فرانسه می گوید که کشته شدن بالا القاعده القاعده در آفریقا

فرانسه گفت: نظامی آن کشته Abdelmalek Droukdel یک فرمانده ارشد القاعده در آفریقا این هفته است. عکس:

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 17 خرداد 1399

فرانسه گفت: نظامی آن کشته Abdelmalek Droukdel یک فرمانده ارشد القاعده در آفریقا این هفته است.

عکس: -/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

فرانسه نیروهای نظامی مستقر در مالی کشته شدن یک فرمانده ارشد القاعده در آفریقا, فرانسه مقامات دولتی گفت: پایان دادن به یک decadeslong تعقیب جنایتکاران اسلامی نظامی است که پاریس و دیگر پایتختهای مقصر نمرات از حملات تروریستی و آدم ربایی.

Abdelmalek Droukdel یک الجزایر ملی که به رهبری رادیکال اسلامی گروه متحد القاعده کشته شد توسط نیروهای آمریکایی روز چهارشنبه طی یک عملیات انجام شده در شمال مالی با کمک از کشورهای خارجی وزیر دفاع فرانسه فلورانس Parly گفت: این آخر هفته.

"Droukdel بدن به طور رسمی شناسایی" فرانسوی سرهنگ فردریک Barbry گفت.

یک مقام آمریکایی گفت واشنگتن حمایت کرده بود فرانسه عملیات تهیه هوش نظارت و شناسایی و تایید Droukdel کشته شد. "حذف این کلید رهبر است یک گام مهم در اهانت آمیز القاعده" ایالات متحده آفریقا فرمان سخنگوی کریس Karns گفت.

Droukdel گروه بخشی از یک طیف رادیکال جناح از جمله دولت اسلامی شاخه, رومینگ Sahel های خشک زمین در جنوب حاشیه صحرای بزرگ آفریقا که در آن جهادی خشونت به سرعت رشد کرد و در سال های اخیر است.

فرانسه اعزام زیادی نظامی مشروط به مالی در ژانویه 2013 در تلاش برای متوقف کردن سریع ارضی دستاوردهای Droukdel و دیگر گروه های جهادی. نیروهای فرانسوی مانع این گروه از گرفتن Bamako, Mali, سرمایه, شهرستان, اما موفق به متوقف کردن جهادی خشونت از سرایت به کشورهای همسایه.

تقریبا 1000 حملات جداگانه ثبت شد در مالی و نیجر و بورکینافاسو در سال گذشته با توجه به داده ها از درگیری های مسلحانه مکان و رویداد اطلاعات پروژه و مونتاژ توسط پنتاگون آفریقا مرکز مطالعات استراتژیک. در سال 2019 بیش از 900,000 مردم فرار خشونت بیشتر در بورکینا فاسو آفریقا مرکز گزارش شده است.

در افغانستان نا امنی تبدیل شده است به طوری که حتی تلفظ ارشد سیاستمداران ربوده شده است از جمله Soumaïla Cissé رهبر مخالفان که دولت می گوید کشف و ضبط شد توسط یک گروه جهادی در حالی که مبارزات انتخاباتی برای رئیس جمهور در روستاها در خارج از زادگاه خود از تیمبوکتو.

قتل و آدم ربایی را شدت در ماه های اخیر به عنوان القاعده و گروه دولت اسلامی نه تنها به انجام حملات بر غیر نظامیان و دولت پریشان بیماری همه گیر کوروناویروس بلکه شروع به مبارزه در برابر یکدیگر.

در حال حاضر چهل تکه های شبه نظامی جناح عامل در مالی می تواند به طور گسترده توان به دو: کسانی که متحد با القاعده و کسانی که مبارزه زیر پرچم دولت اسلامی در بیشتر صحرای بزرگ آفریقا.

در ماه فوریه مالی دولت که تا به حال طولانی رد مذاکره با گروه های جهادی گفت: آن ایستاده بود و آماده برای باز کردن یک گفت و گو. اما القاعده وابسته به جناح تحت Droukdel فرمان گفتند که دولت در نظر اورتور تنها در شرایطی که نیروهای خارجی کشور را ترک کنند.

مالی مقامات اصرار داشت که این نیروها باید بماند. فرانسه برخی از 5000 نیروهای مستقر در سراسر ساحل و U. N. نیروی حافظ صلح بیش از 11,000 ملل نیروهای حافظ صلح در مالی به تنهایی.

وزیر دفاع ایالات متحده امریکا خوانده شده را علامت Esper در حال انجام در سراسر جهان بررسی تعهدات سربازان در همراهی با مغلوب ساختن پیشی جستن مدیریت استراتژیک شیب دور از پراکنده اقدامات علیه گروه های تروریستی و به سمت بزرگ-قدرت رقابت با چین و روسیه است. رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی کرده است به دادگاه تجدید نظر به رئیس جمهور تهمت نه به قطع نظامی آمریکا برای حمایت از نیروهای فرانسوی مبارزه با شبه نظامیان اسلام گرا در آفریقا است.

قبل از جعل اتحاد با القاعده Droukdel که متولد سال 1970 و همچنین شناخته شده به عنوان ابو Mossab Abdelouadoud بسیج الجزایر داعش به دنبال یک داخلی هدف: به دست گرفتن قدرت و راه اندازی رادیکال حکومت اسلامی در الجزایر است. در نوبه خود از قرن, اما, الجزایر یکی از آفریقای boldest نظامی قدرت دفع داعش در عراق و سوریه به غرب, منطقه کوهستانی از Kabylie و جنوب.

که منجر Droukdel که تا به حال در مبارزه علیه نیروهای شوروی در افغانستان افزایش یافته است و از طریق این رده از الجزایر رادیکال گروه برای ورود به یک همکاری در سال 2006 با القاعده و نام تجاری جدید خود را با گروه القاعده در مغرب یا AQIM.

اصلی او تکلیف شد به دنبال جهادی حمله به اهداف در غرب اروپا است. در آن زمان یکی از اسامه بن لادن lieutenants هشدار داد که AQIM داعش تبدیل خواهد شد و "استخوان در گلو از ایالات متحده و فرانسه صلیبیون."

پس از AQIM بود خنثی در اروپا توسط ضد تروریستی همکاری بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و الجزایر گروه متمرکز بر اهداف غربی در ساحل. متقاطع مرزهای بین الجزایر و موریتانی و مالی و لیبی و نیجریه, این گروه مسئولیت قتل ده ها تن از اروپایی ها و انباشته زیادی ثروت توسط معامله گروگان ها.

نوشتن به دیوید Gauthier-Villars در David.Gauthier-Villars@wsj.com و جو پارکینسون در joe.parkinson@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب