اتهام سرمایه از نسل کشی در رواندا در فرانسه دستگیر

رواندا پناهنده در اردوگاه در تانزانیا در مارس 1994. عکس: الکساندر جو/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 27 اردیبهشت 1399

رواندا پناهنده در اردوگاه در تانزانیا در مارس 1994.

عکس: الکساندر جو/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

پلیس فرانسه دستگیر و به اتهام سرمایه از نسل کشی در رواندا به عنوان یک رفت و برگشت از یک آپارتمان در نزدیکی پاریس به پایان رسید تعقیب جنایتکاران که به طول انجامید بیش از دو دهه.

Félicien Kabuga یکی از رواندا ثروتمندترین مردان در زمان نسل کشی سال 1994. او گفته bankrolled بدنام انترهاموه یک شبه نظامیان هوتو که قتل عام هزاران نفر از توتسی ها در یک دوره چهار ماهه که همچنان یکی از تاریک ترین لحظات در آفریقا پسااستعماری تاریخ است. برخی از 800000 مردان و زنان و کودکان درگذشت بسیاری از آنها به مرگ هک با قمه و هس.

84 ساله نیز یکی از اتهام اپراتورهای رادیویی زمینی تلویزیون Libre des Mille کللینس یک ایستگاه رادیویی مورد استفاده قرار گیرد به فن نفرت و تحریک به کشتار اقلیت توتسی و متوسط Hutus.

این ساختمان در نزدیکی پاریس که در آن Félicien Kabuga یکی از تحت تعقیب عاملان نسل کشی در رواندا دستگیر شد.

عکس: کریستف petit tesson/شاتر

تحت تعقیب به اتهام مربوط به نسل کشی و جنایت علیه بشریت در دادگاه کیفری بین المللی برای رواندا در سال 1997 آقای Kabuga یکی از هشت باقی مانده فراریان تحت تعقیب دادگاه.

"دستگیری Félicien Kabuga امروز یک یادآوری است که کسانی که مسئول قتل عام را می توان به حساب آورده و حتی بیست و شش سال پس از جنایات خود گفت:" سرژ Brammertz رئیس دادستان بین المللی باقی مانده مکانیزم کیفری دادگاههای گرفته شده بیش از موارد سمت چپ از سازمان ملل متحد موظف به دادگاه رواندا و یوگسلاوی سابق.

پلیس فرانسه برای بازداشت آقای Kabuga در روز شنبه در یک عملیات هماهنگ است که درگیر همزمان جستجوهای سراسر مکان های مختلف مکانیسم در بیانیه ای گفت. پس از پردازش شدن توسط دادگستری فرانسه در سیستم آقای Kabuga انتظار می رود که محاکمه توسط مکانیزم در آروشا, تانزانیا آن را گفت.

آقای Kabuga بازداشت نقطه اوج تلاش چندین ساله توسط پلیس و دادستان ها در فرانسه و نه کشورهای دیگر از جمله آمریکا و بلژیک و سوئیس که در آن او ناموفق درخواست پناهندگی در سال 1994.

چتربازان بلژیکی کمک یک تخلیه از بیمارستان روانی از کیگالی رواندا در مارس 1994.

عکس: پاسکال Guyot/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

در سال های پس از آقای Kabuga دنباله پژمرده. در حالی که گفته می شود در جمهوری دموکراتیک کنگو. بعد در کنیا. $5 میلیون پاداش قرار داده شد برای دستگیری او.

خود را ضبط شنبه یک لحظه نادر از پیروزی بین المللی عدالت کیفری است که زیر آتش هر دو از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت و دولت های آفریقایی. دادگاه جنایی بین المللی در لاهه هلند تاسیس شد به عنوان یک دائمی بدن برای موفقیت ad hoc دادگاههای متمرکز در رواندا و یوگسلاوی سابق مواجه شده است و تعدادی از عقب نشینی در سال های اخیر است.

موارد بالا مشخصات از جمله یکی در برابر رییس جمهور کنیا را فرو ریخت. دولت های آفریقایی را متهم به دادگاه بودن بیش از حد متمرکز بر جنایات در این قاره. و در سال گذشته ایالات متحده لغو ویزا, دادگاه, رئیس دادستان فاتو آغاز میان او تحقیقات از احتمال وقوع جنایات جنگی مرتکب شده توسط نیروهای ایالات متحده در افغانستان است.

"بین المللی عدالت Kabuga دستگیری نشان می دهد که ما می توانیم موفق هنگامی که ما از جامعه بین المللی حمایت" گفت: آقای Brammertz دادستان.

نوشتن به گابریل Steinhauser در gabriele.steinhauser@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب