هنگ کنگ امنیت قانون باعث افزایش خودسانسوری

پلیس هنگ کنگ به پایین دوخته معترضی چهارشنبه روز جدید امنیت ملی و قانون اثر صورت گرفت. عکس: ویلی Si

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 12 تیر 1399

پلیس هنگ کنگ به پایین دوخته معترضی چهارشنبه روز جدید امنیت ملی و قانون اثر صورت گرفت.

عکس: ویلی Siawillie Siau/زوما پرس

دلار هنگ کنگ—لرز از جارو امنیت ملی و قانون چین اعمال شده در هنگ کنگ است ارسال shudders از طریق یک شهرستان که در آن مردم استفاده می شود به صحبت آزادانه.

با وجود رسمی اطمینان قانون اعمال می شود تنها به یک "اقلیت بسیار کوچک" هشدار فراتر فعالان و روزنامه نگاران و معلمان عادت کرده اند به مقامات موشکافی.

این antigovernment جنبش می برد گسترده مردمی در حمایت از دموکراسی نامزدها موفق به کسب یک پیروزی در انتخابات منطقه ای در ماه نوامبر گذشته—و اضطراب رو به گسترش است و مردم عادی که صرفا صلح آمیز هواداران باعث آنها را به سرعت تغییر رفتار برای ترس از تبدیل شدن به اهداف.

Jonathan Chan, یک شرکت صاحب یک رستوران است که آشکارا پشتیبانی از جنبش حذف همه پوستر و مواد آن اشاره شده استقلال برای شهر—که قبلا حاشیه ایده که در ماه های اخیر به دست آورده حمایت در میان بیشتر-رادیکال معترضان.

"جنبش هنوز در جریان است اما ما تمرکز شده است منتقل شده و دور از خیابان" آقای چان گفت. "ما نیاز به حفاظت از زندگی ما قبل از ما می تواند انجام دهد."

بالا حباب-فروشگاه چای در ماه مه با آن 'لنون دیوار,' پوشش داده شده با اعتراض پوستر و یادداشت های چسبنده—یک راه مشترک برای کسب و کار در هنگ کنگ برای نشان دادن حمایت برای antigovernment جنبش است. زیر همان فروشگاه در روز چهارشنبه با دیوار پاک برای ترس از جدید امنیت ملی و قانون است.

عکس: JOYU وانگ/وال استریت ژورنال
عکس: JOYU وانگ/وال استریت ژورنال

آن را در حال حاضر یک جرم جنایی به حمایت عملی از قبیل سواری و یا پول به هر کسی که درگیر در آنچه پکن بداند تروریسم است. قانون حمل مجازات به حبس ابد و تماس برای برخی از موارد به توان سعی در سرزمین اصلی با آن مات و گاهی وحشیانه نظام حقوقی.

"محدوده قانون فراتر از وحشی ترین انتظارات گفت:" کورا چان یک استاد حقوق در دانشگاه هنگ کنگ که co-ویرایش یک کتاب در مورد چگونه چین conceives از آن امنیت ملی و موقعیت هنگ کنگ. "تعاریف از چهار جنایات بسیار گسترده و مبهم و ملزم به اعمال جدی در اثر سرما بر آزادی."

بسیاری از کسب و کار است که علنا حمایت تظاهرات—citywide شبکه به نام "اقتصاد زرد"—حذف پوستر و رنگارنگ یادداشت های چسبنده با حمایت پیام به عنوان قانون اثر صورت گرفت.

حدود ساعت 10 صبح روز شنبه چهار افسر پلیس در بازرسی از یک رستوران در Shau Kei Wan محله پس از دریافت گزارش های آن نمایش بود و هنوز هم تا به گفته گوردون لام به convener از یک رستوران کوچک فدراسیون و از دوستان صاحب رستوران.

رستوران کارکنان به حذف این اعتراض مربوط به مواد کاهش یافته است به نظر اما آقای لام گفت: آنها به او گفت که پلیس هشدار, گفت, آنها اقدام قانونی علیه این فروشگاه, اگر این پوستر هنوز تا زمانی که آن را باز درب آن را برای کسب و کار.

2013: هنرمند Kacey وونگ " حمله به غول سرخ,' نماد چین در حال افزایش نفوذ خود در هنگ کنگ پیوست سالانه 1 جولای اعتراض مارس, به مناسبت روز دلار هنگ کنگ شد و در بازگشت به چین در سال 1997.

عکس: Kacey ونگ

در آن Facebook صفحه رستوران به نام کاسه و بشقاب گفت: آن باز بود فقط برای بایگانی اطلاعات با هیچ nonemployees مجاز در داخل به لحاظ فنی اطاعت پلیس سفارش.

"آزادی بیان و کسب و کار است که ارزش اصلی از هنگ کنگ" آقای لام گفت. "هنگ کنگ دیگر نمی خواهد هنگ کنگ اگر آن را از دست می دهد و هسته آن ارزش خواهد بود و هیچ تفاوتی از شانگهای و شنژن."

یک سخنگوی پلیس نمی بلافاصله در پاسخ به یک درخواست برای نظر. در بیانیه روز شنبه, نیرو گفت: این امر مصمم به اجرای قانون است.

