روسیه زیردریایی آزمون ناتو در یخی آتلانتیک شمالی

توسط توماس گرو نزدیک توماس گرو بیوگرافی @tggrove توماس.grove@wsj.com در مسکو و جیمز Marson ن

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 12 تیر 1399

در اواخر سال گذشته 10 زیر دریایی روسیه تضعیف و از پایگاه های خود را در روسیه قطب شمال ساحل و مجموعه زیر آب البته سمت غرب به سمت شمال اقیانوس اطلس.

استقرار مانند این یکی از بزرگترین تمرینات پس از جنگ سرد در حال نمایشی از قدرت و جاه طلبی از نیروی دریایی روسیه نه تنها به دفاع از میهن خود اما همچنین به پروژه قدرت به اقیانوس اطلس می گویند نظامی ناتو مقامات و تحلیلگران.

روسیه صرف میلیاردها دلار در سال های اخیر ارتقا پیری ناوگان زیردریایی به ارث برده از اتحاد جماهیر شوروی با ساکت تر و سریع تر عروق است که می تواند فرار از تشخیص و سفر دیگر در عمق بیشتر. روسیه شمال ناوگان مستقر در شبه جزیره کلا در قطب شمال است, اصلی زیردریایی نیروی به طور سنتی استفاده می شود برای محافظت از دریایی روش های شمال روسیه و ناوگان های بالستیک-موشک زیردریایی.

اطلس حضور

روسیه استقرار زیردریایی به اقیانوس اطلس را متمرکز ناتو توجه مهم استراتژیک آبهای بین گرینلند و ایسلند و بریتانیا شناخته شده به عنوان GIUK شکاف.

دریای گرینلند

سوالبارد

(نروژ)

گرینلند

(دانمارک)

دریای بارنتز

روسی, شمال, ناوگان ستاد

GIUK فاصله

JAN MAYEN

(نروژ)

سورومورسک

ترومسا

ریکیاویک

نروژی دریای

ایسلند

GIUK فاصله

فنلاند

روسیه

جزایر فارو (دانمارک)

نروژ

سوئد

GIUK فاصله

هلسینکی

برگن

اسلو

مسکو

استکهلم

دریای شمال

اقیانوس اطلس

دانمارک

کپنهاگ

ایرلند

دوبلین

انگلستان

هامبورگ

500 مایل

لهستان

لندن

آلمان

500 متر

دریای گرینلند

سوالبارد

(نروژ)

گرینلند

(دانمارک)

دریای بارنتز

روسی, شمال, ناوگان ستاد

GIUK فاصله

JAN MAYEN

(نروژ)

سورومورسک

ترومسا

ریکیاویک

نروژی دریای

ایسلند

GIUK فاصله

فنلاند

روسیه

جزایر فارو (دانمارک)

نروژ

اقیانوس اطلس

سوئد

GIUK فاصله

هلسینکی

برگن

اسلو

مسکو

استکهلم

دریای شمال

دانمارک

کپنهاگ

ایرلند

دوبلین

انگلستان

هامبورگ

500 مایل

لهستان

لندن

آلمان

500 متر

سوالبارد

(نروژ)

دریای گرینلند

گرینلند

(دانمارک)

دریای بارنتز

روسی, شمال, ناوگان ستاد

GIUK فاصله

JAN MAYEN

(نروژ)

سورومورسک

ترومسا

ریکیاویک

نروژی دریای

ایسلند

GIUK فاصله

فنلاند

روسیه

جزایر فارو (دانمارک

نروژ

اقیانوس اطلس

سوئد

GIUK فاصله

هلسینکی

برگن

اسلو

مسکو

استکهلم

دریای شمال

دانمارک

کپنهاگ

ایرلند

دوبلین

انگلستان

هامبورگ

500 مایل

لهستان

لندن

آلمان

500 متر

GIUK فاصله

گرینلند

(دانمارک)

گرینلند

دریا

روسیه ناوگان شمالی

ستاد

ترومسا

سورومورسک

ایسلند

نروژی دریای

روسیه

FIN.

نه.

مسکو

SWE.

اطلس

اقیانوس

دریای شمال

انگلستان

500 مایل

500 متر

منبع: U. s. Naval Institute (GIUK فاصله)

فرماندهان نیروی دریایی آمریکا و متحدانش می گویند که روسیه در حال حاضر استقرار بیشتر زیردریایی برای مدت طولانی در اقیانوس اطلس که در آن آنها می تواند تهدید سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ارتش' کشتی و حیاتی ایالات متحده به عنوان زیرساخت های روس ها گشت ایالات متحده در سواحل شرق.

روسیه مقامات نظامی می گویند که آنها باید افزایش فرکانس و طیف وسیعی از زیردریایی خود را تمرین و که آنها باید افزایش قابلیت های خود را برای مقابله با آنچه به آنها تماس بگیرید به طور فزاینده حرکت تهاجمی از ناتو است.

تجدید حیات روسیه ناوگان زیردریایی و آن هجوم به اقیانوس اطلس در حال یک نگرانی برای ناتو که تکیه بر سویفت تقویت نیروهای خود در اروپا و ایالات متحده از طریق اقیانوس اطلس در مورد درگیری با روسیه است. که استراتژی رشد در اهمیت اگر آمریکا برآورده جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن منظور برداشت بیش از یک چهارم از نیروهای ایالات متحده مستقر در آلمان است.

"ما آن را به طور معمول در حال حاضر: بیشتر زیردریایی بیشتر برای دوره های طولانی تر از زمان" میلر ، کیت, Blount, فرمانده ناتو متفقین دریایی فرمان در مصاحبه ای گفت:.

ایالات متحده میلر ، اندرو Lewis, فرمانده از ایالات متحده دومین ناوگان در ماه فوریه گفت که آمریکا کشتی های ترک ساحل شرقی بودند با ورود به یک رقابت فضایی و دیگر نمی تواند انتظار برای عبور از اقیانوس اطلس بدون مانع است.

در طول بیش از 20 سال در قدرت ولادیمیر پوتین مواجه شده است و تعدادی از چالش ها در حالی که هل دادن به گسترش نفوذ روسیه است. اما coronavirus همه گیر ممکن است بزرگترین آزمون به رهبری او در عین حال به عنوان او حرکت می کند احتمالا تمدید ریاست جمهوری او تا 2036. عکس: گتی ایماژ

در مقیاس بزرگ روسی تمرینات نیروی دریایی بود در اواخر سال گذشته "بی سابقه ای پس از جنگ سرد" گفت: نروژی وزیر دفاع فرانک Bakke-جنسن در ایمیل و نظرات. "بسیار مهم است برای اطمینان از آزادی ناوبری و دریای خطوط ارتباطی در سراسر اقیانوس اطلس در حال باز اگر نظامی تقویتی مورد نیاز است."

میلر ، الکساندر Moiseyev فرمانده ناوگان شمال گفت: در اوایل این سال است که روسیه به طور منظم انجام تمرینات نیروی دریایی با 10 یا بیشتر زیردریایی و گسترش محدوده جغرافیایی آن تمرینات شامل آبهای فراتر از آن خانه پایه.

"هنگام بازدید از پادگان ما آن را غیر ممکن است متوجه است که بسیاری از ما اسکله خالی او گفت:" در ماه مارس با توجه به خبرگزاری روسی اینترفاکس.

"صحبت می کند که به این واقعیت است که ما خدمه در حال انجام وظایف خود را تکمیل مهارت های خود را در دریا."

نیروی دریایی روسیه گفت: ورزش در ماه اکتبر سال گذشته درگیر تست سلاح و غواصی به عمق حداکثر در اعماق آبهای بین المللی کردن سواحل نروژ.

نروژی سرویس های اطلاعاتی گفت: نروژی ملی پخش در این زمان است که یک هدف دریایی روسیه رهبران به نظر می رسد برای نشان دادن توانایی خود را برای ارسال زیردریایی به اقیانوس اطلس و آزمون ناتو توانایی ردیابی آنها. خدمات کاهش یافته است به نظر بیشتر است.

مایک پترسون مدیر روسیه دریایی مطالعات موسسه دریایی ایالات متحده دانشکده جنگ گفت: عمده ماموریت روسی زیردریایی در اقیانوس اطلس است که ردیابی بسیار مهم اهداف همه چیز از ناوهای هواپیمابر به زیرساخت های حیاتی در اروپا و آمریکا

هسته ای-صفحه بالستیک-موشک زیر دریایی در شمال پایگاه ناوگان در سورودوینسک روسیه در سال 2019.

عکس: سرگئی Bobylev/TASS/زوما پرس

هسته ای-صفحه زیردریایی روسیه در شمال پایگاه ناوگان در Gadzhiyevo روسیه در سال 2014.

عکس: لو Fedoseyev/TASS/زوما پرس

"آنها می توانند با عبور از اقیانوس اطلس و وضع خسته شده اید در سواحل شرق و حتی اعتصاب اهداف در ایالات متحده آمریکا و یا اروپا اگر در سمت چپ خود را," او گفت:.

ایالات متحده Adm. جیمز Foggo فرمانده نیروهای دریایی ایالات متحده در اروپا است و در مقایسه با وضعیت جنگ اقیانوس اطلس در طول دو جنگ جهانی قرن گذشته آلمان زیردریایی حمله متفقین کشتی و در طول جنگ سرد زمانی که ناتو antisubmarine نیروهای بازی موش و گربه با زیردریایی شوروی.

"ما هنوز یک مزیت در زیراب, دامنه, اما آنها بسیار خوب در tradecraft," Adm. Foggo گفت: وبینار مرتب توسط موسسه بین المللی مطالعات استراتژیک یک انگلیس اتاق فکر در ژوئن 25.

ناتو در پاسخ با افزایش آن زیردریایی-شکار قابلیت ها و پله تا آموزش. انگلیس دستور داده است نه جدید Boeing Co. P-8A Poseidon دریایی-هواپیمای گشت و نروژ متعهد به خرید پنج. نیروی دریایی ایالات متحده بازگشت خود را زیر شکار هواپیما به ایسلند که در آن ایالات متحده تا به حال غیر فعال یک جنگ سرد دوران پایگاه هوایی در سال 2006.

ناتو روز دوشنبه شروع به ورزش کردن ایسلند آموزش antisubmarine جنگ و مربوط به کشتی های زیردریایی و هواپیما از شش عضو دارد.

نیروی دریایی روسیه از افسران شرکت کننده در مراسم به کمیسیون های هسته ای-صفحه زیردریایی سورودوینسک روسیه در ماه گذشته.

عکس: Sevmash/Tass/زوما پرس

این تحولات نشان می دهد که تمدید اهمیت آنچه شناخته شده به عنوان GIUK فاصله دریایی chokepoint بین گرینلند و ایسلند و بریتانیا بود که از نزدیک به تماشای جریان جنگ سرد و زمانی که ناتو و نصب سیستم های نظارت و گشت فاصله از دریا و هوا است. اولیه نقش مهمی در زندگی حرفه ای میلر ، مهندس فرمانده ناتو متفقین دریایی, دستور, شد, خلبانی نیروی دریایی سلطنتی انگلستان هلیکوپتر شکار زیردریایی شوروی در فاصله, او به یاد می آورد.

به اشتراک گذاری افکار خود را

چگونه باید با ایالات متحده و ناتو در پاسخ به روسی زیردریایی گشت? پیوستن به مکالمه زیر.

در سال های اخیر, روسیه زیردریایی های بهبود عملکرد خود را به طور بالقوه outmaneuver از هواپیمای مفقود و submariners به طور فزاینده ای قادر به پنهان کردن خود در شمال اقیانوس اطلس را ناهموار بستر پر از دره پشته و سرد و گرم-آب پیچش که خم نوع سونار سیگنال Poseidon متکی به گفته تحلیلگران.

روسیه در حال برنامه ریزی پیشرفت های بیشتر به ناوگان شمال. اولین Yasen-M کلاس زیردریایی به احتمال زیاد خواهد بود مستقر سال آینده پس از تعدادی از دریای آزمون سال گذشته است. کسانی که عروق انتظار می رود به خلبانان روسی بهتر خفا قابلیت با مشاهده دقیق تر آتلانتیک شمالی بستر برای پوشش بهتر.

هسته ای روسیه-طراحی زیردریایی "ترین کشنده های stealthiest و طولانی ترین استقامت در میان نیروهای دریایی—آنها خود را تک خال در حفره" گفت: آقای پترسون روسیه دریایی مطالعات موسسه مدیر.

"روسیه آمریکا را نزدیک نزدیک-همکار دشمن و چالش برای حفظ پهلو به پهلو با تحولات بسیار واقعی" گفت: Michael Kofman ارشد تحقیقات دانشمند در آرلینگتون، -بر اساس مرکز نیروی دریایی تجزیه و تحلیل.

بیشتر بر روسیه و ناتو

  • ناتو و روسیه انعطاف پذیری ماهیچه های خود را, اما Coronavirus مشترک است دشمن (مارس 14 سال 2020)
  • ناتو و دیگر اتحاد صورت بی سابقه ای سويه (Jan. 20, 2020)
  • ناتو چهره تازه سردرگمی ترکیه راهنمایی نسبت به روسیه (Dec. 25, 2019)
  • آمریکا و ناتو در بالتیک افزایش روسی ترس (14 ژوئن 2019)

نوشتن به توماس بیشه در thomas.grove@wsj.com و جیمز Marson در james.marson@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن