ایاصوفیه باید برگرداندن به یک مسجد ترکیه, قوانین دادگاه

این ایاصوفیه میراث جهانی یونسکو است که در حال حاضر یک موزه در استانبول. دادگاه دستور داد آن را تبدیل

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 20 تیر 1399

این ایاصوفیه میراث جهانی یونسکو است که در حال حاضر یک موزه در استانبول. دادگاه دستور داد آن را تبدیل به یک مسجد در روز جمعه.

عکس: murad sezer/ایسنا

استانبول—ترکیه دادگاه حکم کرد که استانبول ششم-قرن ایاصوفیه در حال حاضر یک موزه و نماد مدرن ترکیه چسبندگی به سکولار آرمان باید برگرداندن به وضعیت خود را به عنوان یک مسجد یک شیفت های پشتیبانی شده توسط این کشور رئیس جمهور رجب طیب اردوغان اما مخالف ایالات متحده و دیگران.

در حکم صادر جمعه از طریق رسمی "آناتولی" شورای امور خارجه این کشور در بالاترین دادگاه اداری لغو قدیمی دهه تصمیم که تحت آن ایاصوفیه—در اصل یک بیزانس کلیسای جامع سپس عثمانی به مسجد تبدیل شد به یک موزه شده است.

جمعه حکم به طور موثر در بازگشت این ساختمان به یک مکان اسلامی عبادت ترکیه, قانون کارشناسان گفت: وضعیت این حال پس از عثمانی و فتح قسطنطنیه استانبول که قبلا شناخته شده بود در اواسط قرن 15.

دقیقه پس از حکم آقای اردوغان که انتظار می رود به ایجاد یک آدرس تلویزیونی در شماره بعد از آن جمعه امضا فرمان انتقال مدیریت ایاصوفیه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به اداره امور مذهبی.

با بازگشت ایاصوفیه به یک خانه برای مسلمان نماز آقای اردوغان نقل مکان کرد و نزدیک به تحقق دیرین خود تعهد ساخت اتاق بیشتر برای اسلام در داخل جمهوری سکولار و نشان داد که او هنوز هم کنترل بر سرنوشت استانبول حتی پس از حزب حاکم دچار سوزش شکست در سال گذشته انتخابات محلی است. 66-سال-رئیس جمهور انتظار می رود که به دعا داخل ایاصوفیه در جولای 15 روز به مناسبت چهارمین سالگرد یک کودتا در سال 2016.

مرتبط

  • ترکیه پرس به تبدیل ایاصوفیه را به مسجد (26 ژوئن)

"این همه در مورد سیاست داخلی به منظور نگه داشتن با هم فرسایش رای دهندگان پایه" گفت: Murat Yetkin یک تحلیلگر سیاسی.

ایاصوفیه تبدیل ممکن است وحدت اثر است که این رئیس جمهور است که به دنبال نظر سنجی نشان می دهد چرا که مردم ترکیه به شدت نگران اقتصادی پس لرزه از شیوع کروناویروس و پرداخت توجه کمی به این بحث بیش از این ساختمان سرنوشت. رهبران مخالف را تا حد زیادی sidestepped این ایاصوفیه موضوع گفت: آنها را به جای تمرکز بر روی طرح های پیشنهادی برای ترمیم اقتصاد است.

هنوز هم با استخراج تورنت نگرانی از واشنگتن به مسکو به آتن که در آن هر دو سیاسی و مذهبی مقامات هشدار داد آنکارا بیش از خطر آسیب رساندن منحصر به فرد نشان از تبادل بین مسیحیان و مسلمانان حرکت مجاز است آقای اردوغان به بازیگران خود را به عنوان یک مصمم رهبر غیر قابل نفوذ به فشار خارجی.

در اوایل این ماه, وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo گفت که واشنگتن مشاهده خواهد تغییر در ایاصوفیه وضعیت به عنوان "کاهش میراث قابل توجهی از این ساختمان و آن بینظیر توانایی...برای خدمت به بشریت به عنوان یک بسیار مورد نیاز پل بین کسانی که متفاوت ایمان به سنت ها و فرهنگ ها."

وزارت امور خارجه ترکیه بلافاصله پاسخ داد که آن را "شوکه" توسط آقای Pompeo اظهارات و اضافه کرد که "ایاصوفیه واقع ما در زمین است ملک از ترکیه مثل همه ما فرهنگی دارایی."

زمانی که یونان در اعتراض به تغییر برنامه ریزی شده در ماه گذشته اصرار ترکیه به عنوان یک بی طرف نگهبان از یک سایت که زمانی مقر اسقف ارتدوکس قسطنطنیه و "متعلق به تمام بشریت" آقای اردوغان جامعی بازگشت.

"آنها به ما بگویید که ایاصوفیه نباید تبدیل به یک مسجد. آیا شما حاکم ترکیه است ؟ " retorted آقای اردوغان شده است که در راس ترکیه برای 18 سال است.

شنوایی بود که ترکیه با توجه به تغییر ایاصوفیه وضعیت یونسکو که در لیست های ساختمان به عنوان یک سایت میراث جهانی گفت: آن را با ارسال چندین نامه به مقامات ترکیه ابراز نگرانی خود و یادآوری آنکارا که هر گونه تغییر نیاز به اطلاع قبلی به U. N. فرهنگی سازمان است.

در خطر یونسکو گفت: ترکیه مسئولیت در حفظ جهانی جنبه های ساختمان با ترویج فراگیر با همکاری تمام جوامع است که می گویند در آن تاریخ است. "ما از مقامات ترکیه برای آغاز گفت و گو قبل از ساخت هر گونه تصمیم گیری است که می تواند تضعیف ارزش جهانی از سایت" سخنگوی گفت.

ترکیه سخنگوی ریاست جمهوری, ابراهیم Kalin گفت که باز ایاصوفیه به عبادت نمی جلوگیری از گردشگران از بازدید از سایت. "پس از از دست دادن از میراث جهانی در سوال نیست," او گفت: "آناتولی" ترکیه دولت news agency.

نوشتن به دیوید Gauthier-Villars در David.Gauthier-Villars@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن