مکزیکو سیتی Tames Covid-19 در یکی از بزرگترین بازارهای مواد غذایی

در داخل شهر مکزیک مرکزی د Abasto یک خانه ثبت نام فرخنده هر کس به عمل مسئولانه و محافظت از خانواده خود

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 5 تیر 1399

در داخل شهر مکزیک مرکزی د Abasto یک خانه ثبت نام فرخنده هر کس به عمل مسئولانه و محافظت از خانواده خود را با استفاده از ماسک صورت و اجتناب از تف.

عکس: جانت Jarman برای وال استریت ژورنال

MEXICO CITY—در اواخر آوریل coronavirus شروع به رفت و برگشت از طریق Central de Abasto یکی از بزرگترین عمده فروشی بازار مواد غذایی که به طور منظم به خود جذب برخی از 350000 نفر در روز به آن پیچ و خم دالان که یکی از آنها دارای Gustavo پرز را هویج غرفه.

آقای پرز عمو که مشغول به کار دو اصطبل و همچنین فروش سبزیجات مریض شدم و درگذشت. بنابراین کدو فروشنده مخالف آقای پرز. "روشن بود بازار شد تبدیل شدن به یک مرکز برای عفونت و گفت:" آقای پرز, 42, که در حال حاضر می پوشد یک ماسک و رودريها.

ردیابی: Coronavirus مورد شمارش

مرکزی د Abasto است اپیدیولوژی' کابوس در یک بیماری همه گیر. در اوج روز و نیم میلیون نفر از خریداران و فروشندگان از تولید می تواند بازدید قبل از بازگشت به خانه های خود در سراسر مرکزی مکزیک به طور بالقوه حامل ویروس با آنها. بازار را اشغال معادل 611 فوتبال NFL زمینه به 90,000 کارمند دو مراکز خرید 11 بنزین در ایستگاه های خود دادستانی و حدود 200 پلیس. و نمی تواند آن را بسته به دلیل آن را فراهم می کند بسیاری از مواد غذایی تازه برای سوپر مارکت ها و بازارهای خیابانی در این شهر از 22 میلیون.

این اندازه گسترده از Central de Abasto آشکار است در یک عکس در ورود به یک اداره دولتی در بازار است.

عکس: جانت Jarman برای وال استریت ژورنال

در حال حاضر دو ماه پس از بازار شیوع آلوده احتمالا هزاران نفر از مردم در سراسر مکزیک شهر و فراتر از آن این ویروس به نظر می رسد کاهش در بازار پس از آن رهبران با همکاری مسئولان شهرستان و اپیدیولوژی شاغل تهاجمی برنامه تست جداسازی بیمار و ردیابی تماس های خود را.

از اوج 202 موارد مثبت در هر هفته در هفته سوم ممکن است موارد جدید در بازار کاهش یافت و به 57 مورد در هر هفته در اوایل ماه ژوئن قبل از بازگشت کمی به 87 و سپس 86 مورد در هر هفته در دو هفته گذشته با توجه به داده ها از مشارکت عمومی-خصوصی اجرا می شود که از بازار است. در حالی که بازار مقامات هشدار می دهند هنوز هم ممکن است گاه به گاه ارتجاعی در موارد مداخله تا حد زیادی موفق به انجام آنچه که مکزیک به یک کشور نیست: جلوگیری از فراری رشد و خم منحنی از موارد جدید پایین.

رویکرد گرفته شده در بازار کاملا متفاوت از آن در سایر نقاط کشور که در آن دولت فدرال رد گسترده تست و تماس با ردیابی. کسب و کار در حال بازگشایی حتی به تعداد موارد جدید در حال افزایش است و مرگ و میر را در صدر 24,000. آن را نیز نشان می دهد که یک رویکرد واگرا به همه گیر بین مکزیک ملی رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز Obrador و مکزیک, شهر, شهردار, Claudia Sheinbaum است که یک عضو از حزب خود و به عنوان رئیس جمهور تحت الحمایه و ممکن است جانشین.

"مرکزی در د Abasto است که تمام شرایط برای گسترش یک بیماری همه گیر است که بعد از همه شروع کردم در یک بازار" در چین, دکتر گفت: Andrea González رئیس یک دولت-اجرای ایدز درمانگاه بود که پیش نویس توسط مکزیک مقامات شهرستان برای دفع فاجعه در بازار است. "ما تا به حال به مداخله به تلاش برای کنترل این بیماری همه گیر. ما منطق بود تست ردیابی و پیگیری."

مکزیک شهردار کلودیا Sheinbaum و رئیس جمهوری مکزیک آندرس مانوئل لوپز Obrador گرفته اند واگرا رویکرد به همه گیر با دولت فدرال حاکم کردن گسترده تست و تماس با ردیابی.

عکس: مکزیک ریاست جمهوری/ایسنا

این رویکرد برای مقابله با این بیماری همه گیر در Central de Abasto می تواند یک طرح مشابه بازار مواد غذایی است که کار در سراسر جهان در حال توسعه و در حال منبع اصلی عفونت به این ویروس در نوردد و در کشورهای که در آن بسیاری از مردم هنوز هم خرید مواد غذایی در خیابان شلوغ بازار.

در پرو مقامات می گویند شلوغ بازار مواد غذایی عمل به عنوان سوپر پخش هستند و دلیل اصلی که این کشور موفق به مهار این ویروس با وجود یکی از دقیقترین مستندات در این نیمکره است.

"راز برای نگه داشتن این ویروس در خلیج است که تشخیص زود هنگام موارد" گفت: هکتور گارسیا Nieto, هماهنگ کننده خصوصی-اعتماد عمومی مدیریت بازار است.

Central de Abasto مقامات راه اندازی یک آزمایشگاه تست ارائه می شود که نتایج در دو روز—به مراتب سریع تر از هفت روز صبر در سطح ملی. آنها همچنین با ارسال برخی از 430 مراقبت های بهداشتی کارگران را به سازمان تیپ شش یا هفت که فن در سراسر بازار هر روز مصرف همه حرارت درخواست در مورد علائم و آموزش به آنها در مورد ویروس. آنها دست از ماسک در حالی که کارگران شهرستان ارائه دست-ضد عفونی کننده ژل کلید در تقاطع ها.

مکزیک دارای یک سنت طولانی مدت از بزرگ و شلوغ بازار. این Tlatelolco بازار, مهم ترین آزتک ها در طول زمان تحت تاثیر قرار اسپانیایی فاتحان آن اندازه و تنوع کالا. در دوره استعمار این Parian بازار در مکزیکو سیتی به میدان اصلی فروش محصولات خود را از اروپا و آسیا. مرکزی د Abasto افتتاح شد در سال 1982.

زمانی که ماریا ترزا Bojorge اجرا می شود که یک لوبیا و عدس کسب و کار عمده فروشی در بازار شنیده می شود که یکی از کارمندان به حال قرارداد این ویروس در اوایل ممکن است او بلافاصله به ارمغان آورد همه 50 نفر از سه انبارها به آزمایشگاه تست.

Mariachis سرگرم خریداران و فروشندگان در این بازار کرده که برخی از 430 مراقبت های بهداشتی کارگران به فن در سراسر تسهیلات.

عکس: جانت Jarman برای وال استریت ژورنال

به او تعجب, 15 کارگران آزمایش مثبت است. همه آنها داده شد پرداخت مرخصی و خواست برای منزوی کردن برای 14 روز در خانه و یا در یک بداهه پناهگاه. مقامات نظارت آنها را با روزانه تماس ها و ترسیم مخاطبین خود را در بازار و خارج.

در حال حاضر آنها را در محل کار. "تا کنون ما مانع از یک فاجعه" او گفت:.

این کشور به عنوان یک کل انجام حداقل تست از هر کشور مهم است و رد تماس ردیابی. معاون وزیر بهداشت هوگو لوپز-Gatell گفته است که توده تست تضمین نمی کند موفقیت در مهار این ویروس و ردیابی تماس های مفید است که فقط به عنوان یک کاهش اندازه گیری قبل از وجود گسترده جامعه انتقال است.

در این بیماری همه گیر را ابتدا آقای لوپز Obrador کاهش خطر ابتلا به این ویروس در مقایسه با آن به آنفولانزا و گفتن مکزیکی ها به خاطر "بغل کردن هر یک از دیگر." با وجود دولت احتمالی اتخاذ اجتماعی-دورى و اقامت در خانه سیاست های او معمولا با تاکید بر نیاز به مکزیک بازگشت به کار به سرعت. او نیز هرگز یک ماسک publicly.

سلامت کارگران را به درجه حرارت و ارائه ضد عفونی کننده دست در سراسر تسهیلات. کارگران شهرستان ارائه ضد عفونی کننده دست در کلید تقاطع ها.

عکس: جانت Jarman برای وال استریت ژورنال

خانم Sheinbaum پایتخت شهردار از سوی دیگر تیز می پوشد یک ماسک در مکان های عمومی و دولت شهر شده است بسیار باز در مورد خطرات ناشی از این بیماری همه گیر. آن نیز آغاز شده است به سطح شیب دار تا تست توده در سراسر شهرستان با هدف 100,000 آزمون یک ماه برای سرمایه شروع در ماه جولای (در مقایسه با مجموع بیش از 400,000 آزمون در سراسر مکزیک که از اواسط ماه ژوئن پس از همه گیر شروع شد).

در حالی که موارد جدید در شهر مکزیک آمار فلات و شروع به کاهش کمی آنها در حال افزایش در مقدار از بقیه مکزیک. این کشور مرگ و میر در سرعت به آمار بیش از 50,000 مرده در اوایل ماه اوت با توجه به پیش بینی که توسط دانشگاه واشنگتن مرکز بهداشت معیارهای.

درک Coronavirus

  • آنچه ما می دانیم در مورد ویروس | en Español
  • یک راهنمای به دولت مستندات

استفانو Bertozzi دین بازنشسته و استاد بهداشت, سیاست و مدیریت در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی دانشکده بهداشت گفته بود که "مکزیک انجام می شود توده تست و ردیابی از ابتدا همه چیز ممکن است در حال حاضر نگاه کنید بیشتر شبیه به کره جنوبی."

در مقابل, Central de Abasto انجام داده است تقریبا از 3200 آزمون میان 90,000 کارگران یک تست میزان 35 در هر 1000 کارگران است. در مکزیک به عنوان یک کل نرخ چهار نفر در هر 1000 نفر است. آزمون است که می تواند هزینه تا $300 در کلینیک های خصوصی در مکزیک شهر هستند به صورت رایگان در بازار است.

سلامت گردان نیز به نمایش در مورد 20,000 بازار کارکنان به ویژه کسانی که با شرایط از پیش موجود مانند چاقی یا فشار خون بالا. تیپ داوطلبان ورود اطلاعات تماس خود را و به آنها بگویید که در تماس بلافاصله باید آنها احساس بیمار.

بازار کارگران سازماندهی پشته از تولید کارتن و جعبه. در اوج روز و نیم میلیون نفر از خریداران و فروشندگان از تولید می تواند بازدید از بازار است.

عکس: جانت Jarman برای وال استریت ژورنال

هنگامی که سلامت یگان پیدا کردن یک مورد مشکوک مقامات تست آنها را در آزمایشگاه داخل بازار است. موارد مثبت مجاز نیست به کار در بازار تا بعد از آنها بهبود می یابند. کارگران که تست منفی اما نشان می دهد کلید علائم مانند از دست دادن حس بویایی در نظر گرفته مثبت شکستن با دستورالعمل های فدرال.

بخشی از این چالش برای کشوری مثل مکزیک در تلاش برای کنترل یک بیماری همه گیر که بسیاری از شهروندان اعتماد خود را به دولت و برخی حتی معتقدند این ویروس وجود دارد.

"من فکر می کردم کل ویروس چیزی بود جعل, تا زمانی که من مریض شدم و استخوان من صدمه دیده است" گفت: Luis Alberto García یک مرد 43 ساله کارگر در باقلا انبار اجرا توسط خانم Bojorge.

در برخی از بازار کارگران مسخره تیپ خواستار آنها را "فضانوردان" یا "Smurfs" برای خود محافظ دنده گفت: Paulina دببه یک 22 ساله دانشجوی پرستاری مشغول به کار در یک تیپ با شش داوطلبان دیگر. دیگران وحشت زده که گردان می تواند ویروس توهین به آنها و یا حلیم و آنها را با گوجه فرنگی.

ضد عفونی کننده دست ارائه شده است به خریداران در این بازار یکی از بزرگترین عمده فروشی بازار مواد غذایی که به طور منظم به خود جذب برخی از 350000 نفر در روز است.

عکس: جانت Jarman برای وال استریت ژورنال

اما نگرش نسبت به تیپ تغییر به عنوان همه گیر کردم بدتر است.

هنوز سلامت کارگران گفت که همه کسانی که بیمار هستند به نوبه خود برای تست چون آنها از ترس از دست رفته در صورتی که تست مثبت است. بنابراین بازار مقامات استرس است که هر کسی که تست مثبت می تواند دسترسی به ناتوانی پرداخت در حالی که در مرخصی و بازگشت به کار در روز 14 اگر آنها نشان می دهد هیچ نشانه ای ندارند.

"بخشی از این چالش در اینجا این است که متقاعد کردن مردم محلی این است که در مورد علاقه خود گفت:" دکتر گونزالس, اپیدمیولوژی پیشرو بازار برنامه. "این کار نخواهد کرد مگر در مواردی که وجود دارد این است که خرید در از آن در بازار است."

در روزهای اخیر اکثر مغازه داران و کارگران با پوشیدن ماسک و بسیاری از به نظر می رسید به آگاهی از خطرات ناشی از کوروناویروس. آقای پرز هویج فروشنده پس از عموی خود به این ویروس گفت: او نمی مقابله با مردم بدون حفاظت.

"من ممکن است از دست دادن یک مشتری اما زندگی من را نجات دهد" آقای پرز گفت.

نوشتن به دیوید Luhnow در david.luhnow@wsj.com و خوان در منتس juan.montes@wsj.com

مطلع

دریافت coronavirus جلسه شش روز هفته و هفته سلامت در خبرنامه پس از بحران abates: ثبت نام اینجا را.

خریداران و فروشندگان از طریق حرکت پر جمعیت Central de Abasto.

عکس: جانت Jarman برای وال استریت ژورنال

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن