لهستان جمهور برنده دور اول انتخابات

رئیس آندره Duda است که به دنبال یک دوم دوره پنج ساله. عکس: عمر مارکز/گتی ایماژ توسط درو Hi

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 9 تیر 1399

رئیس آندره Duda است که به دنبال یک دوم دوره پنج ساله.

عکس: عمر مارکز/گتی ایماژ

ورشو—لهستان رئیس جمهور آندره Duda برنده دور اول انتخابات در روز یکشنبه اما بدون اکثریت مورد نیاز برای جلوگیری از رواناب به عنوان مردم در انتخابات شکست ربع قرن پرونده در اتحادیه اروپا اولین انتخابات پس از coronavirus همه گیر جاروب قاره است.

آقای Duda برنده 42 درصد از آرا با توجه به خروج نظرسنجی منتشر شده توسط مستقل پخش TVN در انتخابات است که در آن مقامات مطمئن نبودند که چگونه بسیاری از رای دهندگان را شجاع Covid-19 به بازیگران برگه های رای. برخی از 63 درصد از رای دهندگان واجد شرایط در نهایت نشان داد که بالاترین چنین مشارکت از سال 1995 زمانی که کشور تنها چند سال از حذف کمونیسم. در خطوط کشیده است که در اطراف مدارس و کلیساها چهره نقاب رای دهندگان ایستاده متر از هم جدا رعایت اقدامات پیشگیرانه و آوردن خود را قلم برای جلوگیری از هر گونه دست به دست بگیرید.

شهردار ورشو Rafał Trzaskowski از میانه-لیبرال مدنی پلت فرم, پارتی, برنده 30 درصد از آرا با توجه به نظرسنجی های خروج. آقای Duda—حمایت این کشور حاکم حزب ملی گرا-محافظه کار قانون و عدالت—را چهره او را در جولای 12 رواناب با سر-به-سر سنجی در حال حاضر نشان دادن آماری کراوات.

"این مزیت بسیار زیاد است و من بسیار سپاسگزار هستم" گفت: آقای Duda, صحبت کردن به یک جمعیت است که او را غرق در شعارهای "این است که لهستان!"

سورئال صحنه از رای دهندگان پوشیدن دستکش های جراحی برای بررسی و برگه ارائه یک پیش نمایش از آنچه در دیگر دموکراسی های غربی می تواند تجربه خود را در انتخابات است. در طول مبارزات انتخاباتی همه گیر القا حس خطر به ضروری آیین از انتخابات: handshakes تشویق جمعیت ثابت و سفر. نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بودند که محدود به آپارتمان خود زندگی می کنند جریان ویدئوها و شکایت کرده است که خود را حریف وقت بود به ظاهر عمومی در ظرفیت خود را به عنوان سر کشور.

رو به یک سرخوردگی رای دهندگان رئیس Duda تضمین شده نیست دوم دوره پنج ساله. لهستان دولت است ثبت نام فقط 1,438 مرگ و میر ناشی از Covid-19—نسبتا خفیف caseload. مانند آن اروپای مرکزی و شرقی همسایه لهستان بود سریع به دستور ماسک و تحمیل دو ماه مستند در ماه مارس است. این کشور به طور متوسط کمتر از 300 عفونت یک روز در طول هفته گذشته. اقتصاد خود را در حالی که انتظار می رود به کوچک شدن در این سال یکی از اروپا کم می شود.

هنوز رای دهندگان یک بار جدا شده و در خانه های خود در حال ظهور از چند دردناک ماه از زیان کار است. نظرسنجی نشان می دهد اکثر لهستانی ها باور نمی مقامات راستگو در مورد این بیماری همه گیر به عنوان دستورالعمل منتقل شده بیش از ماه از هرج و مرج مستندات. فراتر از coronavirus لهستان شده است به طور فزاینده ای قطبی کشور بیش از پنج سال گذشته با آقای Trzaskowski مدنی پلت فرم حزب تغییر به سمت چپ در مسائل اجتماعی مانند دفاع از حقوق همجنسگرایان در حالی که آقای Duda متحدان دنبال یک کاتولیک محافظه کار دید که دیدگاه لهستان به عنوان آخرین سنگر و استحکامات از ارزش های سنتی.

با توجه به قطبش آقای Duda روبرو خواهد شد یک چالش قابل توجهی پیدا کردن چرخش آرا او نیاز به امن دومین دوره گفت: آنا Materska-Sosnowska یک دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه ورشو.

"این یک وضعیت خوب خود را برای رئیس جمهور و از آن خواهد شد بسیار دشوار است برای او را به نفع خود رای دهندگان جدید," او گفت:. "قطبش قابل مشاهده است و عمیق تر به چنین حدی که ما انتظار داشتند و نه میزان مشارکت بالا است."

نامزد انتخابات ریاست جمهوری Rafał Trzaskowski کست رای خود را.

عکس: Sami Sokolowski/آسوشیتد پرس

یک شکست برای آقای Duda خواهد نشان دهنده قابل توجهی برای اروپا ملی, حرکات, برای آنها, لهستان و در نزدیکی مجارستان به عنوان مدل برای چگونه به سیمان قدرت در دموکراسی غربی. با آقای Duda را پشتوانه قانون و عدالت که کنترل مجلس به پاکسازی لیبرال قضات از دادگاه ها و رسانه های دولتی به یک شبانه پخش بار در-حاشیه توطئه انداز و فسخ هائی از نخبگان جهان وطنی. آقای Duda, اسمی مستقل پشتیبانی می کند که تایید او. اگر آقای Trzaskowski برنده ریاست جمهوری وتو خواهد مانع هر گونه قانون و عدالت تغییر میکند.

"این نتیجه نشان می دهد 58 درصد از جامعه می خواهد یک تغییر" گفت: آقای Trzaskowski در میان شعارهای "ما پیروز خواهیم شد" از حامیان. "و من خواهد بود نامزد خود را برای تغییر."

انتخابات را رای گیری بلوک زد چه باید آشنا شدن خطوط گسل برای لهستان و به طور گسترده تر برای اروپا است. آقای Trzaskowski جلب حمایت از جوان تحصیل کرده بیشتر شهری و رای دهندگان—به عنوان به خوبی به عنوان کسانی که در این کشور در طول تاریخ بیشتر توسعه یافته غرب لقب "Polska یک" یا لهستان A. آقای Duda نگاه برای قوی مردم در انتخابات از کاتولیک محافظه کار رای دهندگان به خصوص در لهستان را بیشتر روستایی و یقه آبی شرق یا "Polska S."

مردم منتظر رای در یک جامعه فاصله خط در سوپوت لهستان.

عکس: mateusz slodkowski/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

ملی لهستان انتخابات پارلمانی اتحادیه اروپا برای اولین بار پس از coronavirus همه گیر آغاز شد.

عکس: wojtek radwanski/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

رای گیری شد و همچنین یک ارزیابی از رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن نفوذ در میان قطب پس از آقای مغلوب ساختن پیشی جستن به میزبانی آقای Duda در کاخ سفید در روز چهارشنبه. آقای ترامپ شده است که به طور گسترده محبوب در لهستان تمجید لهستانی وقت و پیش بینی یک نتیجه مثبت در طول سفر است. آقای Duda متحدان شمارش شد در آخرین لحظه مداخله به نوبه خود جزر و مد در آنچه که تبدیل به یک مسابقه نزدیک.

"او را به انجام یک کار فوق العاده; مردم لهستان فکر می کنم جهان از او" آقای ترامپ گفت.

نوشتن به خود جلب کرد Hinshaw در drew.hinshaw@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن