خسته روسیه تلاش می کند برای جلوگیری از گرفتاری در ایالات متحده-چین تف

مردم مسکو در یک ایستگاه مترو در 10 ژوئن. زمانی که coronavirus شروع به گسترش در ووهان روسیه اولین کشور

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 31 خرداد 1399

مردم مسکو در یک ایستگاه مترو در 10 ژوئن. زمانی که coronavirus شروع به گسترش در ووهان روسیه اولین کشوری بود که به نزدیک مرز مشترک خود با چین است.

عکس: پاول Golovkin/آسوشیتد پرس

مسکو—coronavirus همه گیر و تضعیف قیمت نفت را ساخته اند روسیه نابرابر با همکاری چین و حتی بیشتر کج.

با این بیماری را گسترش تشدید مناقشه بین واشنگتن و پکن و مسکو در برابر یک چالش دشوار: چگونه به حفظ آن اقتصادی چین و تاسیسات بدون کشیده شدن به ابرقدرت' بلندی برخورد.

"وجود دارد یک افزایش تحقق در روسیه که گرفتن بیش از حد نزدیک به غول می تواند منجر به نامطلوب وابستگی در پکن گفت:" دیمیتری Trenin, مدیر کارنگی مسکو مرکز فکر می کنم تانک. "مهم ترین چیز برای روسیه است که برای حفظ تعادل و سقوط به مبارزه بین امریکا و چین است."

در یک راه آن است که یک برگشت از پویا است که طراحی چین و روسیه روابط پس از رئیس جمهور ولادیمیر پوتین 2014 تهاجم اوکراین باعث استراحت بین مسکو و غرب است. در معرض تحریم های غربی علیه روسیه تحت فشار قرار دادند برای عمیق تر اقتصادی و امنیتی روابط با پکن اما چین مشتاق به آنتاگونيزه متحده اغلب تمایلی به سمت مسکو است.

این روزها روسیه ضعیف تر است—و متناقض نما یک مطلب ضروری—شریک برای چین به پکن درگیری با رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در مسائل اعم از تجارت به نقش چین در این بیماری همه گیر به آینده از هنگ کنگ.

رئیس جمهور چین, چپ, toasts با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در ماه ژوئن 2019.

عکس: الکسی Druzhinin/مطبوعات استخر

صحبت در حاشیه چین سالانه قانونی جلسه در ماه مه وزیر خارجه وانگ یی مورد ستایش قرار داد در کشور و همکاری با روسیه از جمله یک موضع مشترک در برابر ایالات متحده در تلاش برای برگزاری پکن مسئول همه گیر است عواقب.

"با هم روسیه و چین را جعلی و غیر قابل تسخیر قلعه در برابر سیاسی 'ویروس' و نشان داد قدرت دو جانبه استراتژیک هماهنگی" آقای وانگ گفت.

چنین اطمینان براق بیش از اصطکاک جدی در این رابطه مشخص شده توسط این هفته اعلام کرد که یک بازنشسته علمی بازداشت شده بود به اتهام عبور زیر دریایی روسی-تکنولوژی تشخیص اسرار به چین است. این دانشمند 78 ساله والری Mitko تکذیب این اتهامات با توجه به وکیل.

زمانی که coronavirus شروع به گسترش در ووهان روسیه اولین کشوری بود که به نزدیک مرز مشترک خود با چین اعمال محدودیت های سخت بر شهروندان چینی در حال حاضر در قلمرو آن است. چین پس از آن کاهش یافته است به ارائه روسیه با جزئیات کامل از سویه از ویروس.

به اشتراک گذاری افکار خود را

چه همه گیر مفهومی برای آینده روسیه-چین داد? پیوستن به مکالمه زیر.

به جای سرعت اجرای یک چین به سبک سخت lockdown یک بار coronavirus آمار روسیه آقای پوتین دودل برای هفته denting تصویر خود را و در نتیجه روسیه در حال اجرا در جهان سوم کمترین تعداد از عفونت. بخش هایی از شمال شرقی چین تا به حال به reimpose مستندات در ماه مه به دلیل این ویروس در آورده بود توسط مسافران بازگشت از روسیه است.

"روسیه coronavirus وضعیت افتضاحی بزرگ بسیار بدتر از ما انتظار داشتند" گفت: Cheng Xiaohe بین المللی-امور محقق در دانشگاه Renmin در پکن.

روسی مأموران اجرای قانون در سالانه مربع قرمز نمایشگاه کتاب در مرکز مسکو در ژوئن 6.

عکس: شمیل zhumatov/ایسنا

مقامات چینی نیز irked آنچه که به عنوان تفسیر روسیه لاس زنی با آمریکا فقط به پکن آمد تحت فشار واشنگتن است. آنها اشاره کرد مسکو برای حمایت از یک تحقیق بین المللی به این بیماری همه گیر را منشاء و مارس 25 اعلامیه مشترک توسط آقایان پوتین و تهمت است که مورد ستایش قرار داد در این جلسه از متفقین آمریکا و نیروهای شوروی در آلمان در سال 1945 به عنوان "یک مثال از اینکه چگونه ما کشورها را کنار بگذارید می توانید تفاوت ایجاد اعتماد و همکاری در پیگیری بیشتری شود."

این بیانیه به شدت در تضاد با سخت شدن تن بین واشنگتن و پکن گفت: فنگ Yujun مدیر مرکز مطالعات روسیه و آسیای مرکزی مطالعات در دانشگاه Fudan در شانگهای.

"در زمینه جغرافیای سیاسی چین و آمریکا روابط را بدتر کرده اند با توجه به همه گیر. بر خلاف روسیه-روابط ایالات متحده در حال بهبود است." "پس از سالها رویارویی استراتژیک فشار ایالات متحده بر روسیه شده است تا حد زیادی کاهش می یابد, همان چیزی است که روسیه آرزوی."

پس از بحران کریمه در سال 2014 روسیه موفق به بلانت نیش غربی تحریم های اقتصادی از طریق همکاری های اقتصادی با چین آقای فنگ اضافه شده است. با توجه به این که اقتصاد چین است و نه بار به اندازه روسیه, مسکو نمی تواند مشابه استفاده کنید برای پکن: "برای چین همکاری های اقتصادی با روسیه نمی تواند به هیچ وجه جایگزین این مهم ارزش اقتصادی همکاری با ایالات متحده چه در کشاورزی و یا فن آوری بالا, نه به ذکر است مازاد تجاری."

نیروهای نظامی در سن پترزبورگ تمرین در ژوئن 11 برای آمدن رژه روز پیروزی مجموعه به صورت 24 ژوئن در میدان سرخ مسکو به مناسبت سالگرد 75 از پیروزی بر آلمان نازی در جنگ جهانی دوم است.

عکس: الکساندر Demianchuk/TASS/زوما پرس

هنوز هم روسیه همچنان یک نظامی ابرقدرت شده است و به کمک چین در آن جاه طلبی برای توسعه بیشتر جهانی توانایی های نظامی. این کشور برنامه ای برای ثبت نام جدید در دفاع از توافق این سال است.

"روسیه کمک کرده است چینی به دست آوردن دسترسی به خارجی تجربه در برنامه ریزی برای جنگ در مقیاس بزرگ اما همچنین گسترش لجستیکی و زنجیره تامین در خارج از حیاط خلوت خود گفت:" واسیلی Kashin یک کارشناس روسیه و چین در روابط مسکو-بر اساس مدرسه عالی اقتصاد.

روسیه نیز می بیند درگیری بین واشنگتن و پکن به عنوان یک فرصت برای افزایش صادرات آن از مواد معدنی و مواد غذایی به چین در هزینه از آمریکا و استرالیا و دیگر متحدان غربی. در حالی که چین و روسیه تجارت کاهش یافت 4.3% افزایش به $41 میلیارد دلار در پنج ماه اول سال به عنوان بخشی از رکود اقتصادی جهانی روسیه آواره عربستان سعودی چین به عنوان بزرگترین تولید کننده نفت.

نفت و گاز روسیه صادرات اصلی و روسیه بودجه نیاز دارد قیمت های نفت خام به بالاتر از $42.50 در هر بشکه برای شکستن حتی. اورال نفت خام برای تحویل در ماه آگوست در حال حاضر معاملات حدود 40 دلار از 57 دلار در ابتدای سال هر چند خوب بالا پایین دلار 22.7 که این آمار در میان جهانی تقاضا در اواخر ماه آوریل است.

پکن به مدت طولانی می خواستم به امضای یک تفاهم با روسیه را که به روسیه, صنعت بزرگتر در بازار چین بلکه به احتمال زیاد سیل روسیه با کالاهای چینی. که چشم انداز ممکن است به نظر می رسد شیرین برای مسکو به عنوان آن مواجه طولانی مدت رکود اقتصادی است.

"این یک واقعیت مسلم است که روسیه در حال تبدیل شدن به لحاظ اقتصادی وابسته به چین است. اما این به آن معنا نیست که ما در حال تبدیل شدن به سیاسی چین رعیت" گفت: Artyom Lukín یک پژوهشگر از چین و روسیه روابط در دانشگاه شرق دور در شهر ولادی وستک. "برای قرن ها, روسیه یک کالا زائده و اقتصادی حاشیه اروپا فروش کنف و گندم و نفت و گاز, اما, سیاسی, رفتار بسیار مستقل است. در حال حاضر بیش از حد ما باقی خواهد ماند مستقل بازیکن تا زمانی که ما استراتژیک نظامی قدرت سلاح های هسته ای و تا زمانی که ما را حفظ خواهد به یک قدرت بزرگ است."

بازتاب این تمایل به حفظ یک حاشیه در استقلال و سیاست مقاله ارائه شده به رهبری روسیه دانشگاهی سرگئی Karaganov و دیگر سیاست خارجی مشاهیر خواست مسکو برای قهرمان "جدید nonalignment" رویکرد بین چین و ایالات متحده با توجه به طبقه بندی نشده نسخه از مقاله و روسیه باید سعی کنید به رهبری "جامعه ملل تمایلی به کنار با هر یک از مدعیان جهانی و یا منطقه ای داده است."

کارگران در یک پاسگاه آداب و رسوم در چین در مرز با روسیه در Suifenhe چین در مارس 1, عینک hazmat مناسب به عنوان یک اقدام احتیاطی در برابر coronavirus.

عکس: خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

دو دیگر دانشگاهیان مشاوره کرملین سرگئی Dubinin و Yevgeni Savostyanov رفت و حتی بیشتر. در یک مقاله جداگانه آنها شرح داده شده هر گونه حرکت به سمت یک نزدیک تر اتحاد با چین به عنوان یک "اشتباه استراتژیک" و خواست مسکو برای تبدیل شدن به یک فاصله از دو ابرقدرت.

این سخت خواهد بود برای رسیدن به اگر مشکل از اوکراین منبع روسیه تنش با غرب حل نشده باقی مانده است. حتی اگر آقای مغلوب ساختن پیشی جستن به مدت طولانی حمایت بهتر روابط با روسیه تلاش خود را در ایجاد روابط حسنه شده اند بارها و بارها خنثی سیاسی واکنش در خانه.

"من فکر نمی کنم که پکن و مسکو روابط استراتژیک تضعیف خواهد شد به عنوان طولانی به عنوان برگ برنده دولت در قدرت باقی می ماند گفت:" زو فنگ استاد روابط بین الملل در دانشگاه نانجینگ. "روسیه و چین نیاز به یک دیگر."

که ممکن است باقی می ماند این مورد بدون در نظر گرفتن که به پایان می رسد تا در کاخ سفید در ماه ژانویه است.

"چالش واقعی برای روسیه است فقدان سیاست خارجی گزینه های. آن را به یک مشکل استراتژیک با ایالات متحده روابط خود با اروپا را به طور چشمگیری بهبود یافته است" گفت: Michael Kofman مدیر مطالعات روسیه در CNA یک مرکز تحقیقات توصیه می کند که دولت ایالات متحده. "روسیه به سادگی نمی باید یک تنوع از کشورهایی که با آن به تعامل و پس از آن اساسا گیر حمایت چین است."

نوشتن به یاروسلاو Trofimov در yaroslav.trofimov@wsj.com و توماس بیشه در thomas.grove@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن