روسیه می فرستد جنگنده به لیبی افزایش آن دخالت ایالات متحده می گوید

خلیفه Haftar یک شبه نظامیان لیبی رهبر و مبارزان دچار یک سری از میدان جنگ تلفات در هفته های اخیر. عک

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 7 خرداد 1399

خلیفه Haftar یک شبه نظامیان لیبی رهبر و مبارزان دچار یک سری از میدان جنگ تلفات در هفته های اخیر.

عکس: Thanassis Stavrakis/آسوشیتد پرس

ارشد نظامی آمریکا گفته مقامات روسیه فرستاده است جت جنگنده به لیبی برای حمایت از روسیه مزدوران مبارزه وجود دارد از طرف خلیفه Haftar یک رهبر شبه نظامیان مستقر در بخش شرقی این کشور است.

به کارگیری از روسیه جت جنگنده به لیبی عمده تنش در مسکو را به دخالت در بحران لیبی.

ارتش ایالات متحده آفریقا فرمان به دنبال سه شنبه به حفاظت از خود را غیر منتظره و بی پرده انتقاد از روسیه اقدامات, با انتشار تصویر یک MiG-29 جت در لیبی Al Jufra فرودگاه.

"برای بیش از حد طولانی و روسیه را رد کرده است تا چه حد کامل آن درگیری در جریان لیبی. وجود دارد هیچ انکار آن در حال حاضر" گفت: ارتش آمریکا ژنرال استفان تونسند که منجر فرمان.

وزارت دفاع روسیه نمی پاسخ به یک درخواست برای اظهار نظر در مورد وضعیت. کرملین گفت: در هفته های اخیر است که آن را پشتیبانی از راه حل سیاسی برای جنگ در لیبی است.

روسیه به حمایت آقای Haftar یک رهبر شبه نظامیان مستقر در لیبی در شرق برای سال, اما آن را رد کرده است دخالت مستقیم در جنگ وجود دارد.

آقای Haftar سابق فرمانده در Moammar قذافی نظامی که بعدها پیوست شورشیان در قیام سال 2011 که به سقوط او از قدرت عمل خود را از نیروهای مستقل از مقامات در طرابلس پس از 2014.

فرمانده راه اندازی یک حمله در طرابلس در ماه آوریل 2019 است که آواره و بیش از 200 ، 000 نفر و ناشی از برخی از شدید ترین جنگ این کشور دیده می شود در سال است.

در سال 2019 روسیه فرستاده مزدوران از واگنر یک شرکت با روابط کرملین به مبارزه در کنار آقای Haftar نیروهای توازن مبارزات انتخاباتی خود را به عنوان آنها لبه و نزدیک به پایتخت و تهدید در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت است.

اما آقای Haftar و مبارزان دچار یک سری از میدان جنگ تلفات در هفته های اخیر پس از ترکیه عمیقتر حمایت خود را از طرابلس دولت ارسال مبارزان و سلاح از جمله هوا-دفاع کیت. آنکارا یافت نظامی خود را پشتوانه برای دولت در ماه های اخیر کمک نیروهای خود را اصلاح air supremacy از آقای Haftar.

ایالات متحده در آفریقا فرمان گفت که روسیه به دنبال پنهان کردن آن تعمیق دخالت نظامی در لیبی است. روسیه هواپیماهای جنگی در زمان خاموش از یک پایه در روسیه اما پس از آن متوقف شد, در سوریه, که در آن آنها repainted به پنهان کردن خود را نشانه گذاری آفریقا فرمان گفت.

در حالی که این هواپیما ممکن است پرواز توسط مزدوران نه آنها و نه خود را در لیبی می تواند متحدان تجهیز آنها با سلاح و یا حفظ آنها لجستیکی بدون حمایت دولت روسیه ژنرال. تاونسند گفت.

اضافه کردن به نگرانی در ارتش ایالات متحده و بالا نیروی هوایی ایالات متحده فرمانده در اروپا مطرح شده احتمال این که روسیه ممکن است در نهایت با تصرف پایگاه ارتش لیبی در ساحل و استقرار طولانی-محدوده دفاع هوایی وجود دارد.

"اگر آن روز می آید, آن را ایجاد نگرانی های امنیتی در اروپا جنوبی پهلو" نیروی هوایی ژنرال جفری Harrigian گفت.

Frederic Wehrey سابق نظامی آمریکا وابسته است که خدمت در لیبی گفت: این روشن نیست که این هواپیما می تواند مورد استفاده برای انجام حملات هوایی برای Wagner ، هدف اصلی از استقرار او گفت: به نظر می رسد برای تقویت مسکو دست در شکل دادن به راه حل سیاسی در این کشور است.

"نظامی نیروی هوایی است که استفاده استراتژیک توسط روس ها به عنوان اهرمی" آقای Wehrey گفت. "هواپیماها ممکن است کمتر مفید در معکوس های اخیر در میدان جنگ سود در زمین ترکیه-حمایت طرابلس نیروهای دولتی هر چند آنها می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای کاهش ترکیه فعلی برتری هوایی."

در حالی که ترکیه هواپیماهای بدون سرنشین استفاده شده است به طور گسترده در میان برخی از کارشناسان نظامی می گویند تشدید ممکن است منجر به حملات تلافی جویانه توسط جنگنده های ترکیه که ممکن است انجام شود از خاک ترکیه.

Tarek Megerisi یک کارشناس در لیبی در شورای روابط خارجی گفت: روسیه استقرار بعید است که برای نجات آقای Haftar انتخاباتی را به تصرف طرابلس پس از های اخیر تلفات در میدان جنگ است. جای آن است که به احتمال زیاد برای کمک به آقای Haftar در موضع دفاعی.

"این حرکت حذف روسیه شکل برگ deniability و به وضوح خبر از حوزه نفوذ برای خود که مهمتر محافظت لیبی روغن هلال" آقای Megerisi گفت.

یک تحلیلگر روسی گفت: روسیه استقرار انجام خطرات برای مسکو دیپلماسی است.

"Haftar و برخی از حامیان بین المللی خود را می تواند درخواست برای کمک های بیشتر با توجه به موقعیت بر روی زمین" گفت: آندره Kortunov مدیر روسیه در امور بین المللی شورای مسکو بر اساس سیاست خارجی فکر می کنم تانک با عربستان به وزارت امور خارجه.

آقای Kortunov اما گفت که افزایش درگیری ها در حمایت از آقای Haftar خواهد تضعیف روسیه اعلام بی طرفی است که آن را یک فرصت برای صحبت کردن با هر دو طرف است.

"پشتیبانی مستقیم برای Haftar خواهد بود عمده اعلامیه و پل رایت با Serraj," او گفت: با اشاره به Faiez Serraj نخست وزیر در طرابلس دولت است.

نوشتن به Michael R. گوردون در michael.gordon@wsj.com و جارد Malsin در jared.malsin@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن