چین به دولت اجازه می دهد ماموران پلیس هنگ کنگ

چین نشانه برنامه ای برای اعمال جدید امنیت ملی و قوانین در هنگ کنگ برخورد یک ضربه به این سرزمین خودمختا

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 2 خرداد 1399
چین نشانه برنامه ای برای اعمال جدید امنیت ملی و قوانین در هنگ کنگ برخورد یک ضربه به این سرزمین خودمختاری. وال استریت ژورنال به جاش چانه توضیح می دهد که چگونه این قوانین می تواند سفت چین گرفتن در شهر و ماشه بین المللی واکنش. عکس: Kevin Frayer/گتی ایماژ

دلار هنگ کنگ—دولت چین قصد دارد اجازه دهید به سرزمین اصلی دولت-سازمان های امنیتی کار رسمی در هنگ کنگ یک مقام ارشد چینی روز جمعه گفت اضافه کردن به نگرانی در مورد این شهر کاهش استقلال به عنوان پکن مراحل تا تلاش خود را برای مهار اعتراض زده شهرستان.

تعجب, برنامه ای برای پکن برای اعمال امنیت ملی و قوانین در هنگ کنگ در حال حاضر هم زده تا نگرانی قابل توجهی در حد خود-ايفا خاک چینی. مقامات شهر پکن در ابتدا با اشاره به برنامه های روز پنج شنبه گفت: اقدامات مورد نیاز برای مجازات آنچه که آنها به نام اعمال تجزیه طلبی, براندازی, تروریسم و دخالت خارجی.

رئیس جمهور تهمت وعده داده است که ایالات متحده آمریکا را "رسیدگی به این موضوع به شدت" اگر چین درآمد حاصل. وزیر امور خارجه مایک Pompeo, در بیانیه ای در روز جمعه گفت: "این تصمیم به دور زدن هنگ کنگ را به خوبی تثبیت فرآیندهای قانونی و نادیده گرفتن اراده مردم هنگ کنگ خواهد بود ناقوس مرگ برای درجه بالایی از استقلال پکن وعده داده شده" برای این سرزمین است. او خواست "پکن به تجدید نظر در آن فاجعه پیشنهاد."

وانگ چن یک مقام ارشد در چین قوه مقننه افزود: به کسانی که ترس گفت: ناآرامی را لرزاند هنگ کنگ از سال گذشته است "به شدت در معرض تهدید چین حاکمیت" که خواسته های ملی-سطح پاسخ با توجه به فیلم منتشر شده توسط شبکه دولتی تلویزیون مرکزی چین.

افسران پلیس گشت مرکزی ادارات دولتی در هنگ کنگ است. پکن قصد دارد تا درخواست جدید امنیت ملی و قوانین به semiautonomous شهرستان. عکس: Kin چونگ/آسوشیتد پرس

"یک خودنمایی مشکل در حال حاضر این است که تهدید برای امنیت ملی در هنگ کنگ منطقه ویژه اداری که رشد می کند روشن تر از روز" آقای وانگ گفت: روز جمعه روز افتتاحیه از چین سالانه جلسه مجلس در پکن.

جدید در جزئیات نه آشکار توسط قوه مقننه سخنگوی قبلی بعد آقای وانگ گفت چین وزارت امور خارجه-امنیت بدن را راه اندازی دفاتر در هنگ کنگ به انجام امنیت ملی وظایف "را به عنوان مورد نیاز"—اعلام کرد که درو تشویق از نمایندگان در مخاطبان است.

چینی قانونگذاران در حال بررسی قطعنامه ای که پکن می گوید تقویت خواهد قانونی و اجرای مکانیزم های امنیت ملی در هنگ کنگ است. این قطعنامه اجازه می دهد کمیته دائمی چین قانونگذاری به پیش نویس قوانینی که مجازات تهدید به امنیت ملی در این شهرستان است که می تواند بدون نیاز به تایید از هنگ کنگ مقننه.

این تصمیم اعلام کرد اواخر پنج شنبه شب و توسط یک سخنگوی چین پارلمان ملی با ارسال امواج شوک از طریق این مستعمره سابق بریتانیا که در آن فعالان و طرفدار دموکراسی قانون گذاران نگران آن می تواند طلسم پایان "یک کشور دو سیستم" چارچوب بود که به معنای اعطای این درجه بالایی از خودمختاری تا 2047.

تانیا چان مخالفت قانونگذار در هنگ کنگ می ترسید که امنیت ملی از نوع آقای وانگ مشخص شده را قادر می سازد چینی خارجه-مقامات امنیتی برای به اجرا درآوردن قوانین سرزمین اصلی چین در هنگ کنگ است.

"پس از اجرای این اداره و یا سازمان نشان دهنده دولت مرکزی آنها لازم نیست به دنبال مقاله 22," او گفت: با اشاره به بند در هنگ کنگ مینی قانون اساسی که تضمین عدم دخالت سرزمین اصلی توسط مقامات. "بنابراین مقامات چینی در حال بالا هنگ کنگ قوانین."

ترس است که هنگ کنگ شهروندان را می توان منتقل شده به سرزمین اصلی چین و تحت تعقیب قرار, چینی, قانون به عنوان بخشی از یک پیشنهاد استرداد لایحه هستند و آنچه موجب اعتراضات به خود جلب کرد که میلیون ها نفر به خیابان های شهر را.

هنگ کنگ اجرایی کری لام در سمت راست تحسین چین, رییس جمهور چین در کنگره ملی خلق در پکن.

عکس: Kevin Frayer/گتی ایماژ

تظاهرات خیابانی آغاز شد که در ماه ژوئن گذشته اما تا حد زیادی فروکش کرد در طول بیماری همه گیر کوروناویروس به دلیل ممنوعیت همایش بزرگ roiled هنگ کنگ و کتک فعالیت های اقتصادی در مالی توپی. به عنوان ماه رفت و بدون آنها چه به عنوان رضایت بخش دولت امتیازات به خواسته های خود را در برخی از تظاهر کنندگان به تصویب رسید رادیکال تر تاکتیک به طور منظم به مقابله با مسلح ضد شورش پلیس با آجر و بطری آتش زا.

در برخی موارد چین پرچم ملی تخریب شد و نمادهای آن حکومت در هنگ کنگ—مانند دولت چین رابط دفتر—تخریب. در برخی نقاط شهر خواهد بود را به یک وقفه به معترضان حمله عرض کسب و کار تلقی می شود دلسوز به حزب کمونیست چین و شعار افشاگری در آن حکومت استبدادی.

قانون اساسی هنگ کنگ مینی قانون اساسی نیاز به این شهرستان به تصویب قوانین خاص خود را در برابر secessionist, خرابکارانه و فعالیت های دیگر است که تهدید علیه امنیت ملی. هنگ کنگ مقامات اقدام به انجام این کار در سال 2003 اما رها تلاش پس از نیم میلیون نفر به خیابانها آمدند و در اعتراض به. مقامات محلی سعی کردم به معرفی آن از.

شنیده ام در خیابان

  • هنگ کنگ ممکن است زنده ماندن اما نه رشد با حقوق کمتر

این زمان پکن در حال آماده سازی برای دور زدن هنگ کنگ مقننه با بهره برداری از یک ماده در قانون اساسی است که اجازه می دهد تا چین پارلمان برای اعمال قوانین ملی به هنگ کنگ از طریق اعلام این شهرستان را رهبر در امور وحدت ملی یا امنیت آقای وانگ گفت.

یک سخنگوی چین هنگ کنگ و ماکائو دفتر امور گفت: در روز جمعه که دلار هنگ کنگ ضد فتنه لایحه شده بود "به طور جدی آبرو و شرور و اهریمن" و این که پکن حرکت به اعمال قانون جدید در این شهرستان توسط یک "انتخاب اجتناب ناپذیر" در دیدگاه های انجام شده توسط این مقام Xinhua News Agency.

در بیانیه ای از پکن که در آن او در حال تحصیل در قانونگذاری در جمع هنگ کنگ اجرایی کری لام گفت: دولت به طور کامل به همکاری با NPC ایستاده کمیته در اسرع وقت تکمیل این قانون که او گفت را هدف کسانی که توسل به خشونت و حمایت از هنگ کنگ استقلال.

"من عمیقا بر این باورند که قانون ملی به تصویب توسط کمیته دائمی از NPC به دنبال عملا و به طور موثر جلوگیری و محدود کردن اقدامات و فعالیت هایی که به طور جدی تضعیف امنیت ملی" خانم لام گفت.

Chris Patten, هنگ کنگ, آخرین, انگلیسی, فرماندار قبل از آن تحویل در سال 1997 به نام حرکت "جامع حمله به این شهر استقلال است."

در مصاحبه با بی بی سی پنج شنبه آقای Patten خواست دولت انگلیس برای ابراز خشم خود را متهم چین از بهره گیری از این بیماری همه گیر کوروناویروس به "قلدری و آزار و اذیت در مناطق دیگر."

بیشتر در هنگ کنگ و چین

  • چین به نظر می رسد برای تشدید کنترل
  • کسب و کار سعی کنید به الهی هنگ کنگ سرنوشت
  • آنچه در چین برنامه ریزی شده است و به همین دلیل در حال حاضر
  • شنیده ام در خیابان: هنگ کنگ ممکن است زنده ماندن اما نه رشد با حقوق کمتر
  • چین معافیت تایوان با سابقه حذف اعتراض های مسالمت آمیز' وحدت

نوشتن به Chun هان وانگ در chunhan.wong@wsj.com و ناتاشا خان در natasha.khan@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.rushrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن