کانادا-تولید ناخالص داخلی کاهش یافت و در نزدیکی رکورد 8.2%

یک میدان در تورنتو پارک مشخص شده بود برای اجتماعی فاصله در روز پنج شنبه. محدودیت های هدف شامل جدید کر

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 9 خرداد 1399

یک میدان در تورنتو پارک مشخص شده بود برای اجتماعی فاصله در روز پنج شنبه. محدودیت های هدف شامل جدید کروناویروس باعث گسترده اقتصادی آسیب در کانادا.

عکس: کریس helgren/ایسنا

اتاوا—کانادا اقتصادی خروجی فرو برد و با سابقه در نزدیکی در سه ماهه اول به عنوان مخارج خانوار سقوط در coronavirus ناشی از خاموش شدن ناگهانی. صادرات نیز کاهش یافت و به طور قابل توجهی.

کانادا تولید ناخالص داخلی یا گسترده ترین اندازه گیری از کالا و خدمات تولید شده در اقتصاد, کاهش یافت و در یک 8.2% نرخ سالانه در سه ماهه اول به 2.10 تریلیون دلار کانادا ($1.53 تریلیون) آمار کانادا روز جمعه گفت. بازار به دنبال سالانه قطره از 9 درصد به گفته اقتصاددانان در بانک نوا اسکوشیا.

رکورد کاهش فصلی در کانادا فعالیت های اقتصادی رخ داده در سه ماهه اول سال 2009 یا ارتفاع از آخرین رکود اقتصادی جهانی که خروجی کاهش 8.7% سالانه. انتظار می رود که این رکورد شکسته شود در سه ماهه دوم با برخی از تحلیلگران خواستار انقباض تا 45 درصد در ماه آوریل به ماه ژوئن دوره است.

"روشن است داده خواهد شد بسیار بدتر" گفت: Stephen Brown, اقتصاددان برای پیش بینی شرکت سرمایه اقتصاد است.

کاهش در کانادا خروجی در سه ماه اول سال 2020 بود تندتر نسبت به ایالات متحده بزرگترین شریک تجاری و جنوب همسایه است. وزارت بازرگانی داده ها نشان می دهد تولید ناخالص داخلی ایالات متحده کاهش یافت و در 5 ٪ نرخ سالانه در سه ماهه اول.

اداره آمار کانادا گفت: تولید ناخالص داخلی در ماه مارس کاهش یافت 7.2% از فوریه. آژانس با صدور یک برآورد اولیه برای ماه آوریل نشان می دهد خروجی کاهش عمیق تر 11 درصد در یک ماه بیش از ماه بر اساس.

صندوق بین المللی پول انتظار دارد که کانادا-تولید ناخالص داخلی به افت 6.2 درصد در سال 2020 و پس از 4.2 درصد پیشرفت در سال 2021. اقتصادی و محدودیت ها با هدف شامل جدید کروناویروس در حال حاضر باعث گسترده اقتصادی آسیب. حدود سه میلیون کانادایی خود را از دست داده مشاغل در ماه مارس و آوریل پاک کردن 15 سال از ایجاد شغل و بیش از یک سوم از نیروی کار یا بیکار هستند و یا کم استفاده. در ضمن کانادا برای اولین بار اصلی اقتصاد به آمار با کاهش قیمت به عنوان قیمت مصرف کننده در ماه آوریل عقب نشینی 0.2% در یک سال پایه.

بانک مرکزی کانادا گفت: در ماه گذشته از آن انتظار دارد سطح تولید ناخالص داخلی به بین 15% و 30% کاهش در سه ماهه دوم در مقایسه با پایان سال گذشته است. بانک مرکزی همچنین گفت: بهترین سناریو برای اقتصاد کانادا را شامل کوتاه مدت رکود اقتصادی و به دنبال آن قوی جهش در فعالیت و رژیم صهیونیستی است. استفان Poloz که دوره به پایان می رسد ژوئن 2 گفت: این همچنان یک احتمال قوی است.

استراتژیست در TD اوراق بهادار گفت: روز جمعه به تولید ناخالص داخلی همراه با یک برآورد اولیه در آوریل فعالیت "نشان می دهد که اقتصاد در حال تحول است در خط با بانک مرکزی کانادا کمتر-بدبینی سناریو."

آقای Poloz گفت: اقتصاد قابل توجه پولی-سیاست محرک برای آینده قابل پیش بینی به کمک در بازسازی روند.

در ماه مارس بانک مرکزی کانادا در قطع اصلی آن نرخ بهره از 1.75% به نزدیک صفر و یا 0.25% و تحلیلگران انتظار دارند آن را به باقی می ماند وجود دارد تا 2022. بانک مرکزی نیز درگیر برای اولین بار در مقیاس بزرگ خرید دارایی ها و یا کاهش کمی برای ایجاد ثبات در بازارهای مالی است. دولت کانادا در پاسخ با حدود C$240 میلیارد دلار از محرک های هزینه و مالیات deferrals به حفاظت از فعالیت های اقتصادی.

مربوط تصویری

آمار جهانی نشان می دهد بسیاری از کشورها موفق به گرفتن میزان coronavirus مرگ و میر; خانه تصویب یک لایحه به سهولت قوانین در چک Protection Program; یو پی اس اضافه کردن اوج surcharges برای آمازون و دیگر فروشندگان آنلاین به عنوان تحویل تقاضا soars. وال استریت ژورنال است Jason بلینی آخرین در این بیماری همه گیر. عکس: Andre کوئیلو/گتی ایماژ

برخی از مناطق در کانادا شروع کرده اند به سهولت اقتصادی محدودیت در محل قرار داده برای جلوگیری از گسترش این کروناویروس جدید. کانادا و پرجمعیت ترین استان انتاریو نقل مکان کرد با احتیاط به عنوان مقامات در مونترال کانادا دومین منطقه شهری.

مونترال در استان کبک است که این کشور به ویروس نقطه داغ به عنوان آن را برای حساب یک سوم از تمام کشور گزارش Covid-19 موارد است.

در سه ماهه اول نهایی تقاضای داخلی—که قطاری از خانواده و مخارج دولت همراه با کسب و کار سرمایه گذاری—کاهش 1.5 درصدی در یک nonannualized اساس. اطلاعات آژانس گفت: هزینه های خانوار کاهش یافته است 2.3% به شدیدترین فصلنامه رها کردن برای این دسته تا کنون ثبت شده به دلیل از دست دادن شغل, درآمد, بلاتکلیفی و تعطیلی کسب و کار.

به دلیل کاهش مصرف پس انداز خانوار رای رسید به بالاترین سطح خود در 19 سال در سه ماهه اول به 6.1% از 3.6 درصد در سه ماهه قبلی است.

صادرات کاهش یافت 3 ٪ کاهش تقاضا مربوط به Covid-19 اما همچنین راه آهن محاصره در ماه فوریه که مختل حمل و نقل-ترافیک راه آهن از طریق مرکزی کانادا راهرو. کسب و کار سرمایه گذاری در ماشین آلات و تجهیزات کاهش 3.5 درصد یا مستقیم چهارم فصلنامه عقب نشینی است.

نوشتن به پل وییرا در paul.vieira@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن