جورج فلوید کشتن زنده یک بحث بیش از آن امپریالیستی گذشته

تظاهرکنندگان در بریستول ریخته یک مجسمه از 17 قرن تاجر برده ادوارد Colston به شهرستان بندر یکشنبه. ع

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 20 خرداد 1399

تظاهرکنندگان در بریستول ریخته یک مجسمه از 17 قرن تاجر برده ادوارد Colston به شهرستان بندر یکشنبه.

عکس: بن Birchall/زوما پرس

لندن—قتل جورج فلوید در بازداشت پلیس در آمریکا زنده کرده است بحث در مورد چگونه انگلستان باید به یاد داشته باشید خود را از دست دادند.

Black Lives Matter تظاهرکنندگان در شهرستان بندر بریستول در یکشنبه سرنگون یک مجسمه برنزی از 17 قرن تاجر برده ادوارد Colston که آنها پس از آن ریخته در شهر بندر.

بیش از روزهای اخیر برجسته دیگر بناهای یادبود قرار داده شده اند توسط معترضان. در لندن یک بنای تاریخی را به وینستون چرچیل در خارج از مجلس بود daubed توسط معترضان با نقاشی های دیواری توصیف جنگ جهانی دوم رهبر به عنوان یک نژادپرست است. در میان دیگر اهداف: یک مجسمه در آکسفورد از سیسیل رودز قوس امپریالیستی که ترکه ارسال کرده است هزاران نفر از آمریکایی ها به مطالعه در بریتانیا.

روز سه شنبه یک مجسمه از صاحب رابرت میلیگان که ایستاده بود در شرق لندن حذف شد توسط مالکان محلی زیر شکایت.

بریتانیا آمده است اواخر به طور رسمی ارزیابی مجدد از تاریخ آن است. انگلیسی, بحث در مورد برده داری به عنوان مثال به طور سنتی با تمرکز بیشتر بر این کشور نقش مهمی در لغو تجارت برده از آن در اوایل فاز به عنوان یک پیشرو در توان.

این کشور استعماری گذشته نیست و به طور گسترده ای در مدارس تدریس شود اما همچنان کیستون از هویت خود را. بریتانیا تا حد زیادی حاضر به چهره به مشکلات مرتبط با آن امپراتوری های گذشته به دلیل انجام این کار می تواند آسیب زا باشد گفت: Deana هیت یک مورخ است که دارای تخصص در هند و تاریخ استعماری در دانشگاه لیورپول. "امپراتوری بدون هیچ انگلیسی, هویت."

شده اند وجود دارد مشابه تظاهرات در برخی از مکان های دیگر در اروپا است. در بلژیک, مجسمه پادشاه لئوپولد دوم که در اواخر 1800s شخصا متعلق به کنگو و مسئول قطع عضو و مرگ میلیون ها نفر وجود دارد شده اند مخدوش سوخته و قرمز رنگ. در شهرستانها در شمال بلژیک ترین لئوپولد مجسمه در حال حاضر با explainers در مورد جنایات.

در بلژیک, مجسمه پادشاه لئوپولد دوم شده اند مخدوش سوخته و قرمز رنگ.

عکس: atv/ایسنا

انگلیسی شهرستانها مملو از یادآوری از مردان ساخته شده است که یک جهان-پوشا dominion با شروع از حدود قرن 16 قبل از آن به سرعت کاهش یافته و پس از جنگ جهانی دوم است. خیابان ها و بناهای تاریخی و حتی بارها نام harking به این زمان است.

آیا این یادگاران بریتانیا اوج قدرت بین المللی باید junked یا بازی پایین حساس است. یک نظرسنجی YouGov نشان داد که یک سوم از مردم فکر مجسمه Colston شده است باید به سمت چپ به تنهایی در حالی که 40 درصد آن را گفته شده است باید در نظر گرفته شود قانونی است. فقط 13 درصد فکر می کردم این حق را برای اعتراض به پاره کردن آن.

صادق خان شهردار لندن راه اندازی کرده است یک کمیسیون برای بررسی تنوع مجسمه در پایتخت و گفت که او امیدوار است آن را منجر به بناهای تاریخی به تاجران برده و کشت و زرع صاحبان بودن حذف شده است.

"من نمی کردم مالکیت بیش از مجسمه ها و یا در واقع برخی از زمین برخی از این مجسمه ها هستند. اما آن را گسترده تر مکالمه من می خواهم به [درباره] تنوع قلمرو عمومی در شهر ما" آقای خان گفت. "ما باید در بزرگداشت بزرگ سیاه و سفید بریتانیا" آقای خان گفت: British Broadcasting Corp.

روز سه شنبه در آکسفورد فعالان خواستار برداشتن مجسمه رودس اعتراض خارج Oriel جایی که مجسمه خود را ساکن. رهبر آکسفورد شورای شهر گفت: او تا به حال همدردی با مبارزات انتخاباتی و نوشت: به کالج دعوت از آن برای حذف مجسمه. قبلی درخواست برای حذف مجسمه در سال 2016 رد شد Oriel که گفت: مثل نمایندگی پیچیدگی میراث از استعمار.

Simphiwe لورا استوارت یک رهبر رودز باید سقوط کمپین می گوید: مجسمه باید در یک موزه شده است. "ما می خواهیم دموکراتیک و باز گفتگو در مورد چگونه ما در قاب تاریخ و نمادها در راه است که نماینده ارزش های ما در حال حاضر," او گفت:.

دانشگاه آکسفورد نیست پاسخ به یک درخواست برای نظر. این دانشگاه همچنین به ساختمان اختصاص داده شده به رودز. رودز دانشمندان شامل رئیس جمهور سابق آمریکا بیل کلینتون زمانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری پیت Buttigieg و روزنامه نگار رونان فارو. جایزه اجازه می دهد تا دانش آموزان فارغ التحصیل از سراسر جهان فرصتی برای تحصیل در آکسفورد.

معترضان خواستار حذف مجسمه سیسیل رودس در دانشگاه آکسفورد Oriel کالج.

عکس: کریستوفر Furlong/گتی ایماژ

در ادینبورگ خواستار شده اند نصب به حذف ملویل بنای تاریخی در نزدیکی مرکز شهر بنا بود که در سال 1821 در حافظه هنری Dundas. او شناخته شده است برای به تاخیر انداختن لغو برده داری در حالی که خدمت به عنوان بریتانیا دبیر خانه با این استدلال که باید آن را ریشه کن به تدریج. 150-پا ستون تحمل خود مجسمه بود با اسپری کلمات "جورج فلوید" و "پل" در هنگام تظاهرات در روز یکشنبه.

ادینبورگ شورای شهر توافق کردند که روز شنبه به اصلاح مجسمه را پلاک برای اشاره به دخالت خود را در برده داری.

مرحله یک پیروزی برای دو سال مبارزات انتخاباتی به رهبری استاد بازنشسته جف پالمر.

آقای پالمر گفت: این اقدام در بریستول بود یک فرصت از دست رفته را به مردم آموزش تاریخ. "من باور نمی کنم در از بین بردن مجسمه ها و یا نام خیابان و یا حمله به ساختمان, چرا که اگر شما را حذف مدارک شما حذف سند من فقط نگران آن است که در 100 سال کسی را می گویند:" Colston او چه کسی است؟'" او گفت:.

زودتر

ضد نژادپرستی تظاهرات موجب مرگ جورج فلوید در مینیاپولیس را در سراسر جهان از نیوزیلند به برزیل. در ضمن دشمنان از جمله چین و ایران را مورد انتقاد دولت آمریکا را از دست داده و تظاهرات. (در اصل منتشر شده 2 ژوئن 2020)

برخی از این چهره های تاریخی را پیچیده میراث. Dundas, شناخته شده به عنوان اولین وایکانت ملویل اولین بار به توجه عمومی در 1770s برای با موفقیت از یک برده که موفق به فرار از املاک در شمال اسکاتلند پس از او آورده بود از جامائیکا احداث این اصل است که برده داری نبود به رسمیت شناخته شده در اسکاتلند است.

دیگران مانند رودز بودند خیر. Colston یک تاجر سابق و عضو پارلمان وقف مدارس و بیمارستان ها.

سیاستمداران برجسته treading یک خط خوب بین حفاظت از قانون و نظم در حالی که حمایت Colston میراث. روز دوشنبه نخست وزیر بوریس جانسون گفت که او "نه حمایت و یا افراط کسانی که شکستن قانون و یا حمله به پلیس و یا بی حرمت عمومی بناهای تاریخی."

تخریب Colston مجسمه بود "کاملا اشتباه" گفت: حزب کارگر رهبر Keir Starmer. اما او افزود: "این مجسمه باید در نظر گرفته شود یک مدت طولانی و طولانی پیش."

از بین بردن تمام استعماری دوران آثار را به اثبات غیر ممکن است گفت: خانم هیت. برای مثال یک جشن خیابانی در لیورپول است Penny Lane, معروف ساخته شده توسط یک آهنگ بیتلز که او معتقد است که پس از یک قرن 18 تاجر برده هر چند برخی از محلی دیگر مورخان مسابقه این.

"چه کسی در حال رفتن به تغییر است ؟" او گفت:.

نوشتن به جوانا Sugden در joanna.sugden@wsj.com و حداکثر در کولچستر max.colchester@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de