پکن تکه تولید ناخالص داخلی, هدف, یک نشانه بد برای جهان متکی به چین رشد

لی کچیانگ نخست وزیر چین صحبت می کند در طول جلسه افتتاحیه کنگره خلق ملی در تالار بزرگ مردم در پکن در ر

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 2 خرداد 1399

لی کچیانگ نخست وزیر چین صحبت می کند در طول جلسه افتتاحیه کنگره خلق ملی در تالار بزرگ مردم در پکن در روز جمعه.

عکس: لئو ramirez/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

پکن—چین شکست با بیش از یک ربع قرن از سنت توسط اجتناب از یک رشد اقتصادی هدف برای سال 2020 یک استارک اذعان چالش های پیش روی جهان و دومین اقتصاد آن را به عنوان چنگ زدن با عدم قطعیت در اطراف coronavirus بیماری همه گیر.

حرکت غیر معمول—این اولین بار است که یک رسمی هدف حذف شده است پس از عمل آغاز شد و در سال 1994—نشان می دهد پکن رهبران نمی مشتاق به از بند باز کردن یک مقیاس بزرگ محرک پس از چین بیشترین انقباض در چهار دهه است. آن را حاکی اقتصادی بیشتر درد برای جهان تبدیل شده است که به طور فزاینده ای متکی به چین به عنوان یک موتور رشد.

چین گزارش 6.1% افزایش در تولید ناخالص داخلی در سال گذشته—آن کمترین سرعت در نزدیک به سه دهه هر چند در هدف قرار طیف وسیعی از بين 6.0 درصد و 6.5 درصد است.

ضمنی اذعان به شدت رشد برای سال 2020 نشانه climbdown برای رهبر چین در طول یک سال زمانی که او مجموعه ای اعلام پایان فقر مطلق در کشور و اقتصاد را اندازه از یک دهه پیش از آن—اهداف سیاسی به معنای صیقل دادن جایگاه خود را پیش از سال آینده صدمین سالگرد تأسیس حزب کمونیست چین را تاسیس.

اقتصاددانان گفته بود چین نیاز برای رشد اقتصاد خود را با حداقل 5.5% برای انجام این ماموریت از دو برابر شدن اقتصاد را به طور کلی اندازه—یک هدف است که در حال حاضر به نظر می رسد دور از دسترس در غیاب گسترده تر reframing از اهداف.

عدم رسمی رشد هدف بود تعجب بسیاری از اقتصاددانان هر چند برخی پیش بینی کرده بود پکن را بدون انتخاب با توجه به چالش های فوق العاده ای در این سال است. در سه ماهه اول سال 2020 اقتصاد چین دچار آن انقباض در بیش از چهار دهه کاهش 6.8% از سال قبل است.

حتی تا پکن را روشن است که این امر گام تا هزینه های دولت و تحریک اقتصاد پس از ضربه از coronavirus. چین وزارت مالیه گفت: این امر یک هدف مالی کسری بودجه در این سال بیش از 3.6 درصد از این کشور را پیش بینی تولید ناخالص داخلی به طور قابل توجهی بالاتر از در سال گذشته 2.8% هدف و بالاتر از آن حد بالایی از 3 درصد است.

چین تصمیم به تعیین هدف رشد نازل شد در یک سخنرانی نخست وزیر لی کچیانگ در روز جمعه در آغاز نشست سالانه چین را مهر و موم لاستیک قوه مقننه کنگره خلق ملی. در این جلسه شده بود با تاخیر نزدیک به سه ماه به عنوان کشور reeled از کروناویروس که برای اولین بار به نظر می رسد در مرکزی چین در شهر ووهان.

آقای لی گفت: این تصمیم به قراضه صریح و روشن عددی پیش بینی شده بود "از آنجا که کشور ما خواهد شد برخی از عوامل است که دشوار است برای پیش بینی" با اشاره به کروناویروس و عدم قطعیت در اطراف تجارت است. اما آقای لی گفت: عدم وجود یک هدف "فعال خواهد شد و همه ما را به تمرکز بر روی حصول اطمینان از ثبات...و امنیت است."

در غیاب مقیاس بزرگتر محرک اقتصاد دانان در حال حاضر می گویند چین سیاست گذاران خواهد شد تمرکز بر گرفتن اقتصاد به درهم و برهم کردن از طریق در حالی که تلاش برای ایجاد اشتغال پایدار و شرایط زندگی برای دهها میلیون نفر از کارگران چینی که اقتصاددانان برآورد کار از دست داده اند در ماه های اخیر.

آقای لی گفت: دولت برنامه ریزی شده برای ایجاد 9 میلیون شغل جدید در سال 2020 کمتر از سال گذشته هدف از 11 میلیون شغل جدید است. داده های رسمی نشان داد چین ملاقات کرد هدف خود در سال گذشته با ایجاد 13.52 میلیون شغل جدید است.

دولت همچنین گفت: هدف آن کلاه های شهری مورد بررسی نرخ بیکاری در 6.0 درصد در سال 2020 بالاتر از سال گذشته 5.5 درصد هدف است. شهری چین نرخ بیکاری در ایستاده بود 6.0 درصد در ماه آوریل رکورد بالا از 6.2 درصد در ماه فوریه هر چند بسیار بالاتر از 5.2 درصد در پایان سال 2019.

اقتصاددانان می گویند این مقام شهری با نرخ بیکاری مانع بسیاری از مناطق روستایی کارگران مهاجر که به آب گرفتگی به کشور بزرگترین شهرستانها به دنبال اشتغال اما چه کسی باید پس از بازگشت به خانه خود را در روستاها و در نتیجه نمی شمارش رسمی شمارش.

چین سیاست گذاران همچنان به رول متوسط محرک اقدامات در روز جمعه. مثلا آنها گفتند که گسترش برق تخفیف ها و معافیت های مالیاتی برای کسب و کارهای کوچک از طریق پایان سال, در حالی که اصرار ملت بزرگترین بانک های دولتی برای افزایش وام دهی به شرکت های کوچک 40 درصد از سال قبل از آن در مقابل 30 درصد هدف سال گذشته است.

دولت چین همچنین گفت که انتقال درآمد حاصل از دولت های محلی خاص اوراق قرضه و اوراق قرضه خزانه داری نه که در حال شمارش رسمی کسری مالی به دولت های محلی برای افزایش اشتغال و مصرف و سرمایه گذاری که به شدت ضربه توسط این بیماری همه گیر کوروناویروس.

در میان محرک تلاش های نخست وزیر گفت که دولت افزایش خواهد یافت ملی راه آهن صندوق های سرمایه 100 میلیارد یوان ($14.05 میلیارد دلار) در این سال است.

آقای لی گفت: پکن با هدف نگه داشتن مصرف کننده-قیمت تورم در حدود 3.5 درصد در سال 2020 بالاتر از سال گذشته هدف از حدود 3 درصد است.

چین مصرف کننده-قیمت شاخص رشد شاخص نزدیک به رسمی آن هدف در سال گذشته با افزایش 2.9% از یک سال قبل از آن با توجه به داده های رسمی. در چهار ماه اول سال جاری چین مصرف کننده اصلی-شاخص قیمت افزایش یافته 4.5 درصد در مقایسه با سال قبل از آن برداشته با گوشت خوک قیمت.

نوشتن به جاناتان چنگ در jonathan.cheng@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب