چین شغل ارتجاعی به نظر نمی رسد به عنوان قوی به عنوان دولت ادعا می کند

توسط Chao Deng نزدیک Chao Deng بیوگرافی @chao_deng چائو.deng@wsj.com و جاناتان چنگ نزدیک جان

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 18 خرداد 1399

ایالات متحده وضعیتی وخیم از coronavirus دچار بدترین حالت آن افزایش بیکاری پس از رکود بزرگ. در مقابل این بیماری همه گیر به سختی لمس چین رسمی نرخ بیکاری که رشد شاخص تا از 5.3 درصد در ماه ژانویه به فقط 6 درصد بیشتر شده است.

واقعیت بر روی زمین به نظر می رسد بدتر است. بسیاری از مردم در چین بازگشته اند به عنوان پاتوژن فروکش اما شواهد و اقتصاددانان' محاسبات نشان می دهد که چین به بازار کار است که در شکل بدتر از رسمی دولت داده نشان می دهد.

میلیون ها نفر از کارگران که شغل خود را از دست نیست شمارش در چین تیتر نرخ بیکاری به دلیل خصلت در راه این داده ها جمع آوری شده و بسیاری هنوز هم بازگشت به کار. دیگران یافت مشاغل جدید اما مجبور به قبول پرداخت کاهش و یا کمتر ساعت.

اقتصاددانان مستقل در چین و هنگ کنگ برآورد به عنوان بسیاری از 80 میلیون نفر در بدترین چین coronavirus مستندات در اوایل این سال است. که به مراتب بیشتر از حدود 26 میلیون دستگیر شده توسط دولت بیکاری نظرسنجی از مردم در شهرستانها در ماه مارس زمانی که اقتصاد چین هنوز در وضعیتی وخیم از ویروس.

بر خلاف آمریکا که به سرعت نقل مکان کرد به نوشتن قابل ملاحظه چک برای بیکاران دولت چین به سختی گسترش آن رسمی شبکه امنیت اجتماعی. این کشور threadbare بیکاری-بیمه سیستم را پوشش می دهد کمتر از نیمی از کشور را شهری نیروی کار و کمتر از 20 درصد از کارگران مهاجر.

اگر به بازار کار نیست به طور کامل احیای آن می تواند معکوس برای پیشرفت چین وسط کلاس و به خطر اندازد یکی از رهبر چین در صدر اولویت های سیاست: از بین بردن فقر در این سال است. آن می تواند وزن در مصرف تنظیم پشت چینی جهش اقتصادی بسیاری از مردم را امیدوار خواهد شد و سرعت از بقیه جهان است.

آن را نیز می تواند منجر به ناآرامی پکن بزرگترین ترس است. اگر چه مربوط به تظاهرات نیست گسترده—بسیاری از چینی ها بیان تحسین برای خود رهبران موفقیت در مهار coronavirus تا کنون چنین حوادث رخ داده در برخی از شهرستانها. برخی شامل رانندگان تاکسی که در حال گرفتن به اندازه کافی مسافران برای پرداخت هزینه های اتومبیل خود را.

هان پنگ, یک 36 ساله راننده برای سوار شدن-نقطه شرکت در استان شاندونگ است پایدار کشش خشن, درآمد حدود یک ششم از معمول خود را ماهانه را.

"من اساسا در خانه بیکار," او می گوید. "این احساس بی پایان."

UBS برآورد تعداد افراد مشغول به کار در اوایل ماه مه کاهش یافت و به 33 میلیون و 40 میلیون از 70 میلیون تا 80 میلیون در ماه مارس است. مقامات چینی می گویند 90 درصد از کشور را کارگران مهاجر در حال بازگشت به کار در برخی از ظرفیت هر چند مقامات مشخص نیست که آیا شغل خود را تمام وقت.

کارگران مهاجر به دنبال شغل در ساختمان-مصالح در بازار در پکن.

عکس: وو هنگ/سازمان حفاظت محیط زیست/شاتر

پیدا کردن کار برای باقی مانده آواره کارکنان و حصول اطمینان از تمام درآمد آنچه که آنها استفاده می شود به را—به احتمال زیاد سخت تر است. بسیاری از کارخانه های چینی به ارمغان آورد کارکنان به سرعت زمانی که مستندات به پایان رسید اما در حال حاضر گزارش dropoff در سفارشات صادرات.

یک مقام رسمی از چین اداره ملی آمار اذعان کرد که نرخ بیکاری نمی گرفتن بیکاری اما او در دفاع از رای به عنوان در خط با هنجارهای بین المللی.

چین نیز به شکل چه باید بکنید با 8.7 میلیون دانش آموز فارغ التحصیل شدن از دانشگاه, بزرگترین کلاس در ضبط. و باید اطمینان حاصل شود وجود دارد گزینه های پایدار برای صدها میلیون نفر از کارگران مهاجر و کارگران رسمی بودند و هنوز هم هستند ضعیف ترین نماینده مردم در رسمی نرخ بیکاری است.

در یک روستا در نزدیکی رودخانه یانگ تسه در محصور در خشکی استان آنهویی یو Deping است که هنوز هم از کار افتاد و شکست. برق آقای یو به خانه بازگشت از پکن در ماه ژانویه به مناسبت سال جدید قمری با خانواده اش. این بیماری همه گیر ساخته شده آن را غیر ممکن به بازگشت به پایتخت و پس از آن همسرش بیمار شد تهی خانواده پس انداز.

گیر در یک محل, احاطه شده توسط شالیزارهای برنج و ماهی برکه آقای یو تقریبا قطعا منعکس شده در چین آمار بیکاری که نمی گرفتن بسیاری از کارگران مهاجر به دلیل تنها ساکنان شهری در حال بررسی.

با دو فرزند و 17,000 یوان ($2,400) در وام از بستگان به پرداخت او به تازگی یک بیت از کار انجام آپارتمان بازسازی در نزدیکی شهرستان اما رئیس خود را نمی تواند تضمین کار مداوم. به عنوان بازگشت به پکن نیست یک گزینه عالی با توجه به اقتصاد ضعیف.

"این هیچ تضمین 100 ٪ شما به راحتی می توانید یک کار در شهرستان," او گفت:.

متقاضیان کار جزئیات استخدام اطلاعات در مارس مشاغل نمایشگاه در ووهان چین.

عکس: گتی ایماژ
داده ها

گرفتن دقیق خواندن در چین, مشاغل, وضعیت همیشه سخت بوده است. برای سال, پکن تکیه به طور عمده در افراد به طور داوطلبانه افشای آنها بیکاری است.

در سال 2018 آمار دفتر شروع انتشار یک ملی شهری نرخ بیکاری بر اساس نظرسنجی ها در بیش از 600 شهرستانها. این اداره گفت: داده های جدید را در چین در خط با استانداردهای بین المللی و کمک به دولت و مدیریت بهتر اقتصاد است.

اطلاعات مهم حذفیات اقتصاددانان می گویند. آنها را شامل نمی شود کارگران مهاجر که یک بار شاغل در شهرستانها اما به خانه بازگشت و به دلایل مختلف. فرض بر این است که بسیاری از کشور حدود 174 میلیون مهاجر کارگران که کار دور از خانه اند مزارع آنها می تواند سقوط اگر آنها از دست دادن شهر خود شغل—به عنوان بسیاری را در این سال -- و بنابراین نیازی به شمارش به عنوان بیکار.

و نه داده ها عبارتند از افرادی که در شهرستانها هستند که مجبور به کار ساعت کمتر از آنها می خواهم یا کسانی که تا به حال کاهش پرداخت.

بیش از حد پایدار?

قبل از چین نورد از یک بررسی مبتنی بر نرخ بیکاری آن با تکیه بر مردم به طور داوطلبانه افشای بیکاری آنها برای محاسبه نرخ بیکاری. که رای ماند قابل ملاحظه ای ثابت در حدود 4% می باشد.

15%

تولید ناخالص داخلی فصلی تغییر

10

5

شهری ثبت شده

نرخ بیکاری

0

-5

-10

2005

'10

'15

'20

منبع: اداره ملی آمار از طریق باد

رسمی ایالات متحده نرخ بیکاری آمار 14.7 درصد در ماه آوریل به بالاترین سطح خود از اطلاعات آغاز شد و در سال 1948. در مارس کارفرمایان اضافه شدن 2.5 میلیون شغل—ترین در یک ماه از سال 1948—و نرخ بیکاری کاهش یافت و به 13.3 درصد. ایالات متحده داده نمی گرفتن تمام افرادی که بیکار یا که داده اند تا به دنبال کار.

اما بر خلاف چین و ایالات متحده به عنوان بیکار برخی از مردم کار نمی کند هر ساعت حتی در حالی که از لحاظ فنی شاغل. آمریکا همچنین دارای یک آرایه وسیعی از آمار ماهانه از چین می کند تا منعکس کننده چنین افرادی است.

چن Xingdong یک اقتصاددان در چین BNP Paribas, تخمین می زند که هر کس یک بار در میان است, به عنوان بسیاری از 132 میلیون کارگر چینی در یک نقطه بیکار به طور موقت آوارگان و یا furloughed این سال یا حدود 30 درصد از شهری چین نیروی کار است. او می گوید: این منصفانه است که به تعداد آوارگان و مهاجران به عنوان بیکار به دلیل کشاورزی نیست واقعا قابل دوام برای بسیاری از آنها هنگامی که آنها جرأت را به شهرستانها.

"از نقطه نظر اقتصادی فکر نمی کنم کسانی که مردم را به کار بر روی زمین" آقای چن گفت. "من آنها را به عنوان بدون داشتن درآمد بدون کار."

فنگ Weibing 51 سال است که در تلاش برای پیدا کردن کار در داخلی-دکوراسیون پروژه های در پکن موافق است. در حالی که او به زمین در روستایی استان جیانگ سو, او گفت:, "هیچ راهی وجود دارد ما می توانیم یک زندگی به عنوان کشاورزان است."

فنگ Weibing شده است تلاش برای پیدا کردن کار در دکوراسیون داخلی پروژه های در پکن.

عکس: جاناتان چنگ/وال استریت ژورنال

"میانگین هزینه برای ما در جیانگ سو در حدود 100 یوان (14 دلار) در روز, اما به عنوان یک کشاورز شما می توانید تنها با کسب حدود 60 یوان در روز," او گفت:. او چسبیده است آن را در پکن امیدوار است شرایط را بهبود بخشد.

به عنوان چین وضعیت اشتغال بدتر این سال مقامات چینی ارائه شده در یک بار مجموعه ای از آمار و ارقام در افرادی که شاغل بودند اما واقعا کار هر چند آنها نمی استادانه درست شده در مورد چگونه اطلاعات جمع آوری شد. دفتر آمار گفت: 3.5 درصد از مردم در شهرستانها بودند "به کار گرفته اما کار نمی کند" در ماه آوریل به پایین از 18.3 درصد در ماه مارس است.

اکثر اقتصاددانان بر این باورند که تعداد زیادی از مردم ناخواه کار پاره وقت است که به احتمال زیاد بیشتر و یا دستگیر نشده در این داده ها.

در مرکزی هوبئی استان 31 ساله چن Xiaomo گفت: فروشگاه چای داخل یک منظره سایت در نزدیکی سد سه دره دچار قحط و غلا از بازدید کنندگان پس از coronavirus گسترش یافته است. دیگر قادر به نوبه خود سود خانم چن تصمیم به فروشگاه خود را برای نیمی از این هفته به جای کار تمام وقت.

"کل سایت در اینجا استفاده می شود به ارائه درآمد برای جامعه محلی" او گفت:. "در مقایسه با قبل از آن شب و روز است."

به اشتراک گذاری افکار خود را

خواهد بازار کار بهبود سریع تر برای چین یا آمریکا ؟ پیوستن به مکالمه زیر.

این وضعیت نیز تاثیر بالاتر از درآمد خانواده. در پکن 36 ساله نیش یین گفت او داد تا در پیدا کردن کار این مارس زمانی که اینترنت شرکت او کار می کرد برای کوچک شده. تلاش برای پیدا کردن یک کار جدید در یک رکود اقتصادی احساس بیهوده, او گفت:.

اگر چه او یک خریداری با سه ماه از حقوق و دستمزد و شوهر او هنوز هم خود را به کار آنها تصمیم گرفتند برای کاهش هزینه ها. آنها باید خوردن را متوقف و طرح نیست به دو دختر خود را در سفرهای بین المللی در این سال به جای رفتن به محلی در یک پارک حیات وحش به تازگی.

"صرف شده است downshifted به اصول اولیه که بسیار نیست," او گفت:.

چین مدرن دچار دو شدید بازدید به بازار کار خود را. تغییرات اقتصادی در دهه 1990 منجر به یک موج اخراج در شرکت های دولتی جرقه تظاهرات از جمله در شمال شرق چین صنعتی زنگ کمربند. در سال 2008 که رکود اقتصادی جهانی آمار صادرات چین در بخش با حداقل 20 میلیون کارگران مهاجر در تولید متکی به غرب, از دست دادن شغل با توجه به آمار رسمی.

در آن قسمت ضرر و زیان اکثرا موجود و اقتصاد چین به سرعت تقویت و ظهور فرصت های جدید است.

امروز با مقامات نگران بدهی و بیش از حد قیمت خانه پکن توانایی کمتری برای تحریک اقتصاد خود را به ایجاد شغل.

"من فکر می کنم آن است که حداقل به عنوان چالش به عنوان بحران مالی جهانی شاید بیشتر از آن" گفت: Nicholas R. Lardy, یک چین متخصص در پترسون موسسه بین المللی اقتصاد. "آنها بسیار بیشتر موقعیت محدود به دلیل بدهی به تولید ناخالص داخلی بسیار بالاتر است."

کارخانه ها شده اند جابجایی به جنوب شرقی آسیا و دیگر کشورهای با نیروی کار ارزان تر از چین است. بسته به اینکه چگونه بقیه جهان از بهبود از coronavirus اقتصاددانان برآورد چین می تواند از دست دادن در هر نقطه از 11 میلیون به 27 میلیون دلار صادرات و مرتبط با شغل تا پایان سال.

در ساحلی استان جیانگ سو تقریبا نیمی از 40 نفر از کارکنان در Changzhou Doremi Textile Co. چپ در این سال هنگامی که در خارج از کشور سفارشات برای کارخانه میکرو تشک کاهش یافته است و کارخانه نمی تواند پیشنهاد اضافه کاری پرداخت.

صاحب جیانگ Lanyan گفت که او نیست شاهد یک جهش قابل توجهی بنابراین او هیچ استخدام برنامه است. او گفت: در این سال خواهد بود یکی دیگر از سال سختی برای کسب و کار پس از به پا برخی از 25 درصد تعرفه اعمال شده توسط واشنگتن در محصولات سال گذشته است.

یک کارخانه نساجی در چین استان جیانگسو ،

عکس: شیانگ Zhonglin/ایسنا/زوما پرس
حمایت دولت

برخی از کارفرمایان حاضر به کمک به بیکاری-بیمه سیستم و بسیاری از کارگران پرش از یک کار به کار ساختن آن غیر ممکن است برای آنها را به انجام این معیار برای درخواست مزایای. دولت در ضمن ممکن است تمایلی به دادن یارانه نقدی به دلیل خانواده ها ترجیح داده برای ذخیره به جای صرف ارائه حداقل محرک برای اقتصاد گسترده تر.

تنها 2.3 میلیون بیکاری مردم دریافت به طور متوسط 1,350 یوان ($190) در ماهنامه حمایت مالی در طول سه ماهه اول.

مقامات می گویند که آنها در حال برنامه ریزی برای گسترش پوشش بیمه بیکاری و حمایت بیشتر از شرکت های کوچک است که ارائه شغل.

اقدامات دیگر شامل نورد از پروژه های زیربنایی و تشویق شرکت های دولتی و نظامی به جذب بیشتر فارغ التحصیلان و دیگر کارگران یک تاکتیک است که کمک می کند تا در حفظ و رسمی بیکاری پایین تر حتی اگر کار اضافی مورد نیاز نیست. چینی ها در شهر چنگدو در مارس مجاز فروشندگان برای فروش کالا در خیابان های عمومی—یک تمرین بود که محدود به حفظ مناطق پاک که مقامات می گویند ایجاد کرده است بیش از 100 ، 000 شغل جدید است.

گزینه هنوز هم به نظر می رسد محدود برای برخی از کارگران ،

Li Caifa, 43, به تازگی بازگشت به پکن پس از گذراندن چهار ماه در یک مزرعه کوچک او صاحب در مرکز استان هنان. او به دست آورده در حدود 2 ، 000 یوان ($280) یک ماه—حدود یک چهارم از آنچه که او استفاده می شود تا در طول اوج فصل در پایتخت که در آن او کار می کند به عنوان همکاران در یک کار موقت بازار است.

در پکن این زمان هر چند او تنها حدود نیمی معمول خود درآمد. بسیاری از کارگران نشده و برخی از کارخانه ها در اطراف پکن نشده بازگشایی شد.

در حال حاضر او در حال فکر کردن در مورد بازگشت به مزرعه خود را حتی اگر او درآمد بالقوه وجود دارد ضعیف است.

آقای لی آه هنگامی که او در مورد سرنوشت کارگران مهاجر مثل خودش. "برای انجام کار مانند ما," او گفت: "واقعا قادر به تلخی رنج می برند."

نوشتن به Chao Deng در Chao.Deng@wsj.com و جاناتان چنگ در jonathan.cheng@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن