عربستان ذخایر خارجی رها در آوریل بر ثروت-انتقال صندوق

عربستان وزیر دارایی محمد Jadaan در یک کنفرانس در ریاض در ماه فوریه است. عکس: احمد yosri/ایسنا

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 12 خرداد 1399

عربستان وزیر دارایی محمد Jadaan در یک کنفرانس در ریاض در ماه فوریه است.

عکس: احمد yosri/ایسنا

ریاض—عربستان سعودی ذخایر خارجی به شدت کاهش یافته است در ماه آوریل به عنوان پادشاهی خود را نگه داشته peg با دلار ثابت در حالی که انتقال یک تکه به آن مستقل-ثروت صندوق به شرط بندی بر روی سهام مورد ضرب و شتم توسط coronavirus بیماری همه گیر.

پادشاهی ذخایر در سال های اخیر ماند در اطراف $500 میلیارد سطح برگزار شده توسط آن بانک مرکزی در بیشتر کم ریسک دارایی های مانند ایالات متحده Treasurys. ضمنی ثبات اجازه مقامات به حفظ عربستان riyal را به میخ دلار و نشان دادن پادشاهی و قدرت مالی آن را به عنوان مطرح میلیاردها بدهی به صندوق کمک به بلند پروازانه هزینه های طرح.

مجموع خارجی رزرو دارایی کاهش یافت $24.7 میلیارد دلار در ماه آوریل به حدود 448.6 میلیارد دلار با توجه به آخرین داده های ارسال شده در یکشنبه توسط بانک مرکزی به عنوان شناخته شده عربستان سعودی قدرت پولی. آنها تا به حال کاهش یافته است $23.9 میلیارد دلار در ماه مارس—بزرگترین-ماه رها کردن رفتن دو دهه است.

که کاهش در آمد که بانک مرکزی منتقل 40 میلیارد دلار به صندوق های سرمایه گذاری بیش از ماه مارس و آوریل برای خرید ولگردی و قانونی شکنی بین المللی سهام در میان مالی خرید اینترنتی از بیماری همه گیر. عربستان وزیر دارایی محمد Jadaan نشان داده است انتقال یک معامله را به استفاده از فرصت.

اما از آن باز می شود درب برای بیشتر چنین پرداخت و ضعیف بانک مرکزی خالص ایمنی به عنوان قیمت نفت پایین باقی می ماند و همه گیر در drags تحلیلگران و بانکداران می گویند.

"آن را به عنوان اگر وجود دارد یک جیب SAMA ذخایر که ما می دانیم در حال رفتن هرگز به لمس به عنوان طولانی به عنوان peg است که وجود دارد" گفت: Hasnain ملک های مستقر در دوبی در حال ظهور-بازارهای سهام استراتژیست در Tellimer. "و ما نمی دانیم که چگونه PIF در حال رفتن به ساخته شود."

آن است که به طور گسترده ای پذیرفته شده بر اساس داخلی عرضه پول که عربستان سعودی خواهد نیاز به حدود 300 میلیارد برای حفظ میخکوب کردن محکم کردن. SAMA مجبور شد به تکرار تعهد خود را به میخ در ماه مه پس از ماه مارس را کاهش باعث شد برخی از سرمایه گذاران به شرط در برابر آن.

علاوه بر این عربستان سعودی نیاز به پول برای حفظ اقتصاد خود را تیک تاک.

تحت عملا حاکم تاج شاهزاده محمد بن سلمان پادشاهی است که در تلاش برای تغییر شکل آن متکی به نفت اقتصاد با تقویت بخش خصوصی است. اما دولت هنوز هم به شدت به فروش نفت خام برای کمک به تامین مالی بودجه خود را. انتظار می رود که این رسم را از منابع خارجی برای پر کردن کسری بودجه انتظار می رود در حدود 13 درصد از خروجی این سال به دلیل پایین بودن قیمت نفت و coronavirus ناشی از رکود. در نشانه ای از آن موقعیت مالی مخاطره آمیز دولت سه برابر آن ارزش افزوده, نرخ مالیات بر حذف کمک هزینه برای کارکنان دولت و کاهش هزینه های, تیتر پروژه ها.

شاهزاده محمد وظیفه PIF در سال 2015 با تنوع اقتصاد کشور با سرمایه گذاری در شرکت ها و صنایع untethered برای هیدروکربن ها.

محور این طرح فروش 5 درصد از نفت دولتی در چهارچوب شناخته شده رسما به عنوان عربستان سعودی نفت شرکت ، در یک ارز بین المللی—قرار بود برای تزریق به 100 میلیارد دلار به PIF خزانه خارجی برای ادغام. پس از تکرار تاخیر در چهارچوب ارائه شده فقط 1.5 درصد از سهام آن در بورس ریاض تولید حدود 30 میلیارد دلار.

"PIF زیاد نمی توانستم با درآمد حاصل از چهارچوب سهم فروش از آنجا که اکثر این پول از سیستم بانکی در داخل عربستان سعودی گفت: Mohamed al-Sudairi رئیس تحقیقات در ریاض مبتنی بر آل Kotob سرمایه است.

یکی دیگر از استراتژی به صندوق PIF سرمایه گذاری—فروش صندوق سهام در ملی پتروشیمی و شرکت Sabic به آرامکو برای $69.1 میلیارد نیز کاهش یافته است کوتاه به عنوان آرامکو به دنبال کاهش ارزش.

"کاهش در ذخایر خارجی بود جذب و تزریق از سما ذخایر سریعترین راه برای دسترسی به پول نقد" آقای al-Sudairi اضافه شده است.

PIF در سه ماهه اول خریدم تقریبا نیم-یک-میلیارد-دلار سهام در هر یک از Facebook , Inc., FB -0.16% والت دیزنی Co. قطع 0.47% و Marriott International ,Inc. با توجه به ایالات متحده نظارتی تشکیل پرونده در ماه مه. آن را نیز به دست آورد سهم به ارزش یک مقدار مشابه در Cisco Systems, Inc. CSCO 4.88% Citigroup Inc., C -2.54% Bank of America Corp بس -2.98% کارناوال Corp. CCL -1.19% و Live Nation, سرگرمی, Inc. LYV 0.31% آن خرید سهام به ارزش $714 میلیون در Boeing Co. BA -2.65%

بسیاری دیگر مستقل-ثروت وجوه در منطقه شد و همچنین کشت با ذخایر خارجی اما نسبتا بالا و قیمت نفت در طول سال تضمین یک جریان ثابت از دلار آمریکا به دولت خود ، PIF خود را دریافت حدود 27 میلیارد دلار ارزش کاهش یافت از بانک مرکزی در سال 2016.

این نگرانی با PIF را پررنگ استراتژی—ستون به بورس های جهانی از جمله در سخت ضربه صنایع مانند سفر و سرگرمی, حتی به عنوان برخی دیگر از وجوه به نظر می رسد خرید—است که آن را از خطرات قمار دور چه طور فزاینده ای محدود از سرمایه در این کشور پادشاهی را در اختیار.

"اپتیک سودمند به نظر می رسد با توجه به اعلام اخیر برای افزایش قابل توجهی در مالیات بر ارزش افزوده و ادامه سیاست ریاضت اقتصادی" گفت: Tarek فضل الله و خاورمیانه و رئیس اجرایی در Nomura مدیریت دارایی ها.

نوشتن به استفان Kalin در stephen.kalin@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب