ترکیه ایاصوفیه تصمیم Dismays مسیحیان و همسایگان داران

مردم از دیدن ایاصوفیه یا Ayasofya که بیزانس کلیسای جامع قبل از اینکه تبدیل به یک مسجد و سپس یک موزه د

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 21 تیر 1399

مردم از دیدن ایاصوفیه یا Ayasofya که بیزانس کلیسای جامع قبل از اینکه تبدیل به یک مسجد و سپس یک موزه در استانبول در روز جمعه.

عکس: murad sezer/ایسنا

استانبول—با گسترده آن گنبد و قوی مناره, ایاصوفیه است به بشریت چه گراند کانیون به زمین شناسی: an open-air کتاب است که تمرکز در حدود یک و نیم هزار سال از سابقه به عنوان پی در پی قلب ارتدوکس مسیحی و مسلمان امپراتوری مربوط توسط غارت و آتش سوزی و زلزله.

اما با تصمیم گیری در روز جمعه برای تبدیل به یک کامل مسجد یک ساختمان است که یک موزه از سال 1930 و تبدیل به قدرتمند نماد عام روابط رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان با ارسال سه گانه لرزش مورخان می گویند.

این تصمیم باعث شده است که ترس در میان ارتدوکس که نگرانی در مورد تنش جدید با سنی ترکان میان ترکیه و همسایگان نگران آقای اردوغان نئو-عثمانی لفاظی و همچنین در میان جامعه از داران و مورخان که نگرانی در مورد سرنوشت ایاصوفیه منحصر به فرد قرون وسطی موزاییک.

بخشی از کشور پهناور ساختار یک سایت میراث جهانی یونسکو در ماه گذشته.

عکس: Emrah Gurel/آسوشیتد پرس

"آیا آنها با استفاده از آن به عنوان یک مسجد و یا نه این است که رک و پوست کنده هیچ یک از کسب و کار من است" گفت: مایکل تالبوت مدرس تاریخ در دانشگاه گرینویچ. "اما این چیزی است که اتفاق می افتد به آثار تاریخی در داخل است که در مورد, چرا که نه فقط اموال جمهوری ترکیه که میراث فرهنگی برای جهان است."

خیره کننده بازدید کنندگان با آن اندازه عظیم که آن را به پایان رسید به عنوان یک مسیحی معبد در 537 میلادی در شبه جزیره چه شد و سپس قسطنطنیه ایاصوفیه یک معماری مارول است که تحت تاثیر طراحی ساختمان در طول قرن ها.

استفاده شده توسط بیزانس به تاج و تخت خود را امپراتور ساختمان دچار خسارت گسترده در 1204 زمانی که کاتولیک رومی صلیبیون غارت قسطنطنیه.

زمانی که عثمانی به رهبری سلطان محمد فاتح فتح شهر که به نام سیب سرخ در 1453 آنها برآورده "سرسخت اسلامی تمایل کشیده است که پشت 800 سال تقریبا به كوفه و hedged مورد با افسانه, پیش بینی و جعلی سخنان" با توجه به راجر کراولی کتاب "آخرین محاصره بزرگ."

یک نمای خارجی از سایت که در آن Ayasofya مسجد گرفته شده بین سال 1880 و در سال 1900.

عکس: مریم Evans/زوما پرس

یک نمای خارجی از موزه ایاصوفیه در روز جمعه.

عکس: ozan کوز/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

از دست دادن قسطنطنیه و ایاصوفیه ایجاد تروما برای نسل پیروان ارتدوکس که به این روز نمی رفته دور به گفته آقای تالبوت کمک به توضیح دهد که چرا رهبران ارتدوکس از یونان به روسیه انتقاد جمعه تصمیم.

"آن را مانند اگر سنت پیتر تبدیل شده بود به یک مسجد. این واقعیت است که مقر آن کلیسا است و دیگر عامل به عنوان یک کلیسا و در دست رقیب دین" او گفت:. "این یک روایت در میان بخش های خاصی از شرق اروپا و diasporas در امریکا و فراتر از آن."

روز جمعه با تصمیم ترکیه است "باز تحریک به تمام جهان متمدن" گفت: لینا Mendoni فرهنگ وزیر یونان که در آن کلیسای ارتدکس یونانی است که دین غالب. "این ناسیونالیسم نمایش داده شده توسط رئیس جمهور اردوغان طول می کشد تا کشور خود بازگشت شش قرن" او در بیانیه ای گفت.

جشن پیروزی او Fatih Sultan Mehmet تبدیل ایاصوفیه به مسجد است. وی افزود: یکی از مناره—سه اضافه شد بعد—اما اصلی ساختار اصلی حفظ شد و همچنین موزاییک. بیش از پس قرن ها از موزاییک بودند چندین بار با پوشش لایه نازک از گچ و کشف به عنوان تفسیر از اسلام قوانین نوسان.

"آنچه قابل توجه است این است که آنها نابود شده" گفت: Frédéric Hitzel یک مورخ با فرانسه CNRS مرکز تحقیقات.

داخلی نمای Ayasofya مسجد بین سال 1888 و 1910.

عکس: مریم Evans/زوما پرس

در سال 1934 مصطفی کمال آتاتورک پدر ترکیه مدرن امضا فرمان که تبدیل ایاصوفیه مسجد با تمام تاریخی آن چمدان به یک موزه شده است.

"او ارائه شده آن را به بشریت" آقای Hitzel گفت. "این بسیار قوی ارسال پیام به غرب است که او در شکل دهی مجدد ترکیه به مدرن و سکولار کشور را باز به جهان است."

اعلام تصمیم خود در ایاصوفیه در یک سخنرانی تلویزیونی دوشنبه شب آقای اردوغان گفت: اسناد و مدارک از یک پایه Fatih Sultan Mehmet راه اندازی برای حفاظت از ساختمان های موجود در یک پیشگویی است که "هر کس تغییرات پایه و اساس گواهی باید رنج می برند نفرین خدا."

"این تصمیم ساخته شده و امروز به ما اجازه خلاص کشور ما از این نفرین," او گفت:.

نوشتن به دیوید Gauthier-Villars در David.Gauthier-Villars@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن