ایران به دنبال امکان خرابکاری در انفجار اخیر

یک انبار آسیب دیده در انفجار اخیر در ایران اصلی تاسیسات هسته ای نشان داده شده است در یک عکس ارائه شده

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 13 تیر 1399

یک انبار آسیب دیده در انفجار اخیر در ایران اصلی تاسیسات هسته ای نشان داده شده است در یک عکس ارائه شده توسط این کشور به انرژی اتمی آژانس.

عکس: جزوه/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

ایران به دنبال ممکن است خرابکاری در روزهای اخیر انفجار در چندین کلیدی سایت های ایرانی از جمله اصلی این کشور به تاسیسات هسته ای یک مقام ارشد روز جمعه گفت تعمیق رمز و راز در اطراف این حوادث پس از دیگر مقامات در ابتدا به دنبال بازی کردن هر گونه پیشنهاد از بازی ناپاک است.

"با توجه به ما جدی در یک جنگ اقتصادی با ایالات متحده و ما باید درگیری ها در زمینه های مختلف اولین فرضیه این است که این حوادث می تواند یک تهدید و ناشی از دشمن حرکت" ژنرال غلامرضا جلالی رئیس مدنی ايران دفاع سازمان گفت: در تلویزیون دولتی. اقدام خصمانه توسط "ضد انقلابی عناصر" همچنین امکان گفت و با اشاره به داخلی گروه های مخالف.

آقای جلالی نیست به طور مستقیم کسی را برای این انفجار اما گفت که این کشور واکنش نشان خواهد داد اگر ثابت شود که ایران در برخورد با حملات سایبری. او نمی گویند آنچه در عمل ممکن است گرفته شود.

در همین حال یک سخنگوی امنیت ملی ایران شورای اسلامی گفت: علت حادثه در سایت های هسته ای را نمی توان بلافاصله اعلام کرد با توجه به ملاحظات امنیتی. زودتر از دیگر مقامات ایرانی گفت: این حوادث هنوز تحت بررسی است.

یک انفجار رخ داده است روز پنج شنبه در نطنز, سایت ایران اورانیوم-غنی سازی تسهیلات. باعث آسیب به ساختمان شناسایی شده توسط کارشناسان و دیپلمات ها به عنوان پیشرفته سانتریفیوژ کارخانه مونتاژ. هفته گذشته یک انفجار آمار وزارت دفاع تسهیلات در نزدیکی یک سایت نظامی است که مهم ایران برای توسعه موشک و مهمات. وزارت منسوب انفجار به صنعتی مخزن گاز در یک منطقه غیر نظامی از Parchin.

در آخرین بیانیه ای در نطنز حادثه ملل متحد' آژانس بین المللی انرژی اتمی روز جمعه گفت که آن را به حال شده است در مورد انفجار توسط مقامات ایرانی که گفت: علت ناشناخته بود. این سازمان گفت: این می تواند تایید کند که محل حادثه را شامل نمی شود مواد هسته ای.

تنش میان تهران و واشنگتن افزایش پس از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت خارج از 2015 ایران در سال 2018 و تحمیل سختی تحریم های اقتصادی بر ایران است. آمریکا گفت که توافق انجام نمی به اندازه کافی برای محدود کردن ایران را نظامی متعارف قابلیت های آن از جمله برنامه موشکی است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد در مقابل متحدان آمریکا در منطقه از جمله اسرائیل است. هر دو طرف عقب کشیده از آستانه رویارویی نظامی مستقیم در اوایل سال جاری پس از ایالات متحده حمله موشکی کشته شدن یک ژنرال ايراني در عراق در میان موجی از حملات هدف قرار دادن سربازان آمریکایی در عراق که در واشنگتن مقصر در تهران پروکسی.

سانتریفیوژ ماشین آلات در نطنز اورانیوم-غنی سازی تسهیلات در سال گذشته است.

عکس: /آسوشیتد پرس

ایران تاسیسات هسته ای از جمله نطنز شده اند هدف از عملیات در گذشته است.

آمریکا و اسرائیل اعدام یک حمله سایبری در برنامه هسته ای ایران, از بین بردن سانتریفیوژ نفوذ به سیستم های کامپیوتری و اخلال غنی سازی در نطنز ، Cyber-خرابکاری پروژه شناخته شده به عنوان استاکس نت توسعه داده شد توسط آژانس اطلاعات مرکزی در رابطه با دولت اسرائیل و دیگر سازمان های ایالات متحده آمریکا.

اسرائیل همچنین اعتقاد بر این بود که به پشت ترور دانشمندان ایران کار بر روی برنامه هسته ای ایران در اوایل 2010s.

ایران دارای طیف وسیعی از داخلی گروه های مخالف در تبعید که می خواهید برای سرنگونی این کشور روحانیت رهبری است. بی بی سی فارسی گزارش آن را دریافت کرده بود ادعای مسئولیت حادثه اخیر در نطنز توسط ناشناخته موسوم به "یوزپلنگ از میهن" گفته است که اعضای آن بودند بخشی از "زیرزمینی مخالفت با ایران و دستگاه امنیتی." این ادعا نمی تواند به طور مستقل تایید نشده است.

انفجار در یک زمان کم اعتماد عمومی به دولت ایران. در ماه ژانویه مقامات ایرانی در ابتدا گفت که سقوط از اوکراین مسافر از خارج از تهران در میان افزایش تنش ها با آمریکا ناشی از آتش سوزی در یک موتور است که تا به حال ساخته شده و خلبان از دست دادن کنترل هواپیما. پس از سه روز سپاه اعتراف به داشتن این هواپیما را اشتباه.

بازدید از نطنز در روز پنج شنبه, بهروز Kamalvandi سخنگوی اتمی ایران و آژانس وجود دارد گفت: بدون وقفه به فعالیت های غنی سازی که در حال انجام زیرزمینی.

او رد کرده و ممکن است آلودگی توصیف ساختمان های آسیب دیده به عنوان یک "برگ ریزان" که حاوی هیچ مواد هسته ای.

یک سخنگوی سازمان ملل به آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت که در تماس با مقامات ایرانی بیش از این حادثه برای تعیین اینکه آیا آن خواهد بود قادر به ادامه آن کار نظارت در سایت.

بازرسان آژانس که به طور منظم بازدید از نطنز وجود دارد خواهد بود در این هفته با توجه به یک فرد آشنا با این سازمان برنامه است.

دیوید آلبرایت سابق بازرسان که رئيس جمهور از موسسه علوم و امنیت بین المللی در واشنگتن گفت: سازمان خود را شناسایی کرده اند این ساختمان که در محل رویداد به عنوان پیشرفته سانتریفیوژ مونتاژ کارخانه در سال 2017. او گفت: بازرسان آژانس را برای بازدید از سایت و مقامات ایرانی داده بود و مردم تورهای سایت.

این ساختمان یکی از تعدادی از بالای سطح زمین و امکانات نارسایی نطنز سایت مرتبط با هسته ای کار می کنند. با توجه به این سایت اهمیت به تولید سانتریفیوژ پیشرفته آقای آلبرایت گفت: خرابکاری یک احتمال است.

نوشتن به ایزابل Coles در isabel.coles@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن