هزینه استخر بادی و اقتصادی بودن آن در مقایسه با استخرهای سنتی

هزینه استخر بادی و اقتصادی بودن آن در مقایسه با استخرهای سنتیاستخر بادی یکی از محصولات جدید و مبتکر در عرصه طر

توسط مدیر سایت در 30 خرداد 1402

هزینه استخر بادی و اقتصادی بودن آن در مقایسه با استخرهای سنتی

استخر بادی یکی از محصولات جدید و مبتکر در عرصه طراحی استخر است. این استخر با استفاده از باد به عنوان منبع قدرت، انرژی لازم برای حرکت آب را تأمین می‌کند. هدف اصلی طراحان استخر بادی، کاهش مصرف انرژی و هزینه‌های تولید استخر و همچنین افزایش کارایی و کیفیت آب است.

یکی از مزایای استخر بادی، کاهش هزینه‌های تولید آن است. استخرهای سنتی به دلیل نیاز به انرژی برق برای حرکت آب، هزینه‌های بالایی را برای تولید دارند، در حالی که استخر بادی با استفاده از باد به عنوان منبع قدرت، انرژی رایگان بدست می‌آورد. به این ترتیب، هزینه‌های تولید استخر بادی نسبت به استخرهای سنتی به شدت کاهش می‌یابد.

همچنین، مصرف انرژی در استخر بادی نسبت به استخرهای سنتی بسیار کمتر است، به دلیل عدم نیاز به استفاده از انرژی برق برای حرکت آب. بدین ترتیب، انرژی برقی بیشتری در دسترس خواهد بود که می‌تواند در سایر قسمت‌های استخر مورد استفاده قرار گیرد.

علاوه بر هزینه‌های تولید کمتر، استخر بادی از نظر اقتصادی نیز بسیار مناسب است. این استخر به دلیل کمبود نیاز به انرژی برق، صرفه‌جویی در هزینه‌های انرژی را به همراه دارد. همچنین، دوره عمر استخر بادی نسبت به استخرهای سنتی بیشتر است، به دلیل وجود کمترین تعداد قطعات متحرک در طراحی آن.

در نتیجه، استخر بادی به عنوان یک راه حل طراحی نوین در عرصه استخر، همچنان مورد توجه طراحان و سازندگان قرار دارد. با کاهش هزینه‌های تولید و کارایی بالاتر، استخر بادی به عنوان یک گزینه اقتصادی و امیدوار کننده در عرصه طراحی استخر مطرح شده است.مقدمه


"بررسی تاثیر فناوری های نوین بر ارتباطات انسانی: مفاهیم، چالش ها و فرصت ها"

مزایای استخر بادی


مزایای استفاده از استخر بادی

استخر بادی به عنوان یک راهکار جذاب و هوشمندانه برای تأمین نیازهای بهداشتی و تفریحی ورزشکاران در فضای باز، خصوصاً در مناطقی که شرایط آب و هوایی سخت و یا امکانات استخر مناسب در آنها موجود نیست، به شدت مورد توجه قرار گرفته است. در ادامه به بررسی مزایای استفاده از استخر بادی پرداخته خواهد شد.

۱. قابلیت نصب در هر مکان

یکی از مزیت‌های اصلی استخر بادی، قابلیت نصب آن در هر مکان مناسب است. برای نصب استخر بادی، نیازی به داشتن سطح صاف و یا زمین مناسب ندارید. همچنین، استخرهای بادی قابلیت بسته شدن و برداشتن در مدت زمان کوتاهی را دارند.

۲. هزینه کمتر در مقایسه با استخرهای سنتی

گرچه، هزینه نصب یک استخر بادی در ابتدا بیشتر از هزینه نصب استخر سنتی است، اما هزینه نگهداری استخر بادی نسبت به استخر سنتی کمتر است. این به دلیل این است که استخر بادی از هیچ گونه سیستم فیلتراسیون آب اضافی و یا برق مصرفی برای تأمین آب تمیز استفاده نمی‌کند. همچنین، در هزینه‌های ساخت و تعمیرات ماشینی استخر بادی نیز مقرون به صرفه‌تر است.

۳. تمرین ایمن

این نوع استخر در برخلاف استخرهای سنتی، یک استخر فشاری است و هیچ فضای خالی و بر خلاف استخرهای سنتی ندارد. به همین دلیل، ورزشکاران در حین تمرینات بر روی سطح آب تعادل خوبی دارند و در معرض خطرات ناشی از نفوذ آب نیستند.

۴. حمل و نقل آسان

استخر بادی حمل و نقل آسانی دارد و می‌توان آن را به مناطق دیگر منتقل کرد. این امکان فراهم شده به شما می‌دهد که با استفاده از این نوع استخر، از فضاهای مختلف و حتی قابلیت ایجاد استخرهای موقت برای انجام رویدادها و مسابقات برخوردار شوید.

۵. امکانات تفریحی

استخر بادی، تمامی امکانات تفریحی و بازی‌های آبی که در استخرهای سنتی عرضه می‌شود را دارد. همچنین، پوشش‌های روی استخر بادی معمولاً از جنس بلون است که مقاوم به مواد ضدعفونی کننده می‌باشد.

با وجود مزایایی که استفاده از استخر بادی دارد، اما در هر صورت پیشنهاد می‌شود که شما، قبل از این که به جای استخر سنتی از استخر بادی استفاده کنید، شرایط محلی خود، فضای موجود و نیازهایتان را مورد بررسی دقیق قرار دهید.

هزینه ساخت استخر بادی


هزینه ساخت استخر بادی

استخر بادی یکی از محبوب‌ترین انواع استخرهاست که به دلیل قابل حمل بودن، قابلیت نصب و انتقال آسان، قیمت پایین‌تر نسبت به استخرهای معمولی و دیگر مزایا مورد توجه قرار گرفته است. همانطور که میدانیم، هزینه ساخت استخر بادی به چندین عامل بستگی دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

ابعاد و اندازه استخر بادی از عوامل اساسی در تعیین هزینه ساخت آن می‌باشد. بیشتر برندهای مختلف تولید کننده استخر بادی، انواع و اقسام ابعاد را در محصولات خود دارند. هرچه اندازه استخر بادی بزرگتر باشد، هزینه ساخت آن نیز بالاتر خواهد بود.

مواد ساخت استخر بادی از عوامل دیگری است که تاثیر بسزایی بر هزینه ساخت دارد. هرچه مواد استخر شامل اجزای متفاوت و با کیفیت بالاتر باشد، هزینه ساخت آن بالاتر خواهد بود. برخی از مواد استفاده شده در تولید استخر بادی شامل پارچه‌های PVC، فیلم های پلی استر و چند لایه هستند که قیمت هر کدام از این مواد با یکدیگر تفاوت دارد.

دستگاه فیلتر کننده نیز از مواردی است که بسیار در تعیین هزینه ساخت استخر بادی موثر است. هرچه دستگاه فیلتر انتخابی مورد نظر یک مدل با کیفیت و با عمر طولانی باشد، هزینه ساخت استخر بادی بالاتر خواهد بود.

ویژگی‌های اضافی مانند لوازم جانبی و متعلقات دیگری مانند تشک ها، پتوها، نظافت کننده‌ها و غیره، همچنین می‌توانند به هزینه ساخت استخر بادی افزوده شوند.

در نهایت، می‌توان گفت که هزینه ساخت استخر بادی به عوامل مختلفی بستگی دارد که برای انتخاب بهترین مدل و کیفیت استخر، باید به تمامی این عوامل توجه شود.

هزینه نگهداری استخر بادی


هزینه نگهداری استخر بادی

استخر بادی یکی از محبوب‌ترین و مدرن‌ترین انواع استخر است که در حال حاضر در بسیاری از مکان‌ها به‌وسیله مردم و کارآفرینان ساخته می‌شود. علاوه بر ارائه یک تجربه شنا (سرگرمی و تفریح) منحصر به فرد، این نوع استخر با قابلیت نصب و جداسازی آسان خود یکی از محبوب ترین محصولات ساختمانی در صنعت ساخت و ساز است.

اگرچه داشتن یک استخر بادی به‌نظر ممکن است به یک فرد فقط هزینه ایجادبیند حال طولانی‌مدت آن شامل هزینه‌های نگهداری و تعمیراتی می‌شود. در این مقاله به بررسی هزینه‌های نگهداری یک استخر بادی می‌پردازیم.

1. هزینه نگهداری فیلترها

یکی از هزینه‌های اصلی نگهداری یک استخر بادی، هزینه نگهداری فیلترها است. فیلترها برای نگه‌داشتن کیفیت آب در استخر‌ و همچنین جلوگیری از ورود ذرات و شن در استخر، استفاده می‌شوند. برای حفظ کیفیت استخر، فیلتر باید به‌صورت منظم تمیز شود که این به صورت هفتگی، ماهیانه و یا هر باری که کیفیت آب از استانداردهای معین کمتر شود انجام می‌شود.

2. هزینه نگهداری تجهیزات

هزینه نگهداری تجهیزات دیگری نیز وجود دارد که به منظور نگهداری کیفیت آب و حفظ ایمنی شناکننده‌ها استفاده می‌شود. این تجهیزات شامل دستگاه‌های رگولاتور، سیستم‌های نورپردازی و همچنین تجهیزات نصب شده در استخر بادی می‌شود. نحوه نگهداری این تجهیزات به‌صورت منظم در مدت زمان کوتاه و دوره بندی‌های طولانی انجام می‌شود.

3. هزینه نگهداری تخلیه آب

یکی از دلایلی که استخر بادی برای بسیاری از افراد جذاب است، این است که تخلیه آن بسیار آسان است. با این وجود، این نکته نیز وجود دارد که تخلیه آب درباره استخر بادی به هزینه می‌رسد؛ به جای استفاده از ابزارها و نرم‌افزارهای حرفه‌ای برای تحلیه آب، بسیار با ارزش است که استخدام افراد حرفه‌ای و ماهر در این زمینه کرد که از روش‌های حرفه‌ای برای تخلیه استفاده کنند.

4. هزینه نگهداری زیرساختی

در صورتی که استخر بادی در فضای خارجی ساخته شود، هزینه نگهداری و تعمیر زیرساختی بسیار مهم است. این هزینه‌ها به دلیل بار و فشار بالایی که بر سطح‌های زیرساختی استخر وارد می‌شود از بسیاری از این حیثف مهم‌تر می‌باشد.

در نهایت، بهترین روش برای کاهش هزینه‌های نگهداری یک استخر بادی، برای اصلاح کیفیت آب و جلوگیری از آسیب‌های دائمی به تاسیسات در دورترین موقعیت و با استفاده از تجهیزات به‌روز شده است. همچنین، بهترین راهکار برای حفظ قابلیت استفاده و بازدهی بیشتر از یک استخر بادی، این است که آن را به‌صورت بازدیدی نگهداری کنید.

مقایسه هزینه‌های استخر بادی با استخرهای سنتی


مقایسه هزینه‌های استخر بادی با استخرهای سنتی

استخر بادی یک جایگزینی نوین برای استخرهای سنتی است که با فناوری های پیشرفته در قالب یک بادی شکل داده شده است. این نوع استخر، دارای ویژگی‌هایی است که می‌توانند باعث افزایش کارایی و کاهش هزینه‌ها در زمینه ساخت و نگهداری شوند.

اما آیا نصب یک استخر بادی بهتر و اقتصادی‌تر از استخرهای سنتی است؟ برای پاسخ به این سوال باید هزینه‌های مختلف را بررسی کرد و با یکدیگر مقایسه کرد.

برای شروع، باید با هزینه پایه‌ای برای تعبیه یک استخر بادی آشنا شویم. هنگامی که فردی در نظر دارد یک استخر بادی بخرد، باید متوجه هزینه‌های ابتدایی شوند که می‌تواند تا ۴۰٪ از هزینه‌های کل باشد. این هزینه شامل خرید کنترلر بادی، نصب کنترلر، لولا و میله است.

به دلیل اینکه استخرهای سنتی تحت عنوان آبگرمکن، ابزار قابل جابجایی دیگری دارند، لذا برای مقایسه با استخر بادی، هزینه آبگرمکن را هم باید در نظر گرفت. یک آبگرمکن سنتی اغلب برای ۱۰۰۰۰ گالن آب، حدود ۴ تا ۵ هزار دلار هزینه دارد.

هزینه ساخت در مورد استخر بادی نیز با هزینه استخرهای سنتی تفاوت دارد. هزینه این نوع استخر، بیشتر به دلیل نیاز به نصب پیچ و مهره ساخت سیستم بادی بیشتر است. برای مقایسه، می‌توان اضافه آبگرمکنگاه سنتی در نظر گرفت که البته به نیاز ابزار جابجایی نیاز دارد که در نتیجه، هزینه این نوع استخر بیشتر از استخرهای سنتی است.

هزینه نگهداری در مورد استخر بادی، مشابه هزینه نگهداری استخرهای سنتی است. برای مثال، هزینه پالایش و تمیزکاری، حوضچه، باد و کنترلر، پخش کننده آب، و هزینه های دیگری که معمولاً در نظر گرفته می شود.

با توجه به اینکه استخر بادی برای گرم نگه داشتن آب با استفاده از کنترلر باد کار می‌کند، هزینه‌های برق هم به همراه دارد. در همین حال، شارژ باتری برای گرم نگه داشتن آب، در برابر پراکنش نورگیر و آب و هوای خنک و با احتمال باد قوی محافظت می‌کند.

در نهایت، باید بگوییم که مشخصا استخر بادی هزینه‌های پائین‌تری دارد، اما این نکته را هم باید در نظر گرفت که هزینه ساخت استخر بادی بیشتر از استخرهای سنتی است. در حالی که هزینه نگهداری و اجرایی استخر بادی، کمتر از این نوع استخر است.

بنابراین، با توجه به مقایسه هزینه های استخر بادی با استخرهای سنتی، می‌توان نتیجه گرفت که استفاده از استخر بادی، در کل هزینه پائین‌تری نسبت به استخرهای سنتی خواهد داشت.


خرید استخر بادی

منبع