برخی از ناظران می گویند این قانون ممکن است گسترش شهر استارک بخش به عنوان حامیان دولت به نوبه خود در, دوستان, معلمان و همکاران که به تظاهرات. یکی سابق بالا رسمی ارائه کرده است فضل از یک میلیون دلار هنگ کنگ ($129,024) برای هر کسی که ایدز در دستگیری امنیت ملی مجرم.

روز چهارشنبه پلیس بازداشت یک مرد در انگلیس با ایران برای چاقو یک افسر در بازو در طی یک درگیری خیابانی پیش از آن در روز. رسانه های محلی گزارش داد مرد تبدیل شده بود توسط یکی از بستگان.

مربوط تصویری

تحت فشار از چین, هنگ کنگ شده است chipping دور در قلمرو آزادی بیان که یکی از ارکان اصلی این شهر هویت. وال استریت ژورنال بازديد از سرمقاله روزنامه," محبوب طنز, اخبار, نشان می دهد برای پیدا کردن چگونه یک پیشنهاد امنیت ملی قانون می تواند تغییر جهانی hub. عکس/تصویری: Clément Bürge/وال استریت ژورنال

کارمن یک مادر دو در اواخر 30s که می گوید او چیزی بیش از پیوستن به تظاهرات مسالمت آمیز سال گذشته با اینحال به تصویب رسید پارانوئید معمول در ارتباط با مخالفان در سراسر سرزمین اصلی مرز. او حذف شده اجتماعی-رسانه, پست های یکبار مصرف استفاده می شود سیم کارت در هنگام استفاده از تلفن برای صحبت با طرفداران همکار و حتی متوقف صحبت کردن سیاست با دوستان.

"ترس در دل ما خیلی سنگین است امروزه هیچ کس می خواهد به صحبت کردن دیگر," او گفت:. او ساخته شده ترتیبات مهاجرت به کانادا تا پایان سال است.

به اشتراک گذاری افکار خود را

چه پیامدهای برای استقلال از دلار هنگ کنگ شما را از امنیت ملی ، پیوستن به مکالمه زیر.

این شهر بالا, رسمی, مدیر اجرایی کری لام گفت: قانون اهداف و تنها یک اقلیت بسیار کوچک ترک "اکثریت قریب به اتفاق شهروندان" برای لذت بردن از خود را "مشروع و حقوق اساسی و آزادی." اما تبلیغات بازی دائما در تلویزیون و تابلوهای تبلیغاتی نصب شده در سراسر شهر همه یادآوری قانون و وظیفه خود را به رعایت آن است.

برخی از ترس از آن خواهد شد مورد استفاده برای محدود کردن ناظران و همچنین جلوگیری علمی و آزادی های رسانه ها.

"این گیره را در فضا برای حقوق بشر وکالت و درخواست از دولت و احترام به حقوق بشر گفت:" کلودیا ییپ سخنگوی هنگ کنگ حقوق بشر مانیتور. "عدم اطمینان از قانون باعث می شود آن را دشوار برای ما به رفتار خودمان است. ما باید به طور مداوم نگران نقض قانون گرفتار شدن و شارژ می شود."

مردم ممکن است تمایلی به کمک به سازمان ها دیده می شود به عنوان مخالفت با دولت او اضافه شده و بودجه خارجی برای این گروه ها ممکن است به سوال آمده است. قانون به طور خاص هدف قرار تبانی با خارجی یا نیروهای خارجی.

دیگران بر این باورند مخالفت می توانید در ادامه با پیدا کردن راه های جدید بیان.

هنرمند Kacey وانگ معمولا صرف جولای 1—سالگرد هنگ کنگ 1997 تحویل به چین توسط انگلستان—در وسط یک اعتراض جمعی ارائه بلانت پیام سیاسی با کار خود را. یک سال بود که زیادی مقوا شکل به نام "حمله به غول سرخ" نماد چین در حال افزایش نفوذ خود در این شهر است.

در این سال او نشان داد تا در کازوی خلیج, خرید, منطقه—که در آن هزاران نفر به مبارزه طلبیده بود یک پلیس ممنوعیت تجمع—حمل چالاک تر کار می کنند: "فروشگاه مثل هیچ فردا وجود دارد" ساخته شده از کیسه های خرید بلبرینگ کلماتی مانند "نه صلح" و "براندازی," ابراز مردم unease. آقای وانگ انتظار دارد کار خود را به رشد بیشتر انتزاعی بر اساس قانون جدید.

"صدای اعتراض را نمی توان سکوت; همیشه وجود دارد یک راه برای غلبه بر محدودیت," او گفت:. "ما فقط نیاز به خلاق."

بیشتر

  • صدها نفر دستگیر شده در تظاهرات
  • آنچه در هنگ کنگ جدید امنیت ملی و قانون
  • بازار هنگ کنگ تأکید بر مثبت
  • شنیده ام در خیابان: دیگر کسب و کار به عنوان معمول

نوشتن به ناتاشا خان در natasha.khan@wsj.com و Joyu وانگ در joyu.wang@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن