مجسمه بحث بلعد انگلیسی Archimperialist و نیکوکار سیسیل رودز

توسط حداکثر کولچستر نزدیک حداکثر کولچستر بیوگرافی @MaximColch Max.Colchester@wsj.com به روز

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 3 تیر 1399

در طول صرف شام در دانشگاه آکسفورد Oriel کالج در اواخر قرن 19 سیسیل رودز یکی از بریتانیا قدرتمند ترین امپریالیستها ارائه شده برای تخصیص هزاران پوند برای کمک به خود بسته های پول در مادر آلما.

یک مجسمه بود و بعد بنا مشرف به خیابان آکسفورد مشغول به افتخار او.

فرمانداران از Oriel کالج در حال حاضر می خواهم آن بخش از تشدید بحث بر سر نحوه برخورد با این کشور استعماری میراث. هزاران نفر از مردم با الهام از جهانی Black Lives Matter تظاهرات اعتراض کرده اند در مقابل مجسمه استدلال آن را نمادی از نژادپرستی است که باید برداشته شود.

برخی از اهدا کنندگان به دانشکده و اعضای ارشد این دانشگاه را به عقب رانده و گفت ریاکارانه است به آشغال مجسمه در حالی که با بهره گیری از رودز مالی میراث. Oriel کالج مونتاژ یک کمیسیون مستقل در این هفته است که تصمیم خواهد گرفت که تا پایان سال چه برای انجام بعدی.

"ما نیاز به نگه داشتن فشار بالا برای اطمینان از تصمیم گیری ترجمه به عمل" گفت: میا Liyanage یک دانشجویی آکسفورد که مبارزات در برابر مجسمه و می خواهد آن را قرار داده شده در موزه است. "رودز اولین آیکون به سقوط" او اضافه شده است.

دانشگاه آکسفورد است یک ضرب المثل به انگلیسی استقرار و رودز برای بسیاری از نماد کشور های امپریالیستی گذشته است. این ترکیب ثابت کرده است یک میله رعد و برق به صورت گسترده بحث در مورد چگونه بریتانیا باید مناسبت خود را هنگامی که امپراتوری پهناور.

پلیس نگهبانی خارج از سیسیل رودس مجسمه در نمای Oriel کالج.

عکس: اندی باران/شاتر

نزدیک از مجسمه.

عکس: اندی باران/شاتر

رودز بود یک معدن نجیب زاده که تاسیس De Beers گروه شرکت الماس. در آفریقای جنوبی ساخته شده است بسیار سود آور صنعت در بخشی از طریق بهره برداری آفریقایی معدن. دو سرزمین شد و بعد از او به نام تبدیل شدن به زامبیا و زیمبابوه پس از استقلال. پس از مرگ او به یک تکه بزرگ از ثروت خود را دور.

و همچنین به عنوان بودجه Oriel او همچنین bankrolled رودز اعتماد است که ارائه کمک هزینه تحصیلی به نسل از دانش آموزان از ایالات متحده و جاهای دیگر برای تحصیل در آکسفورد. قابل توجه Rhodes scholars شامل رئیس جمهور سابق بیل کلینتون سابق استرالیا تونی ابوت نخست وزیر و نویسنده Naomi Wolf.

"رودز به نام امپریالیستی را امپریالیست" گفت: Gregory Claeys, یک مورخ در دانشگاه لندن است. "او است که به خصوص gallivanting, piratical نوع شخصیت که می آید به اوج گسترش امپریالیستی."

مربوط تصویری

درگیری آغاز شد که معترضان سعی در پایین کشیدن مجسمه قرن 19 جمهور اندرو جکسون, به یک هدف از تظاهرکنندگان به دلیل درمان خود را از بومیان آمریکایی است. مجسمه واقع در میدان لافایت در نزدیکی کاخ سفید است. عکس: جلب Angerer/گتی ایماژ

هر دو Oriel کالج رودز اعتماد هستند tiptoeing به فاصله خود را از برخی از رودز نمایش در حالی که نه جدا خود را از او به طور کامل. اعتماد گفت: این امر کار با معترضان به طراحی جدید راه خود را توضیح دهد و زندگی را وقف کمک هزینه تحصیلی بیشتر برای آفریقایی ها.

"بسیاری از عناصر رودز' چشم انداز اصلی برای بورسیه در اشتباه بودند و در حال منسوخ" رودز اعتماد گفت. Oriel کالج های مستقل تحقیق خواهد کرباس طیف وسیعی از نظرات و برگزاری یک سری جلسات عمومی در مورد این مسئله.

نخست وزیر بوریس جانسون که با حضور آکسفورد نشده وزن در بحث در مورد رودز به طور خاص اما به تازگی در توئیتر خود نوشت که تخریب مجسمه "خواهد بود به دروغ درباره ما تاریخچه و فقر آموزش و پرورش نسل های آینده است."

مجسمه ها و میراث

  • تظاهرات بی درنگ اروپا به روی چیزی حساب کردن با نژادپرستانه میراث از گذشته استعماری
  • فشار برای حذف مؤتلفه مجسمه از کنگره مواجه با مانع
  • تئودور روزولت مجسمه برداشته شود از موزه آمریکایی تاریخ طبیعی

این بحث باعث شده است که تخمیر در آکسفورد است که برای عدم انتقاد به پذیرش بیشتر دانشجویان از پیشینه اقلیت. صدراعظم از دانشگاه آکسفورد Chris Patten گفت: British Broadcasting Corp. بود که نفاق در مصرف رودز پول "و سپس گفت: ما می خواهیم به پرتاب رودس مجسمه و...را در رودخانه تیمز." یک گروه از 14 آکسفورد اساتید در دانشگاه می گذراند یک نامه سرگشاده در اعتراض به آن موقعیت است. آن است تا به Oriel کالج دانشگاه آکسفورد به تعیین آنچه اتفاق می افتد به مجسمه. هر یک از آکسفورد 38 کالج ها از نظر مالی مستقل و خود مختار.

Pellerin سابق سیاستمدار که با حضور Oriel کالج, متهم آن را از "یک عمل خیره کننده ناشکری," و اضافه کرد که معترضان را به طور کامل نمی فهمم رودز میراث هستند و به سادگی در برابر شورش او را به عنوان یک نماد چیزی است که آنها نمی مانند. "این کاملا غیر قابل قبول که از یک دانشگاه humors که رویکرد" او گفت:. او گفت که او تا به حال لغو خود را به طور منظم کمک مالی به دانشگاه دلیل این حمایت از بین بردن مجسمه.

آکسفورد فارغ التحصیل حسین Kassai که تاسیس شرکت با تکنولوژی Onfido می خواهد مجسمه رفته و گفت که او را تا هر گونه کمبود کمک های مالی که ناشی از پاره کردن آن است. "من نمی خواهم آنها را به نگرانی در مورد حامیان مالی نزنی اگر آنها, اقدام," او گفت:.

در مرگ او در سال 1902 رودز چپ Oriel کالج £100,000 خود را به ارزش میلیون ها امروز—که بخشی از آن مورد استفاده برای ساخت یک ساختمان جدید در آکسفورد خیابان اصلی. در سال 1911 ساختمان تکمیل شد با تعدادی از مجسمه های, از جمله یکی از پایگاههای خود را. پلاک نیز قرار داده شده در خارج از خانه در آکسفورد که در آن رودز یک بار زندگی می کردند. رودز را ندارد تصریح مجسمه یا پلاک قرار داده می شود.

رودز میراث نیست و روشن نیست. منتقدان می گویند او تعبیه شده تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی که شالوده آن آپارتاید سیستم. در سال 1877 او نوشت: "من ادعا می کنند که [انگلیسی ها] بهترین مسابقه در جهان است و بیشتر از جهان ما ساکن بهتر آن است که برای نژاد بشر است." اما او تاسیس رودز بورسیه که بر اساس آن هیچ کس نمی تواند حذف شود "در حساب از نژاد یا مذهبی نظر است." نلسون ماندلا پیوست نیروهای با رودز اعتماد در سال 2003 به شکل یک بنیاد برای کمک به محروم آفریقای جنوبی.

در سال 2015 به معترضان در دانشگاه کیپ تاون در آفریقای جنوبی بود که در تاسیس بخش در رودز ثروت با موفقیت درخواست به یک مجسمه رودس حذف شده است. معترضان در آکسفورد خواسته Oriel کالج به انجام همان. در سال 2016 کالج خودداری کرد اما از آن زمان به دنبال فراهم کردن زمینه بیشتر در مورد مجسمه آنلاین.

یک مجسمه از استعمار بریتانیا سیسیل رودز برداشته شد و از این دانشگاه در دانشگاه کیپ تاون در آفریقای جنوبی در سال 2015.

عکس: Schalk ون Zuydam/آسوشیتد پرس

یک سند از Oriel کالج بیرون درز به روزنامه دیلی تلگراف در سال 2016 گفت که اهدا کنندگان تهدید کرده بود به جلو و مبالغ قابل توجهی اگر بنای تاریخی برداشته شد. Sean قدرت Oriel, کالج, سر از جمع آوری کمک های مالی کاهش یافته است به نظر در این موضوع.

چه اتفاقی می افتد بعدی نامشخص است. حتی اگر این کمیسیون توصیه می کند این مجسمه را برداشت رضایت به احتمال زیاد مورد نیاز برنامه ریزی محلی مقامات که می تواند این موضوع را تشدید کرد به مقامات دولتی.

Kalypso Nicolaïdis یک استاد در دانشگاه آکسفورد که co-صندلی یک گروه کاری در دانشگاه استعماری گذشته می گوید: مجسمه باید در یک موزه شده است. او همچنین می خواهم برای دیدن نسخه های دیگر از مجسمه ساخته و در موزه قرار داده که در آن مردم می توانند نقاشی های دیواری احساسات خود را در مورد رودز.

دیگران تعجب چه چیز دیگری را مجبور به رفتن. این Codrington کتابخانه در آکسفورد را تمام روح کالج, ویژگی های یک مجسمه های آن-داشتن نیکوکار کریستوفر Codrington.

آن را نمی خواهد اولین بار یک مجسمه برداشته شده در آکسفورد. پس از سلطنت بریتانیا تقسیم با کلیسای کاتولیک در قرن 16th, بسیاری از تصاویر مذهبی در این شهر و سراسر کشور نابود شدند هرگز جایگزین می شود.

به عنوان رودز را پایه "وجود دارد که درخواست تجدید نظر به ترک آن خالی" گفت: خانم Liyanage.

نوشتن به حداکثر در کولچستر max.colchester@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن