چین تلاش می کند یک درمان برای احیای اقتصاد: اصطبل خیابانی

توسط جاناتان چنگ نزدیک جاناتان چنگ بیوگرافی @JChengWSJ جاناتان.Cheng@wsj.com ژوئن 10 سال 20

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 21 خرداد 1399

چین صرف مقدار از گذشته دو دهه خفقان را بر فروشندگان خیابانی در بزرگترین شهرستانها بخشی از تلاش برای پاک کردن تصویر در این کشور بهبود ایمنی مواد غذایی و بهداشت و محکم تر تنظیم تجارت است.

در حال حاضر اقتصاد چین پیمانکاری برای اولین بار از سال 1970 چینی رهبران می خواهید برای پر کردن خیابان ها دوباره با فروشنده دوره گرد وجار زن اصطبل مواد غذایی, کامیون و انواع دیگر از پیاده رو خرده فروشان. سوال این است که چگونه بسیاری از خواهد بود مایل به توجه به تماس و چقدر فروشندگان خیابانی می تواند حرکت سوزن برای جهان و دومین اقتصاد است.

پس از چین, تولید ناخالص داخلی قرارداد تاریخی 6.8 درصد در سه ماهه اول سال برتر لی کچیانگ شکست با سنت در ترک رسمی تولید ناخالص داخلی هدف برای سال 2020 است. او گفت قانون گذاران در ماه گذشته پکن نیاز به تمرکز بر روی حصول اطمینان از اشتغال است.

به این منظور نخست باید نورد از یک رشته از اقدامات برای حمایت از استخدام فارغ التحصیلان تازه کارگران مهاجر نظامی جانبازان و میلیون ها نفر از دیگر کارگران که شغل خود را از دست در گیر با رسمی هدف از ایجاد 9 میلیون شغل جدید و نگه داشتن این مقام شهری نرخ بیکاری در حدود 6 درصد و یا کمتر است.

اما این ابتکار که کشیده شده بیشترین توجه این است که آقای لی را تلاش برای تشویق کارآفرینی در میکرو-مقیاس—خیابان دکه ها و مغازه های کوچک است که وی هفته گذشته به عنوان "به عنوان حیاتی به چین به عنوان بزرگتر و بیشتر بالا پایان کسب و کار."

"در این کشور بهتر خواهد شد اگر بازار شرکت ها و صاحبان کسب و کار برای زنده ماندن و توسعه. ما از شما حمایت خواهد کرد گفت: در حالی که نقطه streetside دکه مواد غذایی' کمک های "بشر آشپزی فرهنگ است."

یک خیابان صاحب غرفه در ووهان چین در ژوئن 3. دولت چین تشویق فروشندگان خیابانی به رفت و آمد خود را در تجارت و اقتصاد آسانسور پس از آن برای اولین بار انقباض در چهار دهه است.

عکس: Stringer/گتی ایماژ

خیابان سکه ای یک بار پر جنب و جوش بخشی از چین اقتصاد خصوصی ارائه ارزان و مفید از محصولات و خدمات به مشتریان. بدون اجاره غرفه و یا حتی استخدام کارکنان هر یک فروشنده می تواند شروع یک کسب و کار تقریبا حق دور با یک سرمایه گذاری کوچک. این کسب و کار کمک کرده و جذب جمعیت وسیعی از کارگران که از کار اخراج شدند به پکن منتقل شد به تعمیرات اساسی آن پف کرده و ناکارآمد شرکت های دولتی در 1990s.

پس از اقتصاد چین در زمان خاموش مقامات و برخی از شهروندان آمد به فروشندگان خیابانی به عنوان هرج و مرج و متمرد است. دنده با شکایت بیش از مواد غذایی-ایمنی نقض کالاهای تقلبی و آسیب های زیست محیطی, فروشندگان در برخی از شهرهای بزرگ مجبور شدند به حومه شهر و یا خارج از شهرها به طور کامل.

در طول سالانه خود کنفرانس خبری در ماه گذشته, برتر, نشانه های آشکار واژگونی حزب کمونیست صدور حکم فروشندگان. او را ستوده و بزرگ در جنوب غربی شهر چنگدو یک کلان شهر از 14 میلیون نفر است که او گفت: تا به حال ایجاد شده 100,000 شغل فقط در چند هفته با اجازه دادن به 36,000 فروشندگان خیابانی را بر روی خیابان.

یکی از چنگدو جدید فروشندگان خیابانی Li Zhenzhen گفت: کسب و کار شد و شروع به انتخاب کنید تا پس از او و دوستان خود را با هم مخلوط منابع در اواسط ماه مه به منبع طلا و جواهر از بازار عمده فروشی. در آغاز آنها رفت و تمام روز را بدون فروش یک جفت گوشواره, اما روز یکشنبه به تنهایی آنها کشیده در فروش جمعا 1000 یوان یا 140 دلار به اندازه کافی برای پوشش اولیه خود را سرمایه گذاری.

"من تا به حال نشسته و بیکار در خانه برای ماه بدون هیچ گونه درآمد" خانم لی گفت. "اگر کسب و کار واقعا می رود و من را از نظر باز کردن یک فروشگاه آنلاین است."

یک مرد با پوشیدن یک ماسک صورت تمایل به خیابان غرفه در ووهان چین در مارس 20.

عکس: هکتور retamal/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

در چند روز گذشته کشت از شهرستانها از جمله شانگهای, هانگزو, نانجینگ چانگشا چینگدائو و فوشان معرفی اقدامات مشابه شل شدن مقررات برای فروشندگان خیابانی.

چین بزرگترین غول خرده فروشی از جمله Suning.com Co., Tencent Holdings Ltd. و Alibaba Group Holding Ltd. در حال پریدن بیش از حد با وام های ارزان قیمت و تدارکات و کمک و تبلیغات آنلاین برای صاحبان کوچک میکند. در همین حال سرمایه گذاران چینی خوراکی هستند تا سهام آبجو brewers برخی از تولید کنندگان مواد غذایی و خودرو شرکت است که باعث می شود محموله کامیون های است که می تواند تبدیل به فروشگاه های تلفن همراه.

اقتصاددانان می گویند وجود دارد این است که برخی از منطق به دولت فشار. کاهش درآمد افراد و کسب و کارهای کوچک شده اند برخورد سخت با این بیماری همه گیر ناشی از رکود اقتصادی است. با هدف قرار دادن فعالیت های اقتصادی با چند موانع ورود به این امید است که به سرعت کمک به کاهش-درآمد پیدا کردن یک جای پای پایدار.

اما همچنین بسیاری از تعجب که آیا اعتیاد به مواد مخدره در اطراف اصطبل خیابانی خیلی پایه در واقعیت است.

"این قطعا کمک می کند تا با اشتغال اما این میزان افزایش به طور کلی رشد اقتصادی هنوز هم ممکن است بسیار محدود می گوید:" فن لی یک شانگهای-بر اساس اقتصاددان در Sealand اوراق بهادار. "آنها واقعا دیگر گزینه های خوب در کوتاه مدت است."

مشتریان از طریق مرور عناوین در غرفه کتاب در پکن در تاریخ 5 ژوئن.

عکس: tingshu وانگ/ایسنا

آقای فن extrapolating از برتر آقای لی ادعا در مورد افزایش چنگدو اشتغال تخمین می زند که خیابان-غرفه طرح می تواند ایجاد به عنوان بسیاری که 2 میلیون شغل در سراسر کشور در نتیجه در تئوری اصلاح حدود 0.2 درصد خارج کشور را مورد بررسی شهری نرخ بیکاری است.

در عمل مشخص نیست که آیا این فروشندگان—هر چند از لحاظ فنی شاغل—خواهد بود هر گونه بهتر از لحاظ اقتصادی. خیابان-کسب و کار مواد غذایی هرگز آسان برای شروع و ناگهانی پشت سر هم از شور و شوق می تواند در نهایت در اشک برای بسیاری از بازار های جدید و کسانی.

در دیگر اجرا ظهور اصطبل خیابانی است که به احتمال زیاد به معرفی مشکلات مشابه با مواد غذایی با کیفیت و جعل و تقلب است که رهبری دولت را به سرکوب در وهله اول آقای فن گفت.

در واقع یک تفسیر در حزب کمونیست-اجرای پکن روزنامه اصرار بیش از آخر هفته که سرمایه شهر نبود یک مکان مناسب برای فروشندگان خیابانی تأکید طولانی عدم قطعیت در اطراف این سیاست جدید است.

یک شهر مامور اجرای قانون دستور داد یک فروشنده خیابانی را بسته تا غرفه در پکن در ژوئن 8.

عکس: توماس پیتر/ایسنا

در روز سه شنبه, چین توییتر مانند Weibo پلت فرم رسانه های اجتماعی به نظر می رسد برای جلوگیری از برچسب برای هر پست مربوط به خیابان-غرفه اقتصاد دادن یک پیغام خطا که ذکر نامشخص "قوانین مربوطه."

با وجود عدم قطعیت ذاتی تجارت بسیاری از چینی ها مشتاق هستند تا آن را به من بدهید.

وانگ Jinyu که مشغول به کار با فروش تنقلات در پیاده رو از پکن برای بیش از یک دهه قبل از سرکوب فروشندگان خیابانی چند سال پیش خوشحال بود توسط آقای لی را بیشتر خیابان-غرفه فعالیت است.

سرکوب کرده بود مجبور به بازگشت به خانه خود در مرکز استان هوبی. خانم وانگ گفت: او مشتاق به بازگشت به کسب و کار خود را.

به طور آهسته از مرغ سرخ شده و بد بو توفو یک مورد علاقه در بسیاری از نقاط چین است که او به فروش می رسد برای 10 یوان یا $1.20 خدمت خانم وانگ و شوهر او قادر به کسب حدود 10 ، 000 یوان در هر ماه در پکن—خیلی بیشتر از آنها می تواند بازگشت به خانه و به اندازه کافی برای آنها را برای رسیدگی به پرداخت دو سال پیش در یک آپارتمان در هوبئی خود را برای رشد ،

اما خانم وانگ همچنان با احتیاط. او به یاد می آورد کار از صبح تا غروب در پکن به طور مداوم در مواظب برای مخوف chengguanیا مدیریت شهری مجریان. در chengguan شناخته شده بودند برای متعصب گاهی اوقات خشونت سرکوب در کسب و کار مانند خانم وانگ که از لحاظ فنی غیر قانونی تحت مدیریت شهرستان قوانین.

خانم وانگ می داند این از تجربه تلخ. او تا به حال یک بار او سبد خرید و چنگال و ضبط کردند.

"اگر شما مراقب باشید و گرفتار chengguanشما از دست دادن همه چیز" او گفت:.

نوشتن به جاناتان چنگ در jonathan.cheng@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب