مقامات فلسطینی مطبوعاتی پیش رو در نظر دارد به ترک همکاری با اسرائیل

'سازمان آزادی بخش فلسطین و دولت فلسطین یکى از امروز از تمام موافقت نامه ها و تفاهم با آمریکا و اسرائی

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 31 اردیبهشت 1399

'سازمان آزادی بخش فلسطین و دولت فلسطین یکى از امروز از تمام موافقت نامه ها و تفاهم با آمریکا و اسرائیل و دولت های" آقای عباس روز سه شنبه گفت.

عکس: استخر/ایسنا

تل آویو—فلسطینی مقامات دو کشور برای مطبوعات پیش با لغو تمام توافقات با اسرائیل از جمله بیش از امنیت به عنوان آنها به دنبال تجمع حمایت بین المللی در برابر یک پتانسیل حرکت جدید دولت اسرائیل برای ضمیمه بخش هایی از کرانه.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین محمود عباس روز سه شنبه اعلام کرد که در پایان به همه روابط از جمله امنیت اقتصادی و سیاسی با آمریکا و اسرائیل در پاسخ به یک تعهد توسط بنیامین نتانیاهو نخست وزیر دولت برای آغاز روند الحاق این تابستان.

این هشتاد ساله آقای عباس ساخته شده است که مشابه تهدیدات بدون زیر را از طریق بالا بردن شک و تردید در میان اسرائیلی ها و فلسطینی ها بیش از آخرین نظرات.

روز دوشنبه تشکیلات خودگردان فلسطینی و نخست وزیر محمد Shtayyeh گفت: مقامات فلسطینی بودند در بحث های داخلی و بین المللی و دیپلمات های بیش از پایان نامه با اسرائیل است.

"ما تصمیم به شکستن و دور از تمام توافق با اسرائیل به دلیل آن است اعلام کرد که در تعدادی از موارد است که آن را به ضمیمه بخش هایی از کرانه" آقای Shtayyeh گفت: در تماس با وزیر خارجه نروژ Ine ماری Eriksen Soreide با توجه به یک بازخوانی از تماس انجام شده توسط این مقام فلسطینی در سایت وفا.

مقامات فلسطینی گفت که تصمیم گرفت بلافاصله پس از آقای عباس در سخنرانی.

مقامات اسرائیلی گفت: آنها برای نظارت بر هر گونه تغییر بر روی زمین است.

ریسک بالا برای هر دو طرف. اسرائیل می بیند امنیتی با هماهنگی نیروهای امنیتی فلسطینی را به عنوان امری مهم در تلاش های خود برای حفظ ثبات و جلوگیری از غزه-حاکم حماس از به دست آوردن قدرت در کرانه باختری است. هماهنگی نیز آقای عباس و جنبش فتح که رقبای دیرین با حماس است. تلاش ها برای آشتی با حماس را floundered از گروه های شبه نظامی کنترل ضبط از نوار غزه در سال 2007.

فلسطینی ها در حال تلاش برای جلب حمایت بین المللی علیه اسرائیل طرح الحاق آنها به عنوان جدی تر پس از آقای نتانیاهو دولت جدید متعهد به آغاز فرایند در اوایل ماه جولای. که وعده پس از رونمایی این سال از مغلوب ساختن پیشی جستن طرح صلح که طرفدار اسرائیل در مسائل عمده و رد شده توسط فلسطینی ها. این برنامه اجازه می دهد تا اسرائیل برای ضمیمه کردن به 30 درصد از کرانه تا زمانی که آمریکا و اسرائیل توافق بر روی یک نقشه.

نخست وزیر نتانیاهو دولت متعهد شده است برای آغاز فرایند الحاق بخش هایی از کرانه این تابستان.

عکس: احمد gharabli/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

وزیر امور خارجه مایک Pompeo خواست فلسطینی ها برای حفظ امنیت موافقت نامه در محل گفت: آنها در حفظ و اسرائیلی ها و فلسطینی ها امن است. "من دقیقا مطمئن نیستید که چه چیزی را از بیانیه خود اما من متاسفم که او تصمیم به لغو این توافق نامه گفت:" آقای عباس در حالی که صحبت با خبرنگاران در وزارت امور خارجه در روز چهارشنبه.

آقای Pompeo گفت: فلسطینی ها تا کنون حاضر به موافقت با مغلوب ساختن پیشی جستن طرح صلح به عنوان پایه ای برای مذاکرات به اسرائیل داشته باشد. "ما امیدواریم که رهبری در تشکیلات خودگردان فلسطین را ببینید که در مردم خود بهترین بهره و که ما می توانیم حرکت در این راه" آقای Pompeo گفت.

Presumptive دموکراتیک نامزد جو بایدن روز چهارشنبه آقای نتانیاهو برای متوقف کردن روند الحاق گفت: "آن را در خفه کردن هر گونه امید صلح."

اتحادیه اروپا است که پشتیبانی از یک مذاکره حل دو دولت بین دو طرف هشدار داده است آقای نتانیاهو دولت جدید بیش از هر عمل یک طرفه در سرزمین های اشغالی.

آقای عباس گفت: اواخر روز سه شنبه: "سازمان آزادی بخش فلسطین و دولت فلسطین یکى از امروز از تمام موافقت نامه ها و تفاهم با آمریکا و اسرائیل و دولت و تمام تعهدات خود بر اساس این تفاهم و موافقت نامه از جمله امنیت هستند."

وی افزود: "اسرائیل اشغالگر اقتدار...به شانه تمام مسئولیت ها و تعهدات خود در مقابل جامعه بین المللی به عنوان یک قدرت اشغالگر."

تحت 1990s اسلو و موافقت نامه های مرتبط تشکیلات خودگردان فلسطین ایجاد شد و به حکومت فلسطینی ها " روابط با اسرائیل از جمله امنیت اقتصادی و سیاسی روابط.

در حالی که آقای عباس مستقیم با تهدید از او در گذشته بوده است و هنوز قوی شک در میان فلسطینی که این تصمیم می تواند اجرا شود به این دلیل که حکومت خودگردان فلسطینی است که متکی به اسرائیل گفت: غسان خطیب سابق فلسطینی مذاکره و اکنون یک دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه بیرزیت در کرانه باختری است.

بدون اسرائیل هماهنگی در امنیت مرزهای تجارت و مالیات تشکیلات خودگردان فلسطین بعید است که برای زنده ماندن در شکل کنونی آن آقای خطیب گفت.

"این خواهد بود که آغاز پایان حکومت خودگردان فلسطینی به عنوان ما آن را می دانم در حال حاضر," او گفت:, و اضافه کرد که صرف نظر آقای عباس تحت فشار زیادی از فلسطینی ها به پاسخ به برخی از راه به اسرائیل الحاق فشار.

حتی به طور کامل و بدون شکستن روابط آقای عباس هنوز هم می تواند افزایش ریسک برای آقای نتانیاهو اجازه می دهد برای بزرگ راهپیمایی و تظاهرات که تغییر وضعیت در زمین برخی از تحلیلگران گفت.

"این لزوما یک سوئیچ روشن/خاموش" گفت: Neri Zilber یک کمکی همکار در موسسه واشنگتن و متخصص در نیروهای امنیتی فلسطینی. "او می تواند کالیبره کردن آنچه که او را به حداقل رساندن و یا لغو و آنچه که او گذارم."

اگر فلسطینی می کند و لغو توافقنامه های امنیتی آن خواهد اسرائیل را وادار به استقرار بیشتر نیروهای به غرب بانک همچنین افزایش خطر درگیری و تنش است.

"اسرائیل معادله این است که تا آنجا که فلسطینی دستگاه امنیتی انجام خواهد شد بیشتر اسرائیل را فراموش کمتر" گفت: Kobi مایکل یک محقق ارشد در موسسه مطالعات امنیت ملی در تل آویو و ارشد سابق اسرائیل رسمی که در برخورد با فلسطینی مسائل. "اگر فلسطینی ها تصمیم به توقف هماهنگی امنیتی پس از آن اسرائیل را به تنهایی."

نوشتن به Felicia شوارتز در Felicia.Schwartz@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن