گلدمن حل و فصل 1MDB اختلاف با مالزی برای $3.9 میلیارد

گلدمن و مالزی رسیدن به یک راه حل برای حل و فصل دعاوی مربوط به معاملات اوراق قرضه این بانک کمک به قرار

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 3 مرداد 1399

گلدمن و مالزی رسیدن به یک راه حل برای حل و فصل دعاوی مربوط به معاملات اوراق قرضه این بانک کمک به قرار دادن با هم برای 1MDB.

عکس: اولیویا هریس/ایسنا

Goldman Sachs Group Inc. GS 0.48% پرداخت خواهد شد $2.5 میلیارد دلار به دولت مالزی برای نقش خود را در به اتهام سرقت میلیاردها دلار از سوی سرمایه گذاری صندوق آوردن وال استریت بانک نزدیک به پایان دادن به یکی از بدترین رسوایی در تاریخ آن است.

گلدمن نیز تضمین بهبود $1.4 میلیارد دلار دارایی به اتهام سرقت از صندوق با توجه به توافق اعلام کرد به طور جداگانه توسط بانک و مالزی وزارت مالیه در روز جمعه.

گلدمن اصلی بود بانکدار برای مالزی, صندوق, 1Malaysia توسعه Bhd., یا 1MDB. این بانک مطرح میلیاردها دلار برای صندوق که به اتهام سرقت توسط افرادی که مشغول به کار برای این صندوق مقامات دولتی و دو ارشد گلدمن بانکداران.

این قرارداد به پایان می رسد یک yearslong کشمکش بین یکی از قدرتمند ترین در جهان سرمایه گذاری بانک ها و کشور جنوب شرق آسیا. رسوایی منجر به سقوط سابق نخست وزیر مالزی که در دادگاه برای پولشویی و سوء استفاده از قدرت اتهامات مربوط به 1MDB. آقای نجیب را انکار می کند و تخلف است.

از آرشیو

با صدور کیفرخواست علیه دو ارشد سابق گلدمن ساکس بانکداران متهم توسط دادستان ایالات متحده از پرداخت رشوه دزدی و پول شویی از یک مالزی مستقل-ثروت صندوق وال استریت غول پیکر می یابد خود را در مرکز یکی از بزرگترین در جهان-تا کنون رسوایی مالی. عکس: رویترز (در اصل منتشر شده در نوامبر 2, 2018)

گلدمن مطرح 6.5 میلیارد دلار برای 1MDB از طریق سه فروش اوراق قرضه در سال 2012 و 2013 آنجا که مقامات ایالات متحده می گویند به سرقت رفته بود توسط یک دولت مالزی مشاور Jho کم است. ایالات متحده دادستان ها می گویند این بانک نادیده گرفته و علائم هشدار دهنده در مورد آقای کم و صندوق در پیگیری از هزینه های است که در نهایت به حدود 600 میلیون دلار.

آقای کم, توافق در ماه اکتبر به جریمه بیش از 700 میلیون دلار در دارایی های به مقامات ایالات متحده اما هنوز نمی بستری میشوند ، محل نگهداری او ناشناخته باقی می ماند.

مقابله با مالزی می تواند منجر به حل و فصل سریع با وزارت دادگستری ایالات متحده به طور موثر به پایان دادن به رسوایی برای Goldman. در اواخر سال گذشته این بانک نزدیک به یک معامله به پرداخت جریمه نقدی از حدود 2 میلیارد دلار بود که آیا مذاکره به پیشنویس antibribery قوانین وال استریت ژورنال گزارش کرده است.

گلدمن مدیران طولانی بود گفت: آنها امیدوار به حل و فصل تحقیقات دو با هم. در حال حاضر یک گلدمن مقابله با آمریکا را به حساب خود مالزی حل و فصل افراد نزدیک به مذاکرات گفت. گلدمن socked دور اضافی 1.1 میلیارد دلار در اواخر سال گذشته برای کمک به پرداخت برای یک انتظار حل و فصل با تنظیم کننده.

در حالی که گلدمن به مقررات قبل از مشکل از جمله در بحران مالی آن نشده مواجه اتهام و یا جریمه مانند این. و دخالت مدیران ارشد در شرکت, از جمله یک شریک در رسوایی آن را دشوار برای این شرکت به ادعای آنها rogue کارکنان.

مالزی ایجاد 1MDB در سال 2009 برای کمک به تحریک رشد اقتصادی است. صندوق توصیه آقای پایین به فروش 6.5 میلیارد دلار در سه باند معاملات سرمایه گذاری آن در نیروگاه و نفت-حفاری و سرمایه گذاری. بیش از 4.5 میلیارد دلار رفت به جعلی پوسته شرکت کنترل توسط مقامات فاسد در مالزی و ابوظبی مقامات ایالات متحده گفته اند. برخی از پول نقد نیز در آقای نجیب انتخابات, مبارزات انتخاباتی, مجله گزارش شده است.

این صندوق قرار بود به استفاده از سود حاصل از معاملات آن به پرداخت اوراق قرضه اما این سرعت غیر ممکن شد. یک سری از داستان در مجله گذاشته چگونه آقای کم با کمک از همکاران در میانه و دو گلدمن بانکداران گفته siphoned کردن پول نقد از صندوق. آقای کم صرف پول در یک قایق بادبانی لوکس, آپارتمان های لوکس بالا پایان و یک سری از بیش از حد بالا ،

وزارت دادگستری ایالات متحده متهم آقای کم از متفکر رسوایی و ضبط شده است برخی از دارایی های, بازگشت پول نقد به مالزی. آن را نمی تواند تعیین کند که آیا دارایی های گلدمن قرار است برای کمک به بازگشت به مالزی به به آقای کم است.

حل و فصل تاثیر نمی گذارد مالزی ادعا می کند در برابر آقای کم و احزاب دیگر مربوط به 1MDB رسوایی وزارت مالیه گفت.

مالزی و گلدمن شده بود در تقابل بیش از این رسوایی پس از آقای نجیب بود رای دادند از دفتر در سال 2018 است. دولت تا به حال به دنبال یک پنالتی از آنجا که 7 میلیارد دلار و شارژ خارج از کشور واحد گلدمن با نقض قوانین اوراق بهادار بیش پیوند می پردازد. افزایش فشار بر این بانک در سال گذشته زمانی که این پرونده اتهامات جنایی علیه 17 کنونی و سابق گلدمن مدیران خود را دست زدن به رسوایی در 1MDB.

گلدمن گفته است که گمراه شده بود توسط دو بانکداران که مشغول به کار در معاملات و آسیای جنوب شرقی و رئیس تیموتی Leissner و مدیر عامل راجر Ng. آقای Leissner التماس کرد گناه در آمریکا به اتهام توطئه برای شستن پول و نقض antibribery قوانین. آقای Ng شده است تحت تعقیب در رشوه خواری و پول شویی اتهامات عنوان شده علیه.

گلدمن گفت: حل و فصل جمعه حل و فصل همه کیفری و اقدامات نظارتی در مالزی مربوط به بانک مربوط به 1MDB از جمله در انتظار دادرسی کیفری علیه شرکت های تابعه و برخی از مدیران فعلی و سابق—به استثنای آقایان Leissner و Ng.

"امروز حل و فصل یک گام مهم به سوی قرار دادن 1MDB توجه به پشت سر ما کمک خواهد کرد و فعال کردن دولت مالزی به حرکت به جلو با بهبودی اضافی تلاش و برای اجرای آن اولویت های اقتصادی," گلدمن گفت.

نوشتن به بن اتو در ben.otto@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب