مکزیک کارتل توزیع Coronavirus کمک به جلب حمایت

فیلم نشان مسلح و نقاب مردان توزیع کمک به جوامع فقیر در مکزیک در طول coronavirus همه گیر شده است به طور

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 26 اردیبهشت 1399
فیلم نشان مسلح و نقاب مردان توزیع کمک به جوامع فقیر در مکزیک در طول coronavirus همه گیر شده است به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. وال استریت ژورنال را جثه ده کردبا تجزیه و تحلیل تصاویر به درک که چگونه یک فرم جدید از "کارتل انسان دوستی" است که به چالش کشیدن دولت است.

مکزیکو سیتی—مکزیک کارتل های مواد مخدر در یک جنگ برای قلب و ذهن فقیر مکزیکی ارائه آنها را با مواد غذایی و لوازم آنها به عنوان مبارزه برای زنده ماندن بحران اقتصادی ناشی از این بیماری همه گیر کوروناویروس.

پس از coronavirus زده مکزیک مجموعهای از ویدئوها و عکس های آپلود شده در رسانه های اجتماعی نشان داده اند که آنچه به نظر می رسد کارتل فعالان در حدود یک دوجین متحده توزیع بسته های مواد غذایی مشخص شده با آرم های مختلف گروه های جنایی به خطوط مکزیکی. در برخی موارد این ویدئوها نشان می دهد مواد غذایی توزیع شده توسط مردان مسلح رانندگی در سبک کامیون با کارتل نشانه گذاری.

فیلم نمی تواند به طور مستقل تایید شده اما مکان و تاریخ و صحنه های برخی از فیلم های موئد این ادعا تلاش های امدادی از یکی از مکزیک قدرتمند ترین سازمان های جنایی, Cartel, Jalisco Nueva Generación با توجه به تجزیه و تحلیل توسط Storyful, یک رسانه های اجتماعی اطلاعات شرکت. Storyful متعلق به اخبار پارسیان پدر و مادر از وال استریت ژورنال ناشر داو جونز. مکزیکی مقامات دولتی نیز تایید کمک تلاش های کارتل.

این احسان از کارتل آخرین نشانه ای از ظرفیت خود را به چالش و شرمسار مکزیکی دولت که منابع کشیده شده است نازک از بحران.

یک زن توزیع منابع در یک جعبه مهر با یک تصویر از "ال Chapo" در گوادالاخارا, مکزیک, در مارس 16.

عکس: فرانسیسکو guasco/شاتر

با مکزیک اقتصاد پیمانکاری در میان همه گیر دولت کوچک ماهانه پرداخت پول نقد برای کسب و کارهای کوچک. اما رئیس جمهور قول داده است به توسل به بدهی به پشتی آنچه اقتصاددانان انتظار به مکزیک بزرگترین انقباض اقتصادی در رکورد به اندازه 10 ٪ در سال.

به مواد مخدر انسان دوستی را نگران کرده تحلیلگران دولت فدرال و مقامات. آن کشیده شده تحریک شده و ملامت از رئیس جمهوری مکزیک آندرس مانوئل لوپز Obrador ساخته شده است که ارائه پول نقد به مکزیک فقیرترین سنگ بنای برنامه های خود را برای مبارزه با بحران اقتصادی کشور.

"ذخیره کردن به کمک" از مکزیک را در اندرز به مواد مخدر گروه اخیر صبح امروز در کنفرانس خبری. نقره ای با موهای پوپولیستی گفت: مکزیک قاچاقچیان مواد مخدر نیست کمک به کشور خود را به موسسه خیریه. "ما همچنان به داشتن مشکل با قتل و نه حتی وضعیت از coronavirus تا آرام آنها. آنها نباید در حال حاضر توزیع کمک," او گفت:.

تحلیلگران امنیتی می گویند مکزیک کارتل قدرتمند و باندهای جنایتکار هستند با استفاده از این بیماری همه گیر به ساخت تا خود را محبوب پایه در مناطق آنها کنترل و یا اختلاف با اضافه کردن یک لایه از حفاظت از زمانی که مقامات اجرای قانون هدف آنها است. "این یک چالش به دولت می گوید:" رناتو فروش سابق بالا, مکزیکی, مقام اجرای قانون.

قاچاقچیان مواد مخدر-تبدیل-خیر فقط آخرین چالش های مطرح شده توسط قدرتمند گروه هاي جرم سازمان يافته به مکزیک را به دولت و حکومت قانون است. در حال حاضر کارتل ها و باندهای جنایتکار گرفتن کسب و کارهای کوچک و بزرگ در سراسر کشور ایجاد غیررسمی موازی سیستم مالیاتی و دلسرد محلی و سرمایه گذاری خارجی. در بسیاری از مناطق مکزیک آنها کمی مشکل به پنهان کردن خود را در عضلات barreling در امتداد جاده ها در مسلح کاروان از Suv ها مشخص شده با حروف از کارتل به آن تعلق دارند.

مکزیکی مقامات دولتی تایید کارتل های مواد مخدر' کمک کردند. رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز Obrador به تازگی گفته کارتل به غیر روحانی کردن.'

عکس: sashenka gutierrez/سازمان حفاظت محیط زیست/شاتر

کارتل های کنترل گسترده عصری مکزیک خاک و افراد مسلح لذت بردن از تقریبا کل مصونیت از مجازات. نرخ قتل سه برابر شده و به حدود 29 در هر 100000 نفر در کمی بیش از یک دهه. افراد مسلح به ندرت محاکمه.

بیش از 250 ، 000 مکزیکی فوت کرده اند و دیگر 60,000 رفته اند گم شده در کشور به مواد مخدر با خشونت از سال 2006, سال دولت دستور نظامی برای مقابله با این کشور کارتل. بیشتر شده اند و قربانیان خشونت و کشتار بین کارتل برای کنترل از راه ها و خاک.

مرتبط

  • گواهی مرگ نقطه به نقطه بسیار بالاتر Coronavirus و میر در مکزیک (8 مارس)
  • Coronavirus مختل غیر قانونی عرضه مواد مخدر در ایالات متحده DEA رسمی می گوید: (مارس 16)
  • مکزیک آهسته به اجرای اقدامات قوی در برابر Coronavirus (18 مارس)

در طول همه گیر سازمان یافته جرم و جنایت گروه باید دست از غذا در هفته های اخیر در 11 ایالت و آنها را با استفاده از تهدید و خشونت به اجرای خود قرنطينه در دو کشور با توجه به Causa Comun, یک, Mexico City-بر اساس فکر می کنم تانک.

در یکی تصویری ساخت دور در رسانه های اجتماعی مردان که چهره پنهان هستند توسط یک سیاه balaclava به بسته های مواد غذایی در مکزیک دومین شهر گوادالاخارا به یک خط طولانی از انتظار مردم است.

"این است که از آقای Mencho می گوید:" یک مرد با اشاره به Nemesio Oseguera رئیس کارتل Jalisco Nueva Generación. کارتل پررونق صادرات کوکائین فنتانيل و مواد مخدر به ایالات متحده به دست آورده اند آقای Oseguera یک نقطه در لیست تحت تعقیب فراریان توسط ایالات متحده اداره مبارزه با مواد مخدر.

فیلم دیگری به نظر می رسد برای نشان دادن یک کاروان از کارتل را فعالان توزیع بسته های مواد غذایی در شهرستان مسکتا در Jalisco دولت در غرب مکزیک است. این slickly تولید فیلم در بخش, به ضرب گلوله توسط یک هواپیمای بدون سرنشین را نشان می دهد گروه خوشحال ساکنان روستایی برگزاری تا کمک های خود را بسته و ضمن تشکر از آقای Oseguera هماهنگ است. صدای آهنگ سنتی تصنیف یاد این دارو خداوند حماسه اعمال و سخاوت.

"آنها می خواهند برای آمدن به عنوان رابین هود می گوید:" ایروینگ باریوس دادستان کل از مرز دولت از, Tamaulipas در سراسر ریو گراند از تگزاس که در آن حوادث مشابه گرفته شده در طول بیماری همه گیر.

توزیع despensas به عنوان کمک های غذایی شناخته شده است در مکزیک است که یک زمان مفتخر عمل توسط سیاستمداران از همه راه راه.

یک گروه مسلح با حمله به دو خانه به قتل نه نفر در این Lopez Portillo محله در گوادالاخارا, on May 3.

عکس: ULISES رویز/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

برخی از مقامات محلی در حال مسابقه برای مقابله با narcos' تبلیغات تلاش. زاپوپان شهردار پابلو Lemus گفت: او نشان داد تا دو روز پس از Jalisco کارتل افراد مسلح به طور خلاصه به توزیع چند بسته مواد غذایی در شهر و حومه شهر گوادالاخارا به خود کمک, که او می گوید بسیار گسترده تر از نشانه تلاش توسط narcos. شهردار شده است که از دادن کمک های بسته برای هفته گفت: narcos' کمک های تلاش برگزار شد تا مردم باور narcos قوی تر از دولت است.

آقای Lemus مقامات محلی دیگر شهرداران برای مقابله با narcos " انسان دوستی. "اگر دیگر شهرداری دولت ندارد و برنامه های از این نوع خلاء خواهد شد که جنایتکاران را پر کنید," او می گوید.

در مرز ایالت چیهواهوا به شدت مسلح داعش در وانت تحمل تصویر اسامه بن لادن توزیع بسته های مواد غذایی و دیگر لوازم در چهار شهرستانها و شهرهای کوچک. افراد مسلح متعلق به یک سلول از کارتل سینالوآ شناخته شده به عنوان Gente نووا که رهبر محلی می رود و با نام مستعار "ال بن لادن است." این گروه بعد از ارسال فیلم ها و عکس های خود را توزیع تلاش به رسانه های محلی می گوید کارلوس Huerta سخنگوی دولت به دادستان کل.

Thumbing بینی خود را در مقامات مکزیکی, Gente نووا آویزان بنر تحمل تصویر از اواخر ریشو تروریستی از یک پل در پررل حاکی از توهین سرهنگ مسئول محلی ارتش جدا شدن.

"آقای سرهنگ Rocke رویز اگر آن شما را اذیت آنقدر که Gente نووا در حال کمک به مردم, چرا شما به آنها کمک بسته های به جای مصرف آنها را دور ؟" یکی از نشانه خوانده شده.

یک دستیار به سرهنگ گفت: افسر نمی دهید. مکزیک وزارت دفاع نمی پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر.

یک زن پذیرای یک کارمند از یک گروه اجرا شده توسط دختر "ال Chapo" پس از دریافت یک جعبه از مواد غذایی در آوریل 16 در گوادالاخارا.

عکس: فرناندو carranza/ایسنا

آقای هورتا می گوید وجود دارد حکم بازداشت برای "بن لادن" که نام واقعی است آنتونیو Leonel کاماچو و پنج محلی دیگر مافیای مواد مخدر. این Gente نووا سلول رشد کرده است ثروتمند پس از قاچاق مواد مخدر و سرقت بنزین و دیزل برای سال ساخت آن به خوبی مسلح توانمند نیروی آقای هورتا گفت.

در یکی دیگر از نشانه ای از کارتل' کنترل از خاک برخی از سازمان ها در حال اجرای حکومت آنها اعلام کرده اند در شهرها و در میان همه گیر و تهدید کسانی که نقض آنها را با خشونت است. یک ویدئو آپلود شده در رسانه های اجتماعی به نظر می رسد برای نشان دادن فعالان کارتل سینالوآ با استفاده از یک دست و پا زدن علامت "Covid 19" به ضربت سخت زدن از باسن زن یک مرد, گیر افتاد, نقض, یک کارتل-تحمیل شده است.

بعد مردان در این ویدئو می گویند که در اجرای مقررات منع رفت و آمد آنها در زیر دستور پسران Joaquin "ال Chapo" گوزمن که تا حد زیادی کنترل کارتل سینالوآ پس از پدر خود را استرداد به آمریکا و محکوم به اعدام در سال 2019 به زندگی در زندان است.

در گوادالاخارا, یک دختر آقای گوزمن که بازار پوشاک و سایر اقلام بر اساس پدرش بد نامی نیز توزیع بسته های مواد غذایی تزئین شده با نقاشی از سالمند گوزمن.

برخی از تحلیلگران می گویند که رئیس جمهوری مکزیک است که تا حدی به سرزنش برای کارتل های جدید با تکبر راه رفتن. آقای لوپز Obrador که مقصر مواد مخدر و خشونت در مکزیک فقر و نابرابری برای سال اول از دوره قبلی کاهش یافته است دولت سیاست مقابله با جرایم سازمان یافته. به جای او تصمیم گرفتند برای یک سیاست لقب "abrazos را بدون balazos" یا "آغوش نه گلوله" که شامل ارائه کار و فرصت های آموزشی برای جلوگیری از افراد جوان از اغوا به باندهای.

پس از شکست او به تازگی با قرار دادن نظامی در شارژ گرفتن در کارتل. در ماه اکتبر گذشته دولت مکزیک مجبور شد به رایگان سالمند گوزمن پسر که تا به حال شده است به طور خلاصه دستگیر شده توسط ارتش پس از صدها نفر از کارتل سینالوآ افراد مسلح در زمان کنترل Culiacán دولت سرمایه است.

در ماه مارس طی یک تور ریاست جمهوری آقای گوزمن خانه خاک در سینالوآ کوه را برای نظارت بر جاده-پروژه ساختمان آقای لوپز Obrador در یک به طور گسترده ای مورد انتقاد قرار ملاقات لحظه دست تکان داد با زندانی مواد مخدر خداوند 92-سال-مادر و گفت: او حمایت و تلاش های او برای به دست آوردن ویزای ایالات متحده به دیدار او در زندان است.

نوشتن به جثه ده کردبا در jose.decordoba@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de