دو کانادایی بازداشت شده در چین تحت تعقیب در جاسوسی اتهام

مردم به نام برای چین به انتشار مایکل Spavor و مایکل Kovrig در ونکوور, بریتیش کلمبیا در سال گذشته است.

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 30 خرداد 1399

مردم به نام برای چین به انتشار مایکل Spavor و مایکل Kovrig در ونکوور, بریتیش کلمبیا در سال گذشته است.

عکس: لیندزی wasson/ایسنا

دلار هنگ کنگ—چین دادستان به صورت رسمی متهم دو شهروندان کانادایی در جاسوسی اتهام بیش از 18 ماه پس از این رخداد برای اولین بار بازداشت و پیشرفت یک جفت از موارد به طور گسترده ای دیده می شود به عنوان قصاص برای کانادا بازداشت به خوبی متصل چینی Huawei اجرایی است.

مایکل Kovrig یک محقق و دیپلمات سابق کانادا شد و به اتهام "کاوش به دولت اسرار و اطلاعات" از طرف خارجی, بازیگران, در حالی که کارآفرین مایکل Spavor متهم شد که "کاوش به و به طور غیر قانونی ارائه اسرار دولتی" به بازیگران خارجی با توجه به اطلاعیه های جداگانه صادر جمعه توسط شهرداری دادسراها در پکن و شمال شرقی شهرستان دندنگ.

نه دفتر شناسایی ادعا خارجی بازیگران. این کیفرخواست حرکت هر دو مورد نزدیک به دادگاه که می گیرد در پکن برای آقای Kovrig و ثانیا برای آقای Spavor.

اتهامات علیه این دو مرد می تواند احکام سنگین زندان. در یک روال جلسه روز جمعه یک سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: شرایط از آقایان Kovrig و Spavor را به اتهام جرائم شد "به خصوص جدی"—یک درجه شدت که چین کیفری قانون تجویز حکم زندان از حداقل 10 سال یا حبس ابد.

نه از آنها می تواند نظر رسیده و آن شناخته شده نیست که آیا آنها نمایندگی حقوقی. سفارت کانادا در پکن مراجعه کننده یک درخواست برای نظر به اتاوا. کانادا مقامات گفته اند که آقایان Kovrig و Spavor بودند "بازداشت خودسرانه" و بارها و بارها نام خود را برای انتشار.

آقایان Kovrig و Spavor بودند بازداشت و در همان روز در دسامبر 2018 توسط وزارت امور خارجه-مقامات امنیتی از پکن و دندنگ بود. مقامات چینی نیست و به طور رسمی در ارتباط با دو مرد را در موارد. یک مارس 2019 گزارش منتشر شده در وب سایت خبری حزب کمونیست را اجرای قانون کمیسیون متهم آقای Spavor از یک تماس مهم است که عرضه شده هوش به آقای Kovrig با استناد به unnamed سازمان های دولتی.

مقامات چینی نیست و به طور رسمی در ارتباط دو کانادایی' موارد است. یک مارس 2019 گزارش منتشر شده در وب سایت خبری حزب کمونیست را اجرای قانون کمیسیون متهم آقای Spavor از یک تماس مهم است که عرضه شده هوش به آقای Kovrig با استناد به unnamed سازمان های دولتی.

کارشناسان حقوقی و دو مرد را حاکم را متهم به چین از بازداشت آنها را به مقابله به مثل در برابر کانادا تصمیم به دستگیری Meng Wanzhou رئیس امور مالی از فن آوری های غول پیکر, Huawei Technologies Co. و موسس آن دختر.

خانم Meng دستگیری در دسامبر 2018—ساخته شده در واشنگتن درخواست کرده درگیر کانادا در یک گسترده تر دیپلماتیک بین ایالات متحده و چین است. مدت کوتاهی بعد از دستگیری ارشد چینی وزارت خارجه آمریکا تهدید کانادا با "محرمانه" و آقایان Kovrig و Spavor بازداشت شدند روز بعد.

سپس در ژانویه 2019 به دستور دادگاه حکم اعدام برای یک شهروند کانادایی به اتهام قاچاق مواد مخدر پس از یک محاکمه مجدد, لغو زودتر خود را مجازات 15 سال زندان—باعث اتاوا به انتقاد از حکم اعدام به عنوان خودسرانه استفاده شود.

ایالات متحده دادستان ها گفته اند که خانم Meng در بخشی از تقلب در بانک به دور زدن آمریکا تحریم ها علیه ایران است. او را رد اتهام و به قید وثیقه در ونکوور انتظار استرداد رسیدگی است. وکیل او گفت: کانادا دادگاه این هفته که ایالات متحده به اشتباه متهم او را از دروغ گفتن به بانک ها در مورد Huawei کسب و کار روابط با ایران.

واشنگتن نصب شده multifront کمپین به تصویر می کشد Huawei به عنوان یک خطر امنیتی گفتن متفقین و دوستانه دولت است که آن تجهیزات شبکه فعال خواهد شد دولت چین جاسوسی است. Huawei اعلام کرد که هرگز جاسوسی بر روی دیگران و یا خواسته شده است به.

خانم منگ از دست رفته مهم حقوقی نبرد ماه گذشته زمانی که یک British Columbia قاضی حکم داد که ایالات متحده تا به حال ملاقات یک آزمون برای استرداد او به ایالات متحده قاضی موافقت کرده است به دیگر جلسات در ماه های آینده به نظر خانم Meng ادعا می کنند که او غیرقانونی جستجو و بازجویی قبل از سال 2018 دستگیری در فرودگاه.

از بازداشت آقایان Kovrig و Spavor برگزار شده است در سلول انفرادی و تحت بازجویی های مکرر به گفته افراد آشنا با موارد خود را. هر مرد شده بود اجازه بازديد منظم از کانادا کنسولی مقامات اگر آن را معلق شده است به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس.

کانادا مقامات قبلا گفته است که دو مرد نداشته دسترسی به وکلا و محروم شده اند در تماس با بستگان خود را هر چند مقامات چینی در ماه مارس گفت که آنها تا به حال اجازه آقای Kovrig به صحبت با تلفن به پدرش بود که به طور جدی بیمار است.

آقایان Kovrig و Spavor که مشغول به کار در چین برای چندین سال و به اشتراک گذاری علاقه به کره شمالی. کسی که می داند هر دو مردان است گفت: آنها با یکدیگر آشنا.

آقای Kovrig یک ماندارین سخنران بود و در مرخصی از کانادا سرویس سیاسی شد و کار به عنوان یک تحلیلگر با نظارت گروه بین المللی بحران ، مستقر در هنگ کنگ و اغلب مسافرت به چین او تحقیق در مورد کره شمالی امور و تهیه پیش نویس یک گزارش که کشور در زمانی که او در بازداشت دوستان خود را می گویند.

آقای Spavor رهبری دانشگاهی و گردشگری و نمایندگان کسب و کار در بازدیدکننده داشته است به کره شمالی خود را از طریق غیر انتفاعی Paektu تبادل فرهنگی. مسلط کره ای, بلندگو, او تا به حال سفر با Dennis Rodman بازنشسته بسکتبال آمریکا, بازیکن به پیونگ یانگ, جایی که آنها ملاقات رهبر کره شمالی کیم جونگ سازمان ملل متحد.

نوشتن به Chun هان وانگ در chunhan.wong@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de