اسرائیل به دادگاه عالی می شنود چالش برای دولت وحدت ملی به رهبری نتانیاهو

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و همسرش رقیب خود Benny Gantz توافق ماه گذشته برای تشکیل یک دولت وح

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 14 اردیبهشت 1399

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و همسرش رقیب خود Benny Gantz توافق ماه گذشته برای تشکیل یک دولت وحدت ملی پس از سه نتیجه انتخابات در یک سال است.

عکس: (L) ادد BALILTY| مطبوعات استخر|, (R) کرینا کرن| رویترز

تل آویو—اسرائیل در دادگاه عالی روز یکشنبه شروع به شنیدن دادخواست علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر تشکیل یک دولت تحت کیفرخواست با پتانسیل حاکم است که می تواند منجر به یکی دیگر از انتخابات به عنوان کشور چنگ زدن با بیماری همه گیر کوروناویروس.

آقای نتانیاهو و رقیب خود را Benny Gantz توافق ماه گذشته برای تشکیل یک دولت وحدت ملی پس از سه نتیجه انتخابات در یک سال است. گفت: هر دو معامله کمک خواهد کرد تقویت این کشور در مبارزه با این بیماری همه گیر. اما آنها مواجه پوش بک از سازمان های غیر دولتی حمایت گروه ها و تظاهر کنندگان که می گویند این معامله نباید ترک آقای نتانیاهو در قدرت است در حالی که او چهره رشوه و تقلب و نقض اعتماد اتهامات عنوان شده علیه.

دو روز جلسات برگزار شده توسط یک پانل از 11 قضات و پخش زنده در میان coronavirus محدودیت را بررسی هشت جداگانه دادخواست به چالش کشیدن قدرت های معامله بین آقایان نتانیاهو و Gantz.

روز یکشنبه دادگاه را در نظر بگیرید که آیا آقای نتانیاهو می تواند در خدمت به عنوان نخست وزیر در حالی که تحت کیفرخواست که اسرائیل قانون نیست و به صراحت جلوگیری از. دادگاه در روز دوشنبه خواهد وزن قانونی بودن توافق ائتلاف پیچیده قرارداد با هدف incentivizing هر دو طرف را با چوب معامله میان بی اعتمادی عمیق.

یک سخنگوی دادگاه گفت: تصمیم گیری است و انتظار می رود برخی از زمان در این هفته اگرچه هیچ چارچوب زمانی مشخص.

مرتبط

  • اسرائیل متعهد Coronavirus سیستم امتیاز پس از مستند (مارس 1)
  • نخست وزیر اسرائیل نتانیاهو و رقیب Benny Gantz توافق برای تشکیل دولت وحدت (20 آوریل)
  • اسرائیل را به تعویق انداخت نتانیاهو دادگاه آن را به عنوان اقدامات مبارزه با کروناویروس (15 مارس)
  • نتانیاهو می افتد کوتاه از اکثریت به عنوان اسرائیل دوباره چهره انتخاباتی به بن بست (4 مارس)
  • شامپاین, سیگار برگ و رشوه: اتهامات علیه نتانیاهو (Nov. 21, 2019)

آقای نتانیاهو در دادگاه برای رشوه خواری و تقلب و نقض اعتماد قرار است به زودی بعد از این ماه پس از ماه مارس جلسه به تعویق افتاد با توجه به کروناویروس محدودیت در دادگاه. اسرائیل رهبر تخلف را رد کرده است و به شدت با انتقاد از اسرائیل در دادگاه و پلیس برای دخالت سیاسی و نفس بیش از حد.

Avichai Mandelblit اسرائیل دادستان کل که تحت تعقیب آقای نتانیاهو در سال گذشته صادر شده نظر هفته گذشته که او را باور نمی کند وجود دارد هیچ قانونی مانع به آقای نتانیاهو تشکیل و رهبری دولت بعدی با وجود اتهامات جنایی.

مخالفان آقای نتانیاهو گفته اند برتر را تکرار حملات اسرائیل را در دادگاه و آن دموکراسی خطرناک حمله به نهادهای کشور.

در دادگاه روز شنبه با آقای نتانیاهو وکیل مایکل Rabello گفت که قضات ندارد و یک راست به مداخله در برابر بیش از دو میلیون نفر از مردم که رای دادند برای احزاب که مورد حمایت آقای نتانیاهو به نخست وزیر.

"چگونه می تواند از آن باشد که این جناب پانل از قضات می تواند جایگزین رای دهندگان. همه می دانستند که وجود کیفرخواست" آقای Rabello گفت.

یکی از قضات مناخم Mazuz پاسخ "سوال نیست که چگونه بسیاری از مردم رای برای نتانیاهو اما آیا [دادگاه] دهکدهای قدرت یا نه."

صدها نفر از اسرائیلی ها نشان داد در برابر ائتلاف مقابله با تل آویو در شنبه ایستاده بیش از دو پا از هم جدا در سازمان ردیف با هدف نگه داشتن اجتماعی-فاصله گرفتن قوانین برای جلوگیری از گسترش coronavirus. معترضان برگزار نشانه تماس با آقای نتانیاهو جرم "وزیر" و گفت: این معامله را فاسد رهبر در محل.

معامله را آقای نتانیاهو خدمت برای اولین بار به عنوان نخست وزیر با آقای Gantz مصرف بیش از موقعیت در اکتبر 2021. وجود دارد بسیاری از پادمان در محل به معنای حفظ آن است که نیاز به قوانین جدید به تصویب رسید از جمله اصلاح اسرائیل قوانین اساسی اجازه می دهد تا برای نخست وزیران سیستم چرخش.

اسرائیل و معترضان را تماشا دادگاه عالی مذاکرات در اورشلیم در روز یکشنبه.

عکس: menahem kahana/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

اسرائیل را مجلس باید تصویب قوانین شامل در ائتلاف مقابله با پنجشنبه مهلت آن را به پشت یک نامزد برای تشکیل یک دولت و یا دیگری به انتخابات جدید است. کنست بعید است که به حمایت از دولت جدید اگر قوانین را نمی توان گذشت.

تحلیلگران گفت: دادگاه عالی هیچ مهلت رسمی به وزن در اما احتمالا استفاده از مهلت پنج شنبه به عنوان یک راهنمای چون نظر آن را به شدت تحت تاثیر وضعیت سیاسی در کشور است.

سیاسی مفسران در اسرائیل انتظار می رود که دادگاه اجازه خواهد داد که آقای نتانیاهو برای تشکیل یک دولت اما می تواند اعتصاب کردن برخی از بخش هایی از توافق ائتلاف. بسیاری از پیش بینی عدم دخالت.

اگر دادگاه اعتصاب کردن بخش هایی از توافق آقایان نتانیاهو و Gantz باید تصمیم بگیرید که آیا به جلو حرکت می کند و تحت چه شرایطی.

مطلع

دریافت coronavirus جلسه شش روز هفته و هفته سلامت در خبرنامه پس از بحران abates: ثبت نام اینجا را.

"شده است وجود دارد یک حس است که نتانیاهو شده است مشتاق در مورد این دولت وحدت ملی یا ائتلاف گفت:" یووال Shany, معاون رئیس جمهور, تحقیق در بیت المقدس مستقر در اسرائیل دموکراسی موسسه. "اگر وجود دارد در حال رفتن به معني مداخله سپس نتانیاهو خواهد شد که گزینه سیاسی به راه رفتن به دور از معامله."

آقای نتانیاهو مواجه شده است و انتقاد از او در جناح راست متحدان و اعضای حزب خود برای مقابله, می دهد که آقای Gantz آبی و سفید تعداد مساوی از وزرا نقش حتی اگر حزب لیکود به کرسی های بیشتری در دولت است. نظرسنجی همچنین نشان می دهد که آقای نتانیاهو می تواند برنده یک پیروزی قاطع در چهارمین انتخابات هر چند تحلیلگران گفت: اثرات مثبت از coronavirus اورژانس دیده می شود در این نظر سنجی می تواند به محو شدن پس از آن.

آقای Gantz تشکیل آبی و سفید داد در سال گذشته ایجاد شده به عنوان یک ائتلاف گسترده برای سرنگون آقای نتانیاهو در این کشور طولانی ترین خدمت رهبر. او متلاشی اتحاد پیوست و آقای نتانیاهو ماه گذشته گفت: coronavirus اضطراری لازم مصالحه برای پایان دادن به بن بست سیاسی.

اسرائیل 16,193 موارد coronavirus از جمله 9,634 کسانی که بهبود یافته اند و 230 افرادی که فوت کرده اند. کشور شروع تدریجی بازگشایی در هفته گذشته و ادامه آن در روز یکشنبه با محدود بازگشایی مدارس.

نوشتن به Felicia شوارتز در Felicia.Schwartz@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب