جدید طالبان حملات پیچیده روند صلح افغانستان

یک سرباز زخمی آورده بود بر روی برانکارد به بیمارستان در روز دوشنبه پس از یک حمله طالبان در, Aybak افغ

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 24 تیر 1399

یک سرباز زخمی آورده بود بر روی برانکارد به بیمارستان در روز دوشنبه پس از یک حمله طالبان در, Aybak افغانستان است.

عکس: خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

کابل—حمله طالبان به یک دولت هوش ستاد در شمال افغانستان به کشته شدن 11 نیروهای امنیتی و مجروح شدن ده ها تن از غیر نظامیان بیشتر زور زدن یک روند صلح به معنای هموار کردن راه برای خروج نیروهای آمریکایی.

شبه نظامیان منفجر شدن یک اتومبیل بمب گذاری شده صبح روز دوشنبه در شهر Aybak در ولایت سمنگان در خارج از یک پایگاه متعلق به ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان جاسوسی آژانس. پس از انفجار دو شورشی وارد ترکیب و تبادل آتش با نیروهای امنیتی به گفته معاون والی Sefatullah Samangani.

آقای Samangani گفت: 11 نیروهای امنیتی و هر سه مهاجم کشته شدند و حداقل 63 نفر که عمدتا غیرنظامی زخمی شدند, در hourlong حمله. انفجار از خودرو بمب به لرزه در این شهرستان گفت: علی اکبر فرهنگ یک Aybak ساکن ، "ویندوز در نزدیکی, انفجار صحنه به طور کامل در هم شکسته است."

طالبان مسئولیت این حمله است. حمله کلاه خونین 24 ساعته از موج خشونت در سراسر شمال افغانستان که طالبان حداقل 25 نیروهای دولتی در حملات جداگانه در پست های امنیتی در کندز و بدخشان و پروان به گفته مقامات دولتی.

پی در پی طالبان حملات آمده میان یک متوقف شده صلح میان دولت افغانستان و طالبان که در نظر گرفته شده بود به دنبال یک توافق اولیه در ماه فوریه بین ایالات متحده و افغانستان. در حال حاضر با مذاکرات صلح متزلزل و خشونت افزایش همانطور که دولت در تلاش برای پاسخ دادن به این بیماری همه گیر کوروناویروس افغانستان خطرات کشویی به هرج و مرج.

رئیس جمهور اشرف غنی روز دوشنبه گفت که طالبان به دنبال به دست آوردن مزیت در مذاکرات با حمله به نیروهای دولتی. "حمله تروریستی در Aybak شهر نشان می دهد که طالبان هنوز هم پایبند به خشونت و دنبال جنگ" آقای غنی در بیانیه ای گفت.

این پایگاه متعلق به افغانستان جاسوسی آژانس بود هدف حمله طالبان به یک خودرو بمب.

عکس: خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

در همراهی با رئیس جمهور تهمت را به منظور جلب کردن سربازان آمریکایی از افغانستان, پنتاگون در حال آماده سازی برنامه ای برای خروج قبل از انتخابات آمریکا در ماه نوامبر—حتی به عنوان برخی از احتیاط است که شتابزده آمریکا خروج خطرات فرسایش سود و توانمند سازی کردند.

"طالبان اصرار مداوم خشونت به خطر انداختن فرصت منحصر به فرد برای صلح" ناتو نماینده ارشد غیر نظامی به افغانستان استفانو پنتکروو گفت در توییتر پس از حمله. "من تماس بگیرید در [طالبان] برای توقف خونریزی & تعامل سازنده در میز مذاکره است."

به عنوان بخشی از مارس توافق بین طالبان و واشنگتن دولت افغانستان و طالبان آغاز خواهد شد و مذاکرات طی 10 روز بیش از یک آینده قدرت های توافق برای رسیدن به یک راه حل برای این 19 سال جنگ.

این مذاکرات به تعویق افتاده اند اما به دلیل اختلافات بر دیگری بند در توافق: یک تعویض 5000 طالبان زندانیان برای 1,000 نیروهای امنیتی برگزار شده توسط شورشیان. طالبان تا کنون منتشر شده بیش از 600 زندانی در حالی که دولت پس از آزادی از 4200 مبارزان خواسته است داعش و پیشنهاد نام جدید برای جایگزینی صدها نفر از زندانیان آن را می گوید بیش از حد خطرناک هستند را آزاد کند.

صلح تلاش شده است بیشتر پیچیده توسط آیات است که روسیه پرداخت کرده است نعمت به مبارزان طالبان به کشتن سربازان آمریکایی کاشت شک در مورد داعش' تمایل به اجازه حامیان خارجی اخلال در روند آشتی.

فوریه مقابله با آمریکا مرتکب نشده طالبان به آتش بس اما مقامات آمریکایی گفته اند که آنها تا به حال به یک تفاهم با طالبان از یک متقابل 80 درصد کاهش خشونت برای یک هفته پس از توافق.

پس از این قرارداد امضا شد, خشونت در این کشور باقی مانده است تقریبا در سال 2019 سطوح با حدود 5,500 امنیتی مربوط به حوادث از فوریه تا اواسط ماه مه با توجه به آخرین شمارش توسط سازمان ملل متحد در افغانستان.

آخرین افغانستان نباید به عنوان یک ناقوس مرگ برای روند صلح با توجه به بارنت روبین کارشناس در روند صلح افغانستان و کاردانی مدیر مرکز همکاری بین المللی دانشگاه نیویورک است.

"جنگ پایان پس از یک روند صلح موفق نه به عنوان یک پیش شرط برای شروع آن است. و جنگ یعنی کشتن دشمنان سعی کنید به آنها را وادار به تسلیم چیزی است که" آقای روبین گفت. "این حادثه نمی خواهد هر چیزی را تغییر دهید. آن را فقط نشان می دهد که ضرورت شروع مذاکرات و پیگیری آنها را به طور جدی."

نوشتن به Sune انگل راسموسن در sune.rasmussen@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن