ایالات متحده و چین برای راه اندازی مریخ, ماموریت, رقابت برای فضا برتری

توسط Trefor ماس نزدیک Trefor ماس بیوگرافی @Trefor1 Trefor.Moss@wsj.com جولای 21, 2020 6:03

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 31 تیر 1399

شانگهای—رقابت بین آمریکا و چین فرض کیهانی نسبت این ماه به عنوان دو کشور آماده شدن برای ارسال فضاپیما به مریخ در روز از هر یک از دیگر.

سر-به-سر مریخ ماموریت آخرین نشانه آن است که چین آماده است تا برای به چالش کشیدن آمریکا در اکتشافات فضایی در دهه های اخیر آمریکا حفظ کند.

چین اولین ماموریت به سیاره ای دیگر به Tianwen-1 تنظیم شده است به انفجار این هفته—روز دقیق هنوز اعلام کرد در هفت ماه سفر به مریخ است. آن را به مدار سیاره سرخ برای دو تا سه ماه قبل از استقرار یک مریخ نورد است که انجام آزمایش های علمی در سطح مریخ.

ایالات متحده ماموریت با توجه به راه اندازی جولای 30, خواهد زمین پشتکار مریخ نورد در مریخ. آن را نیز به استقرار نبوغ مریخ هلیکوپتر—اولین سادگی قادر به پرواز شده بر روی یک سیاره دیگر.

مقامات چینی باید قاب اکتشاف فضا به عنوان یک مسابقه بین ملت و گاهی تشبیه فتح فضا به چین اختلافات ارضی در اینجا بر روی زمین است.

این تابستان سیارات مطلوب تراز برای فضاپیما برای رسیدن به مریخ با حداقل مقدار سوخت. چین در میان کشورهای در انجام این ماموریت در حالی که کار بر روی بزرگتر جاه طلبی است که می تواند یک روز چالش آمریکا رهبری در فضا است. عکس کامپوزیت: کریستال تای

"ایالات متحده است که به وضوح ناراحت کننده با ایده ای که چین می تواند رسیدن به آن را در همه شیوه ای از راه" گفت: دین چنگ محقق ارشد در بنیاد میراث ایالات متحده فکر می کنم تانک. "این مسائل به آمریکا و روان که از آن باقی می ماند پیش در فضای."

رئیس جمهور خلق چین قرار داده ملی چین برنامه فضایی در قلب تلاش برای "بزرگ جوانسازی" پس از یک قرن از درک تحقیر است که در آن چین پشت افتاد و غرب است. در نامه ای به فضا دانشمندان منتشر شده در این سال آقای یازدهم خواست چین به فضا دانشمندان به "رسیدن به اوایل تحقق رویای بزرگ از ساختمان های فضایی قدرتمند ملت است."

چین برای اولین بار قرار دادن یک مرد به فضا در سال 2003 بیش از چهار دهه پس از روسیه و آمریکا اما پس از آن فضای برنامه به طور پیوسته chalked نقاط عطف جدید.

به اشتراک گذاری افکار خود را

باید ایالات متحده سرمایه گذاری کافی در اکتشاف مریخ به اطمینان حاصل شود آن را در سرزمین های مردم بر روی این سیاره قرمز قبل از چین ؟ پیوستن به مکالمه زیر.

در سال گذشته یک کاوشگر چانگ خاوری-4 شد برای اولین بار به لمس پایین در سمت دور ماه است. در ماه ژوئن در چین قرار دادن 35 و نهایی BeiDou-3 ناوبری ماهواره به مدار تکمیل وطنی رقیب به ایالات متحده سیستم موقعیت یابی جهانی.

شده اند وجود دارد موانع بیش از حد: شکست چین جدید طولانی 5 مارس سنگین-موشک بالابر در طول یک سال 2017 تست مجموعه ای کشور برنامه های فضایی توسط یک زن و شوهر از سال است. اما دو پرواز موفق در ماه دسامبر و مارس نشان می دهد که موشک را با اشکالات در حال حاضر حل و فصل شده است. طولانی مارس 5 قدرت این هفته ماموریت مریخ قرار داده و برنامه ریزی شده چینی ایستگاه فضایی به مدار تا سال 2022.

تا سال 2030 چین با هدف جمع آوری کرده اند مریخی نمونه های سنگ و بازگشت آنها به زمین و آن می خواهد یک سرنشین دار قمری پایه و قابلیت ارسال به مریخ توسط 2045.

زمان این ماه راه اندازی است که در درجه اول دیکته شده توسط حرکت سیارات.

هر 26 ماه زمین و مریخ نوسان نسبتا نزدیک به یکدیگر—اگر از 34 میلیون مایل را می توان دید—ارائه یک پنجره باریک برای مریخ ماموریت. امارات متحده عربی نیز در زمان استفاده از آخرین تراز راه اندازی شده توسط یک مریخ کاوشگر یکشنبه. ایالات متحده و روسیه راه اندازی چندین کاوشگر به مریخ در گذشته در حالی که اروپا و هند و ژاپن نیز ارسال فضاپیما وجود دارد.

آخرین آمریکایی ماموریت مریخ را جمع آوری نمونه برای بازگشت به زمین در ماموریت های آینده. ایالات متحده و سپس هدف قرار دادن بازگشت فضانوردان بر روی ماه تا سال 2024 و برای راه اندازی یک سرنشین دار به مریخ ماموریت در 2030s. علم و فناوری و سیاست های موسسه گفت: در سال گذشته که آمریکا می تواند در واقع با هدف راه اندازی یک سرنشین دار به مریخ ماموریت در 2037 در اولین, در هزینه بیش از $120 میلیارد.

ناسا پشتکار مریخ در اواخر سال گذشته طی آزمایش در پاسادنا کالیفرنیا.

عکس: ناسا/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

در این مسابقه به زمین فضانوردان در ماه بسیار نمادین است گفت: آقای چنگ از بنیاد میراث, با روابط بین دو اقتصاد بزرگ در پایین ترین جزر در دهه به عنوان پکن و واشنگتن spar بیش از مسائل اعم از تکنولوژی و تجارت به وضعیت سیاسی هنگ کنگ و حقوق بشر در سین کیانگ در چین تا غرب دور.

سال گذشته ایالات متحده در ایجاد یک فضای نظامی نیروی برای مقابله با فضای مبتنی بر تهدیدات عمدتا از چین و روسیه است. یک سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: در آن زمان که آمریکا جدید شاخه نظامی را "تهدیدی مستقیم تهدید به فضا صلح و امنیت است."

حتی اگر ایالات متحده برنده اصلی مسابقه به ماه پیش از آن خواهد بود از لحاظ سیاسی شرم آور برای آمریکا و چین باید برای اولین بار به دریافت وجود دارد در 2020s آقای چنگ گفت. به همین ترتیب هر دو کشور چهره تحقیر باید آن ماموریت مریخ شکست در حالی که دیگر موفق است.

تقریبا نیمی از ماموریت به مریخ فرستاده شده پس از اکتشاف این سیاره آغاز شد و در دهه 1960 شکست خورده اند. اخیرا سازمان فضایی اروپا Schiaparelli کاوشگر نابود شد هنگامی که آن را سقوط به سطح مریخ در سال 2016 هر چند ایالات متحده با موفقیت رسیده مریخ با آن بینش کاوشگر دو سال پیش.

مرتبط

  • نژاد جدید به ماه (جولای 14, 2019)
  • چه بعدی برای فضای جهانی نژاد (11 آوریل 2019)
  • چین سرزمین پروب در سمت تاریک ' از ماه (Jan. 3, 2019)
  • چین هل تقدم در فضا (Dec. 31, 2018)
  • ناسا بینش فضاپیما زمین با خیال راحت بر روی مریخ (Nov. 26, 2018)
  • در چین جدید اودیسه فضایی, 80 راه اندازی مسابقه برای رسیدن به مدار (Nov. 11, 2018)
  • مسابقه فضایی جدید

نوشتن به Trefor خزه در Trefor.Moss@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب