چگونه کرملین نظر آمریکا جنگ در افغانستان منتقل شده

خرابه یک دوران شوروی تانک در کنار یک جاده در حومه کابل در سال 2019. عکس: نورالله shirzada/خبرگزاری

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 16 تیر 1399

خرابه یک دوران شوروی تانک در کنار یک جاده در حومه کابل در سال 2019.

عکس: نورالله shirzada/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

برای سال بعد از حملات یازدهم سپتامبر ، حملات 11 ایالات متحده و روسیه مشترک یک هدف خلع دولت طالبان و شکار کردن آن باقی مانده در روستا.

اما این هدف مشترک هم پاشیده در سال های اخیر در میان متقابل سوء ظن و آمریکا قصد دارد به ترک افغانستان با طالبان شکست نخورده. امروز در میان دیوانگی در واشنگتن بیش از هوش ارزیابی که روسیه گفته می شود پرداخت می شود نعمت به طالبان برای حمله به سربازان آمریکایی در آن ممکن است را دیده اند, نوشته روی سنگ قبر.

در مسکو مقامات را به شدت رد کرده است که هر گونه فضل برنامه وجود داشته است. روسیه نیز با رد دخالت در موجی از ترور سیاسی در اروپا در سال های اخیر است که مقامات ایالات متحده گفته اند که شد کار از سرویس های امنیتی روسیه.

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت نیز شک و تردید در وجود یک فضل برنامه گفت که اطلاعاتی در مورد آن تایید نشده و به بیرون درز برای اهداف سیاسی. آقای مغلوب ساختن پیشی جستن است به نام گزارش از هوش یک "جعل."

دموکرات ها در کاپیتول هیل نشان داده اند که ادعا فضل برنامه خواهد بود یک مسئله رفتن به انتخابات ریاست جمهوری که آقای ترامپ انتظار می رود که حمله خود را برای روابط دوستانه با رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین.

نابود خودرو دیده می شود در شمال کابل در سال گذشته است.

عکس: Rahmat Gul/آسوشیتد پرس

پس از یک هوش جلسه مجلس سنا و نانسی پلوسی رهبر حزب دموکرات چاک شومر به طور مشترک هفته گذشته گفت که "این گزارش در حال آمدن به نور در این زمینه از رئیس جمهور بودن نرم ولادیمیر پوتین که آن را می آید به ناتو G7, کریمه, اوکراین و مداوم تضعیف یکپارچگی ما انتخابات است."

هر چند روسیه اغلب پرداخت خدمات لب به همکاری با آمریکا در مناطق جنگی روسیه نیروهای نظامی نشان داده اند یک طعم و مزه برای brinkmanship و اعمال نفوذ موقعیت های خطرناک ایجاد سردرد برای فرماندهان ایالات متحده در این زمینه کارشناسان می گویند. وجود دارد هیچ مستند قتل نظامیان آمریکایی توسط روس ها در مناطق جنگی اگر چه ایالات متحده کشته متعدد روسی ادعا مزدوران در یک حمله هوایی در سوریه در سال 2018 در پاسخ به آنچه که در ایالات متحده به نام بی دلیل حمله.

به اشتراک گذاری افکار خود را

چگونه باید ایالات متحده روسیه را به دخالت در افغانستان و یا دیگر نقاط داغ مانند سوریه و لیبی و یا عراق ؟ پیوستن به مکالمه زیر.

کرملین ناظران می گویند این باعث می شود اندکی هم از لحاظ سیاسی برای دولت روسیه به, پیشنهاد نعمت به طالبان برای زندگی آمریکایی در افغانستان است. مسکو یک رکورد از کشتن دشمنان خود را در خارج از کشور, اما آنها درک شده اند خائن و شورشیان سابق از چچن و نه خارجی ها گفت: علامت Galeotti ارشد کاردانی همکار در بریتانیا بر اساس سلطنتی ایران خدمات موسسه.

آقای Galeotti گفت که روسها به دلیل طولانی خود را تجربه جنگ در افغانستان که در طی آن آنها اغلب دو عبور توسط مردم محلی شناخته شده اند که چنین فضل برنامه خواهد بود به بیرون درز به آمریکا دیر یا زود.

"این است که هنوز هم سخت به درک هیچ دلیلی برای کرملین به چنین خطرناک گام" آقای Galeotti گفت. "به هدف آمریکایی ها به نظر می رسد عمده تشدید, دعوت مصر است."

مربوط تصویری

در طول بیش از 20 سال در قدرت ولادیمیر پوتین مواجه شده است و تعدادی از چالش ها در حالی که هل دادن به گسترش نفوذ روسیه است. اما coronavirus همه گیر ممکن است بزرگترین آزمون به رهبری او در عین حال به عنوان او حرکت می کند احتمالا تمدید ریاست جمهوری او تا 2036. عکس: گتی ایماژ

چگونه گزارش چنین ادعایی حملات می تواند تبدیل به قابل قبول است واضح تر در 20 سال arc آقای پوتین در انتخابات ریاست جمهوری. آن را در آغاز یک دوره زمانی که روسیه به نام ایالات متحده یک متحد در جنگ علیه ترور به امروز که روابط کاهش یافته است به مانند یک نقطه کم است که هر دو طرف مشاهده هر یک از دیگر به عنوان دشمنان بالقوه در افغانستان و همچنین عراق و سوریه است.

پس از حملات یازدهم سپتامبر ، 11, 2001 حملات تروریستی آقای پوتین اولین رهبر جهان برای تماس با جورج دبلیو بوش رئیس جمهور را تسلیت گفت. آقای پوتین در حال حاضر هدایت یک جنگ خونین علیه شورشیان در چچن و قتل عام تهدید به آقای پوتین منفور در میان رهبران غربی.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه صحبت می کند با جورج دبلیو بوش در سال 2002 به بیان خود کشور را تسلیت در سالگرد حملات یازدهم سپتامبر ، حملات 11.

عکس: ITAR-TASS/آسوشیتد پرس

"روسیه می داند که به طور مستقیم و چه با تروریسم به معنی" آقای پوتین گفت: در یک سخنرانی تلویزیونی نشانی پس از آن. "از آنجا که این ما بیش از هر کسی درک احساسات مردم آمریکا."

آقای پوتین استقبال ایالات متحده در حمله به افغانستان در سال 2001 و دستور نظامی روسیه استقرار برای ارائه به دوران شوروی نقشه ها و اطلاعاتی به نیروهای آمریکایی برای کمک به آنها در مسیریابی القاعده. برای سال پس از تهاجم مسکو نیز به حیاتی پشتیبانی لجستیکی به آمریکا نیروهای اجازه می دهد آنها را به قیف منابع به داخل کشور بیش از راه آهن روسیه که کوتاه تر عرضه مسیرهای از طریق پاکستان آمد و مورد حمله قرار گرفت.

مسکو تا به حال عملی دلایل که مایل آمریکا موفقیت در افغانستان است. قبل از سپتامبر. 11 طالبان جنگجویان تجاوز به همسایگان خود در آسیای مرکزی و مسکو بر این باور بودند به حمایت از شورشیان در روسیه خود را. مسکو تهدید کرده بود به بمباران مواضع اردوگاه در افغانستان به سال قبل از حملات در نیویورک و واشنگتن و تمسخر بود برای انجام این کار—و برطرف شد زمانی که ایالات متحده آن را به جای.

اما مسکو کلاس های نظامی باقی مانده مشکوک آمریکا نیت ، خاطرات هنوز تازه از آمریکا کمک های مالی از شورشیان در افغانستان که تا به حال تحت فشار قرار دادند نیروهای شوروی در دهه 1980 ،

سربازان شوروی سفر در امتداد یک بزرگراه در کابل در سال 1988 به عنوان بخشی از یک مقیاس بزرگ از خروج نظامی از افغانستان است.

عکس: لیو Heung-Shing/آسوشیتد پرس

روسیه تردید در مورد حضور ایالات متحده رشد کرد که ایالات متحده به جای به طور کامل شکست دادن طالبان منحرف عمده ای از مبارزه با آن تلاش عراق به یک جنگ که کرملین مخالف ، با بخش های بزرگی از افغانستان تحت هیچ کس کنترل کشت خشخاش و هروئین تولید رسید, پیچیده روسیه داخلی مشکلات مواد مخدر.

مسکو بود بیشتر نگران سیگنال در طول دولت اوباما است که ایالات متحده می تواند به خروج از افغانستان حتی اگر طالبان همچنان شکست نخورده گفت: ایوان Safranchuk یک عضو ارشد در موسسه دولتی مسکو از روابط بین المللی. کرملین معتقد بودند او گفت که در سال 2009 افزایش نیروهای نظامی به دستور رئیس جمهور اوباما پیشرو به خروج و سوار بر تلاش برای تعامل با قدرت های منطقه ای مانند هند و چین و حتی پاکستان یک رقیب سنتی برای آماده سازی.

آقای Safranchuk گفت: مسکو همچنین شروع رسیدن به جناح های سیاسی و قدرت گروه در داخل کشور است. این ماموریت در زمان بیشتر ضرورت در سال 2014 گفت: روسیه پس از حمله به اوکراین و ایالات متحده آمریکا و اروپا در پاسخ سیلی تحریم های اقتصادی در کرملین.

نیروهای شوروی خروج از افغانستان در سال 1989.

عکس: لوران Rebours/آسوشیتد پرس

کرملین در نظر گرفته شده بود افغانستان به نادر زمینه همکاری که در آن ایالات متحده و منافع روسیه همزمان آقای Safranchuk گفت: اما به عنوان روابط خصمانه تبدیل شده مقامات شروع به نگران است که افغانستان "می تواند مانند سوریه و اوکراین که در آن آمریکایی ها و روس ها بودند مشکلات برای هر یک از دیگر."

تا چه حد از چنین مشکلات سخت است بدانید که به گفته کارشناسان. مسکو تعطیل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی مسیرهای عرضه از طریق مرزهای خود در سال 2015. در سال 2017 ایالات متحده آمریکا آغاز شد متهم روسیه از تامین سلاح برای طالبان یک اتهام است که کرملین بارها رد شده است.

مسکو به شدت تماس با طیف وسیعی از گروههای سیاسی در داخل افغانستان و برخی از آنها در ایالات متحده در نظر دشمنان است اما آنها مسکو دیده می شود به عنوان یک امکان متعادل به دولت اسلامی گفت: توماس گراهام مشاور ارشد در کیسینجر Associates Inc. در نیویورک و برجسته همکار در شورای روابط خارجی در واشنگتن است.

اگر مسکو را تامین سلاح و پول برای طالبان آقای Galeotti اشاره کرد که به احتمال زیاد ابزار خواهد بود روسیه اطلاعات نظامی دستگاه GRU است که عظیم بوروکراسی اما که عمدتا شناخته شده تبدیل به عمومی آمریکا به دلیل عناصر GRU شده اند متهم به دخالت در انتخابات آمریکا و روسیه ترور مخالفان در خارج از کشور. روسیه با رد دخالت در انتخابات است.

آقای گراهام گفت: این امر می تواند یک چالش برای آمریکا و سازمان های اطلاعاتی به یاد چه چیزی دقیقا پول یا سلاح بود و یا اینکه آیا آن رفت و به آن هدف در نظر گرفته شده.

کابل امروز یک چشمه از رقابت منطقه ای منافع با سفارتخانه های روسیه و افغانستان در منطقه ای همسایگان تمام تلاش به کاری نفوذ در میان انواع افغانستان جناح و احزاب سیاسی در آماده سازی برای عقب نشینی ایالات متحده و احتمال سقوط دولت است.

"تعداد زیادی از مردم ممکن است به کمک به طالبان اما آنچه آنها انجام با آن است نه لزوما تحت کنترل کسی" آقای گراهام گفت. "پول قابل تعویض است و شما لازم نیست که کنترل بسیار بیش از سلاح های که شما آنها را به کسی."

وزیر امور خارجه روسیه سرگئی لاوروف در سمت چپ و پس از آن-وزیر امور خارجه رکس Tillerson در مسکو در سال 2017.

عکس: سرگئی chirikov/European Pressphoto Agency

نوشتن به آلن Cullison در alan.cullison@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب