در ایرلند تظاهرات خار فشار برای جنایت نفرت قوانین

توسط Alistair MacDonald نزدیک Alistair MacDonald بیوگرافی @macdonaldajm Alistair.Macdonald@wsj.c

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 2 مرداد 1399

در ماه اوت گذشته دو مسلمان بودند مورد حمله یک گروه از نوجوانان در دوبلین که لگد و مهر آنها را پاره پاره کردن یک قربانی حجاب و فریاد زد نژادی و مذهبی تهمت.

پلیس محلی گفت: آنها باور نمی کند این حمله یک جنایت نفرت.

مردم از رنگ در ایرلند و بسیاری از آنان در میان افزایش تعداد مهاجران به این کشور گزارش در میان بالاترین نرخ نژادی و آزار و اذیت در اروپا با توجه به بررسی های انجام شده توسط اتحادیه اروپا و دیگران.

اما رسمی ایرلندی آمار جرم و جنایت نفرت آشکار نسبتا کمی از موارد به دلیل این کشور یکی از معدود در جهان غرب بدون قوانین خاص به تعقیب حملات با انگیزه های نژادی یا مذهبی و نفرت.

کشتن جورج فلوید توسط پلیس در آمریکا موجب اعتراضات علیه نژادپرستی در سراسر جهان است. در ایرلند معترضان به دنبال سرعت بخشیدن به یک درایو به جرم جنایات نفرت و علائم نشان می دهد دولت در حال گوش دادن.

پس از قرن ها است که در آن مهاجران ایرلندی دامن زد در سراسر جهان ایرلند اقتصاد پررونق است بیش از چند دهه گذشته بوده است جذب مهاجران است. بسیاری از تازه واردان از لهستان و دیگر نقاط اروپا اما یک اقلیت آمده از نیجریه و مناطق دیگر در کشورهای جنوب صحرای آفریقا و همچنین خاورمیانه و آسیا است.

هنگامی که جنیفر Ikponmwosa شنیده ام که یک زندگی موضوع اعتراض شد که سازمان یافته در شهرستان لیمریک او احساس تسکین. "من از ایرلند, اما آن است که همیشه 'که در آن شما در واقع از?' "به گفته خانم Ikponmwosa که پدر و مادر مهاجرت از نیجریه.

جنیفر Ikponmwosa گفت که او اغلب تجربه های نژادپرستانه سوء استفاده از جمله چنین نظرات به عنوان شما زیبا برای یک زن سیاه و سفید.'

عکس: پائولو Nunes دوس سانتوس, وال استریت ژورنال,

19-در سال دستیار پرستاری گفت: او اغلب تجربه های نژادپرستانه سوء استفاده از جمله نژادی القاب, طعنه "بازگشت به خانه" و نظرات مانند "شما زیبا برای یک زن سیاه و سفید."

اوت حمله به دو مسلمان دختران که 15 و 16 در آن زمان اتفاق افتاده در روز روشن در جنوب دوبلین و حومه و هیچ کس مداخله کرد گفت: یکی از دختران که خواسته نام او به نکردن به خاطر ترس از مقاومت. در این حمله او لگد در سر بار کسی شروع به پریدن کرد بر روی قفسه سینه خود را.

دختران که خانواده آمد از مصر بود به نام "کثیف مسلمان" همراه با توهین نژادپرستانه به گفته قربانی که گفت نژادی و مذهبی و سوء استفاده از تقریبا روزانه اتفاق برای او. آنها گفتند: هیچ کس تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.

پلیس که با صدور بیانیه ای در هم گفت: آنها باور نمی کند این حمله یک جنایت نفرت کاهش یافته است به نظر. در پاسخ به اوایل تحقیق گفت: آنها را به نفرت و جنایت به طور جدی و تحقیق و بررسی و گزارش آن است.

در یک جنایت نفرت در اساسنامه کتاب دادستان باید ثابت کند کسی که علنا تحریک دیگران به خشونت مبتنی بر نفرت. که مجموعه یک نوار بسیار بالا برای دادستان گفت: ایوانا Bacik یک استاد حقوق جزا در کالج ترینیتی دوبلین و عضو ایرلند سنا.

در 20 سال گذشته وجود داشته است 52 تعقیب با استفاده از عمل تنها با سه نتیجه در زندان و جریمه. در انگلستان و ولز وجود دارد 12,828 تحت تعقیب نژاد-نفرت قانون در سال 2019 به تنهایی بیش از 75 درصد از آن منجر به محکومیت.

حتی بدون صریح قانون پلیس در سال 2019 مستند 250 جنایات که در آن نفرت از نژاد و مذهب و گرایش جنسی و یا سایر ویژگی های شخصی شمارش شدند به عنوان یک عامل است. در کشور همسایه انگلستان و ولز—که در آن جمعیت 12 بار بزرگتر—پلیس ثبت 103,379 گزارش از جنایات نفرت که در آن سال.

اما این تعداد کم نیست منعکس شده در تجربه های مردم است. در یک نظرسنجی منتشر شده در سال 2018 توسط اتحادیه اروپا حقوق اساسی آژانس 13 درصد از مردم آفریقایی تبار در ایرلند گفت: آنها تا به حال تجربه حداقل یک حمله آنها به عنوان نژادپرستانه و خشونت در پنج سال گذشته. در میان 12 کشور اتحادیه اروپا مورد بررسی بود که به طور مشترک دوم-بالاترین در صد در کنار اتریش, به گزارش آژانس. U. K با 3 درصد بود و در رتبه دوم کمترین نرخ.

ایرلند یکی از تنها دو کشور اتحادیه اروپا با هیچ مقررات خاص برای جرایم ناشی از نفرت مربوط مستقیم فیزیکی یا کلامی حملات با توجه به ورشو بر اساس حقوق گروه دفتر نهادهای دموکراتیک و حقوق بشر است.

Antiracism نشانه ها در مرکزی دوبلین که در آن گروه عدالت و برابری گفت: آن است که درمان فریم قوانین جدید برای مقابله با کین و نفرت و جنایت به عنوان یک اولویت است.

عکس: پائولو Nunes دوس سانتوس, وال استریت ژورنال,

در حالی که جنایت با انگیزه نفرت نژادی را می توان تحت تعقیب قرار قوانین دیگر در ایرلند تبعیض نیست دیده می شود به عنوان یک عامل تشدید. در دیگر کشورهای اروپایی جنایت با انگیزه نفرت هستند به عنوان شدیدتر و عذاب است بر این اساس افزایش.

کارشناسان حقوقی نیز می گویند جرم جنایات نفرت به عنوان یک اضافی بازدارنده و قربانیان ترجیح می دهند با دیدن جرم و مجازات به عنوان چنین.

ایرلند دولت جدید تشکیل شده در ماه گذشته می گوید: این طرح به تصویب نژاد-نفرت ، در این مرحله است که با حمایت این کشور در شش اصلی احزاب سیاسی.

در ایالات متحده شده است وجود دارد بحث بر سر اینکه آیا جنایت نفرت قوانین لازم است. اما وجود هر گونه بحث جدی در مورد آن در ایرلند—به جز برخی که سوال چرا از آن گرفته شده است.

یک سخنگوی ایرلند گروه عدالت و برابری گفت که درمان فریم قوانین جدید برای مقابله با کین و نفرت و جنایت به عنوان یک اولویت است.

او گفت: ایرلند پلیس نیز به تصویب رسید "کار تعریف" جرم و جنایت نفرت به عنوان بخشی از یک استراتژی جدید با هدف "افزایش شناسایی, گزارش تحقیق و تعقیب جرم و جنایت نفرت" را پوشش می دهد که خصومت و یا تعصب بر طیف وسیعی از عوامل از جمله نژاد و رنگ و مذهب و گرایش جنسی.

دولت در ماه ژوئن تاسیس جدید ضد نژادپرستی کمیته به منظور توسعه یک استراتژی برای مقابله با مشکل. این کمیته شامل افرادی که به طور مستقیم با تجربه نژادپرستی در میان آنها Boidu سایه که نقل مکان کرد و به ایرلند از کشور لیبریا, در سن 8 و یک اسکاتلندی ستاره فوتبال.

Dami Babade گفت که زمانی که او و یک دنیا دوست زن مورد حمله قرار گرفتند در دوبلین رهگذران نیست به کمک آنها آمده.

عکس: پائولو Nunes دوس سانتوس, وال استریت ژورنال,

Dami Babade, 22, گفت که او و یک زن چینی متولد دوستان که در حال حاضر یک ایرلندی ملی بودند مورد حمله یک گروه از مردان و زنان در دوبلین. رهگذران نیست به کمک آنها آمده و یک مرد در ماشین صدا شاخ و فریاد زد: "دریافت که سیاه حرامزاده" گفت: آقای Babade اجرا می شود که یک رسانه راه اندازی.

"در ایرلند وجود ندارد و طرح برای درمان چیزی به عنوان یک نژادی از نیروهای امنیتی و پلیس را درمان نمی کند, نژاد پرستی را جدی بگیرید," او گفت:. پلیس ساخته نشده و هر گونه دستگیری او گفت:.

بر خلاف انگلیس و فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی ایرلند تجربه در مقیاس بزرگ مهاجرت نسبتا اخیر است. حتی در حال حاضر اکثر تازه واردان است که نمایندگی حدود یک در هشت کشور در حال سفید. با توجه به ایرلند تازه ترین سرشماری انجام شده در سال 2016 فقط 1.2 درصد از جمعیت شناسایی خود را به عنوان سیاه و سفید ایرلندی و یا سیاه و سفید آفریقایی در حالی که بیشتر 2.1% عنوان چینی یا دیگر آسیایی.

شده اند وجود دارد برخی از مشخصات بالا موفقیت در ادغام مهاجران و فرزندان خود از جمله نخست وزیر سابق لئو Varadkar از یک دکتر.

اما بسیاری از مردم از رنگ می گویند که ایرلندی متمرکز باقی می ماند در گذشته خود بدرفتاری به ویژه به عنوان یک مستعمره سابق بریتانیا که از آن برنده استقلال تقریبا یک قرن پیش.

"بسیاری از ما نمی تواند ظالم همواره مظلوم,' " گفت: Felicia Olusanya, 24, یک شاعر و نویسنده که به ایرلند از نیجریه در سن 8 و گفت که او تجربه کرده است و نژاد پرستی از جمله تهمت خصمانه به نظر می رسد و میمون صداهای.

زودتر

Antiracism تظاهرات موجب مرگ جورج فلوید در مینیاپولیس گسترش در سراسر جهان از نیوزیلند به برزیل. در ضمن دشمنان از جمله چین و ایران را مورد انتقاد دولت آمریکا را از دست داده و تظاهرات. (در اصل منتشر شده 2 ژوئن 2020)

نوشتن به Alistair مک دونالد در alistair.macdonald@wsj.com و پل Hannon در paul.hannon@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن