گاز می یابد و باعث بن بست در دریای مدیترانه بین جدا شده و ترکیه رقبای

این Leviathan طبیعی میدان گازی در دریای مدیترانه در سواحل اسرائیل است. زیادی می یابد در شرق مدیترانه

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 13 مرداد 1399

این Leviathan طبیعی میدان گازی در دریای مدیترانه در سواحل اسرائیل است. زیادی می یابد در شرق مدیترانه تبدیل این منطقه به یک جهانی انرژی ،

عکس: مارک اسرائیل Sellem/مطبوعات استخر

در این مسابقه بیش نوظهور گاز ثروت در شرق مدیترانه موجب کشت و رقیب دریایی ادعا هل دادن منطقه اصلی قدرت—همه آنها امریکا و شرکای یا متحدان—نسبت به جنگ رو.

در یک طرف یک غنچه داد از یونان و اسرائیل و قبرس و مصر که از مزایای اخیر می یابد. در یکی دیگر از شرق مدیترانه بزرگترین اقتصاد ترکیه است که به طور فزاینده ای خم نظامی آن عضلات آن را به عنوان به دنبال شکستن آن منطقه انزوا.

ترکی و یونانی نیروی دریایی کاروان های دریایی سایه یکدیگر در رقابت آبهای ترکیه اعلام کرد در ماه جولای 21 که یکی از آن دو جدید اکتشاف لرزه ای و کشتی ها خواهد پروب نفت و گاز خاموش جزیره یونانی رودز. شدید تلاش های دیپلماتیک آلمان را متقاعد ترکیه به طور موقت توقف این طرح که می توانست موجب مسلحانه برخورد.

اما تا کنون از آن است که فقط یک مکث و نبرد برای برتری بر شرق مدیترانه و آن سودآور بستر منابع تقریبا قطعی به حفظ و افزایش نما قابل توجهی چالش های جدید در حال حاضر فرار بخشی از جهان است.

"ما تمایل ترکیه به دنبال مبم دیپلماسی و نظامی خود در سیاست خارجی" وزیر امور خارجه قبرس نیکوس Christodoulides در مصاحبه ای گفت:. "این است که تلاش ترکیه برای کنترل منطقه است. ما می خواهیم همه احزاب در این منطقه به درگیر در همکاری های منطقه ای. اما ترکیه از طریق آن رفتار است که به استثنای خود را."

مقامات ترکیه تلافی آن است که یونان و قبرس را "حداکثری" ادعا می کند در آبهای مدیترانه که باعث بن بست. "اگر شما به نقشه نگاه کنید می بینید که ما طولانی ترین ساحل در شرق مدیترانه و ما بزرگ فلات قاره منطقه" یک مقام ارشد ترک گفت. "همکاری واقعی را فقط می توان با دخالت ترکیه است."

نخست وزیر Kyriakos Mitsotakis, مرکز, قبرس نیکوس Anastasiadis چپ و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل امضا EastMed زیراب خط لوله معامله در آتن در ماه ژانویه است.

عکس: آسوشیتد پرس

در طول دهه گذشته بزرگ دریایی طبیعی-گاز می یابد در اسرائیل قبرس و مصر منحصر به فرد مناطق اقتصادی باید تبدیل این منطقه به یک جهانی انرژی ، فقط در ماه گذشته شورون Corp. گفت: این امر پرداخت 5 میلیارد دلار برای نجیب انرژی, یک شرکت آمریکایی که عمده دارایی شامل سهام در اسرائیل لویاتان و تامار گاز و در آفرودیت در زمینه قبرس. در مجموع شرق مدیترانه زمینه های کشف شده از سال 2009 نگه 70 تریلیون فوت مکعب گاز معادل نزدیک به 50 سال از مصرف توسط فرانسه با یک مقدار مشابه به احتمال زیاد یافت می شود در آینده نزدیک با توجه به وود مکنزی شرکت مشاوره.

این EastMed خط لوله برنامه ریزی شده توسط اسرائیل و قبرس و یونان و ایتالیا خواهد انجام این گاز به مصرف کنندگان اروپایی به جز ترکیه که اخیر دریایی ادعای عبور از آن مسیر است. رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان در حال حاضر گفت که EastMed نمی خواهد بروید بدون موافقت.

ترکیه توسعه موضع در شرق مدیترانه می توان به اصطلاح Mavi وطن یا آبی میهن, برنامه, پیش نویس توسط ناسیونالیست عقب Adm. Cem Gurdeniz در سال 2006. آقای اردوغان که دولت پس از حمایت سیاست "صفر مشکل با همسایگان" hewed نزدیک به این جهان بینی پس از ائتلاف با خط ملی پس از شکست 2016 کودتا.

مشکل دریاها

رقیب ادعا می کند بیش از گاز غنی آبهای مدیترانه جرقه جنگ است.

فلات قاره ادعا کرد توسط ترکیه

و ترکیه و اشغال شمال قبرس

فلات قاره ادعا لیبی

منحصر به فرد مناطق اقتصادی

ترکیه EEZ

پیشنهاد EastMed خط لوله

یونان EEZ

میدان گازی

قبرس EEZ

ایتالیا

استانبول

یونان

آنکارا

آتن

ترکیه

رودز

Kastellorizo

قبرس

سوریه

دریای مدیترانه

بیروت

اسرائیل

اورشلیم

لیبی

قاهره

مصر

200 مایل

200 متر

فلات قاره ادعا کرد توسط ترکیه

و ترکیه و اشغال شمال قبرس

فلات قاره ادعا لیبی

منحصر به فرد مناطق اقتصادی

ترکیه EEZ

پیشنهاد EastMed خط لوله

یونان EEZ

میدان گازی

قبرس EEZ

ایتالیا

استانبول

یونان

آنکارا

آتن

ترکیه

رودز

Kastellorizo

قبرس

سوریه

دریای مدیترانه

بیروت

اسرائیل

اورشلیم

لیبی

قاهره

مصر

200 مایل

200 متر

فلات قاره ادعا

ترکیه و ترکی-اشغال

قبرس شمالی

فلات قاره ادعا لیبی

منحصر به فرد مناطق اقتصادی

ترکیه EEZ

پیشنهاد EastMed خط لوله

یونان EEZ

میدان گازی

قبرس EEZ

ایتالیا

استانبول

یونان

آنکارا

آتن

ترکیه

رودز

Kastellorizo

قبرس

دریای مدیترانه

بیروت

اسرائیل

لیبی

اورشلیم

قاهره

مصر

200 مایل

200 متر

فلات قاره ادعا

ترکیه و ترکی-اشغال

قبرس شمالی

فلات قاره ادعا لیبی

منحصر به فرد مناطق اقتصادی

پیشنهاد EastMed خط لوله

ترکیه EEZ

یونان EEZ

قبرس EEZ

میدان گازی

استانبول

یونان

آنکارا

ترکیه

آتن

رودز

Kastellorizo

قبرس

دریای مدیترانه

اسرائیل

لیبی

اورشلیم

200 مایل

قاهره

مصر

200 متر

منابع: مناطق دریایی (منحصر به فرد مناطق اقتصادی); خبرگزاری آناتولی (ترکیه و لیبی دریایی ادعا); Center for Strategic & International Studies (قبرس شمالی ادعا می کند; قبرس گاز); پارلمان اروپا (EastMed خط لوله); انرژی گروه مشاوره (مصر گاز)

در سال 2018 مقامات ترکیه تحت اشغال قبرس شمالی ادعا کرد که حق تمرین در بسیاری از قبرس EEZ از جمله خاموش کردن بخش جنوبی جزیره و ترکی نیروی دریایی تعقیب دور یک مته کشتی مجاز توسط دولت قبرس. سپس در ماه نوامبر گذشته ترکیه حیرت زده همسایگان خود را با امضای یک تحدید حدود دریایی مقابله با لیبی است. توافق, تایید, توسط, ترکی-تکیه دولت در طرابلس است که در حال مبارزه با یک جنگ داخلی خونین, هک بسیار دور از یونان ادعا دریایی مناطق.

در تهیه پیش نویس نقشه های خود را ترک مقامات استدلال می کنند که جزایر یونانی نباید حق زیادی EEZ و حاضر به حساب یونانی جزیره Kastellorizo جمعیت 500 (و تنظیم از فیلم "مدیترانه") است که در واقع کمی بیش از یک مایل کردن سواحل ترکیه.

"که ممکن است انتظار می رود ترکیه را تا 50,000 کیلومتر مربع از آنجا که این جزیره کوچک? این نسل های آینده ما' به اشتراک گذاری آن غیر ممکن است. این یک بازی با حاصل جمع صفر" گفت: Adm. Gurdeniz که در حال حاضر اجرا می شود دریایی فکر می کنم تانک در این دانشگاه در استانبول. "آن را به ارزش آن را به صورت کل جهان نه فقط دو یا سه کشور از آنجا که ما در حال صحبت کردن در مورد آبی میهن فرمت از میهن ما."

ایالات متحده و اتحادیه اروپا نیست و به رسمیت شناخته شده ترکیه ادعا می کند با وزارت امور خارجه تماس لیبی تحدید حدود توافقنامه "سودمند و تحریک آمیز." در نشانه ای از رشد نا امیدی, با, ترکیه, آمریکا نیز گفت: در ماه جولای که شروع عملیات نظامی برای آموزش با قبرس برای اولین بار برای ترویج ثبات در منطقه است. کنگره در دسامبر به پایان رسید تحریم تسلیحاتی در قبرس است که تحمیل شد در احترام به ترکیه در سال 1987.

ترکی لرزه ای کشتی Oruc Reis در تاریخ عکس, در, آنتالیا, ترکیه. این کشتی قرار بود به پروب کردن رودس, یونان است در بندر.

عکس: ترکیه وزارت انرژی و منابع طبیعی/آسوشیتد پرس

در حالی که قبرس تقسیم شده و از سال 1974 به بیشتر های قومی-یونانی منطقه اداره در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده جمهوری قبرس و ترکیه-اشغال شمال نیست عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی و ترکیه و یونان هر دو متعلق به غرب داد و حتی به آنها لبه نزدیک به یک رویارویی نظامی است.

"ترکیه تعریف از خود دریایی منطقه مخالف کنوانسیون بین المللی حقوق دریاها و همچنین جغرافیا و حس مشترک نقض یونان حقوق و چالش های یونانی منافع در شیوه ای بدون دولت یونان می تواند قبول کند" گفت: Thanos Dokos یونان معاون امنیت ملی و مشاور. "امکان درگیری نظامی واقعی است و یونان به طور کامل آماده شده است."

یک راننده کلیدی ترکیه از رفتار است که به غیر از طرابلس دولت که کنترل نیمی از جنگ زده لیبی آنکارا—نیز درگیر اقدام نظامی در عراق و سوریه—تقریبا هیچ متحدان خود در منطقه است. اولین منطقه ای سازمان برای همکاری در توسعه انرژی شرق مدیترانه گاز فروم که تاسیس شد در سال گذشته متحد مصر و اسرائیل و قبرس و یونان و اردن حکومت خودگردان فلسطینی و ایتالیا. فرانسه آوازی حریف ترکیه هدف در منطقه که نیروی دریایی ناوچه تا به حال یک بن بست با سه ترکی عروق لیبی در ماه ژوئن نیز اعمال می شود برای عضویت در.

"در حالی که وجود دارد طرح تلاش برای حذف ترکیه از معادله انرژی در مدیترانه شرقی هیچ کس انتظار می رود ترکیه به انجام هیچ چیز نیست. به همین دلیل ترکیه راه اندازی سازه های دریایی برنامه و ما مصمم به ادامه گفت:" یک مقام ارشد ترکیه رسمی.

به اشتراک گذاری افکار خود را

چگونه ممکن است آمریکا سهولت رشد درگیری در شرق مدیترانه? پیوستن به مکالمه زیر.

ترکیه مناسب است برای به چالش کشیدن دولت قبرس گاز-اکتشاف امتیازات از آنجا که این جزیره قومی ترکی جامعه است که به عنوان یک سهم برابر از منابع او اضافه شده است. هر چند Oruc Reis ترکیه لرزه ای کشتی که قرار بود به پروب کردن رودز باقی مانده در بندر خواهر خود کشتی در حال حاضر آغاز یک دور جدید از اکتشاف در آبهای مورد مناقشه در جنوب شرقی قبرس.

ترکیه تبلیغ یک رقابت طرح به EastMed خط لوله است. "ترکیه پیشنهاد می کند که اگر وجود دارد یک خط لوله به اسرائیل گاز به اروپا به عنوان یک جایگزین شاید به گاز روسیه از ساده ترین و اقتصادی ترین حمل و نقل راه می رود از طریق ترکیه گفت: پرستاری Atesoglu Guney, رئيس جمهور از مرکز دریای مدیترانه امنیت اتاق فکر و مشاور آقای اردوغان.

در یک مقاومت مواجه یونان و مصر (که پشتوانه ضد ترکی جناح در لیبی جنگ داخلی) در حال تکمیل یک تحدید حدود دریایی توافق خود را که همپوشانی با ترکیه و لیبی ادعا می کند. اسرائیل که هنگامی که روابط دوستانه با ترکیه بدتر شده تحت آقای اردوغان به مدت طولانی اصرار داشت آن را نیاز ندارد و آنکارا توافق به وضع EastMed خط لوله است.

"هنگامی که این پروژه در جلو حرکت می کند به نظر من که هیچ کس سعی خواهد کرد برای خرابکاری در آن است. این است که قانون بین المللی" اسرائیل وزیر انرژی یووال اشتاینیتز در مصاحبه ای گفت:. "صرف نظر از مرزهای انحصاری اقتصادی آب در هر کشتی بادبان می تواند آنها را هر هواپیما می تواند پرواز بالاتر از آنها و هر گونه خط لوله می شود ساخته شده از طریق اقتصادی آب در هر کشور است."

در حالی که اسرائیل علاقه مند به تعمیق موجود در آن اتحاد با یونان و قبرس که به این معنا نیست آن را کشیده به یک برخورد نظامی با ترکیه ، "من فکر نمی کنم اسرائیل تا کنون به طور مستقیم در یک درگیری مسلحانه بین دو کشور دیگر" آقای اشتاینیتز اضافه شده است.

در هر صورت رکود اقتصادی جهانی و کاهش قیمت انرژی—را ساخته اند EastMed پروژه خط لوله در حال حاضر از لحاظ فنی به چالش کشیدن حتی پیچیده تر است. "خط لوله کاملا نظری برای هم بودن" گفت: آنجلوس Syrigos یک نماینده مجلس از حزب نخست وزیر یونان. "آنچه در ترکیه از ترس است نه خط لوله آنچه در آن است می ترسم از این است که همکاری بین یونان و قبرس و اسرائیل است."

نوشتن به یاروسلاو Trofimov در yaroslav.trofimov@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب