس: Samsul گفت/مهر نیوز

وزارت دادگستری از سال محروم آقای کم خود را سفارشی ساخته و قایق بادبانی سهام در نیویورک پارک لین هتل و 700 میلیون دلار دیگر از دارایی های عمران-جریمه شهرک که در آن آقای کم بستری بدون خطا. او چهره دو جنایی کیفرخواست در آمریکا

زمانی که آقای کم شروع به معاشرت کویت در اوایل سال 2016 آقای نجیب ضروری و مورد نیاز به آمده تا با میلیاردها دلار 1MDB قرض گرفته اما نمی تواند بازپرداخت زیرا بسیاری از آن گفته بود اختلاس توسط آقای کم و توطئه گران. او و آقای کم تبدیل به پکن جذاب به بالا-اولویت دولت چین برنامه کمربند و جاده ابتکار در ساختمان با هدف زیرساخت در سراسر آسیا و آفریقا و دیگر نقاط جهان است.

مالزی و چین ارائه شده راه آهن و پروژه خط لوله با متورم 18 میلیارد دلار برچسب قیمت برای تولید پول نقد بیش از حد برای دیگر کاربردها با توجه به اسناد و مدارک بررسی شده توسط مجله.

چین ارتباطات و ساخت و ساز شرکت ، یک غول دولتی, کسب و کار, زمان در پروژه ها.

در کویت آقای پایین به همراه آورده مدیران از چین ارتباطات و وعده داده شده بیشتر به پکن کمربند و جاده آرمان گفت: آقای Kiwan سپس Al Waseet رئیس.

چین ارتباطات نمی پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر.

Jho کم با شیخ صباح و Bachar Kiwan در کویت در آوریل 2016.

آقای Kiwan گفت دیرینه همکاری با شیخ صباح جلب آقای کم توجه. آقای Kiwan به دست آمده از یک مجوز برای شرکت در 1990s و گفت: او به شیخ تقریبا 20 درصد از سهام. او گفت که او اجازه sheik خانواده به استفاده از Al Waseet برای شخصی معاملات و او را دنبال پروژه های در دستور خود.

بعد از نوشابه یک شب آقای کم bragged در مورد طرف او انداخت در ایالات متحده در این شرکت از پاریس هیلتون و دیگر مشاهیر. "ستاره ها برده به پول و من استاد از پول" آقای پایین گفت: به گفته آقای Kiwan.

آقای کم به آقای Kiwan یک گوشی لود شده با WeChat و خط پیام رسانی برنامه های آقای Kiwan گفت. در آقای برابر اصرار او گفت: او همچنین از افتتاح یک حساب ایمیل با ارائه دهنده Yandex که این دو مشترک در برقراری ارتباط با نوشتن و حذف کردن پیش نویس ایمیل.

در مارس 2016, شیخ صباح سفر به شانگهای برای امضای 8 میلیارد دلار مشترک املاک و مستغلات سرمایه گذاری صندوق بین Al Waseet و چین گرینلند برگزاری گروه زیادی اموال دولتی شرکت با توجه به براده ها و اطلاعیه ها.

نامه ای از شیخ به گرینلند رئیس دیده می شود توسط مجله نام آن را "اولین قدم در دستیابی به ما متقابلا سودمند همکاری های دراز مدت بین چین و خاورمیانه در خط با رئیس جمهور یازدهم را "یک کمربند و یک جاده' چشم انداز."

به عنوان بخشی از این معامله اشخاص ثبت شده در دریای کارائیب است که با استفاده از "Al Waseet" در نام خود را به مالکیت آقای برابر 200 میلیون دلار سهام در پارک لین هتل و سپس انتقال آن به گرینلند برگزاری و گرینلند هنگ کنگ Holdings به گفته آقای Kiwan و اسناد و مدارک و بررسی توسط مجله.

در آن زمان آقای کم گفته دیپلم معامله را حذف بزرگترین ایالات متحده مبتنی بر دارایی از رسیدن به وزارت دادگستری این دانشیار گفت. این صندوق با گرینلند در نهایت نمی حرکت رو به جلو است.

پس از نشست شانگهای آقای Kiwan گفت: آقای کم به او گفت که چین ارتباطات برنامه ریزی شده به سیم میلیاردها یوان به Al Waseet به عنوان پرداخت به آقای کم برای کمک به شرکت برنده قرارداد در مالزی. آقای Kiwan گفت: آقای کم به او گفت که یک سهم را به شیخ صباح.

در ماه مه و ژوئن سال 2016 با توجه به اسناد و مدارک و آقای Kiwan, an, Al Waseet تابعه صورتحساب واقعی اژدها خواص محدود هنگ کنگ برگزاری یک واحد از چین ارتباطات برای 1.4 میلیارد یوان ارزش آسفالت—یک محصول آقای Kiwan شرکت تولید نمی کند یا به فروش برساند.

آقای کم لوکس قایق بادبانی متانت بود کشف و ضبط توسط وزارت دادگستری ایالات متحده.

عکس: احمد yusni/سازمان حفاظت محیط زیست/شاتر

آقای کم برنامه ریزی برای استفاده از وجوه منتقل شده به پرداخت لوایح قانونی که بیش از 20 میلیون دلار با توجه به فاکتورها و اسناد دیگر مشاهده شده توسط مجله. پس اولین U. s. وزارت دادگستری طرح دعوی در دادگاه در آن 1MDB تحقیقات مسدود آقای کم است سهام خود را در پارک لین و دارایی های دیگر.

زمانی که آقای کم سعی در فروش مونه نقاشی هدفمند در طرح دعوی در دادگاه از طریق یک کومور بانک متعلق به شیخ معامله برگزار کردم با خبرنگار بانک در مراکش, با توجه به U. s. دادگاه پرونده.

شیخ صباح و آقای Kiwan مواجه آقای کم در مورد وزارت دادگستری شد. "'چینی در حال برخورد با احمقانه DOJ, بررسی,'" آقای Kiwan گفت: آقای کم به آنها گفت.

در ماه سپتامبر سال 2016 واقعی اژدها سیمی Al Waseet تابعه 1.4 میلیارد یوان به یک حساب کاربری در کویت شعبه دولتی چینی بانک بازرگانی و صنعتی چین یا ICBC به گفته آقای Kiwan و اسناد و مدارک. آقای پایین و سپس پرسید: آقای Kiwan برای انتقال پول به دیگر حساب های بانکی متعلق به Al Waseet, با توجه به اسناد و مدارک و آقای Kiwan.

بازیگر لئوناردو دی کاپریو با Jho کم در فیلم "گرگ وال استریت" اولین فیلم در پاریس در سال 2013.

عکس: برتراند Rindoff Petroff/گتی ایماژ

سپس آقای Kiwan رد کرد و گفت: از آنجا که او نمی خواست بالقوه مشکل از ایالات متحده بررسی است. او گفت: آقای کم به او گفت: "شما باعث خرابی بعد از پنج سال از زندگی من" و سپس گفت: "شما نمی دانید که آنچه شما خودتان را به گرفتن."

به عنوان یک جایگزین آقای پایین پیشنهاد انتقال کامل مالکیت فرعی برگزاری این وجوه را به شیخ گفت: آقای Kiwan که توافق رسیدند.

در سپتامبر. 26, 2016 اسناد و مدارک نشان می دهد که بانک شروع به سیم کشی بودجه: 15 میلیون یورو (17 میلیون دلار) به نیویورک-بر اساس قانون شرکت Kobre & Kim LLP; $4.95 میلیون به قانون شرکت گیبسون دونن و Crutcher LLP لس آنجلس; €7 میلیون به رایت دریایی گروهی از فلوریدا برای هزینه های مربوط به آقای کم قایق بادبانی. هیچ یک از شرکت های حقوقی پاسخ به سوالات برای این مقاله. رایت دریایی نمی پاسخ به یک درخواست برای نظر.

بیشتر معاملات را دنبال کرد. در ماه اوت سال 2017 جاده ابریشم در آسیای جنوب شرقی املاک و مستغلات Ltd. یک جزایر کیمن شرکت کنترل حداقل تا حدی توسط آقای پایین پرداخت می شود نزدیک به 1 میلیارد دلار برای خرید 234 هکتار از ملک در کوالالامپور مالزی که قبلا متعلق به 1MDB بود و از آنجا گرفته شده است توسط بیش از یک مالزی وزارت مالیه واحد با توجه به مالزی محققان.

جاده ابریشم را وجوه از حساب بانکی در چین ICBC در کویت, محققان می گویند.

آقای Kiwan گفت که روز بعد از او کاهش یافته است به نقل و انتقال وجوه, یک وکیل و یک کارمند از شیخ صباح به خود آمد و هشدار داد که او تا به حال خیانت به خانواده اعتماد. بعد از آن او بارها و بارها بازداشت و در مواجهه با اتهامات در مورد سند جعل و اعمال دیگر.

در دسامبر 2017 او فرار کرد.

او دو بار در امان است استرداد به کویت از جمله در فوریه سال 2020 توسط یک دادگاه اسپانیایی. حکم خود گفت که در حالی که شواهد پشتیبانی از جعل اتهامات علیه او آقای Kiwan ممکن است منصفانه دریافت درمان در کویت. آن اشاره کرد که اتهامات جنایی شد بر اساس شکایت از شیخ صباح.

نوشتن به Noemie Bisserbe در noemie.bisserbe@wsj.com, Aruna Viswanatha در Aruna.Viswanatha@wsj.com و برادلی امید در bradley.hope@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب