به عنوان Coronavirus موج در آمریکا و برخی از کشورها فقط در مورد آن را متوقف

استونی رئیس جمهور Kersti Kaljulaid است که در میان تعدادی از رهبران که سخت تحت فشار قرار دادند به حداق

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 16 تیر 1399

استونی رئیس جمهور Kersti Kaljulaid است که در میان تعدادی از رهبران که سخت تحت فشار قرار دادند به حداقل رساندن عفونت کروناویروس.

عکس: برند فون Jutrczenka/زوما پرس

برخی از کشورهای اروپایی در حال بسته شدن در یک نقطه عطف است که به ایالات متحده به نظر می رسد دور: عملا متوقف جدید کروناویروس از درون سرزمین خود است.

بازتاب دستاورد آسیا-اقیانوسیه در کشورهایی مانند نیوزیلند و ویتنام و تایوان تعداد انگشت شماری از مکان ها در اروپا هستند گزارش تنها یک دانش سطحی جدید روزانه عفونت. موفقیت خود را در مهار این بیماری همه گیر شده است به آنها اجازه بازگشایی اقتصاد خود را قبلا در یک سریعتر کلیپ و با اعتماد به نفس بیشتری نسبت به توقف-شروع تلاش های ایالات متحده و سخت ضربه همسایگان از جمله انگلستان

تجارب خود را ارائه درس در چه عمومی-بهداشت و بیماری کارشناسان می گویند در یک برهه حساس در گیر زمانی که این ویروس هنوز تست بسیاری از کشورها حتی به عنوان اقتصاد خود را بازگشایی و مسیر در نهایت به شکست آن نامشخص است.

استونی شناسایی کرده تنها 12 عفونت در دو هفته گذشته; ایسلند 40. نروژ گزارش شده 187; ایرلند 148. دومی دو هر در مقایسه با جمعیت در ایالت کارولینای جنوبی که بیش از مدت مشابه گزارش شده تقریبا 17,000 موارد جدید عفونت کروناویروس.

گذشته از محدودیت پوشش اجتماعات بزرگ, استونی در حال حاضر برداشته تقریبا تمام اقدامات آن را در محل قرار داده و به سرکوب انتقال این ویروس پس از اعلام اورژانس در سراسر کشور در اوایل ماه مارس گفت: ماریس جسی استونی معاون دبیر کل برای سلامت. استونی شبیه به شوخی است که در مشترک با خود به همان اندازه کم حرف همسایگان در فنلاند آنها به دنبال به جلو به روز هنگامی که آنها دیگر نیاز به رعایت یک متر فاصله از یکدیگر در مکان های عمومی. "ما می توانیم بازگشت ما به طور معمول پنج متر," او گفت:.

Coronavirus همه گیر باعث شده طیف وسیعی از بهداشت عمومی پاسخ در کشورهای در سراسر جهان است. در یک انتهای این طیف سوئد تصمیم به چشم پوشی از محدودیت های شدید در زندگی عمومی و اقتصاد آن و انتخاب کردن اجازه دهید به این ویروس از طریق جمعیت آن در حالی که محافظ گروه های آسیب پذیر.

در نیوزیلند بسته مرزهای خود و قفل کردن محکم با هدف توقف داخلی انتقال پاتوژن در دسترس نباشد. کشورهای دیگر شده اند جایی در میان با تفاوت در زمان و شدت از لحاظ اقتصادی هزینه اقدامات به سرعت ویروس گسترش در حالی که دانشمندان برای شکار یک واکسن.

نیوزیلند نخست وزیر Jacinda protocol wine studio معرفی مقررات سختگیرانه و کنترل مرز به منظور محدود کردن گسترش coronavirus.

عکس: مارک میچل/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

این چهل تکه رویکرد به معنای بزرگ تفاوت در میزان عفونت و مرگ است. در سراسر جهان سازمان بهداشت جهانی به ثبت بیش از 11 میلیون عفونت و حداقل 500 ، 000 مرگ و میر ناشی از Covid-19 بیماری جدید کرونا ويروسی می شود.

عمومی-کارشناسان بهداشت و اپیدیولوژی می گویند زمان مرحله از این بیماری همه گیر است که یکی از مهم ترین به حرکت. این ویروس در بسیاری از مکان ها در حال عقب نشینی و نه شکست. بازگشایی بسته اقتصادهای به سرعت بیش از حد خطرات دادن آن را فرصتی برای تکثیر در حالی که نگه داشتن آنها را دکمههای پایین whittles دور شغل و درآمد. یک واکسن ممکن است ماهها یا آن را ممکن است سال است.

دولت ها در یک اتصال: حرکت به سوی یک جامعه باز و امید به ماندن در بالای شعله ور شدن یو پی اس? و یا نگه داشتن فشار بالا به فشار مورد اعداد نزدیک به صفر به عنوان امکان پذیر است ؟

برای برخی از دولتی و کارشناسان بهداشت و سوال این است که بدون ذهن و بسیار خوشحال. "انسان تلفات بیش از حد بزرگ است. کشورهایی است که می تواند و باید از این ظرفیت و منابع باید در از بین بردن آن" گفت: Devi Sridhar استاد جهانی بهداشت عمومی در دانشگاه ادینبورگ در اسکاتلند که طرفداران کشورها حفظ اجتماعی-فاصله و محدودیت های دیگر تا زمانی که داخلی انتقال این ویروس به طور موثر متوقف شد.

کشورهای سپس می توانید تغییر تمرکز خود را به غربالگری مسافران و quarantining آنها را در صورت لزوم برای اطمینان از آنها نمی دانه شیوع بیماری های جدید, او گفت:. که بهتر است یک استراتژی اقتصادی از کاهش محدودیت های بیش از حد به زودی به دلیل, به عنوان برخی از ایالات آمریکا در حال حاضر کشف یک چشم انداز مثبت در مواردی ممکن است منجر به مستندات بودن reimposed, او گفت:.

در آسیا تایوان گزارش کرده است فقط سه مورد در دو هفته گذشته تمام incomers از خارج از کشور. ویتنام دولت می گوید آن را ندارد تا به حال یک مورد از انتقال محلی برای 78 روز راست.

به عنوان coronavirus همچنان به گسترش در سراسر جهان, شرکت ها و علمی در آزمایشگاه های مسابقه به توسعه یک واکسن است که کمک خواهد کرد که جامعه به حالت عادی بازگشت. اما وجود دارد نیز می تواند هزینه ها را به حرکت بیش از حد به سرعت. وال استریت ژورنال را Daniela هرناندز توضیح می دهد. تصویر عکس: لورا Kammermann

صفر-انتقال استراتژی نیست ادم: نیوزیلند اعلام کرد این ویروس حذف شده در قلمرو خود را به عنوان اوایل به عنوان ممکن است, اما از آن زمان تا به حال موارد جدید انجام شده در توسط بازگشت شهروندان باعث دولت برای تشدید اقدامات قرنطینه. استرالیا تا به حال به نظر می رسد نزدیک به خاموش کردن داخلی انتقال است اما از آنجا دیده می شود موارد عود در ملبورن دوم آن ترین-شهر پرجمعیت.

کیت نیل بازنشسته استاد اپیدمیولوژی در دانشگاه ناتینگهام در انگلستان گفت: از بین بردن محلی انتقال و اعمال طاقت فرسا کنترل مرز در حال گزینه های عملی برای کشورهای کوچک اما کمتر برای آنهایی که بزرگ به ویژه کسانی که مانند ایالات متحده و کشورهای اروپای غربی است که به اشتراک گذاری مرزهای زمینی.

آزمایش های دقیق و ردیابی تماس با افراد آلوده در کنار محلی مستندات هستند "تنها گزینه های واقع بینانه" برای کنترل این ویروس در کوتاه مدت, او گفت:.

تماشاگران در یک بازی فوتبال در نروژ در جولای 5 پخش شده بودند در غرفه برای جلوگیری از انتقال coronavirus.

عکس: Vegard Wivestad/زوما پرس

استونی و نروژ روابط نزدیکی به کشورهای همسایه در شمال اروپا که نفوذی غربالگری و قرنطینه اقدامات عملی مقامات از هر دو کشور می گویند. به جای داشتن به ارمغان آورد عفونت اعداد به یک سطح پایین دو کشور در حال حاضر استقرار پیچیده آزمون ردیابی و جداسازی برنامه ها برای پیدا کردن موارد جدید قبل از آنها می تواند گسترش ویروس.

"استونی است که یک کشور کوچک و اقتصاد ما متکی بر باز بودن به همسایگان ما به صادرات ما شرکای" گفت: خانم جسی. "استراتژی ما این است که برای زندگی با Covid و به آن داشته باشد."

نروژ تصمیم گرفت در اوایل این بیماری همه گیر به خندق کتاب درسی مشاوره به "صاف منحنی"—به گسترش عفونت به جلوگیری از خدمات بهداشتی و درمانی در حال ضعف و تصمیم گرفتند به جای مقررات سختگیرانه در صف مقابل به فشار انتقال در وهله اول گفت نروژی وزیر بهداشت خم Høie.

"هدف ما این است که برای پیدا کردن و شناسایی امواج کوچک محلی و ضربه زدن به آنها را قبل از آنها به منطقه ای یا ملی امواج," او گفت:.

نوشتن به Jason Douglas در jason.douglas@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب